Şimdi Ara

VESTEL 42PF8575 - 42PF9060 ve 42PF8175 hk. (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
984
Cevap
21
Favori
94.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba Mert_forever ,

8175 ürünümüzde 3 adet HDMI girişi ; 1 adet Scart girişi ; 2 adet Usb girişi ; ses çıkışı COAX harici Wifi aparatı bulunmaktadır.
    8575 ürünümüzde de 4 adet HDMI girişi ; 2 adet Scart girişi ; 2 adet Usb girişi ; Ses çıkışı Optic dahili Wifi bulunmaktadır.

Ürün su an için DTS ses formatını desteklemediği için , TV üzerindeki dijital ses çıkışlarından DTS sesi alınamayacak.
    Mevcut alternatifleriniz ile değerlendirme yapabilirsiniz.

5+1 sinema sisteminin ses girisi önemli ;

Kırmızı ve beyaz olarak değerlendirdiğimiz analog ses çıkışı var ise ; televizyonun kulaklık çıkışından ses bağlantısı yapabilirsiniz.
    Coax dijital ses girişi var ise ; 8175 modelinden coax çıkış üzerinden ses alabilirsiniz.
    Optic dijital ses girişi var ise ; 8575 modelinden optic çıkış üzerinden ses alabilirsiniz.

İyi Forumlar.

• Firma yetkilisinin konumuza gelmiş olması çok güzel. akılda kalan biçok soruya yetkili ağızdan cevaplar alabiliriz
    bir önceki sayfalara baktıysanız bikaç soru hakkında tereddütlerimiz var bunlarla ilgili bilgi aktarırsanız seviniriz
    çift ekran özelliğini kullanma
    panel bilgisi
    gerçekte kaç Hz ve ya kullanıcıya yansıyanı nedir?
    görüntü ayarları
    dlna kullanımı vs.
    TEŞEKKÜRLER
  • Arkadaşlar merhaba. 50PF8575 aldigim tv bugün kuruldu. Evimde digiturk hd uydu cihazı kullaniyorum. Bence görüntü beklediğim den 4 kat daha güzel. Tv dış panelide mükemmel. 3d yide kısa bir süre denedim, magazalardaki üst düzey tv lerdekinden bence hiçbir farki yok. Ön yargısı olan arkadaşlar kesinlikle tereddüt etmesinler. 9 serisi düşünen arkadaşlar 55pf9090 modelini almazlar ise kesinlikle 42pf9060 modelini alacaklarına 50pf8575 modelini alsinlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çifte ekran tek. dolayı 8575 ile 9090 modellerinin aynı paneli kullanıyor olma ihtimali varmı ?
  • Merhaba,
    8575 modeli mb90 anakartını kullanıyor gördüğüm kadarıyla, bu anakartın şemasında 1.nolu hdmı yuvasının arc (audio return channel) ses geri dönüş kanalı desteği olduğu gözüküyor, bunun doğruluğunu teyid edermisiniz?, ve tüm hdmı yuvalarında hdmı cec olduğu gözüküyor, buda doğrumudur?, pvr özelliğini aktif etmek için fabrika ile görüşmek ve imza toplamak gibi bir şansımız olur mu? 1tb hdd sürücüleri tanıtmak için usb y kablo kullanıp hdd ye ekstra güç versek olurmu? bu sorularımızı lütfen cevaplayınız herkes bunları merak ediyor.Teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar, vestel led tv alacaklara (yeni modeller) ışık tutması ve karar vermelerinde yardımcı olmak amacı ile bu konuyu açma ihtiyacı duydum.Benzer konular var ama onlarda herşey içiçe girmiş ve konu başladığı yerden farklı yerlere gitmiş, vereceğim bilgiler seyretme seviyesi kullanıcılardan çok teknik açıdan inceleyenlerin işine yarayacaktır.

