Şimdi Ara

Vdsl saha dolabı hakkında.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
12.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakın yine söylüyorum. Gidipte tekrar tekrar video çekip burada kimseye kendimi inandırma kafasına artık girmek istemiyorum. Bu gidişle çünkü kendimden süphe etmeye başlayacağım. Buranın telekom çalışanı herkese "alt yapı kaldırmıyor" deyip 4 ile 8 mb hız veriyorlar. Ben daha öncede yazdım bu başlığa. Burada bir kaç dükkan'a gittim. İnternetleri var mı yok mu diye sordum başta, sonra olayın özetini anlattım biraz. Adamlarda al kardeş bak durum nedir bizede söyle dedi. Bu adamlara baktıktan sonra ne kadar verıyorsunuz dedim. Geneli 70 tl gibi bir şey veriyor. Sonra modem arayüzlerinden aldıkları hıza baktım. Alayı 4 mb ile 8 mb arasında değişiyor. Bir tanesi bile 16 mb değil, ama ödedikleri paket ücretleri 16mb. Ve gelelim asıl meseleye. Hat değeleri oldukça iyi hepsinin. Max ulaşılabilir adsl hızları 16 ile 20-21 gibi hızlarla değişiyor. Snr değerleri olsun, hat zayıflama değerleri olsun, hepsi iyi. İşte böyle düzüyor ttnet insanları. Ayrıca buradaki telekom çalışanıda ttnet'in köpe.i olmuş resmen. Adam TTnet kullanırken arayıp diyordum. Abi vdsl boş port nasıl olmaz diye, adam ağzımı kapatıyordu, oda ttnet gibi boş port yok diyordu. EE ne oldu ? Bana en az 1 ay beklemem gerektiğini söyleyen it o.lu it, 1 hafta içinde ben nasıl vdsl geçtim ? Hayır bir de bunun üzerine bu karaktersizi yine aradım. Saha dolaplarını bildiğim halde, emin olmak için sordum. Adam merhaba dedikten sonra söylediği ilk cümle şu oldu KARDEŞ ANLAMIYOR MUSUN VDSL BOŞ PORT YOK, AMA HALLEDİCEZ SENİN İŞİNİ. İşte durum bu arkadaşlar. Şimdi onların ağızlarını bana yapıp durmayın. Ki kaldıki bu ülkede herkes birbirinin sırtından geçiniyor. Söz konusu telekom olduğu zaman bin bir türlü pislik düşünmem oldukça normal, hem bir yaşayan olarak konusurum, hemde tonlarca gördüğüm şeylerden yola çıkarım. Yani ben birisine yok santral uzaktır, yok şöyledir, böyledir diye yardımda bulunmaya çalışmam. Hakkını araması için yardımda bulunurum. Sizinde benim için yapmanız gereken şey bu. O yüzden bakın tekrar ediyorum SANTRALE UZAKLIĞIM 146 METRE SAHA DOLABIM 20 METRE UZAKLIKTA.

Ve ben bunu Türknet e söyledim bana 3 dakka sonra 500 metre var aranızda santral ile dedi. SANTRALİN NEREDE OLDUĞUNU BİLMESEM..........

Bakın elamanın teki internetini sağlıklı bir şekilde kullanırken, birden bire hat değerleri düşmüş. Bakın ben de bir sorun oldugunu kabul ediyorum. Ama Türknet olsun, ve özellikle ttnet olsun, amaçları sadece aynı sözleri söyleyip geçiştirmek!!!!!!!https://forum.donanimhaber.com/snr-degeri-5-yardim--127357397 şu forumda çocuğun yazdığına bakın.

E benimde adsl kullanırken hat değerlerim, yani bu yavaş hız almama neden olan hat zayıflama değerim iyiydi! Ama vdsl geçtim 60 lara çıktı. Demek ki kablolardan değil, ya da iç hatlarımı ilgilendiren kablodada değil sorun. Çünkü vdsl geçtim ve hat değerlerime direkt baktığımda BOK gibiydi. Geriye bir şey kalıyor, ya santralde bir bok var, ya da saha dolabında. Benim evimdeki kutuda olsa, kablosunda olsa, kablomda olsa adsl kullanırken hat değerlerim yine böyle kötü olurdu. Kİ ŞUNUDA BİLİYORSUNUZDUR. VDSL KABINLERI GENELDE YAKIN OLUR, VE HAT DEĞERLERİ ADSL GORE KAT KAT İYİ OLUR. Ama ben de iyi olmak ne kelime, daha beter bir durum. Sanki kabin 2 km uzakta, santral 5 km uzakta. Ki saha dolabı 1 km uzakta olsa bile 50 almam lazım. 1km uzakta olan POLİS LOJMANLARIDA TURKNET SİTESİNDE 50MB ALIYOR. E benim saha dolabım 20 metre, santral 146 metre.

