Şimdi Ara

Vestel 48UA9300 4K

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
3
Favori
5.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben başlıkta belirttiğim Vestel 48ua9300 modelini düşünüyorum fakat aklıma takılan soru cı+ modül yuvası varmı ve d smart modül le kullanabilirmiyiz.Tv nin özellikleri ve fiyatı iyi görünüyor tavsiyeniz nedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• modulle kullanırsınız desteği var.. 9300'e gelince gayet tabi alınabilir bu tv.
  • Çok teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

modulle kullanırsınız desteği var.. 9300'e gelince gayet tabi alınabilir bu tv.

smart tv den youtube yada browserdan video izlenirmi . her hangi bi site ? flash sorunu vs verirmi ? usb den 3d yada 4k video atıp izleyebilirmiyim ? ek olarak 3d gerçekden izleniyomu
  • vforfreedom kullanıcısına yanıt
    Bugün Teknosa'da 43FA9000 modelini inceledim, aslında incelemeye başlarken ısrarla Samsung önerdiler. O para Vestel'e verilmez gibisinden baya uğraştılar. Ben de rica ettim usb bellek ile bir yayın getirin farka bakalım diye. Getirdiler sağolsunlar. Samsung 40JU6070 modeline takıp yayını açtılar, titreme var dediğimde bir de 6470 modeline taktılar. Arada bariz akıcılık farkı vardı. Sonra merak ettim Vestel'e taktırdım. USB'den desteklenmeyen format uyarısı verdi. Çalışanlar da şaşırdı. Daha üst model olan 9300'e taktılar yine uyarı verdi ve usbdeki kaydı açmadı. O an Vestel gözümden düştü.

Desteklenen formatlar konusunda Vestel sıkıntılı olabilir. Belki de desteklemediği az sayıda format bana denk gelmiştir. Bir inceleyin derim.

Fakat Samsung 40JU6470 baya bir aklımı çeldi. 1-2 gün içinde son kararımı verip siparişi geçeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canocan_07

Bugün Teknosa'da 43FA9000 modelini inceledim, aslında incelemeye başlarken ısrarla Samsung önerdiler. O para Vestel'e verilmez gibisinden baya uğraştılar. Ben de rica ettim usb bellek ile bir yayın getirin farka bakalım diye. Getirdiler sağolsunlar. Samsung 40JU6070 modeline takıp yayını açtılar, titreme var dediğimde bir de 6470 modeline taktılar. Arada bariz akıcılık farkı vardı. Sonra merak ettim Vestel'e taktırdım. USB'den desteklenmeyen format uyarısı verdi. Çalışanlar da şaşırdı. Daha üst model olan 9300'e taktılar yine uyarı verdi ve usbdeki kaydı açmadı. O an Vestel gözümden düştü.

Desteklenen formatlar konusunda Vestel sıkıntılı olabilir. Belki de desteklemediği az sayıda format bana denk gelmiştir. Bir inceleyin derim.

Fakat Samsung 40JU6470 baya bir aklımı çeldi. 1-2 gün içinde son kararımı verip siparişi geçeceğim.

format neydi peki . çok enteresan ya.. ben şimdi full hd yada 4k video atsam usb ye izleyemeyecekmiyim bişey ? 4k yada full hd de kaç tane format varki farklı olarak

• vforfreedom kullanıcısına yanıt
    Formatı bilmiyorum. USB bellekte müşteriler için kayıt yapmışlar, onu getirdiler.
  • canocan_07 kullanıcısına yanıt
    Kanalları inceledinizmi peki benim için önemli olan kanallar... video izlemek için zaten media playerim var bir tv nin format desteğini o yüzden pek önemli bulmuyorum.kanallardaki akıcılık nasıl dı

• darkangell D kullanıcısına yanıt
    Maalesef izleyemedim çünkü uydu yayını yoktu. Sadece reklamlar dönüyordu. Bu akşam iş çıkışında Vestel bayisinde varsa son kez bakacağım. Gerçi yine de Samsung benim için 1. Seçenek şu anda.

• Kardeşim eğer gidersen bide mağaza da en son kaça bırakıyorlar sorarmısın vestel i

• darkangell D kullanıcısına yanıt
    Vestel işi iptal oldu. Samsung şiparişini verdim. Ama sırf meraktan bir aksilik çıkmazsa gideceğim bu akşam. Aklında olan bir model var mı? Ben özellikle 43FA9000 modeline bakacağım varsa.

