Şimdi Ara

vertex 4 donma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm Vertex 4 128gb ssd aldım ama bazen bilgisayarı yeniden başlattığımda windows 7 windows logosu gElen kısımda donuyor bu herzaman olmuyor bazende ilk açtığımda oluyor daha önce 2tb wd green cıva hardisk kullanıyordum böyle bir sorun yoktu şimdi her ikisinide kullanıyorum fakat sistem için ssd ahcı modunda kullanıyorum lütfen yardım .
    sistem windows 7 ultimate x64
    2500 k
    ga-z68x ud3-b3
    gskill 1600mhz 8gb
    hıs ıceqx hd6850
    wd greencıva 2tb hdd
    vertex 4 128 ssd
    coller master 500w psu Paylaş:

• Sorun kullandığınız kabloda yada kullandığınız portta, anakartta, ssd'nin kendisinde olabilir. Anakart bios'unuzu güncelleyin ssd'nin portunu değiştirin, ssd'ye firmware güncellemesi yapın ve başka kablo ile deneyin. Bunlar da olmazsa başka bilgisayarda deneyip ssd'yi iade etme talebinde bulunabilirsiniz.
  • anakartın biosunu güncelledim daha önce en son sürümünü kullanıyordum bi öncekine döndüm galiba düzeldi gibi ama bu sorun herzaman olmuyordu bekleyip görmek lazım herşey için teşekkürler.
  • İşlemcide o.c varsa kapatıp yeniden deneyin.4.3Ghz aldığımda logoda kalıyordum.
  • evet kesin düzeldi anakartı güncelledim ve sorun çözüldü teşekkürler.
  • biraz erken karar verdim galiba tekrar o soruna rastladım ama şunuda anladım kalıcı olarak donmuyor 2-3 dakika sonra windows kaldığı yerden devam ediyor yani orda biraz gecikiyor ne yapmam gerek biri yardım etsin.
  • Ocz vertexlerin klasik problemleri... Çeken bilir geçmiş olsun.
  • Firmware update yapacaksin Vertex'e. 2 adimdan olusuyor. Once 1.4.1.2 kuracak sonra bir daha Ocz Toolbox acip 1.5'e update edeceksin. Sorunun buyuk ihtimalle cozulur. Donma ve uykudan uyanamama problemleri ortadan kalkiyor Fw update sonrasi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zortak

Ocz vertexlerin klasik problemleri... Çeken bilir geçmiş olsun.

Çeken bilir denmez ona. Update eden çözer demek daha doğru. Neden hep kötü tarafından bakıyorsunuz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.