Şimdi Ara

--- VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü --- (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.157
Cevap
82
Favori
382.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: srcn09

Bıktım sizinle uğraşmaktan yoruldum, sıkıldım. Devam edin sadece devam...

yahu kardeşim ne diye benimle uğraşıyorsunuz, çıkarınız yoksa derdiniz ne diyorum. "ne zaman vazgeçiceksiniz bu hareketlerinizden çok merak ediyorum" diyorsunya ve yine "sırf inat olsun diye engelleyeceğim, insanları dolandırmışlar beni ilgilendirmez" diyorsun. ben de sırf size inat devam edeceğim. Zaten gücünün yettiği her sitede engelliyorsun, etmediğiniz küfür hakaret kalmadı. derdin ne birader, bu hırs, bu kin ne. siz gidin çin malını mı kullanıyorsunuz, japon malını mı ne kullanıyorsanız kullanın. Ama şunu bilin, müsade etmeyeceğim kardeşim. eskisi kadar kolay olmayacak aldatmanız. istediğiniz kadar küfredin hakaret edin. Artık millet uyandı, forum ortamlarının belli gruplara hizmet eden adamların tekelinde olduğunu, forum yöneticisinin her yaptığı işin, her söylediği sözün doğru olmadığını, çıkarınıza ters gelen her şeyi doğru bile olsa reddedebileceğinizi, insanlara kasıtlı yalan söyleyebileceğinizi çok insana ispat ettim. öyle forumlarda doğru söyleyenleri engellemekle, itibarsızlaştırmaya çalışmakla birşey kazanamayacaksınız. @nabaki, nazım arkadaşın dediği gibi işine gelmeyen linki kaldırt, sil, işine gelmeyen üyeye hakaret et, üyeliğini kapat. sonra da utanmadan "ne zaman vazgeçiceksiniz bu hareketlerinizden" diyerek konuş. Adilseniz her kese aynı muameleyi yaparsınız, sırf burada değil, tüm forumlarda vag com sayflaları baştan aşağı çin linkleriyle dolu. bir tanesine müdahale ettiğinizi daha görmedim. ürün satmadığımı bildiğin halde bana karşı yaptığın terbiyesizliği ürün sattığını çok iyi bildiğin o dolandırıcı adamlarına, arkadaşlarına yapsaydında dürüst olduğuna inanabilseydik. İş bilmediğimiz zamanlarda, al abi aynı mal, ucuzu varken iki katı fiyata güncellenen falan diyerek milleti kekliyorlar diye bizi uyutan o adamlar hala forumlarınızda cirit atıyor, o kadar dürüstsünüz niye dokunamıyorsun, biz bişey söylediğimizde suç oluyor. hiç bahane bulamasalar ortamı geriyor, forumda huzursuzluk çıkarıyor bahanesiyle üyeliğini engelliyor, tabi adam kurmuş orada tekeli, gelen garibanın dünyadan haberi yok, adamı kafa kola alıp kekliyorlar, bakıyolar ki işi bilen, tekere çomak sokacak biri varsa hemen hakaret et ve engelle. ben bir link paylaştımı coşuyorsunuz. söylediğim sizi geriyorsa demek ki gidilen yol doğru...

• quote:

Orijinalden alıntı: ertewas

quote:

Bıktım sizinle uğraşmaktan yoruldum, sıkıldım. Devam edin sadece devam...

yahu kardeşim ne diye benimle uğraşıyorsunuz, çıkarınız yoksa derdiniz ne diyorum. "ne zaman vazgeçiceksiniz bu hareketlerinizden çok merak ediyorum" diyorsunya ve yine "sırf inat olsun diye engelleyeceğim, insanları dolandırmışlar beni ilgilendirmez" diyorsun. ben de sırf size inat devam edeceğim. Zaten gücünün yettiği her sitede engelliyorsun, etmediğiniz küfür hakaret kalmadı. derdin ne birader, bu hırs, bu kin ne. siz gidin çin malını mı kullanıyorsunuz, japon malını mı ne kullanıyorsanız kullanın. Ama şunu bilin, müsade etmeyeceğim kardeşim. eskisi kadar kolay olmayacak aldatmanız. istediğiniz kadar küfredin hakaret edin. Artık millet uyandı, forum ortamlarının belli gruplara hizmet eden adamların tekelinde olduğunu, forum yöneticisinin her yaptığı işin, her söylediği sözün doğru olmadığını, çıkarınıza ters gelen her şeyi doğru bile olsa reddedebileceğinizi, insanlara kasıtlı yalan söyleyebileceğinizi çok insana ispat ettim. öyle forumlarda doğru söyleyenleri engellemekle, itibarsızlaştırmaya çalışmakla birşey kazanamayacaksınız. @nabaki, nazım arkadaşın dediği gibi işine gelmeyen linki kaldırt, sil, işine gelmeyen üyeye hakaret et, üyeliğini kapat. sonra da utanmadan "ne zaman vazgeçiceksiniz bu hareketlerinizden" diyerek konuş. Adilseniz her kese aynı muameleyi yaparsınız, sırf burada değil, tüm forumlarda vag com sayflaları baştan aşağı çin linkleriyle dolu. bir tanesine müdahale ettiğinizi daha görmedim. ürün satmadığımı bildiğin halde bana karşı yaptığın terbiyesizliği ürün sattığını çok iyi bildiğin o dolandırıcı adamlarına, arkadaşlarına yapsaydında dürüst olduğuna inanabilseydik. İş bilmediğimiz zamanlarda, al abi aynı mal, ucuzu varken iki katı fiyata güncellenen falan diyerek milleti kekliyorlar diye bizi uyutan o adamlar hala forumlarınızda cirit atıyor, o kadar dürüstsünüz niye dokunamıyorsun, biz bişey söylediğimizde suç oluyor. hiç bahane bulamasalar ortamı geriyor, forumda huzursuzluk çıkarıyor bahanesiyle üyeliğini engelliyor, tabi adam kurmuş orada tekeli, gelen garibanın dünyadan haberi yok, adamı kafa kola alıp kekliyorlar, bakıyolar ki işi bilen, tekere çomak sokacak biri varsa hemen hakaret et ve engelle. ben bir link paylaştımı coşuyorsunuz. söylediğim sizi geriyorsa demek ki gidilen yol doğru...