Kullandığım ve incelediğim tv modeli vestel 42pf8575 600hz, bu tv ile teknik açıdan benzeşen modeller 9060-9090-8175 modelleridir.
    Tv nin kullanım özellikleri üretici sayfasında bulunduğu için burada bu konuya girmeyeceğim,

42PF8575 LCD LED TV TEKNİK DETAYLAR

1- ANAKART; Anakart vestelin kendi bünyesinde ürettiği 17MB90 ve 17MB90-2 modeli anakartlardır, üzerindeki tüm devre elemanları çin üretimidir. Anakart vestel tarafından imal edilerek üzerine vestel amblemi koyulmuştur, yurt dışında bile satışı yapılmaktadır.(kaynak:yurt dışı elektronik malzeme satış siteleri)
    2-MİCRO KONTROL İŞLEMCİSİ;Kontrol işlemcisi MSTAR MSD8WB9BX kodlu çin üretimi işlemcidir, ddr3 1.6ghz 32 bit tek çipli bir işlemcidir, m. star semiconduktor tarafından üretilmektedir.
    VİDEO İŞLEMCİSİ; Yine aynı firma üretimi olan MST7398R kodlu video işlemcisidir, 50 hz video girişini 100hz yada 60hz girişi 120 hz konvert ederek çalışmaktadır, bunun anlamı ise tv de kullanılan panel gerçek hızı 50-60 hz arası olmasıdır, emule etme yeteneği ile sanal hz artışı yapmaktadır, tepkime hızı 8-10 ms dir.
    3-RAM: 1gb ddr3 ram kullanılmıştır, çin üretimidir, hynix H5TQ1G630FA kodludur.
    4-FLASH: 2Gbit (256M x 8 bit) NAND Flash Memory kullanılmıştır,hynix H27U2G8F2CTR-BC kodludur.
    5-PANEL: Panel 42" vestelin kendi üretimi paneldir, 42 ves unvls diye adlandırılmıştır.Panelin max hızı 60hz dir, 600hz desteği ile ilgili bir done bulamadım.

yukarıda belirttiğim bilgileri kendi araştırmalarım sonucunda topladım ve hala bilgi toplamaya devam etmekteyim, bu konuda bilgisi olan arkadaşların da yorum ve ilave bilgilerini bekliyorum, sonuçta elektronik uzmanı değilim, evde film izliyorum ama en azından teknik bilgilerini bilmek izleyeceğim filmlerden en iyi görüntü ve performansı almam için gerekli görüyorum.

Kısa bir değerlendirme olarak şunları söyleyebilirm;
    Bu tv normal hd ve sd uydu yayınlarında kaliteli görüntü vermekte, 720p ve 1080p hd filmler de ise vasat görüntü vermektedir, vasattan kastım 600hz diye satışa sunulan bir tv den beklenilen görüntü maalesef yok, tv nin uydu kanallarındaki görüntü kalitesine örnek fotolar aşağıdadır.
    Not: Son resim tv nin servis menüsü ana sayfasıdır, burayı incelerseniz, MB90 anakart olduğunu ve panelin vestel olduğunu sizlerde göreceksiniz.
     VESTEL 42PF8575 - 42PF9060 ve 42PF8175 hk. VESTEL 42PF8575 - 42PF9060 ve 42PF8175 hk. VESTEL 42PF8575 - 42PF9060 ve 42PF8175 hk.

Uydu yayınlarındaki görüntü kalitesinin iyi olmasının sebebi yayındaki görüntünün 50hz olmasıdır, video işlemcisi 50hz-100hz konvert ettiği için gelen 50 hz görüntüyü 100hz e çıkarıp görüntüyü daha da iyileştiriyor, bundan dolayı da resimdeki görüntülerdeki sonuç elde ediliyor.
    [font="Arial"]
    Yukarıdaki tespitlerimin doğruluğuna katılıyormusunuz? ekleyeceğiniz birşeyler varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saday20 -- 10 Mayıs 2014; 8:11:26 >

• Çifte ekran sadece VESTEL'in kendi ürettiği panelllerde mi var ?
  • 8175 modeliyle vestel ailesine giris yaptım. Foruma tesekkur. Vestel yetkilisine de tesekkurler.
  • Sorularımı cevapsız bırakan müşteri hizmetlerine sesleniyorum, neredesiniz?
  • saday20 kullanıcısına yanıt
    Merhaba saday20,

Paylaşmış olduğunuz bilgiler ve hatırlatmanız için çok teşekkür ediyoruz.

Ürünlerimizin teknik özelliklerinewww.vestel.com.tr internet sayfamızdan erişebilirsiniz.

