Şimdi Ara

Crucial SSD Alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
1
Favori
7.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yakın zamanda HDD'nin yerine 960 GB SSD almayı planlıyorum. SSD konusunda Crucial güvenilir bir marka mıdır ? Almayı düşündüğüm model ise BX500, 3D NAND desteği de mevcut.

• Crucial Micron firmasının markasıdır. Micron ise dünyadaki en büyük yonga üreticilerinden birisi.

BX500 DRAM içermeyen giriş seviyesi SSD, fiyatında göre iyi bir ürün. Tek dikkat etmeniz gereken noktalar SSD'lerde çok önemli dosyalarınızı bulundurmayın, kapasitenin en az %15'lik kısmını boş bırakın tamamını doldurmayın.

Fiyat önemli değil, daha kaliteli bir ürün istiyorum diyorsanız Samsung 860 Evo modeline bakabilirsiniz.
  • Crucial Micron firmasının markasıdır. Micron ise dünyadaki en büyük yonga üreticilerinden birisi.

BX500 DRAM içermeyen giriş seviyesi SSD, fiyatında göre iyi bir ürün. Tek dikkat etmeniz gereken noktalar SSD'lerde çok önemli dosyalarınızı bulundurmayın, kapasitenin en az %15'lik kısmını boş bırakın tamamını doldurmayın.

Fiyat önemli değil, daha kaliteli bir ürün istiyorum diyorsanız Samsung 860 Evo modeline bakabilirsiniz.
  • 9 aydır crucial 120GB BX500 ssd kullanıyorum. Hiç bir sorun ile karşılaşmadım okuma yazma hızları gayet iyi ucuz diye pek iyi değil gibi düşüncelerim vardı. Daha önce Sandisk ssd plus kullandım crucial ondan daha iyi. Tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Gardiyan- -- 12 Eylül 2019; 1:3:35 >
  • SSDler yeni yeni çıkmaya başladığı zamanlarda (2013) Crucial bir SSD almıştım halen daha kullanılıyor aynı SSD
    edit: yeni yeni alınabilir fiyat seviyelerine geldiğinde diyeyim daha doğru olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Decent -- 12 Eylül 2019; 11:2:10 >
  • Alınır kullanıcı yorumları da gayet iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Decent

SSDler yeni yeni çıkmaya başladığı zamanlarda (2013) Crucial bir SSD almıştım halen daha kullanılıyor aynı SSD
    edit: yeni yeni alınabilir fiyat seviyelerine geldiğinde diyeyim daha doğru olur
    ssd 1976'da icat edilmiş 20mb midir artık çünkü 96'da 1gb hdd baya lüks bir şeydi.Türkiye'ye de 2007'de gelmeye başlamış.ben 2011'de almıştım 246 lira mıydı ocz 60gb nasıl oturmuş bak kuruşuna kadar hatırlıyorum.en son kuzene verdim kesintisiz çalıştı o alet o tarihten beri.2007'de 1500 liraymış 2007'nin parasıyla korkunç bir rakam bir de 32gb.

düzeltmişsin gerçi ama ben yine de biraz bilgi ekleyeyim dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

ssd 1976'da icat edilmiş 20mb midir artık çünkü 96'da 1gb hdd baya lüks bir şeydi.Türkiye'ye de 2007'de gelmeye başlamış.ben 2011'de almıştım 246 lira mıydı ocz 60gb nasıl oturmuş bak kuruşuna kadar hatırlıyorum.en son kuzene verdim kesintisiz çalıştı o alet o tarihten beri.2007'de 1500 liraymış 2007'nin parasıyla korkunç bir rakam bir de 32gb.

düzeltmişsin gerçi ama ben yine de biraz bilgi ekleyeyim dedim.

Alıntıları Göster
    Crucial 256GB MX100 vardı bende, onu da kullandım, gerçi forumda en çok sayıda farklı SSD kullananlardan birisi olabilirim , birisinin ya notebookunda ya sisteminde duruyor tam hatırlayamadım, marka olarak crucial güvenebilirsin sıkıntı yok.

Gerçi artık donanım piyasasında öyle çöp diye tabir edilecek ürünler eskisi gibi piyasanın %50 sini değil %10 unu ancak kaplıyor artık. Kalite seviyeleri epey yükseldi. Bu sebeple piyasadaki çoğu SSD güven olarak sıkıntı çıkarmayacaktır sadece hangi kalitede bir SSD almak istediğinize karar veriyorsunuz olay bitiyor.

Ben 480GB bandında bir ssd düşünüyorum yine de oyunların kurulumları için. Sistem için m2 960 evo şimdilik yetiyor. Komple bir değişiklik olursa kesenin ağzı açılır, bundan da korkmuyor değilim

• hocam crucial baktım bir ucuzu bir pahalısı var dram muhabbeti.pahalısını alacakken baktım evo 860 ile arasında pek de fiyat oynamıyor evo aldım 512mb ddr4 var.bir makinemde 970 860 diğerinde adata sx6000 su650 oldu ama adata olan makineden çekiniyorum özellikle su650 başlığında almayın bozuluyor firmware yapın mutlaka mesajlarını okuyunca.adata'nın bir ara tipi resmi değişti ben tam o zaman aldım yenisinden arayıp buldum.firmware güncellemesi yok diyor yeni seri olunca belki de problemli değil artık göreceğiz.ssd konusunda bir tek samsung ve intel'e güvenirim ama QLC olmayacak.ram adata mesela çok güvenirim ama samsung çipli artık bir ironi midir bilemiyorum.
  • BX500 480gb almayı düşünüyorum bende baya araştırma yaptım fiyat bandında oldukça övmüşler zaten dünyanın en büyük bellek üreticilerinden micron var arkasında tek sıkıntısı ısınması gibi gözüküyor buda uzun süreli kullanımda sıkıntı yaratır mı fikrim yok birde mx serisi var bu seride ısınma sorunu yok ama fiyat olarak nerdeyse 860 evo fiyatında (860evo en uygun şuan 500tl mx500 470tl).kullanan birileri ısı durumunu belirtirse iyi olur
  • Crucial en büyük çip üreticilerinden biri olan micron'un markasıdır, alınır ancak fp olan bx500 serisinin ısındığı ve ısınmaya bağlı olarak olarak performansının düştüğü söyleniyor. Mx serisi almak lazım ama MX'e çıkınca da Samsung Evo ile arada fiyat farkı kalmıyor. Bende Crucial BX500 240gb alacakken Samsung 360 Evo 250gb almaya karar verdim.
  • bx 500 modelini aldım.bir iki güne test videosu atacam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.