Ben gerekli tüm açıklamaları yaptım tekrar yazamayacağım kusura bakmayın zamanım yok. İyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 7 Aralık 2016; 19:36:3 >

• Arkadaşlar konu neydi???

Kabloları tartışmaktan hem seviye düşüyor hem de konu amacından sapıyor!

Kaç mesajdır kodlamalar konuşulmuyor?
  • Yapılabilecek kodlara burdan ulaşabilirsiniz
    http://s9.dosya.tc/server/itcr0r/VAG-COM.docx.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 8 Aralık 2016; 11:26:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atasagunn

quote:

Orijinalden alıntı: ertewas

quote:

Orijinalden alıntı: atasagunn

ertevas , avrupa klonu dediginiz urun sadece turkiye'de mi satiliyor ? Avrupada yasayanlar bunu nereden alacak ? Varsa bir link verin de bizde alalim ..

Avrupa kalo dediğim ürün avrupa menşeili, Avrupalılar bizim mantıkla düşünmez, biz de en ucuz olsunda isterse çamur olsun farketmez deriz, onlar kaliteli olsun da isterse kazık olsun diye yaklaşırlar. orada vag com kullananların %80-90 orjinal ross tech kablo kullanır, klon ürettimi sınırlıdır ve onda da belli standart koyar, CE standartı dışında ürün ürettirmez. Kullandığım Çin kabloları işimi görmeyip güncellenen kablolardan haberim olunca ben de bunu bayağı araştırdım. doğrusunu söylemek gerekirse Avrupa kabloların piyasasını Avrupada arkadaşlara çok sorgulattım, bu ürünü 100€ aşağı satan bir yer bir kaynak bulamadım, kargosu, gümrük riski, ürünün problemli çıkması gibi riskleri değerlendirince ben de buradan almaya karar verdim. ben 1-1.5 sene kadar önce bu ürünü 270 liraya almıştım, avrupadan getirsem yine 250-260 gibi bir maliyet çıkıyordu. Avrupada Almanya, İngiltere, Romanya, Polonya, Hollanda gibi ülkelerde güncellenen kabloların farklı versiyonlarını satıyorlar ama söylediğim gibi en düşük maliyeti 100€, daha aşağısına satanı görmedim ve daha aşağısına satılması da zaten olanaksız. şahsen iyi biliyorum ki 60-70€ sadecece maliyeti var, bu konuyu uzunca araştırdım, güncelleme alabilen kablonun çipleri en düşük 40€ başlıyor, çip kalitesine göre 100-150€ gibi fiyatlara kadar çıkıyor. güncellenen bir kablonun 60-70€ aşağı üretimi imkansız, üzerine karda koyduğun zaman 100€ en düşüğünü satıyorlar. Genelde kalitesine göre 100-300€ arası satış fiyatı var Avrupada, en kaliteli güncellenen kablolarda Almanya ve Hollanda menşeili, Polonya Romanya malları daha ucuz ve daha kalitesiz... Birisisi 100€ aşağısı fiyata güncellenen kablo satıyorum diyorsa, ister Avrupada ister Türkiyede ona güvenilmez, büyük ihtimal çin malını güncellenen kablo diye satıyordur. Avrupadan bilemediğim bir linki veremem. Adam sana güncellenmeyen çin malını güncellenir diye 40-50€ satar, ürünü alırsın güncellenmez, sonra gelir yine bana ekşirsin, senin yüzünden dolandırıldım diyerek yaşlı anamın kulaklarını çınlatırsın.

http://www.autoobd2.fr/vagcom-15-7-0-vcds-hex-can-usb-interface-obd2-diagnose-cabel-for-audi-vw-seat-skoda.html

Mesela bu ürün son sürüm 16.8.3. adam bu ürünü sana güncelleniyor diye yollayabilir, güncellenip güncellenemediğini bilemezsin, buradan 350-450 lira vereceğime oradan 180-200 liraya malederim diye alırsın ama sonra dolandırıldığını anlarsın, çünkü bu ürün güncelleme almayan çin çakması, ne diye 50€ veriyim gider çinden aliexpresten 30$ alırım diye düşünebilirsin ama aliexpreste bu ürün yok, sattıkları 16.8 versiyon ve ürün kalitesi bunun gibi değil. bu ürün de çin çakması ama Avrupa için üretilmiş fulçipe yakın çalışan kaliteli çin klonu, aliexpres malı gibi değil ama güncelleme alan avrupa ürün de değil. o sebeple kesin emin olmadığım hiçbir ürünü tavsiye etmem ve link vermem. Bu ürünü çok iyi tanıdığım için linkini veriyorum. 100€ aşağı satılan Avrupa gücellenen ürün yok, o ürünlerin araştırdığınızda Avrupa sitelerinde linkini bulursunuz da birçoğu yurtdışı ürün göndermiyor, gönderenin de maliyeti burada satılanı geçiyor, o zaman Avrupadan almanın bir mantığı kalmıyor...

