Şimdi Ara

Vectra yokusta 3. viteste yıgılır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Geriden gelme hızıda önemlidir tabii biz buna kaptırma diyoruz. Zaten araç ivmelenmişse herhangi b ir sorun çıkmaz...
  • 1. Klima açıksa
    2. Aracın içinde 4 yetişkin varsa
    3. Aracın içinde sadece sürücü ama full bagaj varsa.

Yukarıdaki hallerin herhangi birinde 1.6 Vectra bayılır, bu hallerin birlikte gerçekleşmesi durumunda rampada kalkış yapamazsın. Uzun süre kullandım oradan biliyorum. Ayrıca, şu an kullandığım benzinli focus II de (TI-VCT) belirtilen şartlarda orada bayılıyor/kalkamıyor çünkü. Cinnah 3 km.lik epey dik bir rampa olduğu için kaptırmak da çözüm değil, yarısına gelmeden yine bayılır 3. viteste. Zaten hemen cadde girişinde ışıklar var nasıl kaptıracaksın ki...
  • 2. vitesten biraz hızlanıp 3 e atarsa yani devir aralığı yokuşta 4000 lerdeyse çıkması gerek .. nekadar ağır kasada olsa sonuçta 105 beygırlık bir motor var...

tamam diğer 1.6 lara göre zayıf kalıyor kasa ağırlığı yuzundende, abartılacak kadar 'gitmez bu araç' diyemeyiz.. kullandım aracı ..
  • mümkün degil
  • cinnah dik ve trafiği yoğun bir yer .... vectra 3 ile rahat çıkar ama trafik yüzünden 2 ye düşer normaldir...
  • Yokuşu bilmiyorum ancak burada birçok kıstas var. Yokuşa giriş hızı var mesela uzaktan bi yerden hızını alıp yokuşa seri bir şekilde girilirse araç yüklü değilse aldığı o hızla 4 le bile çıkabilir. Ancak tam yokuşun en dik yerinde herhangi bir sebepten yapılan bir frenajla motor cansız devirlerine inerse o zaman vites küçültmekten başka çare kalmaz. Bunun dışında yokuşa 3. vites 2000 küsür devirde girilirse elbette bi yerden sonra çekiş azalacaktır ve vites küçültmek mecbur olacaktır...
  • yokuşa hızlı gelmesinin bir anlamı yok ... yol çok uzun ... burası koca bir cadde ...
  • arkadaşlar vectra 2. viteste 110 3. viteste 150 yi buluyor demek istediğim dişliler çok büyük kasada 1270 kg yani 3. viteste yığılması normal hele birde 1600cc motor çok normal.1600 motor araba kullanmışsınızdır vectraya binin göreceksiniz 2. vitesi 1600cc motorların 3. vitesi gibidir.
  • bence arkadaşının annesi çıkaramıyodur vectra yığılırmı yaaaa
  • kaçbin devirde çıkmaya çalışıyor
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.