Şimdi Ara

Var'mı eski pioneer cı aramızda OLD SERİ ESKİ SERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar meraba.elimdeki sistemimi size yazıyorum PİONEER 944 amfi almayı planlıyorum eski siyah kasa sistemim için uyumlumudur iş görürmü

4 ADET PİONEER TS - 2100
    2 ADET PİONEER TS-S20 eski seri
    tepy pioneer 7150

amfinin 2 kanalına 4 adet ts-2100 baglamayı düşünüyorum
    amfinin 2 kanalına 2 ts-20'leri baglamak istiyorum ( 4 e çıkarabilirim belki )

Bu amfiler nasıl amfilerdir.çok çok çok kaliteli ama verimsiz amfiler diye okudum heryerde.bunun sebebi nedir ?

• Verimlilik kimin yorumu bilmeiyorum. Teknik anlamda mı yoksa afaki olarak mı söylendiği de belli değil. Ama söz konusu anfi elindeki hoparlörlerin herbirini bir kanala bağlanmış haliyle de çatır çatır yakabilecek kapasitededir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SabitSalınım

Verimlilik kimin yorumu bilmeiyorum. Teknik anlamda mı yoksa afaki olarak mı söylendiği de belli değil. Ama söz konusu anfi elindeki hoparlörlerin herbirini bir kanala bağlanmış haliyle de çatır çatır yakabilecek kapasitededir.

A sınıfı amplilerde kazanç önemli değildir.Önemli olan band genişliği ve kalitedir.
    A sınıfı ampların bir çoğunun kazancı %20-25 in altındadır.Verimliliği yani kazancı ise özetlemek gerekirse elimizdeki AC sinyalin nekadarının hoparlöre ulaştıgını görmemizi sağlıyan bir kavram olarak karşımıza çıkıyor.

Komut bir örnek vermek gerelirse.Zamanının en kıymetli aletlerinden
    olan pioneer 944 ler ile sub süren arkadaşlar bu durumu iyi bilirler.Sistemde her ne kadar güç almış gibi hisssetselerde kısa bir süre sonra amfinin çok ısındıgından yada korumaya geçtiginden dert
    yanıyorlardı.Oysaki bu işlemi hoparlörlerine yapmış olsalardı ampliyi
    gerçek amacıyla kullanıcaklardı.

Bu vb yorumlar açıkcası

Peki bu amfi benim dediğim şekilde iyi çalar'mı ?

• Anfilerde kazanç verim konusunu içeren bir soru sorup , kazanç verim ile ilgili bir de cevap vermişsiniz. Haliyle cevap vermek benim açımdan anlamsız. Ancak 944 904 ve 924 ile aynı yapıya sahip değildir. O derece kaliteli ve o derece verimsiz de değildir. Güçlüdür ayrı, ama 904 ve 924 ile aynı sınıfta değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SabitSalınım

Anfilerde kazanç verim konusunu içeren bir soru sorup , kazanç verim ile ilgili bir de cevap vermişsiniz. Haliyle cevap vermek benim açımdan anlamsız. Ancak 944 904 ve 924 ile aynı yapıya sahip değildir. O derece kaliteli ve o derece verimsiz de değildir. Güçlüdür ayrı, ama 904 ve 924 ile aynı sınıfta değildir.

soruyu ben sormadım bu şekilde bir yazı yakaladım internette tam anlam veremedim ama açıkcası işte kafam karıştı

kısacası benim sistemim için en iyi güzel kaliteli olabilecek amfi hangisi olur yukardaki sistemim için

904
    924
    944
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.