Türkiyede bu kabloyu Muhammed isminde bir arkadaş satıyor, linkini verdiğim kablo ona ait, malum sitede 450 lira ilan veriyor ama elden alırsan yada direk ödeme yaparsan 380 civarına bırakıyor, Avrupadan getirdiğin zaman kargo şu bu yine 350 üzerine çıkıyor maliyeti, 20-30 lira için o riske ben girmedim. bir sene önce aldığım zaman da 350 liraya ilanı vardı, hesaba havale ile ödedim 270 bırakmıştı. tanıdık arkadaşlar vasıtasıyla Avrupadan getirsem veya gönderttirsem yine 250 civarı tutuyordu. niye o riski alayım, ürün bozuk çıkar, kargo ile gelse gümrükte kalır, ürün güncelleme almaz, yani o riski almaya değmez. Burada hiç değilse muhatabın belli. Bu ürünü Avrupa piyasasıyla nasıl yakın fiyata satıyor, büyük ihtimal sağlam bir toptancısı var, sürekli ürün aldığı için piyasanın altına bu ürünü getirtebilir veya anlaştığı bir yerde adına ürünü ürettiriyor da olabilir. eğr satın alıyorsa büyük olasılıkla 300 üzerine 320-330 gibi bir fiyata malediyor, 50 lira karla elden alana veriyor, sitede de 450 satıyor. site kesintisi şu bu yine 50-60 lira ürün başına kar koymuş tahminim. Orjinal Ross Tech kabloyu da bu arkadaş vasıtasıyla almıştık hatırlıyorum, normal sitesine göre daha hesaplı getirmişti. Ross tech sitesinde 400 küsur dolara satılan malı 1250 lira mı neydi o fiyata tedarik etmişti, siteden kargo dahil getirsek o zaman hesapladık daha pahalıya geliyordu, kendi orjinal satış sitesinden ucuza getirtebiliyor. orjinal malı yada güncellenen avrupa malı bu kadar ucuza nasıl tedarik edebiliyor, dediğim gibi sürekli mal aldığı için toptancılardan en düşük fiyatı alabiliyor. Sen ben bir tane iki tane alacağımız için sana bana 130-150€ dediği fiyatı ona 90-100€ gibi veriyor herhalde. iyi hatırlıyorum ürünü 270 liraya aldığım zamanda 250 liraya bırakması için çok pazarlık yaptım ısrar ettim vermemişti, bu ürünün maliyeti yüksek kar marjı düşük demişti, sana 250 verdimi zaten bişey kalmıyor dedi. baktım gerçekten doğru söylüyor, dürüst temiz bir arkadaş, çok araştırdım dediği gibi pahalı mallar, maliyetleri yüksek. Türkiyede verdiği fiyatlar neredeyse avrupa piyasasına denk, hatta çok avrupa sitesinden ucuz bile. burada çok iyi fiyata satıyor. 150-200 liraya avrupada ancak çin mallarını satıyorlar ki onlarda bilindiği gibi güncelleme yok. satmak için güncellenir diye yalan söyleyebilirler. Avrupada yukarda linkini verdim 40-60€ civarına son sürüm 16.8.3 çin kabosunu satıyorlar, güncellenen kabloları 100 eurodan ucuza bulmak imkansız. Bir çok arkadaş Aliexpresten aldığı çin malı 16.8. kabloyu bile güncellenir diye satıyormuş, bazı arkadaşlar özelden soruyor bu kişi bu kabloya güncellenir diyor ne dersiniz diye "güncelleniyorsa programı niye 16.8. meğer güncelleniyor son sürüme yükseltsin, 16.8.3 yapsın diyorum" millet anlamayınca aldatıyorlar. O sebeple bilmediğim, emin olmadığım yerin linkini vermem ve satıcı tavsiye etmem. tavsiye ettiğim bildiğim yerlerdir. Araştırmalarımın ve dolandırılmalarımın ardından ürün çeşitlerini anlattığım bir blog sayfası açmıştım, gören arkadaşlar istifade etsin, ürün çeşitlerini ve ne olup olmadıklarını bilsinler ve benim gibi dolandırılmasınlar diye, merak edenler buradan detay bilgilere ulaşabilir...

http://ertwas.blogspot.com.tr/

sagol ertewas , avrupa klonu satan birini bulamadigim icin o verdigin cin sitesinden almistim kabloyu . 16.8.3 versiyon benim aracta calismayacagi icin ben 15.7.1 versiyonunu aldim .
    Fakat sunu soylemek isterim ki sen bu kablo , vagcom isinde degilsen ve insanlara sirf yardim etmek maksadiyla bu kadar yazi yaziyorsan cok mubarek bir adam olmalisin . Oyleyse seni gercekten tebrik ederim . Yasli ananin da ellerinden operim ..