Vestel Müşteri Hizmetleri olarak sorunlarınıza çözüm üretmek amacı ile BURADAYIZ !

Ayrıntılı teknik bilgiler ile ilgili olarak Teknik Sorumlularımdan bilgi beklemekteyim, en kısa zamanda sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım.

Bu arada ürününüz ile ilgili bir sorununuz varsa özel mesaj ile iletişim bilgilerinizi gönderebilirseniz sizlere yardımcı olabiliriz.

Memnuniyetiniz için BURADAYIZ !

• Arkadaşlar çok komik bir durumdan yardımınıza ihtiyacım var. Vestel 42PF9060 televizyonumda flash diskimde olan fotoğraflarıma bakarken yanlışlıkla birisini açılış logosu yaptım ve şimdi iptal edemiyorum kullanım kitapçığında da iptal etmek için ne yapmam gerektiği yazmıyor,bilen varsa yardım edebilir mi bana?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catkara -- 11 Nisan 2014; 19:51:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saday20

Merhaba arkadaşlar, vestel led tv alacaklara (yeni modeller) ışık tutması ve karar vermelerinde yardımcı olmak amacı ile bu konuyu açma ihtiyacı duydum.Benzer konular var ama onlarda herşey içiçe girmiş ve konu başladığı yerden farklı yerlere gitmiş, vereceğim bilgiler seyretme seviyesi kullanıcılardan çok teknik açıdan inceleyenlerin işine yarayacaktır.

Kullandığım ve incelediğim tv modeli vestel 42pf8575 600hz, bu tv ile teknik açıdan benzeşen modeller 9060-9090-8175 modelleridir.
    Tv nin kullanım özellikleri üretici sayfasında bulunduğu için burada bu konuya girmeyeceğim,

42PF8575 LCD LED TV TEKNİK DETAYLAR

1- ANAKART; Anakart vestelin kendi bünyesinde ürettiği 17MB90 ve 17MB90-2 modeli anakartlardır, üzerindeki tüm devre elemanları çin üretimidir. Anakart vestel tarafından imal edilerek üzerine vestel amblemi koyulmuştur, yurt dışında bile satışı yapılmaktadır.(kaynak:yurt dışı elektronik malzeme satış siteleri)
    2-MİCRO KONTROL İŞLEMCİSİ;Kontrol işlemcisi MSTAR MSD8WB9BX kodlu çin üretimi işlemcidir, ddr3 1.6ghz 32 bit tek çipli bir işlemcidir, bilgisayar parçaları üreten daha önceden de tanıdığımız micro star tarafından üretilmektedir.
    VİDEO İŞLEMCİSİ; Yine aynı firma üretimi olan MST7398R kodlu video işlemcisidir, 50 hz video girişini 100hz yada 60hz girişi 120 hz konvert ederek çalışmaktadır, bunun anlamı ise tv de kullanılan panel gerçek hızı 100-120 hz arası olmasıdır, emule etme yeteneği ile sanal hz artışı yapmaktadır, 100-120hz panel hızı desteklemektedir.Tepkime hızı 8-10
    3-RAM: 1gb ddr3 ram kullanılmıştır, çin üretimidir, hynix H5TQ1G630FA kodludur.
    4-FLASH: 2Gbit (256M x 8 bit) NAND Flash Memory kullanılmıştır,hynix H27U2G8F2CTR-BC kodludur.
    5-PANEL: Panel 42" vestelin kendi üretimi paneldir, 42 ves unvls diye adlandırılmıştır.Panelin max hızı 120hz dir, 600hz desteği ile ilgili bir done bulamadım.

yukarıda belirttiğim bilgileri kendi araştırmalarım sonucunda topladım ve hala bilgi toplamaya devam etmekteyim, bu konuda bilgisi olan arkadaşların da yorum ve ilave bilgilerini bekliyorum, sonuçta elektronik uzmanı değilim, evde film izliyorum ama en azından teknik bilgilerini bilmek izleyeceğim filmlerden en iyi görüntü ve performansı almam için gerekli görüyorum.