BUYRUN;
    Vdsl saha dolabı hakkında..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lautreamont -- 3 Temmuz 2017; 1:10:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Tabi ki aralarında farklar vardır.

Öncelikle Santral ile Tip3 arasındaki bağlantı fiberdir band genişliği daha fazladır. Ama eski saha dolaplarından VDSL verildiğinde sahabdolabının içerisindeki DSL kartı kullanılmaz sinyal direkt santralden verilir saha dolabı dağıtıcı görevi görür bu sebeple santral bağlantılarında band genişliği ve gecikme sorunları yaşanabilir mesafe uzaksa. Bu sebeple Tip3 bağlantısı santral bağlantısından (uzaksanız santrale) daha iyidir.

Port sorununuzun sebebi dolap içindeki boş portlar alternatiflere kiraladıysa TT'nin kendi müşterisine verebileceği port kalmamış olabilir.

Alternatifler YAPA bağlantısı kurduysa eski saha dolabından alıyorsundur VAE işe belli olmaz.

arkadşa t23 kabinde elektrik sayacı yok demiş.bu kabinlere fiber gelmiyor mu acaba ?veya elektriği fiber kablonun yanından mı çektiler acaba ?

bence konuyu açan arkadaşa sinyal uzaktaki santralden geliyor.
    yeni koyulan kabinler aktif değil daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

Öncelikle Santral ile Tip3 arasındaki bağlantı fiberdir band genişliği daha fazladır. Ama eski saha dolaplarından VDSL verildiğinde sahabdolabının içerisindeki DSL kartı kullanılmaz sinyal direkt santralden verilir saha dolabı dağıtıcı görevi görür bu sebeple santral bağlantılarında band genişliği ve gecikme sorunları yaşanabilir mesafe uzaksa. Bu sebeple Tip3 bağlantısı santral bağlantısından (uzaksanız santrale) daha iyidir.

Port sorununuzun sebebi dolap içindeki boş portlar alternatiflere kiraladıysa TT'nin kendi müşterisine verebileceği port kalmamış olabilir.

Alternatifler YAPA bağlantısı kurduysa eski saha dolabından alıyorsundur VAE işe belli olmaz.

arkadşa t23 kabinde elektrik sayacı yok demiş.bu kabinlere fiber gelmiyor mu acaba ?veya elektriği fiber kablonun yanından mı çektiler acaba ?

Dostum fiber kabloları aylar önce çektiler. Ben buraya 4 ay önce taşındığımda, adam bana 3 ay sonra aktif olur, herşey hazır zaten demişti. Aradan 3 ay geçti, ben yine sordum ve yine 3 ay dedi bana. Şimdi 2 ay kaldı. Mesela 1 ay önce şey yaptılar, şu telekom kapakları varya hani, işte onu açmışlardı, ve ince telefon kablolarının uclarında bole renga reng seyler var ya, onları takıyorlardı...Ama fiber turuncu kablolar sanki döşenmişti, cunku onlarıda gördüm, fakat onlarla ilgili bir çalışma yapmıyorlardı, daha once yapmışlar sanırım.

Ayrıca vdsl bağlantıyı santral üzerinden veriyorlarsa...Benim evimden santrale daha uzak olan bahçeli bir ev nasıl 50 mb alır ? Yani altyapı sorgulamasında bu cıkıyor. Ki bu ttnet olsun, türknet olsun bence hızları az çok bılıyordur. Herneyse, ben referans için 50 ve 75 mb alan iki adres verdim. Bunu ilk başta kabul ettiler, altyapıları kontrol edilip daha sonra bana donus yapılacaktı. Aama daha sonra telefon açıp, bana telefon referansı istedi. Yani 50 ya da 75 mb kullanan birisiyle goruşmek zorundaymış :D Yahu ben nerden bileyim burada kimin 50 mb kullandıgını ? Hayır buradaki tiplerin alayı adsl kullanıyor. Ve bu konuda yazdım da nasıl bir adsl kullandıklarını. Alayı 4 ile 8 mb adsl kullanıp hepsi 16mb paket ucretı oduyor. Ve buranın telekom çalışanı herkese alt yapı kaldırmıyor diyor. Bakın ben en kötü 26mb alıyorum. Yani bu katıksız köp.k telekom çalışanı vdsl ayarlayabilir millete...Ama telekomun işine geliyor. Ayrıca çalışanlarında işine geliyor. Bulundukları telekom binası gunun her saatinde kapalı :D Ancak beyfendilere özel telefonlarından ulaşabiliyoruz. Oda dönüp bana dıyor ki "kardeş anlamıyor musun vdsl boş port yok, ayarlıcaz ama sana" dior...Helal ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: meaninglessname

quote:

quote:

Dostum fiber kabloları aylar önce çektiler. Ben buraya 4 ay önce taşındığımda, adam bana 3 ay sonra aktif olur, herşey hazır zaten demişti. Aradan 3 ay geçti, ben yine sordum ve yine 3 ay dedi bana. Şimdi 2 ay kaldı. Mesela 1 ay önce şey yaptılar, şu telekom kapakları varya hani, işte onu açmışlardı, ve ince telefon kablolarının uclarında bole renga reng seyler var ya, onları takıyorlardı...Ama fiber turuncu kablolar sanki döşenmişti, cunku onlarıda gördüm, fakat onlarla ilgili bir çalışma yapmıyorlardı, daha once yapmışlar sanırım.

