Şimdi Ara

Valve Türkiye Konumlu Server Açsın ! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
2.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • altyapı yetersiz derken bizim turk serverında alacağımız pingten degil yurtdışından oynayanların alacaklari pingten bahsediyordum. yurtdışı çıkışlarımız bozuk bu kadar basit? her yerde server yok. rusyada da server yok. stockholmde var. rusyanin işvece yakın kısımları düşük pingle oynuyor o kadar. eu eastte bir sürü 90+ pingle oynayan rus ukraynali kazakistanli gorebilirsin. bence server acacak olsalar turkiyeden once rusyanin ortasina acmalari lazim. koca ulke

1 sene oncesine kadar sorun yoktu. ben samsundan 60 pingle oynuyordum, istanbuldaki arkadaslar 30-40 pingle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f0rest -- 17 Ekim 2016; 17:31:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: f0rest

altyapı yetersiz derken bizim turk serverında alacağımız pingten degil yurtdışından oynayanların alacaklari pingten bahsediyordum. yurtdışı çıkışlarımız bozuk bu kadar basit? her yerde server yok. rusyada da server yok. stockholmde var. rusyanin işvece yakın kısımları düşük pingle oynuyor o kadar. eu eastte bir sürü 90+ pingle oynayan rus ukraynali kazakistanli gorebilirsin. bence server acacak olsalar turkiyeden once rusyanin ortasina acmalari lazim. koca ulke

1 sene oncesine kadar sorun yoktu. ben samsundan 60 pingle oynuyordum, istanbuldaki arkadaslar 30-40 pingle

Türkiye'nin yurt dışı çıkışları zaten rezalet bunu hepimiz biliyoruz. Hatta utanmadan ping garantimiz yok diye açıkca söylüyorlar başıma geldi.

Türkiye içi network ise Valve'nin sunucu açmasını engelleyecek en ufak teknik engel yok. İşte anlatmak istediğim buydu. Aylık ortalama 3000-6000~ TL masraftan(donanım, elektirik harcaması hariç) kaçtıkları için Türkiye'de sunucu açmıyorlar. Bu kadar para göz bir firmaya döndüler.

Bozuk bozuk güncelleme yaptıklarında reddit'de hayvan gibi tepki gördüler, eleştirildiler. Sonuç ne oldu ? Önemli güncellemelerden önce beta yayınlamaya başladılar. Aynı şekilde büyük bir tepki göstermemiz lazım ki Türkiye sunucuları açılsın.

• f0rest kullanıcısına yanıt
    1.5-2 senedir böyle 1 sene değil. ama işte ara ara düzeliyor mesela son 2-3 gündür faceitte almanyaya 40-50 ms alıyorum mmde de 70-80 oluyor en fazla. özellikle iş çıkış saatlerinden gece 1-2ye doğru ping yükseliyor ki ttnetin alt yapası kaldıramıyor gibi yoğunluğu.
  • herkes ister tr server açılmasını ama bariz türk düşmanlığı var açılacağını hiç sanmıyorum.
    şampiyon olan takımımızın maçını anlatan spikerin nasıl davrandığını herkes gördü.
    ping için yapılacak tek çare oyuna girmeden interneti kullanan herşeyi kapatmak, rekabetçi eşleştirme pingini dürşürmek ve kesinlikle wifi den değil kabloyla modeme bağlanmak.
    Zaten 80'i geçmeyen pingle 30-40 ping arasında çok fark yok kanatimce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sssemih24 -- 17 Ekim 2016; 18:01:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerss

Türkiye'de altyapı yok diye boşuna kendinizi kandırmayın. Yüzlerce TR topluluk sunucusu var körmüsünüz ? Altyapı olmayan yerde bu bu kadar çok TR sunucusunun işi ne ? İstanbul, İzmir ve Bursa'da büyük verimerkezleri var(Başka şehirlerde de varda en büyükler bu 3 şehirde bulunuyorlar).