• 48ua9300 modeline de bakabilirsen çok sevinirim canocan kardeşim hayırlı olsun yeni tv in :)

• Beyler yine son derece yalnış ve bilinçsizce bazı şeyleri yapıyorsunuz!

panel içeriği açmadı veya desteklemiyor diye "silinirmi" onu anlamadım yaw

netice de KORE li alırsanız her bir şeyi açar,ilegal veya illegal hiç sorun değil KORe li için Lisans bedeli öedemeden bu işleri yapmak v.s
    örneğin Phil veya Sharp veya Tosh veya Sony ye de taksanız yine çoğu şeyi açmadığını göreceksiniz!

ext.işleriniz için zaten fiyatları üç-kuruşa düşen ve her bir ataksiyonu yapan MediaPlayer veya Adro.lı Player v.s alırsınız takar izlersiniz!!

panel bilmem ne formatını açmıyor diye kriter olmaz arkadaşlar,siz sadece resim kalitesine bakın gerisi hikaye

ayrıca 2014/15 modeller çinde Vestel de öne çıkan seriler de şunlardır

CA9500
    9200
    9300

F/P olarak olaya bakacaksınız,ancak CA95x farklı panel olup pahalıdır! bence pek değmez ama fiyatı düşerse en iyi paneli de budur!

92x ve 95x HEVC dec.desteği yoktur!!! TRT4k yı açmaz!

• Teşekkürler albani ustam haklısın aslında bizler tvlerin asıl görevinden uzaklaşıp artık yok mkv yok internet facebook youtube yönüne gibi kısaca tv tv için değilde sanki başka bir şey gibi görmeye başladık.elimizdeki 5 liralık flash disklerle torrent den indirdiğimiz düşük kalitede filmlerle tv lere puan bile veriyoruz artık :)

• bu cihazı almaya gittim. ama samsung ju6070 i ve 6470 i gösterdiler. görüntü çok daha iyi geldi :( karasız kaldım
  • Merhaba arkadaşlar ;

Evet Tv konusunda aslında bilmediğimiz,ve biliyor sandığımız pekçok şey var.Asıl tv nin görevinden uzaklaşarak saçma sapan özelliklerde araştırmalar yaparak yüksek meblalar ödüyoruz.
    Evet Vestel şimdilik bazı eksiklikleri olmakla beraber uzun bir yol katetmiş gibi..

Vestel 43fa9000 model tv sanal olarak 900 hz,panel olarak 50hz dir. Görüntüde bariz kaymalar ve donmaları hissedebiliyorsunuz.1920x1080 çözünürlüğe sahip bir tv.Çifte ekran cezbetsede aslında 1 defa kullanıp kenara atacağınız 3d gibi satış stratejisi için geliştirilmiş olup fantazi niyetli bir özellik.Akıllı rehber var ama yazılım sıkıntıları nedeniyle tam anlamıyla kullanılamıyor.Teledünya,D-Smart,Digitürk için CI+ modül giriş yuvası va rama modül seçmekle beraber bazıları için tam anlamıyla uyumsuzluk yaşatabiliyor,yani tüm evin kablo tesisatınızı yeniden elden geçirmeniz gerekebilir yada CI+ modülünüzü.3d deseniz berbat 2d den 3d ye çevirebiliyor ama ne olduğu belirsiz (tüm model tv ler için geçerli bir kayıp bu özellik).
    40ua9300 modeli ise 43fa9000 in 4k versiyonu.Pek çok servisle görüşmemde CI+ modül sıkıntısı ile ilgili olarak şikayet alındığını belirttiler.Yinede 43fa9000 den iyi bir tv
    40ju6070 samsung modelde ise evet titremeleri bariz hissedebiliyorsunuz bunun yerine 40ju6470 i 200 tl farkla tercih edebilirsiniz.Ne kadar ucuz o kadar kötü özellik oluyor maalesef.
    Uzun lafın kısası Tv nin değiştirebileceğiniz,olmayan bazı özelliklerini ekleyip ekleyemeyeceğiniz özelikleri var.3d sonradan dahil edemezsiniz,smart harici Android Player tarzı cihazlarla dahil edebilirsiniz, 4k tv de dahili uydu alıcısı 4k yayınları alıp alamıyormu bu çok önemli,En önemli nokta izlerken 3d isteyenler için 3d si nasıl istedikleri gibi derinlik verebiliyormu,görüntü 3d de pasif aktifmi,pasifse birleştirme tam olarak sağlanabiliyormu,panelde tiremeler oluyormu,görüntü temizmi,ses istenilen düzeydemi ...vs vs önemli olanlar bunlar.