Ayrıca vdsl bağlantıyı santral üzerinden veriyorlarsa...Benim evimden santrale daha uzak olan bahçeli bir ev nasıl 50 mb alır ? Yani altyapı sorgulamasında bu cıkıyor. Ki bu ttnet olsun, türknet olsun bence hızları az çok bılıyordur. Herneyse, ben referans için 50 ve 75 mb alan iki adres verdim. Bunu ilk başta kabul ettiler, altyapıları kontrol edilip daha sonra bana donus yapılacaktı. Aama daha sonra telefon açıp, bana telefon referansı istedi. Yani 50 ya da 75 mb kullanan birisiyle goruşmek zorundaymış :D Yahu ben nerden bileyim burada kimin 50 mb kullandıgını ? Hayır buradaki tiplerin alayı adsl kullanıyor. Ve bu konuda yazdım da nasıl bir adsl kullandıklarını. Alayı 4 ile 8 mb adsl kullanıp hepsi 16mb paket ucretı oduyor. Ve buranın telekom çalışanı herkese alt yapı kaldırmıyor diyor. Bakın ben en kötü 26mb alıyorum. Yani bu katıksız köp.k telekom çalışanı vdsl ayarlayabilir millete...Ama telekomun işine geliyor. Ayrıca çalışanlarında işine geliyor. Bulundukları telekom binası gunun her saatinde kapalı :D Ancak beyfendilere özel telefonlarından ulaşabiliyoruz. Oda dönüp bana dıyor ki "kardeş anlamıyor musun vdsl boş port yok, ayarlıcaz ama sana" dior...Helal ya.

telefon kablolarını şunlarla mı bağlıyorlardı ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen dostum. İnce bakır kabloların uclarına takıyordu. Hem sokağın başındaki t23 dolabın olduğu kısımın onunde, yerde olan tekelom kapagını açıp yapıolardı. Hemde bizim sokağın hemen basındaki telekom kapagından...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen dostum. İnce bakır kabloların uclarına takıyordu. Hem sokağın başındaki t23 dolabın olduğu kısımın onunde, yerde olan tekelom kapagını açıp yapıolardı. Hemde bizim sokağın hemen basındaki telekom kapagından...

o zaman aktif olması lazım saha dolabının

sorgulama yaptığında 24mbps çıkması normal.daha güncellenmemiştir.
    https://kapsamaharitasi.turktelekom.com.tr/ buradan bakınca adsl diyor. hipernet diye yazması lazım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

o zaman aktif olması lazım saha dolabının

sorgulama yaptığında 24mbps çıkması normal.daha güncellenmemiştir.
    https://kapsamaharitasi.turktelekom.com.tr/ buradan bakınca adsl diyor. hipernet diye yazması lazım.

Aynen dostum telekom ve vadafonda çıkmıyor. Vadafon'u aradım. Max 16mb adsl dediler :D E sana özel mesaj attım. Saha dolabında sayac yeri var ama içinde sayac yok ? Ben bugun baktım dediğim gibi sana gözümden kaçmış görememişim, şimdi iyice kontrol ettim ve sayaç yerin olmasına rağmen sayacı goremedim. Cam gibi birşey var. Yani elektronic sayaç sandım, ve elektrik işareti vardı. Yani elektrik sayacı mıdır nedir bu anlamadım ama bana sordugun seyın olduguna emınım. Fakat sayaç yok ?

• Arkadaşlar iş bıraz açıklığa kavuşmuş durumda. Şimdi t23 telekom saha dolabıma baktım ve aktif olmadığını gösteren birşeyle karşılaştım. Yani sanırım bu bağlantıyı ben santral üzerinden alıyorum.

İlk sormak istediğim şey şu. Santral üzerinden, ve saha dolabı üzerinden bağlantı almanın nasıl bir farkları vardır. Bunu bana iyi ve kötü tarafını söyler misiniz ?
    İkinci şey, Türknet sitesinde altyapı sorgulayınca sanırım doğru çıkıyor. İsterseniz sizde sorgulayıp test edebilirsiniz. Ben istanbulda oturduğum iki evin altyapısına baktım. Birinci evde gerçekten max hız 16 alıyordum. Ve Türknet altyapı sorgulamasında 16 çıktı. İkinci evim ise, saha dolabı evin hemen önündeydi, ama orada kontrol ettirmemiştim bağlantımı, şimdi sorgulama yaptım ve 75 mb alınıyormuş.
    Şimdi merak ettiğim şey, burada bir tane santral var. Yani pertek merkezi ilgilendiren bir tane santral var. Ben de pertek merkezin içinde oturuyorum. Ve santral'e 150 metre uzaklıktayım aldığım hız değeri 26mb. Ve aynı santral üzerinden, benden 100 metre daha ileride olan, santral'e toplam 250 metre uzaklıkta olan bir yer 50 mb alabiliyor.

