Şimdi Ara

Vatan Bilg - Leadtek GTS250 ve ürün iadesi hakkında ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, salı günü Vatan bilgisayardan Leadtek GTS 250 V3 aldım,
    Bildiğiniz gibi GTS250 nin stock / oc li ve eco modelleri mevcut, eco modelleri de green e green eco vs gibi isimlerle diğerlerinden ayırt ediliyor.

ertesi gün ekran kartı hakkında biraz araştırma yaptım ve aldığım kartın üzerinde belirtilmemesine rağmen standart değil de eco model oldugunu farkettim (738 yerine 675 mhz )
    ve hemen ertesi gün iadesi için vatana götürdüm, vatan iade kabul etmedi, yerine kart tutarında iade faturası verdi.

kanunlara göre
    bırakın 7 günü daha 1 gün geçmeden iade ettiğim ürün için bana para iadesi yapmak mecburiyetinde değiller mi?
    ben bunu söylediğimde mesafeli satışlar için geçerli bu kural dedi.
    bu durumda ben kartı internetten degil de ayakalrına kadar gidip aldığım için bu haktan mahrum mu kalıyorum ?

ellerinde istedigim tipte bir kat olmadıgı için de şu anda kart alamıyorum, para iadesi yapmadıkları için başka yerden de alamıyorum,
    adamlar beni çok fena bağladı.

bununla ilgili haklı taraf ben isem kanun maddesini bulup çıktı alıp götüreceğim, Vatandan bugüne kadar milyarlarca alışveriş yapmış ve yaptırmış biri olarak bu muamele hiç hoşuma gitmedi açıkçası.

İade faturası işine yarayacak biri varsa da verebilirim. Vatanın uygun bir kart satışa çıkarmasını beklemek istmeiyorum ...

• Dostum forumda bu tarz konularda kanunun bahsettiğin maddeleri verilmişti. Bence en mantıklısı sen bu kanunun yayınlandığı günki resmi gazeteyi bul (kanunun detaylarını bilemediğimden ben bulamadım) internetten. Al para iadeni.

http://rega.basbakanlik.gov.tr/

MÜŞAVİR birazdan gelir ve konuya açıklık getirir zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sp@wn -- 3 Haziran 2010; 11:17:36 >
  • ben internetten 4730 almıştım vatandan.fakat fanı çok sesli çalışıyor diye 2 gün sonra geri gönderdim.

kredi kartıyla almıştım vede geri ödemesi kartıma yapılmış.
  • Hocam malesef sana söyledikleri doğru. İnternetten alınan ürünlerde bir hafta cayma süren var ama dükkandan malı görerek aldığın için böyle bir şansın olmuyor; yani para iadesi yapmıyorlar. Yalnız şöyle bir durum var; eğer işine yarayacak ekran kartı Vatan'ın başka şubelerinde varsa senin bulunduğun yere getirilmesini isteyebilirsin. Benim için daha önce yapmışlardı.
  • teşekkürler arkadaşlar çok hızlısınız, malesef diger şubelerde de yok ekran kartı, bu durumda ya beklemek zorunda kalacagım yada bulabilrisem vatandan alışveriş yapacak birine vereceğim iade faturasınıi tabi o da sağduyulu davranıp kabul edecek.

bir daha da herşeyi internetten alacağım, ne uğraşıyorusam ayaklarına git hem zaman hem para kaybi benzin olmuş 4 lira ...
  • Öncelikle geçmiş olsun. Eğer ürün, kutusunda, kullanma kılavuzunda veya mağazadaki tanıtıcı etiketi üzerinde yazan bilgilerden farklı bir nitelikteyse kanun hükmüne göre satıcıya bu durumu 30 gün içerisinde bildirdiğiniz takdirde Bedel iadesi talep edebilirsiniz.

Ama dediğim gibi ürünün nitelikleri kesinlikle kutusunda veya kullanma kılavuzunda veya tanıtım etiketinde yazılandan farklı olacakki bu hakka sahip olabilesiniz. Onun dışında böyle bir durum sözkonusu değilse ve firma buna rağmen ürünü almış ve size hediye çeki vermişse, Teşekkür edip başka bir ürüne yönelin.

Size söylenilen 7 günlük süre Kapıdan satışlarda ve mesafeli sözleşmelerde geçerli olup, ürünü hiçbir neden göstermeksizin 7 gün içinde reddetmek özgürlüğüne sahipsiniz. Ama sizin durumunuz bu 7 günlük süre kapsamına girmiyor.

08 Mart 1995 Tarihli Resmi Gazete

Sayı: 22221

4822 SAYILI KANUNLA DEĞİŞİK 4077 SAYILI
    TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN

İKİNCİ KISIM
    Tüketicinin Korunması ve Aydınlatılması

Ayıplı mal

Madde 4- Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.

Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.

• Teşekkürler, ayıp varsa aslında vatandan çok leadtek in ayıbı, çünkü kutu nerdeyse tamamen aynı.

Hızı düşürülmüş kartı aynı isimle ve tıpatıp aynı kutuyla piyasaya sürmüşler. kutunun arkasında ufacık bir yerde yazıyor 675 mhz diye.

Ben geç te olsa farkettim ama pek çok kullanıcı bilmeden alıyor/ uzun sürereler de standart bir gts250 kullandığını zannederek kullanıyordur bu kartı.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/asus-engts250di1gd3-gts250-gddr3-1gb-256bit-nvidia-dx10-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=42069

Dostum üstüne biraz daha koyabilirsen bu kart var Vatan'da; çekirdek hızı 740mhz. Nerdeyse bütün şubelerde var.

Birde şu var ama çekirdek hızını yazmamışlar;
    http://www.vatanbilgisayar.com/sparkle-sxs2501024d3l-nm-gts250-gddr3-1gb-256bit-nvidia--dx10-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=43551

• http://www.vatanbilgisayar.com/msi-n250gtstwinfrozr1g-gts250-twin-frozr-gddr3-1gb-256bit-nvidia-dx10-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=43728
    Hocam bu kartıda alabilirsin,Bostancı şubesinde stokta gözüküyor.Hem sogutması hemde performansı bakımından eniyi gts 250 lerdendir.Aradada pek fiyat farkı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grimmajow

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-n250gtstwinfrozr1g-gts250-twin-frozr-gddr3-1gb-256bit-nvidia-dx10-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=43728
    Hocam bu kartıda alabilirsin,Bostancı şubesinde stokta gözüküyor.Hem sogutması hemde performansı bakımından eniyi gts 250 lerdendir.Aradada pek fiyat farkı yok.

Bence de bu kart piyasadaki en iyi gts250'dir. tavsiye ediyorum ben de

• quote:

Orijinalden alıntı: MeLihhTripp

quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-n250gtstwinfrozr1g-gts250-twin-frozr-gddr3-1gb-256bit-nvidia-dx10-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=43728

LEADTEK NVIDIA GTS 250 V2 1 GB kullanıyorum. sorunu yoktur. Eksi yoktur... 19'' 1280*1024 çözünür.. oyunllar Full...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayoztunc -- 3 Haziran 2010; 11:22:35 >

• arkadaşlar,

512 hd4850 ile başladım ben bu yolculuğa,

zamanında 186 liralık 512mb hd4850 almadım
    1gb olsun dedik 220tl oldu fiyat
    hadi 25 daha vereyim physics cuda vs olsun dedim gts250 aldım 247tl ye kdar çıktık,

şimdi fiyatı daha da fazla yukarı çıkarmak istemiyorum. sonuçta 512 hd4850 ile 1gb gts250 arasında da ahım şahım bir performans farkı yok. ama fiyata 80liraya yakın fark oluştu.
    en kötü ihtimalle uygun fiyatlı bir hd 4850 bekliycem, üstüne de başka bişeyler alır tamamlarım 247 tl ye.
  • yasar_lives sorun da o ki v3 te v2 ile aynı kutuyu kullanmalarına rağmen içerden başka bir kart çıkıyor ve bu kartın gpu ve ram hızları düşürülmüş.

aynı kart değil yani referans karta göre de düşük, eco mode yani.

quote:

Orijinalden alıntı: yasar_lives

quote:

Orijinalden alıntı: MeLihhTripp

quote:

LEADTEK NVIDIA GTS 250 V2 1 GB kullanıyorum. sorunu yoktur. Eksi yoktur... 19'' 1280*1024 çözünür.. oyunllar Full...

• :) abi bu da hd4850 den çok daha iyi değil ki, bekleyeyim biraz daha bunlar naılsa gene satışa sunarlar 186 tl den hd4850
  • Sanırım testlerine bakman gerekecek. Ben GTS250'de kullandım 5750'de aradaki farkı hissederek bir öneride bulunmuştum yinede sen bilirsin tabiki. Biz sizlerin söylediği doğrultuda en iyi öneriyi yapmaya çalışıyoruz, son karar sizin tabi.
  • afedersiniz uslubumdan dolayı yanlış bir anlaşılma oldu sanırım,
    yardımlarınızı gerçekten takdir ediyorum, bir miktarda aradaki fiyat farkının yuksekliği beni rahatsız etmeye başladığı için öyle dedim.

açıkçası oyun oynamaya çok ta zmanı olmayan birisiyim, o yuzden fazla para yatırmak istemiyorum bu işe, gts250 bile fazlaydı aslında.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.