Keşke almadan önce sorsaydınız, 16.8.3 sürüm dururken 15.7.1 sürüm hiç alınır mı? kim dedi aracınızla uyumlu değil çalışmaz diye? üst sürümler alt sürümlerin tüm özelliklerini taşır, ayrıca alt sürümlerde olmayan artı kodlama özellikleri de taşır. alt sürümde olup da üst sürümde olmayan bir özellik yok. Aliexpres ürünü almamakla çok iyi etmişsin. Aldığın ürün de çin malı güncellenmez ama en azından kalitesi belli ama keşke almadan sorsan ve 16.8.3 sürümü alsan daha iyi ederdin…

vagcom isinde değilsen ve insanlara sırf yardım etmek maksadıyla bu kadar yazı yazıyorsan çok mübarek bir adam olmalısın” şeklinde bir soru sormuşsun. Evet inançlı ve aynı zamanda inatçı bir insanımdır, Karadenizliyim, tabiatımda var. Birisi bana karşı dürüst olsun canımı alsın ama enayi yerine konduğum zaman o işi hazmetmem. Burada ve başka ortamlardaki tavrı gördüğünde bu işin basit olmadığını ve bu kadar uzun yazma sebebini de kolayca anlarsın. Bu vag com kablo hikayesini merak edenlere anlatayım.

İlk dolandırılmam ve uyanmam bu ürünle, vag com ile oldu. Cihazla bazı bloklarda ölçümler yapıyoruz elimizde çin kablosu var, toptancımız sağolsun "abi hepsi aynı dedi, bize en ucuzu verdi". Kablo ölçümü yapamıyor, sıkıntılı, piyasada soruşturduk, tanıdık bildik herkese sorduk yapacak bir şey yok abi dediler. Güncellenen kablo diye bir şey gördük malum sitede, toptancılarımıza sorduk, nedir bu, var mı sizde diye, abi güncellenen falan diye bir şey yok, oda aynı kablo, çin malını güncellenir diye satıp milleti kekliyolar dedi sorduğumuz herkes. Forumlarda işi bilen arkadaşlara danıştım, hepsi ağız birliği etmişçesine “orijinal ürün dışında güncellenen ürün falan yok, satan kişi kesin dolandırıcı, her söylenene inanmayın tarzı şeyler söylediler. Bu güncellenen kablo işini hiç sormasan elli adama sormuşumdur hepsinin verdiği cevap aynı, ürün güncellenmez satıcı dolandırıcı. Yine de merak ettim aradım arkadaşı, baktım ismi Muhammet, bu isimde dolandırıcı nasıl olur diye merak ettim aradım konuştum, ikna etti beni, al yaparsın dedi, yapamazsam yollarım geri dedim, yolla abi dedi. Yapmasa da ne kaybederim, yollarım geri diyerek aldım güncellenen ürünü, toptancılardan aldığımız çin malı ürünün yapamadığını o kablo yaptı ve tabi benim şarteller attı. Baktım ki piyasa tamamen çakallarla dolmuş. Hepsi ağız birliği etmiş, anlaşmış aynı şeyi söylüyorlar. Bu her alanda vardır, gidersin araç sigortası yaptıracaksın, hepsi aşağı yukarı aynı oranı verir, aralarında anlaşıyorlar, tekel oluşturuyorlar, birisi fiyat kırsa canına okuyor, piyasada tutmuyorlar onu. En basiti ekmeği bile ucuz sattırmıyor adamlar, bir adam çıktıydı, fakir fukara rahat alsın diye ekmeği 70 kuruşa satıyor, adama sattırmadılar, öldürdüler adamı. Piyasanın tamamı böyle tekelleşmiş mafyalaşmış. Çin lobisi deyince millet gülüyor, "sektör dolandırıcı olmuş" diyorum, piyasa neredeyse tamamıyla çakma mallarla dolmuş, piyasa kalitesiz çin malı çöplüğü gibi, kalitelisini almak istesen de aldırmıyorlar sana, kaliteli, orjinal mal almak isteyene engel oluyorlar, kaliteli, orjinal mal alan enayi, salak gibi görülmeye başlandı, insanlar da öyle bir algı oluşturuyorlar ki piyadaki en adi malı en kaliteli ürünle eş değer gibi görüyorsun.

Bunu yaşayınca ilk önce aradım en fazla ürün aldığım toptancıyı, açtım ağzımı, ulan şerefsiz diye başladım, binlerce dolarlık mal alıyoruz senden, utanmıyor musun, neden yalan söylüyorsun, senle bu kadar alışverişi olana bunu yapan başkasına kim bilir ne yapar. Aynı dediğin ürün farklı, yapamaz dediğin ölçümü yapıyor. Başladı mırın kırın etmeye, ya abi kusura bakma bilmiyorduk falan kem küm ediyor. Bilmiyorsan bilmiyorum, o ürün bizde yok, tanımıyorum de, niye aynısı diye yalan söylüyorsun, niye tanımadığın insana dolandırıcı diyorsun. Sırf toptancım değil işten anlayan kime sorsam aynı şeyi söylüyor, abi hepsi aynı, çini avrupası, aynı iş, bi kabloya 300 lira para mı verilir. Baktım milleti ayakta uyutuyorlar, aynı dedikleri ürün farklı, dolandırıcı dedikleri adam doğru söylüyor, asıl dolandırıcı, yalancı kendileri. Ürünü aldığım, her araçta bir senedir çatır çatır çalışıyor, ona tane güncelleme yükledim, dolandırıcı dedikleri arkadaşı ne zaman arasam yardımcı oldu. Müsait olmadığı zaman kendi aradı, Allah razı olsun günü oldu saatlerce sırf telefonda bize yardımcı oldu. Kendisine de söyledim. Forumlarda senin için böyle söylüyorlar, ürünün güncellenmez diyor, milleti kandırıyor herkes. Abi dedi forumlarda uğraşacak vaktim yok, kim ne derse desin, benim ürünün kalitesi belli, herkesin aklı var, senin gibi araştırsın dolandırılmasın dedi.