İstanbul ve çevresinde oturanlar en fazla 80 ping alıyor kötü günlerinde. Peki benim gibi Antalya'dan oynayanları düşündünüzmü hiç ? İyi zamanda 80 gündüzleri 110-120 ping ise akşamları oluyor. İstanbul ve çevresinden siz kaç ping alıyorsanız + 30-40 biz Antalya'dan alıyoruz.

Bir çok konuda Türkiye olarak iyi olmadığımız doğru, ama TR Resmi sunucularının açılmamasının nedeni tamamen Valve firmasının suçu. Eski Valve yok artık gözünü para hırsı bürümüş bir firma'ya dönüşüyor. Neden TR sunucularına para harcasın ki ? Nasıl olsa neredeyse bütün oyuncuların sesi bile çıkmıyor. Çatır çatır marketi kullanıyoruz, arkadaşlarımızı oyunlarla tanıştırıp almalarını ağlıyoruz vs.. onlara para kazandıyoruz ama hakkımızı aramaya neredeyse hiçbirimiz çalışmıyor. Büyük çoğunluğun ses çıkarmadığı yerde Valve neden umursasın ?

Türkler'lemi oynayacağız yawwwww diye bağıranlar "MM Server Picker" diye bir programın ne olduğunu bilmiyorsunuz sanırım ? Bilmiyorsanı buyurun :http://gamebanana.com/tools/5684 istediğiniz bölgenin sunucularında oynamanıza olanak sağlıyor. (Sizleride azcık anlıyorum aslında. Isınmak için DM atarım genelde karşı takımda Türk oldumu aklına gelen her küfürü ediyor ergenler. Cevap bile vermedan daha fazla öldürüyorum küfür edenleri daha fazla küfür ediyorlar)

Daha önce de böyle kampanya yapmaya çalışanlar gördüm. Hepsi belli bir süre sonra sönüp gidiyor. Ping'lerden kafayı yediğim için daha yeni ESEA aldım Antalya'dan 30 pingle İstanbul sunucularında 128 tick ile rahatça maç yapabiliyorum artık.

Bende biraz içimi dökmüş oldum. Bıktım Valve sunucularının pinglerinden. Topluluk sunucularınıda sevmiyorum 16 kişiyi geçtimi kim kimi vuruyor ortalık birbirine giriyor.

sözlerinize tamamen katılıyorum hocam olay sesimizi çıkarmaktan geliyor az olsun çok olsun para verdik değilmi bu oyuna? severekte oynuyoruz açıkcası ping sıkıntısı olmasa. sizinde dediğiniz gibi sesimizi çıkarmadığımızdan böyle oluyor nasıl olsa açmazlar nasıl olsa başaramayız gibi düşüncelerden kaynaklanıyor bunlar. eğer uraşmazsak tabıki başaramayız bu konuda bize öncü kişiler lazım örnek olarak bilindik bir firma gibi. veya çevresi olan kişiler youtuberler gibi milyonlarca abonesi olan youtuber var hepsi sadece herhangi bir videosunda 5-10 saniye ayırıp bu konuya yer verse kampanya linkimizi paylaşsa mesela çok çabuk destek buluruz. işte böyle kişilere ulaşabilecek biri olmalı sesimizi duyurmamıza yardımcı olacak kişileri bulabilecek biri olmalı bu kıssaca çevresi olan biri olmalı.

quote:

Orijinalden alıntı: sssemih24

herkes ister tr server açılmasını ama bariz türk düşmanlığı var açılacağını hiç sanmıyorum.
    şampiyon olan takımımızın maçını anlatan spikerin nasıl davrandığını herkes gördü.
    ping için yapılacak tek çare oyuna girmeden interneti kullanan herşeyi kapatmak, rekabetçi eşleştirme pingini dürşürmek ve kesinlikle wifi den değil kabloyla modeme bağlanmak.
    Zaten 80'i geçmeyen pingle 30-40 ping arasında çok fark yok kanatimce.

