Şimdi Ara

Vatandaş taksitle telefon alamayınca krediye yöneldi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
2
Favori
9.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yüzde 6 bu diyor.

İçler dışlar çarpımı = ayda 1 milyon telefon

Yazıyla, ayda bir milyon telefon.

Ülkede ayda bir milyon yeni telefon mu satılıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende krediyle aldım. 130TL fazla ödemiş oldum. Emeği geçen herkesin Allah belasını versin. Haram zıkkım olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

quote:

Orijinalden alıntı: joven

Cebinde Olmayan Parayı harcamak hemde uzun vadeli taksitlendirme
    riskli bir iştir ve cesaret gerektirir

Borç yiğidin kamçısıdır

Çiftlik Banktan dolandırılanlar da böyle diyo.
  • Yeni bir durum değil.kredi kartina taksit işini güya satilmasin,cari açık artmasın diye kaldırıp vatandaşı operatör ve bankalara yoldurdular.haberi yapıldığına göre yakında kredi kartına taksit dönecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Devir iletişim devri. Teknoloji devri. Tabi ki o paralar verilip alınmaz hele hele uzun vadede borca girip alınmaz. İmkan varsa önce yurtdısı cihaza yönelmeli insanlar. Ama asla ve asla yurtici cihaza iki kat para ödenmesini tavsiye etmiyorum. Çevremdeki herkese yurtdısı cihaz aldım/aldırdım sorunsuz kullanıyorlar. Zaten ortalama 1/2 sene kullanılıyor. Apple AVRUPA kodlu cihazlara 1 yıl tam destek sağlıyor. Daha buün yurt dışı cihazımı ölü pixel var diye servisten sıfırını aldım. Ve gelen cihaz TU kodlu ve garantili 12 MART 2020'ye kadar onarım desteği yazıyor sorgulattığımda. Demem o ki paranızı sokağa atmayın..
  • 2014 yılından beri söylüyorum, bu sistem bankaların kredi vermesi ve operatörlerin daha çok kazanması üzerine kurgulandı ve başarılı da oldu.

Telefon olayına gelirsek, toplumun gösteriş budalası olması ve zengin olmadığı hâlde zenginmiş gibi gözükmek için yaptığı birkaç ucuz numaradan başka bir şey değil. Oysa zengin gibi gözükmek, zengin olmaktan daha pahalıya gelir ama insanlar farkında değil. Kendisi asgari ücretlidir elindeki 6,000 TL'lik iPhone ile hava atacak akıllı lakin üstü başı kir pas içinde... Ciddi anlamda akıl fukarası bir toplumuz.
  • Telefonlara taksitin kalkması sadece operatör ve bankaların işine yaradı.
    Operatörler yüksek fiyatlardan kazıklıyor zaten,iphone x Turkcell'den alırsanız 48 ay ile 9bin tl civarında para ödeyeceksiniz,
    Bankada faiz koyuyor acımadan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 13 Mart 2018; 20:52:32 >
  • canguler917 kullanıcısına yanıt
    Kredi kartıyla taksit yapıp faiz odemiyormuyduk ne değişti ayni şey sadece kartı kaldırdık kredi diyoruz.

• Ödemiyorduk peşin fiyatına taksit vardı.

Yanlış bilgi vermeyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: atakansah

Ödemiyorduk peşin fiyatına taksit vardı.

Yanlış bilgi vermeyelim.

Bu kanun yasa vs neyse çıkmadan 1. 2 yıl önce vardı peşin fiyatına önceleri hep vade farkı yapıyorlardı

• uydurma kredi kartına taksitle telefon satışını niye yasakladılar 1 rte için 2 faizsiz olduğundan kazandırmıyor diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

Telefonlara taksitin kalkması sadece operatör ve bankaların işine yaradı.
    Operatörler yüksek fiyatlardan kazıklıyor zaten,iphone x Turkcell'den alırsanız 48 ay ile 9bin tl civarında para ödeyeceksiniz,
    Bankada faiz koyuyor acımadan..

Aynen oyle.

Banka neyse de, operatorlerin vatandasa fahis fiyatla telefon satmasina cok kiziyorum.

Zorla satmiyorlar ama bu durum vatandasi keriz yerine koymak resmen.