Kişisel tercihim codeck bakımından samsung ve lg....

• 9x serisinin fazla bir esprisi yoktur! benim işaret ettiğim paneller de ne referance ne de excellent filan değildir! burada olay "fiyat" üzerine dir veya F/P olarak da bakabilirsiniz!
    92x ve 93x ile CA95x ise bu anlam da bazı kriterlere göre ve yine "fiyatı" öne çıkarak ben bahsediyorum,yoksa fiyat tatlı olmasa o zaman hiç ilgilenmezdim bile

bir kaç gündür çok fazla eMail aldım ve sürekli bu bahsettiğim paneller bana sorulmaktadır ama benim bu panellere yaklaşım durumum yukarıda yazdığım sebelere göredir!
    "fiyat" özellikle çok önemlidir,günümüz beş para etmez ve bitmiş TFT-LCD teknolojisi sorunlu halden çok daha sorunlu hallere gelmiştir!!! dolayısıyla fiyat da çok ciddi öne çıkıyor
    o zaman! benim teknik olarak 1/2 kağıt bile zor vereceğim paneller 5/10 kağıda satılıyor! işin içinden gelen birisi olarka maliyetleri de çok iyi bildiğim için herifler Marka ve
    ıvır-zıvır özellikler ile yüksek risk bedelleri ekleyerek absürt rakamlara getiriyorlar bunları!

performans olarak da bu TFT-LCD lerin çok da aman aman bir farkları da yoktur! zaten aynı "Modülleri" takıyorlar hepsi de! kalite/seviye v.s spec.leri de düşüktür!!
    veya bir başka anlatmla Class-I dediğimiz bir Modül yok üstlerinde !! hatta Class-II bile yok! Class-III den başlıyor çoğu sadece Sony/Samy de Class-II var ama kendi içlerin de
    yine düşük spec.leri de bulunuyor!

"bit" değerleri de düşüktür 8-bit dir!!! 10-bit panel kalmadı bunun yerine 8-bit/dithering çalışmalı "çakması" takılıyor! ama çoğu sadece 8-bit dir!

yine bahsettiğim panellerin 65lik olanlarını eledim! bunlar LGD/CMI-IPS Modül takılkdır ve kısaca "yaramaz"! (Modülü de düşük spec.lidir!)

40/48/50(92x de olan/55 leri iyi sayılır ama 55lik Modül de düşük spec.li 40/48 en öne çıkanlar olarak elde kalıyorlar! bunlar Samy dir(veya B.Opt.da olabilir
    ama hepsinin de spec.leri kalite anlamında orta seviye dir)

CA95x ise Almanya-kısmi Avrupa ve UK/Ireland için çıkıyor,daha doğrusu ihraç edildi ve kısmen veya oldukça iyi olarak öne çıkmıştır! umarım Vestel Flat veya Curved
    olarak bu seviye de bir panelini 2016 Model olarak çıkarır!

Ben bu panelin Almanya ve UK test notlarını ve genel uzman yorumlarını takip ettim bir süre ama burada da bir tuhaflık var,şöyle ki bir ülke de çok başarılı bulunmuş
    ama bir diğer ülke de ise başarısız bulunmuş!! iki ayrı kutup gibi inceleme olmaz ve birisi belli ki çok fena sallamış ben paneli defalarca izledim ne abartılacak
    ne de kötü veya vasat v.s denecek bir seviye de değildir kesinlikle! benim notum da "average" oldu ama bu "vasat" anlamın da kesinlikle değildir,yani sınıfı geçirdim ben buna

zaten bu panel diğer 9x serilerin de daha iyidir! kaldı ki fiyatı pahalı dır!

diğer bir sorunu/dezavantajı ise HEVC/H.265 HW decoding desteği de yoktur!! üretimi de çoktan bitmiştir! zaten 2014 Model dir

92x de bitmiş bir seri dir ama F/P olarak bu panele de bakabilirsiniz bu da 2014 Model dir HEVC dec.desteği yoktur!!

