Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

VDSL HAT ZAYIFLAMASI (dB) HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !

1.162
Cevap
14
Favori
44.760
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> VDSL HAT ZAYIFLAMASI (dB) HERKES DEĞERLERİNİ YAZSIN !
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1019 Mesaj

150M MESAFE, TÜRKNET
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Eski degerler;

Yeni degerler;

Şimdilik kopma yaşamadım diyebilirim sadece speedtest yaparken bazen hata veriyor upload 0 çıkıyor refresh yapınca düzeliyor. Oyunlarda denemedim. Paketi geri düşermem gerekir mi sizce? Testler sırasında en fazla 95mbps gördüm genelde ortalama 70-80 arası çıkıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |

• Teğmen
    147 Mesaj
    100 mbps yükseltsem ne kadar hız alabilirim? Santrale uzaklığım 5 metre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendorf -- 22 Aralık 2018; 2:31:8 >
    Intel Core i5-8600K | Asus Prime Z370-A | Corsair Vengeance LED 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz C16 | MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8G | Samsung 960 EVO 250 GB NVMe M.2 | SanDisk Ultra 3D 500 GB | Phanteks P400S Tempered Glass | Cooler Master G750M 750w 80 Bronze | Cooler Master MasterLiquid ML240R RGB | Razer Blackwidow Elite | Logitech G305 Lightspeed Wireless | BenQ EW3270U 32" 4K HDR Freesync
  • Yarbay
    12092 Mesaj

Kullanırsın sıkıntı olmadan.
    |
    |
    kendorf kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sabah insana huzur veren deniz gece ürkütür bakınca gerçek işte öyle.
  • Çavuş
    43 Mesaj
    Arkadaşlar tp link TDW 9970 değerler budur

Aşırı sıkıntılı

|
    |

Bu değerleri yorumlayabilir misiniz? ne kadar hız alabilirim?
    l
    |
    |
    Bahsedilenler: donanımcı123

Orijinalden alıntı: u_g_o_189

Bu değerleri yorumlayabilir misiniz? ne kadar hız alabilirim?
    l
    Snr değerleriniz sınıra gelmiş, alabileceğiniz maksimum hız olarak 11 mbit alıyorsunuz daha üstü olmaz.

• Yüzbaşı
    498 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Snr değerleriniz sınıra gelmiş, alabileceğiniz maksimum hız olarak 11 mbit alıyorsunuz daha üstü olmaz.

Alıntıları Göster
    Binamda sadece ttnet altyapısı var ve ttnet,netspeed ve türknet bana 70-80mb hızlar alabileceğimi söylğyor (bende inandırıcı bulmmuyorum)
    Bunun amacı müşteri çekmek olabililr mi? adsl den vdsl e geçiş yaparsam bu değerler değişir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: u_g_o_189

Binamda sadece ttnet altyapısı var ve ttnet,netspeed ve türknet bana 70-80mb hızlar alabileceğimi söylğyor (bende inandırıcı bulmmuyorum)
    Bunun amacı müşteri çekmek olabililr mi? adsl den vdsl e geçiş yaparsam bu değerler değişir mi?

Alıntıları Göster
    Vdsl'e geçilirse hat değerlerinde iyileşme olabilir fakat modeminiz hat zayıflama değerlerini göstermiyor o yüzden net birşey söylemek güç.
    |
    |
    864 Mesaj

Arkadaşlar değerlerim bu şekilde türknet kullaniyorum sizce bu hat 100 mbiti kaldirir mi şu an 78 tanımlı ya da hızı 100 e sabitletsem modem asus snr ayarı yapilabiliyor snr ayarlayarak bu değerlerle 85-90-95 hat ne kaldirirsa kullanabilir miyim sizce durum nedir??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genclik17 -- 30 Aralık 2018; 23:32:34 >
    |
    |

2.7 ile 2.8 mb anlık indirme hızım var. Hat zayıflama değerim sanki biraz yüksek gibi mi ? Eve gelen kablo çok yeni daha yeni aldım ve hiç bir ek yok. Modeme girmeden önce kaliteli bir splitter var ev telefonu ile ayırmak için.

Kutuya mesafem 50 m.

Bina girişinde ki küçük kutudan da yukarıya kablo boyum 18 metre.

Hızım 24 megabit.

adsl iken bu hat zayıflamaları daha düşüktü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkbskc -- 1 Ocak 2019; 11:46:49 >
    |
    |

• Teğmen
    207 Mesaj
    türknet vdsl ile 35 mb alırsın diye bagladı durum bu kendi sitelerinde rezalet hız testi sayfasını bie neredeyse açmıyor nedir bu degerler arkadaşlar ne yapmam lazım

ADSL_2plus
    Bağlantı Süresi:
    0 day(s) 23:00:27

Gönderme Hızı İndirme Hızı
    Mevcut Veri Oranı (Kbps) 799 4096
    Maximum Veri Oranı (Kbps) 1199 14964
    INP (Sembol) 0 0
    Çapraz ON ON
    Hat Zayıflaması (dB) 13.3 24.5
    Hatalar (Pkts) 0 0
    Gecikme (ms) 0 0
    Alım Gücü (dBm) 12.4 18.9
    SNR Marjı (dB) 20.4 30.4
    12092 Mesaj

Arıza kaydı bırak incelesinler 4 mbit hız vermişler.
    |
    |
    ferdifix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    207 Mesaj

75 mb kadar kullanırsınız derken 4 mb mi vermişler söylencek birşey yok nerden geçtim bu türknete pişmanım
    |
    |
    AMC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    12092 Mesaj

Valla hocam adsl bağlamışlar bide
    |
    |
    ferdifix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2428 Mesaj
    3 aydır 16kbs olan hızım 13'e düştü, tivibu açınca 3 yediğinden 10'a düşüyor, telekomu aradım ayar çektiler gene aynı, söylediklerine göre sorun yokmuş, binaya biri internet bağlattıysa onla alakalı olabilirmiş ki bana çok saçma geldi, steam'den indirme yaparken hız 1.4 oluyor ama diğer sitelerden indirme yaparken 1mb/s ile indiriyorum, kablolarım eski bakır kablolar, santral uzaklığım 600 metre, hattım seneleridir 16 alıyordu.

değerlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Devil -- 1 Ocak 2019; 13:43:16 >

Doğru apartman veya saha dolabına yeni abone eklendiği zaman snr de düşüş meydana gelir 2 db kayıp olduğu için hızın düşmüş Vdsl varsa geçiş isteyin hat rahat çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 1 Ocak 2019; 13:51:9 >
    |
    |
    White Devil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1026 Mesaj
    50 MbiT internet hızım var. Türk telekomu arayıp 100 mbit e yükseltmek istiyorum dedim ama bana en fazla gelen hız 83 Mbit miş ve eğer 100Mbit e yükseltirsem internetimde sık sık kopmalar olacağını söylediler , Sizce doğru mu söylüyorlar ve 100 Mbit e yükseltmeli miyim ? Fotoğraftaki değerlere göre internetimi yorumlar mısınız, Teşekkürler

Reklamlar
seo paketleri
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,109
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.