Şimdi Ara

Veri Kurtarma - Bozuk CD den

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıktan da anlayacağınız gibi bozuk bir Cd deki verileri nasıl kurtarabileceğimi soruyorum.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Selamlar,

ilk önce cd yüzeyi bozuk ve/veya çizik olabileceği için bunu piyasada satılan çizik giderici dolgu maddeler kullanarak bir nebze olsun azaltabilirsin... ( Tabi verilerin gerçekten önemli ise )

Daha sonra bad-copy gibi programları denemende fayda var. Bu arada cd yi CD-writer da okutmaya çalışırsan daha iyi verim alabilirsin.

Şimdidden kolay gelsin...

Bu arada olmaz diye yazan arkadaşlar çıkabilir. Sakın aldanma okunamayan cd ler de okunabiliyor..
  • evet cogu CD-writer lar CD-romdan daha iyi okuyor.Conewar ın dedikleri dısında daha fazla bise yapabilecegini sanmıyorum
  • Eyvallah ağalar.
  • Bu arada Çizik doldurmanın en iyi yolu "saf alkol" dür,zaten cd temizliyicilerin içindede çoğunluğu alkol ve temizleyici olan bir karışım vardır;)

Ben genellikle Cd leri Kolonya ile Temizlizliyorum ama bulabilirsen SAf alkol vs ile de iyi sonuca olaşabilirsin,tabi birde iyi bir CD okuyucun olması lazım...
  • bazen de cdnin imajını almak ve sanal bir sürücüde okutmak işe yarayabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoNeWaR

Selamlar,

ilk önce cd yüzeyi bozuk ve/veya çizik olabileceği için bunu piyasada satılan çizik giderici dolgu maddeler kullanarak bir nebze olsun azaltabilirsin... ( Tabi verilerin gerçekten önemli ise )

Daha sonra bad-copy gibi programları denemende fayda var. Bu arada cd yi CD-writer da okutmaya çalışırsan daha iyi verim alabilirsin.

Şimdidden kolay gelsin...

Bu arada olmaz diye yazan arkadaşlar çıkabilir. Sakın aldanma okunamayan cd ler de okunabiliyor..

ancak orjinal kunlanmazsan kurtardığı dosyaları vermiyor bunun için kurtarma işlemi bittikten sonra bitirme onayı vermeden program filesteki badcopynin klasörünün içine göz at dosyaları orda biyerde bulursun. en azından ben öyle yapıyordum uzun süredir kullanmadığımdan yanlış hatırladığım şeyler olabilir ama benzer yollarla verilere ulaşabilirsin

• CD'yi temizledikten sonra, "CDCheck" programıyla dene. Ben bu programla çok CD okutabiliyorum ve kurtarabiliyorum. Googleden arat.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.