93x ise SW den bir oynama yaptıklarını göremedim aynı paneli devam etmişler ve 93x serisi olarak geldi,ancak HEVC dec. desteği vardır ve DVB-S Tunerin den Uydu larda ki 4k kanalları izlersiniz!

"Hertz" ile de ilgili olarak gerek forumlar da gerekse de mağazalar da v.s v.s sürekli sallama ve yalan-dolan bilgi diye "sallamalar" verilmektedir
    "HIZ" olayını getirip Hz.değerine bile dayıyorlar

Not;yukarı da bir üye örneğin şunu yazıyor .....ne kadar ucuz o kadar kötü oluyor maalesef.... diye bir yorum da bulunmuş ama bu da külliyen yalnıştır!!! hatta günümüz TFT-LCD
    panellerin durumunu ise hiç mi hiç tarif etmiyor!!

hepsi ucuz/dandik hatta beş para etmez HW elemanlarını kullanıyorlar,Çin malı ve zaten CKD/SKD üretimleri de Çin de olmaktadır!! Samy J95x ki şu anda en pahalı panel de budur
    incelemesini de paneli kurduktan sonra ilgili başlıktan vermiştim linklerimi, "Araba" parasına satılan panelin durumunu da anlatmıştım panelin içini açıp inceledikten sonra ve "kaliteye"
    gözlerim yaşarmıştı doğrusu

Ltf böyle iddialı ve işin üretim tekniklerinden veya kalitesinden uzak yalnış yorumlar yapmayınız,kalite yi kim kaybetmiş de şimdi bu paneller de kalite arayacağız
    bu şekilde forumda bazı kişiler ya bilinçli/kasıtlı ya da bilmeden ve sadece tahmine dayalı(panelin fiyatına bakıyor,pahalı veya çok pahalı görürse çok kalitelidir o zaman diye
    düşünüyor kendi mantığıyla ama bu da tamamen yalnıştır) bir de son zamanlar da forum da çok fazla fake/satıcı/firma elemanları türedi,çoğunu yöneticiler buldumu şutluyorlar ama
    fake olarak yine geliyorlar!!! hele bir tanesi var ki geçen şutlandı 36.defa ama yarın yine geliyor

Forumda ciddi bir bu kopnular da kafa karışıklığı yaratacak sayıda kim oldukları bilinmeyen üyeler vardır! inanılkmaz yalnış bilgiler ve en önemlisi bazı markalara yönlendirme
    hatta link vererek bazı yerlere yönlendirmeler yaparak veya adma satıcı ise direk kendi linklerini vererek sözüm ona normal bir üye gibi görünmektedirler!

++

Vestel özeline yine gelirsem daha önce de defalarca yazdım;adamların bazı konularda iyi çalışması gerekiyor;altyapıları OK ama çoğu konuda hala işi bilmiyorlar!
    zaten tüm elemanlar dışarıdan geliyor ama Samy/Sony/Phil ve LGE içinde aynı durumlar söz konusudur ve çkış kaynakları neredeyse tamamen ÇİN dir,Vestel ne yapıyorsa
    Sony de aynısını yapıyor! o eskidendi veya çok eskidendi birilerinin bir şeyler yaptığı v.s artık panel dünyası üretim safhaları olarak tamamen değişmiştir,benim üretim
    fabrikalarında çalışırken o ilgili bölümler de şimdi in-cin top oynuyor ya da Depo v.s oldular

CAN++

• Teşekkür ederim. İş çıkışı Vestel bayine gittim. Maalesef kapalıydı. Aslında çalışanlar içerideydi ama ışıkları azaltmışlar ve kapıyı da kapatmışlardı ve saygısızlık yapmamak için içeri girmeyi denemedim bile. (Ben de mesai bitiminde gelip 10-15 dk bizi oyalayan müşterilerden nefret ederim. :) )

@albani, hocam aslında içerik açmaması bahanenin bir kısmı oldu. Daha öncesinde Vestel önermeyenler, servis kalitesinden aşırı şikayetler, ''o kadar para Vestel'e verilir mi''ler gibi maruz kaldığım (!) uyarılar neticesinde bir adım geriden bakmayı planlamıştım. Teknosa'da da tvlerde dönen reklamların akıcılığına baktığımda Vestel 43FA9000 modeli bariz takılarak görüntü veriyordu. Örneğin yanında Samsung 40JU6070 modeli vardı bir gömlek üstündü. Getirdikleri USB bellek içeriğini 6070 modelinde izlediğimde akıcılık iyi değildi. Fakat 6470 modelinde bariz akıcıydı görüntü. O an Samsung 40JU6470 listemde ilk sıraya yükseldi bile. Yani karar vermeme esas neden olan şey akıcılık farkıydı aslında.

