Şimdi Ara

VATANBİLGİSAYAR VE LG OLED TELEVIZYON DEGISIM KUMPASI YALAN SERVIS RAPORU RESIM EKLENDI.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
4.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar ben hayatimda boyle taklaya gelmedim. Şu aşağıdaki kutudaki deformasyonu(ne kutuda delik var ne de straforda) tv ekranındaki çiziğe bağlayıp. Bizi hatalı kargo almaktan dolayı suçlayıp iki firmada tv'yi geri almıyor. Yorum sizin.

https://forum.donanimhaber.com/vatanbilgisayar-televizyon-degisim-rezaleti--142941789#143089911

Daha once soyle bir konu acmistim. Tv almistik. 2 gune degisime gitti daha sonra yeni televizyon 1 ay gelmedi diye. Simdi olay daha kotu hale geldi. Yaklasik 2 ay sonra dun tv geldi fakat cok fena oyuna getirildim. Siz siz olun benim yaptigim hatayi yapmayin. Kisaca olayi asagida anlattim.

Vatan'a degisim raporunu gonderdikten 2 AY sonra yeni TV geldi. Fakat bu sefer de LG ile problem yaşıyoruz. Yeni gelen TV'nin kurulumu için karakaş Tuzla-PENDİK LG servisinden arkadaşlar geldi. TV'nin kurulumunu yaptılar yanlarında getirdikleri kanal listesini yüklediler gittiler. 15 dakika sonra kardeşim geldi ve televizyonun ekranında çizikler gördü. Daha sonra servise gelen arkadaşları geri çağırdık. Rapor tuttular. Başta televizyonu alıp götürüyorlardı daha sonra telefonla konuşup TV'nin evde kalması gerektiğini Vatan Bilgisayar’ın gelip TV'yi alacağını kutunun hasarlı olduğu söyleyip TV'yi kutuya bırakıp gittiler. Daha sonra ben Vatan'ı aradım. Kutunun hasar durumunu bile görmeden. (delik vs... Yok.) Kutu hasarlı olduğu için bir şey yapamayacakları kutuyu en başta almamaniz gerektiği söylediler. Ve işin en ilginç kısmı ise LG servisi raporuna "TV kutusu hasarlı olduğu için kurulum yapılmadı" yazmış. Bu düpedüz yalandır. Kurulum yapılmıştır hatta içinde bizim wi-fi şifresi ve kendi kanal listeleri vardır. Bu arkadaşlar sanki kutuda büyük hasar varmış gibi kendilerini TV'yi hiç kurmamış gibi kendilerini aklamaya çalışıyorlar ve gelen sonucu bizim hasarlı kutu almamız olarak göstermeye çalışıyor. Bunun üzerine LG müşteri temsilcisini aradım ve servisin yalan rapor yazdığını söyledim. Onlarda buna aldırmadı ve bunun prosedür olduğunu söyleyip beni geçiştirmeye çalıştır. Yani soruyorum kutuda büyük hasar olsa bu adamlar kurulum yapmadan giderdi ama kurulum yaptılar. TV'deki çizikleri kargo kutusunun deforme olmasına atmaya çalışıp işten sıyrılmaya çalışyor. (kurum sırasında TV’NİN ekranını MDF masaya yatırıp kurdular. Bu sırada bile çizilmiş olabilir). Bir de bize Vatan'dan değiştirirsiniz diyorlar. Ben vatanı aradığımda ise bana böyle bir şey olmadığı söylendi. Simdi LG'den degisime uygun degildir raporu geldi. Kargo hatasi yaziyor. Isin komik yani tv'nin kutusu o kadar kotu durumda degil straforu da tv'yi cizebilecek herhangi bir delik yok. Bildiginiz kutu hasarli diye bana cizik ekranli televizyonu caktilar. Siz siz olun kutuda nokta hasar olsa bile kabul etmeyin. Ben isteydim annemler teslim almis zaten. Oyle bir dolandiricilikki bana secim hakki bile tanimadilar. Tv evde kutulu duruyor. Tv'yi alan yok. Tv'yi intetnetten aldim 14 gun degisim hakkimla mi mahkemeye basvursam, ayipli mal diye mi basvursam, evrakta sahtecilik diye mi basvursam bilemedim. Bu arada sunuda yazayim servis kutunun fotoraflarini 2. gelisinde cektigi icin zaten kutu acilmis daha fazla deforme halini cektiler. Kutunun ilk halini bile cekmediler siz dusunun.
    VATANBİLGİSAYAR VE LG OLED TELEVIZYON DEGISIM KUMPASI YALAN SERVIS RAPORU RESIM EKLENDI.

