Şimdi Ara

VDSL altyapı talep [ FTTB/GPON mevcut ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

yeni eve taşınma sonrası internet tarifesi arayışları içindeyim.
    TTelekom belasına bulaşmak istemiyorum açıkçası ama bu illet firma koşa koşa gidip fiberi çekip kendi sistemini site bloklarına kurmuş durumda
    sözleşme verip TTelekom uğraşmak istemiyorum.

türknet denemek istiyorum enazından sözleşmesi yok anlaşamazsak iptal ettiririz ama BÜYÜK bir sorun var
    site bloklarında sadece fiber altyapı var. dolayısıyla TTelekoma mecburum gibi duruyor

VSDL altyapı talep edebilir miyim ? bunu daha önce yaşayan çözüm bulan varmıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoSeriouS -- 14 Aralık 2016; 22:50:37 >

• Ben çok uğraştım 12 yıl bekledim sonunda bugün vdsl pakete geçiş yaptim çünkü 4 ay once saha dolabina fiber çekilip yeni saha dolabı konuldu tip 7 şuan 35 mbps 100 gb akkli pakete geçtim bugün 16 mbpslık paketten hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sozman1

Ben çok uğraştım 12 yıl bekledim sonunda bugün vdsl pakete geçiş yaptim çünkü 4 ay once saha dolabina fiber çekilip yeni saha dolabı konuldu tip 7 şuan 35 mbps 100 gb akkli pakete geçtim bugün 16 mbpslık paketten hocam

blokların içine kadar fiber hat geliyor zaten.
    FTTB/GPON sistem kurulu. dairelere bağlantı cat6 ile sağlanıyor.

bu kadar altyapı hazırken vdsl çokta zor olmasa gerek diye düşünüyorum.
  • SoSeriouS kullanıcısına yanıt
    O zaman vdsl alırsınız zaten yakınlarda tıp 7 saha dolabı yok mu mahallede?

• GPON FTTA (FTTH da derler) diye geçer . FTTB GPON denemez VDSL talep edemezsin zaten saçmalık olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

GPON FTTA (FTTH da derler) diye geçer . FTTB GPON denemez VDSL talep edemezsin zaten saçmalık olur.

FTTB GPON demedim zaten hocam.
    aralarına / koydum farkettiyseniz.

şuan sitede mevcut fiber kullan aboneye FTTB ile fiber bağlanmış durumda.
    ben gidip 70 TL vermek istemiyorum 24mbit fiber için üstünede sözleşme yapmak hiç istemiyorum.

bunun öncesinde turknet vdsl denemek istiyorum. site ve yerleşim merkezi yeni. tüm altyapı yeni döşendi 1 yıl olmadı daha
    altyapı ve binanın sıfır olmasından ötürü 59 liraya sıkıntısız 75mbit vdsl alabileceğimi düşünüyorum.
  • phorever kullanıcısına yanıt
    2005'den beri adslden kurtulmayi bekliyordum sonunda nasıl olduysa Türk Telekom 4 ay önce gelip saha dolabina kadar fiberi çekip tip 7 saha dolabini koydu ve hemen vdsle geçtim

• quote:

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

kardeş getir bağlat 2 hafta beğenmezsen iptal edebiliyosun zaten sanırım yada taahhütsüz başvuru yap fazla ödersin kurulumada para verirsin istediğin zaman iptal edersin fttb gpon da tt düzgün hizmet veremezse vdsl den medet umma

fttb de herhangi bir sorun sıkıntı yok zaten altyapı sıfır bağlantıda pingde vs hiçbir sorun problem yok.
    benim derdim 24mbit 75gb akk ya hem 70 TL hem sözleşme vermek istemeyişim.

75mbit 150gb akk 60 lirayken kim verir telekoma 70 lira

turknetten sorgulatınca vdsl altyapısı o bölgede mevcut değil deniyor. telekomun saha dolabı kurması gerekiyor.
    bunuda telekomdan abonelik almadan yaptırmanın yolunu arıyorum.

sözleşmesiz şekilde vdsl başvuru yaparsam da o bölgeye vdsl hizmeti veremiyoruz gibi saçma bir yanıt alacağımı söyledi telekom bayisinden bir arkadaş. illa sözleşmemi vermek lazım yoksa başka bi yolu varmıdır bunun arayışındayım

• SoSeriouS kullanıcısına yanıt
    Türknet al geç :) Zaten Türknet ile Türk telekom arasında isim firma farkı var ama altyapı ful TT :D Birtek şuna hazırlıklı ol . TT müşterilerine bile zorluk çıkaran TT Türknet müşterilerini iyice zorluk çıkarabiliyor. Kendim duydum önceliğimiz TT diye halbuki böyle olay yok . neyse kolay gelsin :)
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    hocam sıkıntı orda zaten türknet alamıyorum. çevrede vdsl için saha dolabı yok.
    vdsl saha dolabı kurduracak bir çıkar yol arıyorum
  • SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    dediğiniz tarife 113 TL
    ben mi yanlış yere bakıyorum acaba ?
  • SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    hocam 24 ay taahhüt şu devirde akıllı işi değil vallahi
  • vdsl alt yapı talebinde bulunmana gerek yok

ocak ayından sonra istediğin internet servis sağlayıcısını kullanabilirsin

Turk Telekom'a verilen fiber muafiyeti vardı beş yıllık

bu sene bitti

http://www.telkoder.org.tr/turk-telekom039a-5-yil-once-verilen-fiber-muafiyet-hakki-ise-yaradi-mi,DP-5506.html

ocak ayından sonra btk tekrar fiber muafiyeti vermez diye umuyorum çünkü fiber muafiyeti bir işe yaramadı hedeflere ulaşılamadı,

ocak ayı itibariyle deneyebilirsin şansını, olmazsa btk ya yaz.

• mcrew kullanıcısına yanıt
    işte aradığım cevap. teşekkür ederim bu durumdan haberim yoktu
    15 gün daha dişimi sıkayım o zaman teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.