• Bu taksit meselesinin özüne neden bu kadar karşısınız anlayamıyorum? Ben aileden taksitçiyim şahsen, bir şeyi alacakken mutlaka taksit ararım paramın yetip yetmemesinden bağımsız olarak hem de. Bu taksit işinin özünü paramın yetmediği şeyi alayım da gösteriş yapayım oh, olarak algılıyorsanız gerçekten yanılıyorsunuz. Ayrıca alım gücümüz çok düşük, teknolojik her ne aleti alırsan al zorlanıyorsun. Yahu bugün 5000 lira maaş alan birisi bu memlekette çok küçük bir azınlık, bu adam bile aylık rutininde 1500 lira tiko para verip bir telefonu alacakken zorlanır, kolay değil maaşının %30'u. Ben ödüyor muyum, ödüyorum. Daha rahat ödemek için mi taksit seçeneğini kullanıyorum, o zaman bu sadece benim bileceğim iş, başkasının buna karışma hakkı yok.
  • Nasil bir ruh hastasi telefon icin kredi ceker ki..

• Kasim 2015 te lg g4 beat almistim evkurdan taksitle 1250 tl ye. Halen isimi cok rahat goruyor.Tam f/p telefonu. 1 sene once 8 gb olan hafizasini "adb programı" ve birkaç komutla 64 gb a cikardim. Bozulana kadar da kullanacagim.

milletimiz son model telefon icin totosunu dahi verir. Ama bu olanlarin sorumlusu da hukumettir.

Simdi akpli arkadaslar "hebele hubele" diye sacmalayacaklar. Onlara gore euro/dolar 1 in altinda. Cok fazla saapmamak lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wake Up Lieutenant -- 14 Mart 2018; 4:54:12 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdelta

Bankalar daha çok kazandı, hele ki operatörler çooook fazla kazandı. Olan yine vatandaşa oldu. Yani kısacası devlet bu hareketle vatandaşa değil bankaya, operatörlere kıyak geçmiş oldu. Taksitli telefon satışı bence de geri gelmeli. Ya da yasaklanıyor adam gibi yasaklanmalı. Öyle operatörlerin ekmeğine bal sürmemeli...

Hadi operatorden bir tane telefon aldin, operator arıyor, 2.sini verelim mi diye, alirsan 3.yu almak isterseniz sunlar lazim diyor.

Dünyamız, tamamen satis ve pazarlama üzerine kurulu hale geldi. Cevremizde uyaranlar o kadar cok ki, kendini frenlemez isen borc bataginda bulursun.

Levent Pekcan in sozu vardır : ihtiyacin olmadigi seye ucuz diye 1 lira bile harcarsan, o israftir, lukstur, çöpe atılmış bir paradir.

• Durum Özeti:
    Teknoloji Mağazası satış fiyatı 3000 tl
    KDV :457.37 tl
    KDV hariç fiyat: 2.542.37 tl
    ÖTV:508.47 tl
    ÖTV hariç fiyat:2.033.90 tl
    TRT bandrolü:115.13 tl
    Maliyet Bedeli:1.918.77 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: imhotep_of_grudge

uydurma kredi kartına taksitle telefon satışını niye yasakladılar 1 rte için 2 faizsiz olduğundan kazandırmıyor diye...

Sen uydurma

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Ayda 60 bin kredi diyor.

Yüzde 6 bu diyor.

İçler dışlar çarpımı = ayda 1 milyon telefon

Yazıyla, ayda bir milyon telefon.

Ülkede ayda bir milyon yeni telefon mu satılıyor?

Daha bu bu bankanin verisi. Mediamarkt deniz ile anlasti, operatorler finansman sirketi aracilig ile kredi veriyor, bankalar nakit harcamaya 12ye boluyor ( ki bu sekilde bir alisverisim oldu. 700 tllik teli karta tek cekim yapip, babka kanali ile cok cuzzi bir faiz ile 12ye boldum.) kmh tutarini boluyorlar...

Yeterki siz olmayan parayi harcamak isteyin, bankalar bir yolunu bulur

• Milyarlık telefonlara ulaşmak zor olsun ki insanlar tutarsız alışveriş yapmasın,
    bence iyi oldu.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.