Şimdi Ara

veri yapıları projem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese merhaba. veri yapılarına yeni başladım ve şu projeyi yapmam gerekli. bana yardımcı olur musunuz?

veri yapıları projem

• Yazılım geliştirme işi sana göre değil gibi, bu işe hiç başlamadan bıraksan daha iyi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • üzdün:(

• Bir linked-list implementasyonu yapamadığını görünce aklıma başka şey gelmedi.

• yapabiliyorum fakat bunda nasıl bir yol izleyeceğim onu bulamadım.. hoca da tüyo vermedi

• meslek lisesindeysen bu ödev basit değil, özellikle C# veya Java kullanın demesi acayip, bir derste ya biri ya öteki öğretilir, her ikisini gösterecek kalitede müfredat ben bilmiyorum. Buton dediğine göre bir de GUI istiyor anlaşılan.

Kolay tarafı diske yazma-okuma yok sadece bellekte tutacaksın.

Ödev metni bana tutarsız geldi. Bağlı dizi değil bağlı liste demesi lazım(linked list). Bir node bir headNode deyip duruyor ama neyden bahsettiği belli değil, benim kafam karıştı açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

meslek lisesindeysen bu ödev basit değil, özellikle C# veya Java kullanın demesi acayip, bir derste ya biri ya öteki öğretilir, her ikisini gösterecek kalitede müfredat ben bilmiyorum. Buton dediğine göre bir de GUI istiyor anlaşılan.

Kolay tarafı diske yazma-okuma yok sadece bellekte tutacaksın.

Ödev metni bana tutarsız geldi. Bağlı dizi değil bağlı liste demesi lazım(linked list). Bir node bir headNode deyip duruyor ama neyden bahsettiği belli değil, benim kafam karıştı açıkçası.

üniversite de ödev hocam..

benim de kafamı karıştırdı o yüzden buraya atayım dedim
  • Olayin esas saçma tarafı şu: Java, C# gibi dillerle artık linked list, tree gibi alt düzey veri yapılarının anlamı kalmadı. Bunların Collections Framework sınıfları var, hiç kimse linked list yazmıyor, Queue, Set, List, Map gibi classları kullanıyorsun. Ve bu sınıfların kaynak kodları da açık, istersen açıp List nasıl implement edilmiş görürsün, çalışırsın, onun üzerinden ödevler verirsin. Ötekinde ısrar edeceksen de C veya C++ kullanırsın.

1987 yılında C için yazılmış müfredat Java, C# ile devam ettirilmeye çalışılıyor, bilmem nasıl bu insanlara ulaşsak da bu vehameti anlatasak...

• Bu soruyu Google yazılım ekibi gelse çözemez cunku arkadaşın dedii gibi eksik ve hatalı. Bölümlerde öğrettikleri öğretecekleri bir veri yapısı ve böyle cins sorularla onu bile beceremiyorlar. Bu soruya baktıkça insanın IQ'sundan yer.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.