türk düşmanlığı olduğu bir kesin hocam spikerden'de dediğiniz gibi çok rahat anlaşılır bir durum. ama buna rağmen şampiyon olmadık mı? zoru başarmadık mı? yani diyeceğim sesimizi duyurursak bunu da başarırız. valve para göz bir firma olabilir bu bizim işimize daha iyi gelir. şöyleki burda iyi para kazanacağı bir oyuncu kitlesi olduğunu bilsin neden açmasın sunucuyu kaz gelecek yerden tavuk esirgermi. açıkcası para göz olması umursamaz olmasından daha iyidir bence buda demektirki para nerden gelirse oraya yönelir. kısacası her türlü sesimizi bir topluluk olarak duyurursak bu bizim faydamıza olacaktır.

f0rest hocam demek istediklerinizi anlıyorum. sorun çok ama bunları düzeltmek yine sesimizi çıkarmaktan geçiyor. kabullenmek yerine böyle yapmalıyız. sizde kabulllenmiyorsunuz bu durumu o zaman elimizden geldikce dediğim gibi öncü birini bulup sesimizi çıkarmalıyız çevrenizde böyle biri varsa iletişimdeyseniz konuya davet edin veya ulaşabileceğimiz iletişim kurabileceğimiz birşey varsa yazarsanız hepimizin yararına olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exii -- 17 Ekim 2016; 21:58:23 >

• FaLkenAuGe kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

"Çünkü odama kadar cam kablo fiber var. " şunu yazmışsınız da, bu nasıl oluyor acaba merak ettim de,hadi sokağı anlarım da odana kadar nasıl oluyor
  • Kevin GroBkreutz kullanıcısına yanıt
    Turk serveri olsa herzaman turklerlemi oynuyacagim? Rusyada server var onlarla biz niye oynuyoruz o zaman? Ruslarda hep kendisiyle oynardi.sen bu isi yanlis anlamissin dostum ,birak yazma daha.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: :Fatih:

Merhaba,

"Çünkü odama kadar cam kablo fiber var. " şunu yazmışsınız da, bu nasıl oluyor acaba merak ettim de,hadi sokağı anlarım da odana kadar nasıl oluyor

Bu sistem şuan sadece vodafone fibermaxta var. Normalde binaya kadar fiber hat çekilir gerisi dsl kablo ile hallediyorlar. Bu yüzden yüksek hız alamıyorsun ama bunda odana kadar kablo çekiyorlar modeme baglıyorsun direk cam kabloyu ve 1000megabite kadar kaldırıyor.
  • https://m.reddit.com/r/GlobalOffensive/comments/580lxa/steam_datagram_relay_beta/

etkisi oldu mu deneyen var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: die_caprio

Turk serveri olsa herzaman turklerlemi oynuyacagim? Rusyada server var onlarla biz niye oynuyoruz o zaman? Ruslarda hep kendisiyle oynardi.sen bu isi yanlis anlamissin dostum ,birak yazma daha.

Haha asıl yanlış anlayan sensin Rusyada Server var biz niye mi onlarla oynuyoruz çünkü bizde Server yok olsa Türkiye'deki servere bağlanırız olmadığı için Rusya'daki servere bağlanıyoruz ve ping çok oluyor.
    Edit: esea da Türkiye serveri var yeterli Türk varsa direkt Türkiye serverine atıyor yani 10 maçın 9'u Türklerle olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kevin GroBkreutz -- 18 Ekim 2016; 9:51:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaLkenAuGe

quote:

Orijinalden alıntı: :Fatih:

Merhaba,

Bu sistem şuan sadece vodafone fibermaxta var. Normalde binaya kadar fiber hat çekilir gerisi dsl kablo ile hallediyorlar. Bu yüzden yüksek hız alamıyorsun ama bunda odana kadar kablo çekiyorlar modeme baglıyorsun direk cam kabloyu ve 1000megabite kadar kaldırıyor.

sistem güzelmiş beğendim

fakat gel gelelim şehrin göbeğinde oturuyorum, bırak vodafonu ttnetin fiberi bile yok burda. şehrin en büyük 2. caddesinde oturuyorum bir de :)

bakalım yakında gelecek diyorlar fiber, gelirse bir pakete geçeriz :)

• quote:

https://m.reddit.com/r/GlobalOffensive/comments/580lxa/steam_datagram_relay_beta/

Akşam eve gidince deneyip yazarım sonuçları buraya.

