Şimdi Ara

Vakumlu mini soğutucu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
25.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Laptop fanıni zorluyor. İlerde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ben tavsiye etmem şahsen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sağlklı bilgi yok inceleme falan olsa sağlam şöyle
  • arkadaşlar kullanıp olumlu sonuç alabilen varmı
  • hoş huruyo cihaz sırf sekli icin alinabilir
    masa ustu candi ama helede sivi sogutma

• merhaba,
    kendime aldım bu ''vakumlu fan'' denen aletden. Yaklaşık 3 hafta sonra elime ulaşır. Merak edenler için Test edip video+resim şeklinde burada paylaşacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frederchopen

merhaba,
    kendime aldım bu ''vakumlu fan'' denen aletden. Yaklaşık 3 hafta sonra elime ulaşır. Merak edenler için Test edip video+resim şeklinde burada paylaşacağım.

Ürününüz geldi mi?

Amerika'da amazonda çok çeşitli ve fiyat aralığında ucuzda var pahalıda var bu vakumlardan genel olarak kullananlar memnun yorumlar yapmış sizin görüşünüz nedir denediniz mi?
  • Bende amazondan şu modeli aldım. Yaklaşık 1-2 haftadır kullanmaktayım. Programlar ile sıcaklık değerlerini çok fazla kontrol etmedim ama 10 derece kadar düşürüyor arkadaşlar.

https://www.amazon.com/gp/product/B00XKU47Y2/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1
  • Anjeliqué kullanıcısına yanıt
    ben aliexpress den 12 tl ye aldım. İçerideki sıcak havayı alıp dışarı veriyor. yani aletin hava çıkış yerinden sıcak hava çıkıyor. aletin içinde bir adet plastik pervane var. pervane vantilatör pervanesi gibi değil onu söyleyim. içi oyuk kalınca bir şekilde. çok hızlı dönüyor dışarıya bayağı hava veriyor ama soğutma anlamında belki birkaç derece etkili oluyor. soğutma diyoruz ya etkilenmeyin sıcak havayı birkaç derece indiriyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frederchopen -- 31 Temmuz 2016; 21:11:34 >

• Test eden var işe yaradığı görülüyor fakat doğruluğu ve güvenilirliği tartışılır şöyle linki.
  • Bunu çok araştırdım, yabancı sitelerde laptop fanina zarar verdiğini, sıcaklığı da fazla dusurmedigini söylüyorlar.
    Tozu temizlenmiş ve güzel macunu olan hiç bir bilgisayar kapanacak kadar ısınmaz. Üretirken onu düşünerek üretiyorlar çünkü. Isınıp kapanmadıgi sürece de yüksek ısının zararı yok. Zarar göreceği ısıya geldiği için kapanıyor zaten, daha düşük sıcaklıklar normaldir, fazla takılmamak gerekir.

• Elimde mevcut. Aliexpressten sipariş ettim. Kullanmadım sadece meraktan aldım. İsteyene satabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: StackOverflow

Laptop fanıni zorluyor. İlerde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ben tavsiye etmem şahsen.

Neye istinaden dediniz bunu aksine fana binen yuku azaltmasi lazim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • H34RTL3SS kullanıcısına yanıt
    Dört yıllık mevzuyu hortlatıyorum.
    Çünkü laptopunuzdaki fanlar çıkış ızgarasına yakındır. Bu vakumlu fanı taktığınızda onun vakum etkisi ile laptopun içindeki fanda dönmeye başlar. Oysa o fan sadece belirli sıcaklıklarda çalışmak üzere yapılmıştır. Sürekli çalışmaz. Vakumlu fanla sürekli çalışmak zorunda kalır. Üstelik sadece zamanlı değil farklı dönme hızları kullanır. Vakumlu fan ise onu sürekli çalıştıracaktır.

Laptopunuz yeni ise vakumlu fan kullanmak iyi bir fikir değildir. Klasik alttan soğutucular kullanmak işe yarar. Ama 3-4 yaşında laptopunuz için vakumlu fan kullanılabilir ve şahane sonuçlar verir.Sesine katlanabilirseniz.
  • BBBBBBBBBBBBBBB kullanıcısına yanıt
    Sindi birşey sorucam benim laptopum 5 senelik ve düzenli olarak 1 senede bir macun ve temizliyini yapıyorum ama yine de arada kapanacak kadar ısınıyor,altan soğutma suanlık var ama nerdeyse hiç etkilemiyor sindi de yandan soğutma almak iştiyorum fana zarar verirmi.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.