Kısa bir değerlendirme olarak şunları söyleyebilirm;
    Bu tv normal hd ve sd uydu yayınlarında kaliteli görüntü vermekte, 720p ve 1080p hd filmler de ise vasat görüntü vermektedir, vasattan kastım 600hz diye satışa sunulan bir tv den beklenilen görüntü maalesef yok, tv nin uydu kanallarındaki görüntü kalitesine örnek fotolar aşağıdadır.
    Not: Son resim tv nin servis menüsü ana sayfasıdır, burayı incelerseniz, MB90 anakart olduğunu ve panelin vestel olduğunu sizlerde göreceksiniz.
     VESTEL 42PF8575 - 42PF9060 ve 42PF8175 hk. VESTEL 42PF8575 - 42PF9060 ve 42PF8175 hk. VESTEL 42PF8575 - 42PF9060 ve 42PF8175 hk.

Uydu yayınlarındaki görüntü kalitesinin iyi olmasının sebebi yayındaki görüntünün 50hz olmasıdır, video işlemcisi 50hz-100hz konvert ettiği için gelen 50 hz görüntüyü 100hz e çıkarıp görüntüyü daha da iyileştiriyor, bundan dolayı da resimdeki görüntülerdeki sonuç elde ediliyor.
    [font="Arial"]
    Yukarıdaki tespitlerimin doğruluğuna katılıyormusunuz? ekleyeceğiniz birşeyler varmı?

Usta seni sonuna kadar destekliyoruz =) vestel musteri hizmetlerinden cevap bekliyoruz?

• en optimize renk ayarlarını nasıl yapabiliriz

sadece dinamik-soğuk seçerek iyi olmuyor

tavsiye edeceğiniz kontrast-renk-keskinlik-parlaklık ayarları nedir

-----------------------------

dlna ile bilgisayardan yada verdiğiniz nero programdan film paylaşıyorum tv ile

ama altyazıyı görmüyor aynı adı olmasına rağmen

bu konuda ne dersiniz

-----------------------

aktif olarak çift ekranı illa tam karşısından mı izlemek gerek

gelen kurulum elemanınız alttan diğer ekran görüntüsü yansıyınca açıdan dolayı dedi geçiştirdi bu kadar çözebiliyor dedi

tv nin kusuru mu açının mı anlayamadım
  • catkara C kullanıcısına yanıt
    vestel png dosyasını bulup aynı işlemi yaparsaız açılış ekranı tekrar eski haline dönecektir, vestel png dosyası siyah zemin üstüne beyaz vestel yazısından ibaret bir resimdir, bir yerlerden buna banzer bir logo resmi bulup da aynı şeyi yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer14

en optimize renk ayarlarını nasıl yapabiliriz

sadece dinamik-soğuk seçerek iyi olmuyor

tavsiye edeceğiniz kontrast-renk-keskinlik-parlaklık ayarları nedir

-----------------------------

dlna ile bilgisayardan yada verdiğiniz nero programdan film paylaşıyorum tv ile

ama altyazıyı görmüyor aynı adı olmasına rağmen

bu konuda ne dersiniz

-----------------------

aktif olarak çift ekranı illa tam karşısından mı izlemek gerek

gelen kurulum elemanınız alttan diğer ekran görüntüsü yansıyınca açıdan dolayı dedi geçiştirdi bu kadar çözebiliyor dedi

tv nin kusuru mu açının mı anlayamadım

merhaba, ben size teknik kullanıcı olarak yardım edeyim,
    1-En iyi görüntü zevke göre değişir ve izlediğin kaynağa göre de ayar farklılığı gösterir, ben size hdmı kaynaktan alınan görüntü için en iyi ayarı vereceğim eğer beğenmez iseniz seyrettiğiniz medyanın özelliğine göre ayarları değiştirirsiniz.

Hdmı bağlantı ile hd yayın yada film izleme ayarları;
    Resim modu:Doğal
    Güç tasarruf modu: Eko yada devredışı (görüntünün durumuna göre iki seçenekten hangisi memnun ederse)
    Arka ışığı:Otomatik
    Gürültü azaltma:Kapalı yada düşük (görüntünün durumuna göre iki seçenekten hangisi memnun ederse)

yaptıktan sonra gelişmiş ayarlara gir

Dinamik kontrast:Kapalı
    Renk sıcaklığı:Normal
    Görüntü yakınlaştırma:Otomatik yada 16:9
    Hdmı gerçek siyah:Açık
    Film modu:Otomatik

bu ayarları yaptıktan sonra menüyü tekrar kontrol edip ayarların yukarıda olduğu gibi ayarlandığını gör ve menü tuşuna basıp çık, bak bakalım görüntü nasıl?