Ve benim hat zayıflama değerlerim kötü. Acaba bu santraldeki kablolarda mı, yani neyse o, yapılan işlem neyse, onda mı bir sorun var ? Çünkü hat zayıflama değerim inanılmaz kötü. Hadi arkadaşlar az kaldı çözeceğim bu sorunu

• quote:

Arkadaşlar iş bıraz açıklığa kavuşmuş durumda. Şimdi t23 telekom saha dolabıma baktım ve aktif olmadığını gösteren birşeyle karşılaştım. Yani sanırım bu bağlantıyı ben santral üzerinden alıyorum.

İlk sormak istediğim şey şu. Santral üzerinden, ve saha dolabı üzerinden bağlantı almanın nasıl bir farkları vardır. Bunu bana iyi ve kötü tarafını söyler misiniz ?
    İkinci şey, Türknet sitesinde altyapı sorgulayınca sanırım doğru çıkıyor. İsterseniz sizde sorgulayıp test edebilirsiniz. Ben istanbulda oturduğum iki evin altyapısına baktım. Birinci evde gerçekten max hız 16 alıyordum. Ve Türknet altyapı sorgulamasında 16 çıktı. İkinci evim ise, saha dolabı evin hemen önündeydi, ama orada kontrol ettirmemiştim bağlantımı, şimdi sorgulama yaptım ve 75 mb alınıyormuş.
    Şimdi merak ettiğim şey, burada bir tane santral var. Yani pertek merkezi ilgilendiren bir tane santral var. Ben de pertek merkezin içinde oturuyorum. Ve santral'e 150 metre uzaklıktayım aldığım hız değeri 26mb. Ve aynı santral üzerinden, benden 100 metre daha ileride olan, santral'e toplam 250 metre uzaklıkta olan bir yer 50 mb alabiliyor.

Ve benim hat zayıflama değerlerim kötü. Acaba bu santraldeki kablolarda mı, yani neyse o, yapılan işlem neyse, onda mı bir sorun var ? Çünkü hat zayıflama değerim inanılmaz kötü. Hadi arkadaşlar az kaldı çözeceğim bu sorunu

turk telekom santraline 400-500 metre uzaktaysan 35-50mbps alman lazım en az.
    bina içi tesisatını yenile.
    binada ankastre var değil mi ?
    oraya kadar gelen kablonda ek var mı ?

• quote:

quote:

Arkadaşlar iş bıraz açıklığa kavuşmuş durumda. Şimdi t23 telekom saha dolabıma baktım ve aktif olmadığını gösteren birşeyle karşılaştım. Yani sanırım bu bağlantıyı ben santral üzerinden alıyorum.

turk telekom santraline 400-500 metre uzaktaysan 35-50mbps alman lazım en az.
    bina içi tesisatını yenile.
    binada ankastre var değil mi ?
    oraya kadar gelen kablonda ek var mı ?

Dostum santral ile aram 150mt :)
    Binada kutu var, ama eski, ayrıca kabloyu direkt o kutudan alıp, evimizin iç kapısına kadar getirdi. Zemin katta oturduğum için, internet kablosunuda o kablonun ucuna direkt bağladım. İki kablonun uzunluğu 20 metre.

