Şimdi Ara

'Varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor' sorunu W7

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
2
Favori
39.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  'Varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor' sorunu W7

Torrentle indirirken bir süre sonra bağlantı kesiliyor, böyle bir sorun var. Modem ışıklarında sorun olmuyor, görünürde de bir sorun yok ama kendi ağıma sağ tıklayıp sorunu tanıla demesem bağlantı geri gelmiyor. Sorun olarakta ''varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor'' yazıyor. Daha önce bu sorunu yaşadığımda ''başka modemle deneyin demişti'' biri ama yine düzelmedi. İlk önce Airties RT-205 kullanırken, sonra Zyxel P-660HW-T1 v3 ile denedim olmadı. En son çare olarak TP-LINK W8901 aldım o sorunuma deva olamadı. En son aldığım modem ile nette gezerken bağlantı kesilmiyor, sadece torrent ile indirirken oluyor bu sorun. Kullandığım windowsta w7 basic home.

Denediklerim;

1-) Combofix kullandım, sorun geçmedi.

2-) Cfosspeed kullandım, sorun geçmedi.

3-) Antivüsü sildim ve güvenlik duvarlarını hem açıp hem kapayıp denedim olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Espâda -- 12 Ağustos 2010; 0:16:00 >

• Yukarı.
  • Yukarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Espâda

Yukarı.

modemde degilse sorun laptop/pc nin wifi karti driverlarinda olabilir.
    belli li connection sayisindan dolayi sorun cikiyor.
    sunu yapabilirsin, utorrent ya da turevlerinde connection per torrent ayari vardir onu max 10 ya da 20 yap dene.
    bir de bilgisayarindaki driverlari guncellestir. stabil olan bir versiyon kullan.
  • aynı sorun bende de var ve hep aynı şekilde tekrarlanıyor.
    Örn;
    erepublik oynarken profil resmimi değiştirdiğimde bağlantım kopuyor ve "Varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor" hatası alıyorum. "Sorunları gider" dediğimde düzeliyor.

sadece edit profile tıkladığımda netim kopuyor. bunun nedeni ne olabilir.
  • aynı sorun bendede var smile adsl kullanıyorum çok can sıkıyor sürekli oluyor siz ttnet mi kullanıyosunuz ?
  • Konu hakkında tam 3 yıldır.

Burada şurada orada ve daha bir sürü yerde soeuna çözüm aramaktayım ama hala çözebilmiş değilim. Şu anda tekrar yapmaya başladığı için aklıma geldi.

Ben hala bi çözüm bulamadım ama belki sizler buradaki yazılanlar ile çözüm bulabilirsiniz.

Çözüm bulursanız yada bulan olursaburada paylaşırsanız bende sevinirim.

Bu arada emin olun NETTE TEK OLACAK.... buna emin olabilirsiniz.

Son olarak neredesiniz ey donanımhaber ağababaları

Burada şurada orada yerlerini yazamadım arkadaşlar. Gogıl amcaya "Varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor" yazdığınızda 2-3 sayfa boyunca açtığım konuları görürsünüz :)
  • @chewrokee

Şu net ortamında aynı kaderi paylaşan tek kişiler miyiz acaba? Yıl oldu 2011, neredeyse 2012 olacak hâlâ sorun devam ediyor.
  • Peki elle ip atadınız mi?
  • Atadım. Öyle yapınca daha kötü oluyor, bağlantı sorunu gider desem de varsayılan ağ geçidini düzeltemiyor.
  • BaşLat > AyarLar kısmından ağ bağLantılarınıza girin.Yada sağ aLt köşede ağ bağLantınızın simgesi varsa ona tıkLayın. Daha sonra özeLLikLer diyin.GeneL sekmesinde İnternet Protocol (TCP/IP) kısmına çift tıkLayarak girin.Aşşağıda DNS kısmında " aşşağıdaki DNS sunucunu kuLLan seçeneğini seçin ve yeğLenen DNS sunucusu kısmına modeminizin IP nosunu girin. 192.168.1.1 veya 10.0.0.2 hangisini kuLLanıyorsanız. Tamam diyerek bütün pencereLeri kapatın. Daha sonra başLat > çaLıştır > cmd yazdıktan sonra önce ipconfig /release yazın daha sonra ipconfig /renew yazarak yeni bi IP aLın

Bu ayarlarıda denediniz mi?
  • ''Medya bağlı değilken Yerel Ağ bağlantısı* 5 üzerinde işlem gerçekleştiremez.'' yazıyor ipconfig/release ve ipconfig/renew sonrası.
  • upp yardım pls bndede aynı soru n var yurrta kalıyorum ve intrnete bağlanamıyorum
  • Arkadaşlar sorunu nihayet çözdüm... Eğer hala probleminiz< devam ediyorsa resimlerini bile hazırladım... aynı sıkıntı 2 senedir bende de vardı... Win 7 kullanıcısıyım ben de...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeydem

Arkadaşlar sorunu nihayet çözdüm... Eğer hala probleminiz< devam ediyorsa resimlerini bile hazırladım... aynı sıkıntı 2 senedir bende de vardı... Win 7 kullanıcısıyım ben de...

Cevabınızı bekliyorum o zaman hocam.
  • Laptop ya da pc nizi bir de network kablosu ile takıp deneyin. Kablosuz ağ adaptörleri fazla bağlatı görünce ne yapacağını şaşırabiliryor.
  • memnuniyetle hocam...

direk resimleri yükliyim... sanırım anlaşılır... anlamadığınız noktayı sorun lütfen..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.