Bu olay ders oldu ve ciddi ciddi araştırmaya başladım, aynı dedikleri ürünlerin kalitelisi de farklı, yaptığı işlerde farklı, kullandıkları program altyapısı bile farklı, çinli vcds programını almış cracklemiş, ucuza satabilmek için basit ucuz bir çipe kopyalamış bunu, program altyapısı aynı değil, asam üds protokollerinin tamamı aynı değil, programı kullanabilmek için farklı exe dosyaları yüklemiş, bu dosyaları çoğu zaman virüs programı tanımıyor, program win10 da çalışmıyor, yönetici olarak atıyorsun bazı aracı görüyor, bazısını görmüyor özetle çinlinin ürünü sıkıntılı, kullandığı program da sıkıntılı, Avrupa güncellenen üründe farklı bir çip var, o kaliteli bir malzeme kullanmış, programı da farklı, üds asam protokolleri vcds yakın, çok birimi aynı kullanıyorsun, bazen göremediği yapamadığı ölçümler de olmuyor değil. Ama kimler yaptıysa gerçekten iyi, kaliteli bir iş çıkarmış, takdir ettim adamları. En sağlıklısı orjinali, ross tech. baktık ki hepsi aynı değil, bir tane ross tech kablo da aldık, lazım olur diye. ross tech ile yaptığımız taramada çıkan ayrı, Avrupa güncellenen kablo ile çıkan ayrı, çin kablosu ile ayrı, çin kablosu çoğu veriyi ve hatayı vermiyor bile. Anladık ki program ne kadar orjinal ve ürün ne kadar kaliteli alacağımız sonuç da yapacağımız işte o kadar kaliteli ve sağlıklı...

• quote:

Yapılabilecek kodlara burdan ulaşabilirsiniz
    http://s9.dosya.tc/server/itcr0r/VAG-COM.docx.html

Yukarıda anlattığım algı operasyonunun en basit örneğini bu arkadaşın paylaştığı dosyanın daha ilk paragrafında görmeniz mümkün. Anlatıma şöyle başlıyorlar;
    çok önemli notlar:
    - lütfen kablonuz bilgisayara bağlı ve program çalışırken iken internete girmeyiniz. eğerki program açılışında hata alırsanız güvenlik duvarı ve virüs programınızı kapatınız.programın kurulu olduğu bilgisayarda kabloyu takmadan ve programı açmadan internet kullanılabilir kullanım esnasında güncelleme mesajı gelirse hayır deyiniz.

Kablom bilgisayara bağlı iken internete giriyorum, isteğim dosyayı indiriyorum, hatta kablomu internetten güncelliyorum. program açılışında hata falan almıyorum, güvenlik duvarı ve virüs programları açık, çünkü kablo programı içerisinde virüs, trojen vb. bulunmuyor. güncelleme mesajı varsa hayır falan demiyorum, hatta online güncellemeyi arada bir kontrol ediyorum.

Bu dosya neden bu pragraf ile başlıyor, çünkü bu arkadaşlar tüm vag com kablo kullananları çin çakması kullanıcısı olarak kabul ediyor, çin çakması kullanmayan, orjinal yada kaliteli güncellenen avrupa ürünleri kullananları da aptal, satıcı, trol gibi lanse edip zaten bünyelerinde tutmuyorlar. Vag com ile ilgili tüm başlıklarda benzer cümleleri görmeniz ve sürekli çin mallarının linklerinin paylaşılması hiç de öyle sandığınız gibi tesadüf falan değil, çünkü piyasadaki ağababaları böyle istiyor. Kullanıcı üzerinde daha baştan bu imajı oluşturuyor, Subliminal mesajlarla bilinçaltına çin malı kullanman gerektiğini istemesen bile yerleştiriyorlar. İnternet açıkken vag com kablo kullanılmaz fikri insanların beynine öyle bir yerleşmiş, insanları öyle korkutmuşlar ki orjinal ürün kullanırken bile korkudan internet bağlantısını kapatan insanlar gördüm malesef. Halbuki orjinal ve Avrupa ürünlerde böyle bir cümleyi söylemeye bile gerek yok...

eeee sercan bakıyorum da jettaturkiye, passatturkiye forumlarda bıraktığım yerde duruyorsunuz. yine passatturkiye de işi bizlerden biraz kapıp sonra bize sövmeye başlayan bir iki becerikli adamınız var, çok yerde paylaştığımız bilgileri bir dosyada toplamak mesele değil, yalnız bu bilgileri güncellemeniz lazım. Oralarda paylaştığımız program görüntüleri 11.11, 12.12 ve önceki sürümlere ait. vag com 16.8.4 sürümü çıkardı ve 1.96 fimware 16.8 sürümden sonra program dizaynı ve dizilimi değiştirdi. Bu bilgilerin birçoğu demode oldu, senin anlayacağın sercan eski çamlar çoktan bardak oldu. senin ekip de iş yok, yanınıza gelip ortalığı altüst ettikten sonra bıraktığım yerde kalmışsınız. Beni engellemek size birşey katmamış, geliştirin biraz kendinizi, korkunuza yazamıyorsanız korkmayın o kadar, gelip de tüm bildiklerinizi alt üst etmem. zaten bırak yazdıklarımı silmeyi, gölgemi görseniz onu bile engelleyeceksiniz.