Ayrıca yaşadığım saçma bir olayı daha anlatayım sizlere, Türknet'in beni nasıl yokuşa sürdüğü konusunda.
    Şimdi ben müşteri hizmetleri ile görüştüm, aldığım hızı söyledim, santral'in uzaklıgını söyledim vsvs daha sonra santral'e benden daha uzakta oturanların 50 ile 75 mb hız aldıgını söyledim. Kendi alt yapı sorgulama sitelerinde bu değerler çıkıyor. İlk önce adam biz siteden bakamıyoruz dedi. İsterseniz 50 ve 75mb hızı aldığını söylediğiniz yerlerin adreslerini referans olarak alabiliriz. Böylece size geri dönüş sağlanacaktır. Neyse 10 dakka sonra telefon açtı, ve bana bu sefer referans için telefonla görüşmek istediklerini söyledi. Yani ben burada vdsl 50mb ya da 75mb hız kullanan birini bulacağım, ve o kişide telefonla, Türknet müşteri hizmetlerine teyit edecekmiş :D Arkadaşlar, burası köy, ve herkes bu konuda oldukça cahil. Ben 4-5 tane dükkan'a girip rica ettim, fakat hepsi TTnet adsl kullanıyordu..Hem düşünebiliyor musunuz, buranın tek bir internet cafesi var, o bile 16mb adsl kullanıyor. Şimdi ben bu köyde vdsl 50 ya da 75mb hız kullanan birisini nasıl bulacağım ??? Hem bunlar alt yapı kontrolünü bir şekilde yapamıyorlar mı ? Ben kendilerine iki tane adres verdim, bir adres 50 mb ikinci adres 75 mb alıyor. Ki, sitenize bakmanın bir yolu yok mu diye sordum, bana bakamıyoruz dedi...Daha sonra bana komik birşey söyledi. Beyfendi, az önce santral ile evinizin mesafesi hakkında bir bilgi geldi. Dedim nedir o ? 500 bilmem kaç metre bir mesafe var, siz yanlış biliyorsunuz, dedi. Ben de dedim, birincisi 500 metre bile olsa 100mb almam gerek. İkincisi santral kesinlikle 500 metre değil, 150 metre uzaklıkta. Hatta bunlar insanı paranoayak moduna soktukları için, bugün 3-4 kişiye bildiğim santral'ın "burası santral mi" diye sormak durumunda kaldım. Ki evet, orasıydı. Ayrıca başka bir santral'de yok burada. Yani Türknette yokuşa sürüp, insanı yalancı yerine sokmaktan başka birşey bildiği yok gibi. Yani müşteriye yardımcı olması gerekirken, karşıma yapamaycağım şeyler sunuyorlar. Şimdi soruyorum ben bu Allah'ın dağında vdsl 50 ya da 70mb hız kullanan birini nasıl bulacağım ? Kimsenin dünyadan haberi yok, hepsi 16mb paket ücret fiyatı verip 4 ile 8 mb hız kullanıyorlar. İnternet cafe bile 16mb ttnet adsl kullanıyor. Bu ne ???

Not: Bu arada aşşağı (benden santral'e uzak) cadde'de 50mb alan yerin saha dolabına baktım ve orada da bir sayaç olmadığını gördüm. Yani sayaç yeri var, paneli var, elektrik logosu var, fakat panelin içinde sayaç yok. Sadece bizim burdaki ve oradaki değil, çarşının içindeki bütün kabinlere baktım ve hiçbirisinde yok sayaç. Yani santral'den bağlıyorlar VDSL'i...O zaman bana mantıklı cevap versinler; benden uzak bir yer nasıl 50mb alabiliyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lautreamont -- 3 Temmuz 2017; 16:5:26 >

• https://forum.donanimhaber.com/vdsl-hat-zayiflamasi-db-herkes-degerlerini-yazsin--124531325

vdsl hat değerlerini paylaşan elamanların hat zayıflama değerlerine bakın..Benim 60db ama milletin hep aynı 15db.
    Yani benim özellikle istiklal mahallesinde 16ile24mb çıkan yerin altyapısında bir problem var. Çünkü oturduğum mahallede diğer caddeler, santral'e daha uzak ya da yakın olduğu fark etmiyor; hep 50mb hız fln. Ben Türknet ile ne konuşayım ??? Adamlar arıza kaydı oluşturmam için telefon görüşmesi yapmak istiyor. Nerden bulayım abi ben vdsl kullanan birisini ? Kapı kapı evleri mi dolaşayım. Benden istedikleri şey'e bakın ya...Diyorum hat zayıflaması değerlerim çok yüksek çıkıyor, yani çok kötü...Bunu göremiyorlar mı oradan ?

• O yeni kutular aktif degil demekki elektriksiz çalışmaz

Sinyal sana 500metre uzaktaki santralden geliyor yani

500metreden 100mbps kim alıyormuş

Teorideki değerler onlar

Pratikte 50 yi zor alır

Kablolarının eklerinde problem olabilir

Binandaki veya santral tarafındaki ekler kontrol edilmeli

Online işlemlerde paketin kac gözüküyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

O yeni kutular aktif degil demekki elektriksiz çalışmaz

Sinyal sana 500metre uzaktaki santralden geliyor yani

500metreden 100mbps kim alıyormuş

Teorideki değerler onlar

Pratikte 50 yi zor alır

Kablolarının eklerinde problem olabilir

Binandaki veya santral tarafındaki ekler kontrol edilmeli

Online işlemlerde paketin kac gözüküyor ?

Yine tekrar ediyorum. Bu başlığa bu bilgiyi en az 10 kere yazdım. Santral ile aramdaki mesafe YÜZ KIRK ALTI (146) metre.
    Bu arada pratiğe gelince 50 mb zor aldığını söyledin. Biliyorum bana yardımcı olmaya çalışıyorsun, bunun için teşekkür ederim.
    Ama madem benim gördüklerim teori, ki teori diyince direkt kafadan uydurulan birşey anlamına gelmiyor. Bir nevi olaylara dayanılarak sonuç hesaplanmaya çalışılıyor. Yani aşşağı yukarı bu hesaplar doğrudur. Şimdi lütfen sende bana pratiğe gelince 500 metreden 50mb'ın zor alındığını açıkla. Kablolarımda bir sıkıntı yok, çünkü sıkıntı olsaydı vdsl2 bağlantısından önce kullandığım adsl+2 bağlantısında hat değerim 60 olurdu. vdsl2 hat değerim 60 Sorun santral ile aramdaki kablolarda olabilir büyük ihtimal. Yada sorun benim kablolarımda değil, santral'in kablolarında olabilir. Yani anlamıyorum kardeş Telekom çalışanı falan mısın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lautreamont -- 3 Temmuz 2017; 17:17:6 >