Not: kargo hasari yuzunden degisime uygun degildir belgesi.

Edit: Arkadaslar kutunun resimlerini ekliyorum sizce cam cizigine yol acabilecek bir hasar var mi kutuda allah icin. Kutunun icinden cikan straforlar zarar gormemis kutudaki hasar gorunen yer tam olarak delinmemis bile karton uzerinde bile delik yok. Ama servis ekrandaki cizigi resimden de gorebileceginiz gibi kargo hatasina yordu. Boyle bir cizik bu kutudaki hasardan olabilecek bir sey degil ya tv boyle geldi yada kullanilmis urunu sifir diye satiyorlar.. Kutunun iki yuzunude koydum siz karar verin. ekrandaki cizigi bu kutuyla nasil aciklayabiliyorlar???

VATANBİLGİSAYAR VE LG OLED TELEVIZYON DEGISIM KUMPASI YALAN SERVIS RAPORU RESIM EKLENDI.VATANBİLGİSAYAR VE LG OLED TELEVIZYON DEGISIM KUMPASI YALAN SERVIS RAPORU RESIM EKLENDI.
    VATANBİLGİSAYAR VE LG OLED TELEVIZYON DEGISIM KUMPASI YALAN SERVIS RAPORU RESIM EKLENDI.VATANBİLGİSAYAR VE LG OLED TELEVIZYON DEGISIM KUMPASI YALAN SERVIS RAPORU RESIM EKLENDI.
    [simage]
    Gorsel rahatsiz edici icerik barindiriyor olabilir
    https://store.donanimhaber.com/90/86/a5/9086a5cadcc0605848c515633718890c.jpeg
    [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 10 Mayıs 2020; 22:51:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Horoz nakliyat mı getirdi?
    Bende Philips 58 inç tv aldım o firma getirmişti.
    Allahtan bizde hasar çıkmadı.
  • Yılmaz1907 kullanıcısına yanıt
    Hocam acikcasi ben ciziklerin kargo hasarindan kaynaklandigini dusunmuyorum cunku straforlar da tv'yi cizecek bir delik yok fabrika cikisida olabilir cizik ama servis olayi yalandan belge hazirlayarak o yone cekti. Borusan lojistik getirdi kargoyuda bu arada. Kutununda fotosunu atarim sizde hak verirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 8 Mayıs 2020; 18:17:59 >
  • üstad geçmiş olsun tüketici hakem heyetine gitmen gerekiyordu bugünde yetişebilirdin pazartesiye kaldı diğer türlü uğraşırsan sana masraf çıkar burdan sonuç çıkmaz ise ürün kargo ile mi geldi lg dekiler yanındamı getirdi. genelde sen tv yi mağazadan alırsın onlar yollarlar çünkü bu tüketici hakemden sonuç çıkmaz ise diğer yollara başvurup hem kargo şirketini hem lg yi hemde satıcıya dava açma hakkın var yalnız en ufak mahkeme masrafı 2500 tl civarı diyoarlardı avukat tanıdık değilse uğraşırsın bide diyelim ki onlar kazandı sana çok ağır ödetirler bilgin olsun bu üç tarafı şikayet ettin diyelim onların tüm mahkeme masraflarınıda sen ödersin bunlarla uğraşmak yerine yeni tv al daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanbey86 -- 8 Mayıs 2020; 18:28:17 >
  • Hocam belgenin sonucu bu aksam aciklandi avukat arkadasimla bir yazi hazirlayip pazartesi basvuracagiz. Yeni tv alsam bile bu tvyi ne yapacagim esas sorun o vatanda lg'de geri almiyor tvyi

• quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Boşverin tescilli trolü
    Geçmiş olsun

• Televizyonda lüks ise bu insanlar ölsün, yaşamasın bari.
    Yav insanlar aylardır evde, tv izlemeyip ne yapacaklar.
    Tv olmayan ev mi var?
    Sanki boğaza nazır villa almış.
    Utanmayan aklınca duyar kasıyorsun.
  • Bu arada sunuda yazayim servis kutunun fotoraflarini 2. gelisinde cektigi icin zaten kutu acilmis daha fazla deforme halini cektiler. Kutunun ilk halini bile cekmediler siz dusunun ama ona gore islem yaptilar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 8 Mayıs 2020; 19:20:0 >
  • Utanmaz herif yaşın kaç bilmiyorum ama beyin yaşın konusunda pek ileri düşünemiyorum. İnsanların ne alıp almayacağından sanane? Bu sözlerini ülkenin başındaki şatafat içerisinde geçinen insanlara söyleyebilir miydin? Adamın burada derdi ne sen neler sayıklıyorsun git başka yerde pisliğini saçmaya devam et, insanların çare arayışına engel olma.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gecmis olsun hocam. Benimde basima ayni durum geldi birebir TEKNOSA sagolsun hic kargoyu oyle teslim almisniz diye ustelemdi direk iade yapti. Surec uzun zahmetli oldu ama her turlu musterisini savundu. Suan ki tv mi vatandan alsamda teknosa bu konuda daha musteriye yakin bence

• quote:

Orijinalden alıntı: emforny

Gecmis olsun hocam. Benimde basima ayni durum geldi birebir TEKNOSA sagolsun hic kargoyu oyle teslim almisniz diye ustelemdi direk iade yapti. Surec uzun zahmetli oldu ama her turlu musterisini savundu. Suan ki tv mi vatandan alsamda teknosa bu konuda daha musteriye yakin bence
    Hocam kutunun resinlerini koydum sizce ekranda 2 cm'lik ciziklere neden olabilcek bir hasar gozukuyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 8 Mayıs 2020; 21:41:16 >
  • Bence servis cizdi onu. Cunku ekrani mdfye yatirmicakti. Bana gelen servis gayet guzel kopuklerin ustune ekrani yapistirip monte etti tvnin ayagini. Mdf ustunde cizmis olmalari muhtemel sonrada sucu ustlerinden atmak icin boyle yapip kendilerini kurtardilar

• quote:

Orijinalden alıntı: emforny

Bence servis cizdi onu. Cunku ekrani mdfye yatirmicakti. Bana gelen servis gayet guzel kopuklerin ustune ekrani yapistirip monte etti tvnin ayagini. Mdf ustunde cizmis olmalari muhtemel sonrada sucu ustlerinden atmak icin boyle yapip kendilerini kurtardilar
    Hocam çiziklerde bunlar böyle bir şey kutudan kaynaklı olabilir mi insanın aklı almıyor.
    VATANBİLGİSAYAR VE LG OLED TELEVIZYON DEGISIM KUMPASI YALAN SERVIS RAPORU RESIM EKLENDI.VATANBİLGİSAYAR VE LG OLED TELEVIZYON DEGISIM KUMPASI YALAN SERVIS RAPORU RESIM EKLENDI.[simage]
    Gorsel rahatsiz edici icerik barindiriyor olabilirhttps://store.donanimhaber.com/53/da/77/53da77158f39d2e89e35e4def9ac6353.jpeg
    [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 8 Mayıs 2020; 22:45:57 >

• Tuketici hakem heyetinin disind aolabilir bu. Belli meblaga kadar tumetici hakem heyetine basvurabiliyoruz 7500 tl civariydi saniirim 2020 senesindeki limit. Tv nin ucreti 10 bin civari oldugundan tuketici mahkemesine basvurmasi gerekicek

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.