Söylediğim gibi o dosyadaki bilgilerin birçoğu demode, yeni araç kodlamalarını orada bulamazsınız. güncel kodlamalar için vereceğim ana kaynak işinizi görür. bunların bilgileri de kullandıkları çin çakması vag com gibi. sürümü eskide kalmış, güncelleme falan alamıyor

siz aracınızın marka ve modeline göre günceli buradan takip edin...

http://www.stemei.de/pages/coding.php

• quote:

Orijinalden alıntı: rsimsek

Arkadaşlar konu neydi???

Kabloları tartışmaktan hem seviye düşüyor hem de konu amacından sapıyor!

Kaç mesajdır kodlamalar konuşulmuyor?

Mesele kabloları veya sürümleri tartışmak değil, mesele birilerinin istediğini yazmak yada yazmamak. başlık sadece kodlama için değil, vcds kullanıcılar ve kodlamalar, başlıkta bu ürün ile ilgili iş yapanlar, ürün hakkında bilgiler, ve kodlar herşey tartışılır. Şunu konuşalım bunu yazmayalım tavırları doğru değil. bırakın kim ne yazıyorsa yazsın...

İnanın sizin gibi ne tür orjinal kod paylaşacaklarını bende heyecanla bekliyorum. acaba paylaşabilecekleri bir şeyler var mı? Şundan emin olun sizinle paylaşacakları tek şey yukarıda siteyi verdim, oradan alacakları bilindik kodlamalar. Boşuna beklemeyin, bilinmedik, orjinal hiç birşeyi paylaşmazlar. Zamanında kimsenin bilmediği orjinal kodlamaları bazı sevdiğim arkadaşlarla paylaşmıştım, bunları forumlarda paylaşın, size verdik diğerleri de faydalansın, ben bazı karaktersizlere kızıp kendi kendime daha kod falan paylaşmayacağım diye yemin ettiğim için o arkadaşlardan paylaşmaları için ricada bulundum, çok zaman takip ettim, baktım birşey paylaştıkları yok, niye paylaşmıyorsunuz diye sorunca, ya abi unuttuk falan diye yan çiziyorlar, baktım arkadaş dediğim adamlar bile çakallık yapıyor, kodu kendine saklıyor. sonra bu kodlar piyasaya düştü zaten. bu çakallar önce bilgini, emeğini kullanır, sonra işine gelmeyince sana ana avrat küfrederler. Mesela başka bir sitede hatırlıyorum, sevdiğim bir arkadaş kodlamada sinyal sayısını 5 çıkarmış ama özellik sabitlenmiyor diyordu, arkadaşı sevdiğimden sıkıntıda kalmasınlar diye kodu ve işlem sırasını vermiş ve fabrika ayarını sıfrla sabitlenir diye izah etmiştim. adam özelden mesaj atıyor, bizimle hiçbir kodu paylaşmıyordun, hani kodlama paylaşmıyordun, "işine gelince adamına göre nasıl paylaşıyorsun, biz adama böyle söyletiriz, böyle öğreniriz işte" diye alay eden mesajlar atıyorlar. Aynen dediğim gibi bu çakallar bu başlıklardan kodlamaları alır, bilgini kullanır, senden öğrendiği hiçbir orinal kodlamayı da başkasıyla paylaşmaz, sonra senle dalga geçerler, böyle karaktersiz cibilliyetsiz adamlar bunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertewas -- 9 Aralık 2016; 0:22:54 >

• @ertewas kardeşim, hemşehrim! Öncelikle uzuuuuuun, uzuuuuuun yazdığın paylaşımlarından ve blog'undaki bilgilerden yararlandığımı iletmek isterim. Derlediğin ve paylaştıkların için teşekkür ederim. Fakat önceki mesajımda da ifade etmeye çalıştığım gibi iş üzüm yemekten çıkıp bağcı ile uğraşmaya, boğuşmaya dayanıyor nedense! Kablo satmıyorum dediğinde, satmıyorsan toptancısı ile ne işin var sorusu kimin aklına gelmez ki? Ya da satan birilerini mi destekliyorsun? Buralar ticari mecralar değil, gönüllülük esasına dayalı paylaşım ortamlarıdır. Tabi ki suistimaller olmaz demek iddialı olur. Israrla her ortamda kablo kablo diye diye gına getirdin! Amaç benim gibi 3-5 meraklının amatörce arabalarında olan bir imkandan yararlanıp bir kaç değişiklik yapabilmek, yapıp da haz almak değil mi? Sıkılmadan usanmadan sayfarca yazılarınla milleti keyif alacağı bu işten soğutmaya mı çalışıyorsun anlamış değilim? Ticari kaygı haricinde yazıyor, birilerine faydam olsun istiyorsan lütfen yazacaklarının içinde artık kablo lafı geçmesin!

Ben buralardan aldığım paylaşımlarla hangi özellikleri açabildiğimi daha önce paylaşmıştım. Kodlar özel olmadığı için ayrıca tekrarlamak istemedim. Sonuçta bu sayfalardan aldığım kodlardı.