• "Hat zayıflaması ise bağlı olduğunuz saha dolabı ile aranızdaki mesafenin hattınıza etkisini anlatır. Bunun en sağlıklı değeri ise 0’dır. Şunu da söyleyim : SNR ve hat zayıflama değerleri kablo ile doğrudan etkilidir. Yani eğer bu değerleriniz çok kötü ise bina içi ve daire içi tesisatınızı mutlaka gözden geçirdikten hatta değiştikten sonra değerlere bakın eğer hala aynı problem varsa o zaman servis sağlayıcınızla iletişime geçin. Bir noktayı da fotoğraf üzerinden yararlanarak anlatmak istiyorum."

Demek ki sorun bu santral ile alakalı. Çünkü vdsl2 bağlantıyı santralden veriyor. Ve hat zayıflaması + sinyal zayıflaması kötü. Ama adsl+ kullanırken, ki bunu santralden vermiyor bence bu sokağın hemen aşşağısında 50 metre ileriden saha dolabından veriyor...İşte adsl+2 kullanırken hat değerlerim normaldi. Şimdi vdsl2 santralden aldım, ve hat değerlerim berbat. Yani benim kablolarımda birşey yok.
  • Santrale 146metre uzakta olduğunu nereden biliyorsun

• quote:

Santrale 146metre uzakta olduğunu nereden biliyorsun

Evimden santral'e yürüdüğüm zaman, ki çarşının içinde santral, bu yere yürüme mesafesi olarak 4-5 dakkada orada oluyorum. Buyu uydu görüntüsü ve harita görüntüsü, mesafe de yazıyor. 146 değilmiş, 221 imiş. Dostum sen hala zorluyorsun, anlamış değilim. Ben şunu vurgulamak istiyorum sana; atıyorum 221 değilde 10km uzaklıkta oturuyorum. Ve bu uzaklıktan 26mb alıyorum. Peki 11km oturan kişi nasıl 50 mb alıyor ? Umarım bu resimin üzerine hala santral ile aramın uzak oldugunu solemezsin. Şimdi Türknet ile yine görüşüp arıza kaydı yaptım. Ve yine bana dönüp dedi ki, beyfendi santral ile aranızda yaklaşık 550metre bir mesafe var En azından şunu yap anlarsın mesafenin kaç oldugunu. Kendi sokağının google earth üzerinden uydu görüntüsüne bak, ve şu kadar mesafeli olan yolu sonra bir yürü, hiç 550 metreye benziyor mu ?

• İstersen bak evimden şu PERTEK yazan yere kadar yürüyeyim, video'sunu çekeyim sana, hatta daha çok istersen buradan santral'e kadar yürüyeyim. Abi TTnet müşterisi gibi sorunu ben de aramaya çalışma Çünkü benim hızım 8mb iken, bana sürekli altyapınız desteklemiyor diyordu. Yok kablolarınızda da sorun olabilir. Yok modeminizde sorun olabilir. Yok bilgisayarınzıda virüs olabilir. Hayır sorunu ben de aradıkları yetmiyormuş gibi, şikayet edicem falan deyince, 3 ay sonra hızımı 16mb e çıkardılar ? Ben onlar yüzünden çalışan modemimi kırdım. Gittim cat6 kablo almaya, burada olmadığı için merkez Tunceliye almaya...26 tl yol parası + 12 metre Cat6 kablosu 18 tl tuttu. Buna rağmen, sırf denemek amaçlı, hiçbir şeyden bahsetmedim. Ve yine bana dönüp iç hatlarınızda sorun olabilir dediler. Üzerine dedim modemi kırıp yenisini aldım. kabloyu çıkardım cat6 kablo taktım. Bilgisayar dediniz onada format attım. Ki ben bilgisayarımı imaj yolu ile geri getirirdim bir sorun olduğunu düşündüğüm zaman. Yani kurulu olan 50 ye yakın oyunlarda gitti, hiçbirinin setup dosyası yoktu. Bunun üzerine bana "nerden biliyorsun" mantığı yapma abi. Biraz mantıklı ol. Forumun başından beri kıçımı yırtıyorum. Diyorum ki, benden santral'e daha uzak olan yerler 50 mb alıyor. Yani bu mahallede, sadece benim caddemin genel anlamda 16 ile max 24 mb hız alması sanada altyapı sorununun olduğunu anlatmıyor mu ? mesafe değil. kablo değil. alt yapı sorunu var. gelip halletmeleri lazım anlıyor musun beni dostum ?