Ne olduğunu bilmeyen için: Sunucu ile aranızda relay sunucu oluyor. Relay sunucusu saldırıya uğradımı sizi hemen başka relay sunucusuna geçiriyor. En düşük ping ile sizi valve networkuna sokuyor. Sistem aktif olduğu sürece siz relay sunucusuna bağlanıyorsunuz o sizi gerçek sunucuya en yakın yoldan ve sorunsuz şekilde ulaştırmaya çalışıyor. TR'de relay sunucuları açıp onları olabilecek en kısa yol ile valve sunucularına ulaştırmayacaksa ping yönünden fazla etkisi olacağını sanmıyorum.

Dota 2'de 1 yıldan beri aktif olan bir sistem. Dota 2 oynayan bir arkadaşımın söylediğine göre ping'de bir değişim olmadığını ama kopma ve takılmaların azaldığını söyledi.

Rus serverine baglaniyorsak neden alman,fransiz ve abd dende adam geliyor oyuna? 5 kisilik takimda 2 rus varsa almanda geliyor fransizda? 5 kisilik takimda bir ben varsamda 4 kiside rus olmali mantiken.bana akil ogretme ..

• die_caprio kullanıcısına yanıt
    Tmm.Spr hll dvm Duvara laf anlatsam şimdiye anlamıştı.
    Yahu arkadas senin mantigina gore her serveri olan ulkede sadece o ulkenin vatandasi baglaniyorsa rusun oynadigi oyuna almani fransizinin girmemesi gerekiyor.e bende diyorumki girdigim oyunda almanda var rusta var.bu nasil oluyor? Bana ergen cevaplari yazma.

• die_caprio kullanıcısına yanıt
    Onlarda şöyle bir şey var ülkeleri bir birine yakın sunucular yakın o yüzden karışık takımlar gelebilir şimdi bizim ülkenin konumuna bakarak kim bağlanacak Yunanistan,Gürcistan,İran falan gelir gelirse oralarda fazla oynayan yok zaten biz bizbize oynarız
  • quote:

https://m.reddit.com/r/GlobalOffensive/comments/580lxa/steam_datagram_relay_beta/

Az önce denedim bırak iyileşmeyi +20-30 ping daha eklendi. Yukarıda ki mesajda yazdığım gibi TR Relayları kurmazlarsa Türkiye için değişen hiç bir şey yok. Bu şekilde resmi olarak getirirlerse hepimizin elle iptal etmesi gerekecek.
  • tanerss kullanıcısına yanıt
    :(
    bir majorde 0 pingli gotv vardı. oyunda 300 ping, %15 loss yapan aşırı leş bir yurt internetiyle bağlanıyordum. streami mobil kaliteden bile izleyemiyordum. bütün maçları gotvden 0 pingle çok akıcı bir şekilde izlemiştim. o da relay mevzusu muydu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f0rest -- 18 Ekim 2016; 20:54:26 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu tartışma konusuna dönmemesini rica etmiştim ama görüyorumki biraz dönmüş. arkadaşlar olaydan sapmayalım varmı bu işi üstelecek tanıdığınız ulaşabileceğiniz biri yada birileri? veya başka ne yapılabilir bunun üzerine konuşalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exii

konu tartışma konusuna dönmemesini rica etmiştim ama görüyorumki biraz dönmüş. arkadaşlar olaydan sapmayalım varmı bu işi üstelecek tanıdığınız ulaşabileceğiniz biri yada birileri? veya başka ne yapılabilir bunun üzerine konuşalım.

Ne kadar bağırsak boş. Bunu işi Tarık üstlenise anca o zaman belki biraz sesimizin çıkmasını sağlar.

https://www.facebook.com/tarikcsgo/ Tarık'ı ikna etmeye çalışacak var mı ?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.