2-Dlna üzerinden alınan medyaların ses ve alt yazısı içine gömülü olmaz ise bunlar oynatılmazlar, örnek film de 2 ses var biri dts biri de ac3 olsun ve birincil ses dts ise tv bunu çözmez, lang tuşuna basıp ses değiştirmek isteyincede ses bulunamadı der.Eğer birincil ses ac3 ise bunu oynatır ve sesi duyarsınız, alt yazıda mutlaka gömülü olmalı yoksa dlna da alt yazı ayrı dosyadan alınamıyor.

3-Çifte ekran ekrana dik izlenmeli yoksa iki görüntüde görünür, hatta dik izlerken bile karanlık sahnelerde alttaki diğer kaynak görüntüsünün gölgesini görürsünüz, çok mattah bir özellik değil aslında, daha gelişmesi gerekir bence, bu özelliği alel acele satış politikası için koymuşlar daha henüz başarıya ulaşmamış bence.

Evet kardeş başka sormak istediğin birşeyler olursa beklerim, görüşmek üzere.

• Soday kardeşim ve diğer arkadaşlar şu an mesaideyim ve konuyu baştan sona kadar okudum sirf sizlerle konuşmak için telefondan uye oldum ben 2 gün önce Teksas da 8175 ve 8575 inceledim ve 8575 almaya karar verdim.Soday kardeşim bu bilgilerinden dolayı çok teşekkürler emeğine sağlık baya bi uğraş mis sin ve bunun üzerine ben LG 42 620 s almaya karar verdim.?

• quote:

Orijinalden alıntı: serkann1979

Soday kardeşim ve diğer arkadaşlar şu an mesaideyim ve konuyu baştan sona kadar okudum sirf sizlerle konuşmak için telefondan uye oldum ben 2 gün önce Teksas da 8175 ve 8575 inceledim ve 8575 almaya karar verdim.Soday kardeşim bu bilgilerinden dolayı çok teşekkürler emeğine sağlık baya bi uğraş mis sin ve bunun üzerine ben LG 42 620 s almaya karar verdim.?

bence daha üst versiyon alın, sizi memnun etmeyebilir vestel 8575 lg 620 den bir tık üstün dur görüntü açısından

• saday20 kullanıcısına yanıt
    sağolun cevabınız için

dediğiniz ayarları yaptım ama biraz donuk oldu sizde ki doğal için değerler kaç

onları değiştirdim mi acaba diye düşündüm

kontrast..60
    parlak..32
    keskinlik..14
    renk..35

sizde bir bakar mısınız aynı mı
  • Merhaba, geçen gün Vestel 40 pf7070 modeline karar vermiştim son anda vazgeçtim. Bazı arkadaşlar alacaksan 40" yerine 42 " al Vestel iyi paneller 8-9 serisi TV lerde oluyormuş 7 serisi bu anlamda kalitesiz oluyor 8 9 serisi al diyerek tavsiyelerde bulundular. Size sormak isterim TV serilerinde farklı panelmi kullanılıyor. Ben 3d ile ilgilenmiyorum uygun fiyatlı TV düşünüyorum 40pf 7070 işimi görürmü? Yada ne tavsiye edersiniz.

• saygıdeğer Vestel müşteri hizmetleri.vestel 32 inç 7017 de kullanılan LG SDA2 ve 42 inç 7017de kullanılan LG SDA1 panelleri şu anda hangi modellerde kullanılıyor acaba?kullanılmıyorsa bu panellerin kalitesine en yakın led tv modeliniz hangisidir acaba?bence bu panelin görüntü kalitesi şu andaki en iyi panellerden bile daha iyi(samsung 8000 serisinden bile daha iyi)Vestel fabrikasında özel üretim yapılıyor mu?mesela 8575 in özellikleri ile LG SDA2 Panelini birleştirip kişiye özel üretim yapılabilir mi?benim bu dediğim özellikte bir televizyon üretimi olursa bence 8575 lg sda 2 panelli bir led tv bütün rekorları altüst eder
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.