• Görsel de yanlış hesaplamışsın . Farklı yerlerden ölçmüşsün . Kontrol edermisin

Yer altındaki kabloların mesafesini bilemezsin, bir sürü yerlerden dolaşıyor kablolar

50mbps hız aldığını söylediğin ev belki baska bir dslam dan sinyal alıyor

Bunları bilmeden ezbere konuşmamak lazım

550 metre mesafe ye göre aldığın hız normal

Portlardaki yoğunluktan snr düşer

Bende tp link ve Zyxel modem var . Snr Zyxel de 1-2db daha yüksek

Modemden modeme bile fark ediyor yani

Hızın akk sonrası 16 ya düşüyor zaten

Çokta kotu degil aldığın hizmet

Yakınındaki kabinlerin faaliyete geçince hat değerlerin düzelecek zaten

• Yani benden şüphelenmek yerine suçu ve yalanı onlarda ara. "nerden biliyorsun" ne demek ? Ben birşeyleri onlar gibi çok bildiğimi iddaa edip, sonra yeri gelince "beyfendi bizim ekibimizin yeteri kadar teknik bilgisi yok" diyerek kıvırmaya çalışması gibi bir durum mu sergiliyorum ? Hayır bana teori diyorsun, bu insanların söylediği şeyler gerçekten onlara inanacak kadar saf mısın arkadaşım ? Millet hergün başlık açıyor. Hergün millet hakkını aramak için şikayetlerde bulunuyor. Bunlarda mı teori ? Ama ttnet'e bu şikayetlerin nedenini sorsak, kesinlikle kabahatı kendilerinde aramazlar. Çelişki üzerine çelişkiler. Bir derler ki "altyapımız kaldırmıyor" Öte yandan fiberle hızlanın, bilmem SINIRSIZ internet vsvs. İnsanları kullandıkları paket olsun, bilmem ne olsun tam anlamıyla bilgilendiriyorlar mı ? Eğer bilgilendirselerdi, bana buranın yavşak telekom çalışanı şunu demek yerine "alt yapı kaldırmıyor" vdsl bağlantı yapalım sana diyebilirdi. Bak karşımdaki kadına soruyorum hat zayıflaması hakkında bir bilginiz var mı. Bana dönüp diyor ki "o kadar bilgim yok" E ben teknik servise bağlanmaya çalışıyorum, yani burada benim onlardan teknik bilgi almam gerekirken, ben onlara veriyorum bu bilgiyi. Hoş, verdiğim halde utanmadan üste çıkmaya çalısıyor karşımdaki kim olursa olsun. Yarım saat santralden uzak değilim vsvs diyorum. Karşımdakine mesafeyi herşeyi soluyorum, benden uzak olan yerin 50 mb hız aldıgını ustune basa basa soluyorum. Çıkıp bana şöyle bir şey sölüyor "beyfendi şimdi bize bir bilgi geldi. Santral ile aranızdaki mesafe 550 metre" İyi oldu abi ben şizofrenim, kendi kendime uyduruyorum, hastalıklı bir kişiliğe sahibim, böyle hakkımı ararken yalana başvuruyorum. Yani yalan söyleme gibi bir lüksüm yok benim. Yalan her türlü çıkar elbet. Bunun üzerine o yüksek olan hızların adres bilgilerini alıyor benden referans olarak. Sonra bir daha arayıp bu şekilde olamaz, sistemlerimizde göremiyoruz ne kadar hız aldıklarını, bize telefon ile referans verirseniz iyi olur, dedi. Dedim o nasıl olacak. Neymiş efendim ben gideceğim o yüksek hız alan yerlerden birisine, yanı neresi olursa olsun fark etmez, işte vdsl kullanan, 50 ya da 75 mb hız alacak, o kişiyi Türknet müşteri hizmetleriyle görüştürcem, teyit edecekler. Yani herhangi birini konuşturtsam, adam dese ben 50 mb kullanıyorum, inanacaklar mı ? Biraz mantık ya. Bu adamın alt yapısına bakıcaz diyor bir taraftan. Öte taraftan verdiğim adreslerin alt yapısına bakamıyor kaç mb hız aldıgını. Yani illa vdsl 50 ya da 75 mb kullanan birini bulmam lazım. Şimdi ben oturup bunların yalanlarını, kıvırmalarını, yokuşa sürmelerini bir kenera bırakayım. Kendime şu soruları sorayım