Bir de olaya iyi kablo taraftan değil de kötü kablo taraftan bakalım. Kim bir kablo aldı da hiç bir işine yaramadı? Amaç en iyi kabloya sahip olmak değil ki! Fotoğrafçı Ara Güler'in bir sözü var: "Dikiş makinesi ile bile fotoğraf çekerim" diye. Önemli olan işi yapmak, aracın önemi yok. Her ne olursa olsun istediği özelliği bir şekilde açmak. Belki de bir daha o kabloyu kullanmaya ihtiyacı olmayacak. Kablo kablo deyip de ortamı bunca meşgul etmenin ne anlamı var? Belli ki sizin boş zamanınız çok. Neyse benim de boş zamanıma denk geldi.. Selametle, saygıyla, sevgiyle ve paylaşımda kalın!

• quote:

Orijinalden alıntı: Chembond

quote:

Orijinalden alıntı: nabaki

quote:

quote:

link konusunda ertewas a katılıyorum.
    site içinde sayfalar dolusu reklam linkleri satıcıların linkleri varken burdaki bir tane linkin sildirilmeye çalışılması hoş değil.
    ayrımcılık yapmak demek.

chembond kimse tavsiye istemedi demiş.

ben istiyorum tavsiye
    ertewas arkadaşım bana link yazarmısın nerden temin ederim nereden güncellerim
    bunların linklerini rica ediyorum

https://forum.donanimhaber.com/m_112548073//tm.htm#117670662

Burda zaten linkleri görmüşsünüz Nazım bey...

olsun...
    bir daha istiyorum Sercan bey... :)

Allah kolaylık versin kardeşim

Trolluk yapmak size ne kazandırıyor?

terbiyesizlik yapmak size ne kazandırıyor ???

saygı çerçevesini bozarsanız karşılığını alırsınız. terbiyenizi takınıp düzgün cevap verin lütfen. burda gördüğünüz her kullanıcı 15 yaşında çocuk değil.
    çin bilmemnesiymiş amerikan bilmemnesiymiş lafı uzatır gidersiniz. daha öteye gitmez.
    lafı uzattığınız için asıl trol sizsiniz. sizene kardeşim. orjinal kablonuzmu var. 1000 dolar mı verdiniz. kazık yemişsiniz. 350 dolar orjinal kablo. 1000 dolarlık kablo profosyonel tamirciler için. siz gidin 1000 dolarlık kablonuzla oynayın. sağa sola sataşmak boş adam işi.

millet takmış bu adam kablo satıyor diye. satsa ne olur ? satmasa ne olur ? satıyorsa eğer sanırım satması birinin zoruna gidiyor. tekerine çomak sokuyor. sanırım başka bir satıcıyı rahatsız ediyor ki sürekli farklı kullanıcıları buraya trollemek için gönderiyor. aksini savunan herkeste ya satıcıdır yada satıcı biriyle bağlantısı vardır. yoksa durduk yere niye birileri buraya girip laf söyleyip ortalığı karıştırmaya çalışıyor sizce.

hakikaten merak ediyorum. ertewas ı tanımam ama belli aralıklarla niye birileri buraya girip bu adamı ezmeye çalışıyor merak ediyorum doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nabaki -- 9 Aralık 2016; 9:10:33 >

• başlığa uygun hareket edelim

resimde görünen 18 km ile başlayan aktif bende
    diğerlerinden birini nasıl aktif edebilirim
    özellikle en baştaki sıfı km ile başlayanı aktif etmeyi isterim.
    --- VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü ---
  • Sayın Avrupa Klon Lobisi,

Sizlere hayırlı işler, ikinci el araç sektöründeki gibi bu kodlama sektöründeki ertewas (ve konuya getirdiği kişiler gibi) aşırı kişilikli ve çevresi hiç olmayan, hayrına bilgi paylaşan, tertemiz, pırlanta gibi insanlar vakti ve geliri bol kişilerle uğraşacak vaktim yok. Sizin gibi gelirlere de sahip değilim ki o gelirimi korumak için böyle türlü oyunlara girişeyim.

Yanlış anlaşılmasın, fikirlerimde en ufak bir değişiklik yok. Haksız olduğunuzu bile bile, insanların gözünün içine baka baka yalan söyleyip iyilik meleği gibi davranmaya devam edin. Sizlere hayırlı işler, tekrardan.

Namıdeğer (üstadınız E***n Y**a yani ertewas taktı bu ismi bana, kendisi sektörde farklı lakaplarla oldukça tanınan birisi halbuki) Çin Lobicisi.

---

Konuda, internetten bulduğum farklı kodlar dahil olmak üzere yaptığım modları paylaşmaya vaktim olduğunca devam edeceğim. Takıldığı bir nokta olan herkes çekinmeden yazabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chembond -- 10 Aralık 2016; 0:49:48 >

• quote:

başlığa uygun hareket edelim

resimde görünen 18 km ile başlayan aktif bende
    diğerlerinden birini nasıl aktif edebilirim
    özellikle en baştaki sıfı km ile başlayanı aktif etmeyi isterim.
    --- VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü ---

AMAN DİKKAT!!

Burada yaptığınız değişiklikler SADECE AZALTMA YÖNÜNDE UYGULANABİLİR VE -ECU YENİDEN YAZILMADAN- GERİ ALINAMAZ!

Malesef Engine Security Code girilse dahi VCDS üzerinden yukarı yönlü bir değişiklik yapılamıyor.