Bir de ben aslında TV'nin Smart özelliğini veya 4K yayınları vs kullanmayacağım. Benim için 1. kriter akıcılıktı. Aslında kısa bir süre önce başka bir Teknosa'da tesadüfen gördüğüm bir Samsung model vardı. O kadar TV'nin içinde akıcılığı öylesine belliydi ki, hayran kalmıştım. Modeline bakmadım, o an aslında kısmen fiyat araştırması yapıyordum. Yarın boş vaktim olursa gidip meraktan o modele bir bakacağım hatta. :)

@vforfreedom, ben de Vestel diye gittim, bana da aynı taktiği uyguladılar. Fakat 6470 modelini iyi ki göstermişler. Yoksa hala kararsız kararsız araştırma yapıyor olurdum. Gerçi hala araştırma yapıyorum. :)

@Siyama_Ronin, evet haklısın. İlk başta extra özellikler beni de cezbeder olmuştu fakat esas kriterim akıcılık olduğu için ne özellik olursa olsun temele akıcılığı almıştım. 6070 modelinde takılmalar belli oluyordu fakat Vestel 9000 kadar değil desem yeridir. (sadece Teknosa reklamları dönmesine rağmen Vestel'deki takılmalar belli oluyordu). Ben de 6070 yerine görünürde daha fazla ödeyerek 6470 siparişi verdim. Aslında 1774'TL'ye indirimli aldığım için n11'deki en ucuz 6070'ten 54 TL daha ucuza almış oldum. LG'yi pek düşünmedim. O nedenle de modellerine bakmadım desem yeridir.

Bakalım TV gelsin hele, özellikle maç izlerken nasıl performans gösterecek merak ediyorum. Rtings'te siyah değerlerinin oldukça kötü olduğunu, bu nedenle film puanının düşük olduğunu özellikle belirtmişler. Fakat aradan şu cümle özellikle gözüme çarptı;

''This is the Samsung TV with the least amount of blur we've seen this year. There is a little bit of overshoot (see the trail to the left of our moving logo), but movement is pretty clear overall.

• bu cümle de tamamen yalnış ve de tutarsız ve kendi içinde teknik olarak çelişkili!!

''This is the Samsung TV with the least amount of blur we've seen this year. There is a little bit of overshoot (see the trail to the left of our moving logo), but movement is pretty clear overall.

ayrıca biz de nedense bu site yani R-tings referance gibi kabul ediliyor! arada bazı yormlarına ve teknik ölçüm den sonra ki yorumlarına bakıyorum yine ciddi derece de
    tutarsızlıklar görmekteyim!

Ben en azın dan AVF den Mr.Steve kendi incelemelerini daa tutarlı ve doğru bulmaktayım! ama arada o da işin biraz "ticari" kısmına giriyor ve ben eskiden tepki gösterirdim ona
    şimdi okuyup geçiyorum artık! hatta bazen "thx fr review" diyorum

aldığınız panelleri kendi gözlerinizle izleyin ve ona göre değerlendirin ltf,kaldıki ben CA9500 içinde Almanya ve UK testlerine baktığım zaman çok kötü bir farklılıklar görmüştüm!
    birisi kuzey kutbu derken diğeri güney kutbu demiş yaw,varmı böyle bir saçmalık yaw bana göre ise panelin seviyesi orta kadar dan iyice gibi!!
    bunlar da r-tings den çok daha iyi yerler laf aramızda! şimdi buraları okuyanlar ne düşünecek o zaman???

bizim CA9500 Almanlara göre süper ve fiyatı da süper gibi! ancak bizim "Alaman" sanırım Birayı fazla çekmiş olacak ki DeltaError/Grey/Col repr. v.s değerlerinin resmini
    vermiş çıktısını alarak ama orada tüm değerler faul yaw,ama herif panele sehr-gut demiş

inceleme sitelerinin de boku çıktı çoktandır zaten!

• özetle ua9300 ve ju6070 takılıyodu ve 6470 çok daha iyiydi diyosunuz doğrumudur ? yani siz 6470 mi alıcaksınız. 3d vs yok ve daha pahlı ama bilemedim hocam
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.