YA acaba santral 200 metre değilde 3 km mi ? Ya acaba o bana şunu dedi, ben de böyle anladım, ben şizofren miyim ? Acaba kullandığım modem vdsl destekli değil mi ? Acaba bilgisayarımda virüs var mı, ondan dolayı mı ? Falan filan yani. İnsanı paranoayak yaparlar. Sende onlar gibi bana "nerden biliyorsun" diyip bütün bu cabalarımı, uğraşlarımı yıkmaya çalışma dostum. Yalan borcum yok yani kimseye. Kusura bakma yani çok sinirlendim. Günlerdir aynı senin sorularının şeklinde yanıtlar alıyorum. Ve ben açık söyleyeyim. Buradaki hiç kimsenin bu işin teknik açıdan birşey bildiğini sanmıyorum. Hani belki biraz pratik bilgisi vardır. Görerek olmuştur o'da. Yani işin içinde değildir. Bana cidden teknik bilgisi olan birisi lazım. Hani o insan bana insan gibi bunun mantığını anlatsın. Adsl kullanırken hat değerlerim normaldi, hat zayıflaması fln. vdsl geçtim bağlantı santralden alındı, bu santral yakın olmasına rağmen hat değerlerim kötü. Demek ki benim kablolarımda değil bu. Yani bunu açıklamak istemiyorum, karşımda sığırın teki olsa biraz pratik zekaya sahip olsa anlar yani. SORUN BU SANTRALIN SISTEMINDE. 1 km uzaklıktaki polis lojmanları 50 mb hız alabiliyor sitelerinde. Ki biride çıkıyor diyor ki "sen o Türknet'in alt yapı sorgulama sitesine aldanma" Sonra biri çıkıyor şöyle bir farklılık yaratıyor. Bana iki resim yolluyor. Elamanın teki alt yapı sorgulaması yapmış başka bir firmada, ve hızı 50mb olarak görünmüş, sonra modemden bakınca, 100 mb oldugunu anlamış, ve hızını 100mb çekmiş. Daha sonra yine alt yapı sorgulaması yapınca 100 mb çıkmış sitede. İki resmide attı bana. Yani ben neye inanayım ? Benim aklıma şu soru geliyor. Bana bu boktan hızı bi şekilde ayarladılar. Ya da santralde sorun oldugu için bu hızı aldım. Ve bu hızı gören Türknet, tıpkı şu 50 gorup, daa sonra 100 mb oldugunu anlayan çocuğun sonradan altyapı sorgulaması yapıp 100mb gormesi gibi bir durum. Ne hikmet ise benim mahallemde benden uzak olan bütün CADDELER hız konusunda uçuyor, ama birtek bizim CADDE 16ile 24 alıyor ? Gidin bakın alt yapı sorgulamasına...tunceli > pertek > merkez > istiklal mah > ve sonra bütün caddelere bakın. Hangisi 16 ile 24 mb hız alıyor :) Bu caddelerin alayı bizim caddeden uzak santral'e...Hadi biri açıklasın bunu.

• quote:

Görsel de yanlış hesaplamışsın . Farklı yerlerden ölçmüşsün . Kontrol edermisin

Yer altındaki kabloların mesafesini bilemezsin, bir sürü yerlerden dolaşıyor kablolar

50mbps hız aldığını söylediğin ev belki baska bir dslam dan sinyal alıyor

Bunları bilmeden ezbere konuşmamak lazım

550 metre mesafe ye göre aldığın hız normal

Portlardaki yoğunluktan snr düşer

Bende tp link ve Zyxel modem var . Snr Zyxel de 1-2db daha yüksek

Modemden modeme bile fark ediyor yani

Hızın akk sonrası 16 ya düşüyor zaten

Çokta kotu degil aldığın hizmet

Yakınındaki kabinlerin faaliyete geçince hat değerlerin düzelecek zaten

Abi anlaşıldı. Sen ya Türknet müşteri hizmetlerinde çalışıyorsun, ya da telekom'da...

Mantığın süper kardeş. Bana diyorsun ki "50mbps hız aldığını söylediğin ev belki baska bir dslam dan sinyal alıyor" öyle birşey mümkün değil. Çünkü oradaki saha dolaplarına baktım, ve onlarda aktif değiller, yani santralden alıyorlar.

İkinci kurduğun mantığa gel; Yer altındaki kabloların mesafesini bilemezsin, bir sürü yerlerden dolaşıyor kablolar. Bunları bilmeden ezbere konuşmamak lazım..
    Yani senin mantığına göre ben bilmiyorum, ama yer altından geçen kabloları Türknet biliyor, ona göre 550 metre diyor, ve sende buna inanıp, onlar gibi bana "550 metre mesafeye göre aldığın hız normal" demeye çalışıyorsun. Dostum bu başlık burada dursun. Ben bu hızı en aşşağı 50mb yapmazsam insan değilim :) Sende göreceksin o zaman. Bakalım bana o zaman ne diyeceksin...Yer altından geçen kablolar bir sürü yerden dolaşıyor diyorsun, ama uydu görüntüsüne baksan, ne kadar düz yoldan geldiğini anlarsın. Yani ezber konuşan bu konumda sen oluyorsun. Lütfen bende suç aramak yerine, benim uğraşımı bozup, onlar gibi beni tribe sokmaya çalışmaktan vazgeç.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.