Tekrar: AMAN DİKKAT!

• nabaki kullanıcısına yanıt
    28 dolara aldım, sizin orijinal sandığınız kablo avrupa klonudur. Önceki mesajlarıma bakın ne farkı varmış öğrenin. Uzatmıyorum, yanlış bilgi vermenize tahammülüm yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rsimsek

@ertewas kardeşim, hemşehrim! Öncelikle uzuuuuuun, uzuuuuuun yazdığın paylaşımlarından ve blog'undaki bilgilerden yararlandığımı iletmek isterim. Derlediğin ve paylaştıkların için teşekkür ederim. Fakat önceki mesajımda da ifade etmeye çalıştığım gibi iş üzüm yemekten çıkıp bağcı ile uğraşmaya, boğuşmaya dayanıyor nedense! Kablo satmıyorum dediğinde, satmıyorsan toptancısı ile ne işin var sorusu kimin aklına gelmez ki? Ya da satan birilerini mi destekliyorsun? Buralar ticari mecralar değil, gönüllülük esasına dayalı paylaşım ortamlarıdır. Tabi ki suistimaller olmaz demek iddialı olur. Israrla her ortamda kablo kablo diye diye gına getirdin! Amaç benim gibi 3-5 meraklının amatörce arabalarında olan bir imkandan yararlanıp bir kaç değişiklik yapabilmek, yapıp da haz almak değil mi? Sıkılmadan usanmadan sayfarca yazılarınla milleti keyif alacağı bu işten soğutmaya mı çalışıyorsun anlamış değilim? Ticari kaygı haricinde yazıyor, birilerine faydam olsun istiyorsan lütfen yazacaklarının içinde artık kablo lafı geçmesin!

Ben buralardan aldığım paylaşımlarla hangi özellikleri açabildiğimi daha önce paylaşmıştım. Kodlar özel olmadığı için ayrıca tekrarlamak istemedim. Sonuçta bu sayfalardan aldığım kodlardı.

Bir de olaya iyi kablo taraftan değil de kötü kablo taraftan bakalım. Kim bir kablo aldı da hiç bir işine yaramadı? Amaç en iyi kabloya sahip olmak değil ki! Fotoğrafçı Ara Güler'in bir sözü var: "Dikiş makinesi ile bile fotoğraf çekerim" diye. Önemli olan işi yapmak, aracın önemi yok. Her ne olursa olsun istediği özelliği bir şekilde açmak. Belki de bir daha o kabloyu kullanmaya ihtiyacı olmayacak. Kablo kablo deyip de ortamı bunca meşgul etmenin ne anlamı var? Belli ki sizin boş zamanınız çok. Neyse benim de boş zamanıma denk geldi.. Selametle, saygıyla, sevgiyle ve paylaşımda kalın!

@rsimsek

Hemsehrim kardeşim, neden uzun uzun yazdığımı defalarca söyledim, bu yazılar bazı konularda bazılarını rahatsız etmek ve bazı gözü kapalı safların da gözlerini açmak yada saf numarası yapan çin uşaklarını açık etmek için yazılıyor, yarası olan gocunuyor ve hemen kendini belli ediyor. benim derdim her zaman üzüm yemek oldu, dikkat eden herkes görür ki burada dövülmeye çalışılan hep ben oldum. Benim yaptığım paylaşımları kimse yapmadı, karşılığında gördüğüm muamele ana avrat küfredilmek, aşağılanmaya itibarsızlaştırmaya çalışmak oldu. 40 küsur yaşında insanım, bu mesele kadar hakaret küfür işittiğim başka bir olay yok, bu benim için şeref, haysiyet meselesi oldu, ticari bir kaygım yok ama haksızlığa eyvallah demem ve demeyeceğim. dürüst insanların dolandırıcı, kalitesiz malların, orjinal kaliteli mallarla aynı gibi gösterilip insanların uyutulmasına müsade etmeyeğim. Bu konuda tavrım belli ve kendi kendime söz verdim. Verilen tepkileri gördüğüm zaman ne kadar doğru yolda olduğumu da gördüm. Kablo diye diye gına getirdin tepkileri de bil ki kasıtlı, bilerek öyle söylüyorlar ki bu anlatılanlardan kimsenin haberi olmasın. yarası olmayan gocunmasın, bunları söyleyenlerin karın ağrıları var ve herkesi kasıtlı üzerime saldırtmak için yapıyorlar...

Bir insanın toptancılarla işi olması için satıcı olması gerekmiyor, piyasa için çalışan bir insanım ve piyasayı az çok tanırım. bu işleri yapan bir ekibimiz var, ekip içinde profesyonel yazılımcı ve mühendis arkadaşlar da var, satış, pazarlama işimiz yok, dışarıdan iş almayız, servis gibi veya dışardan gelen araca işlem yapma gibi bir çalışma şeklimiz yok, öyle olsa iş yapan diğer arkadaşlar gibi "ben yardımcı olurum" derim. eşe dosta hatır için iş yaptığım oluyor. soran olduğu zaman ben yaparım dediğimi gören var mı? birisi tavsiye istediği zaman sağlam iş yaptığına inandığım, çin çakmalarıyla değilde kaliteli cihazlarla çalışan Enderelektornikteki metin bey gibi yada Güngören-Bağcılar Sanayide barem oto da berat gibi arkadaşları tavsiye ediyorum. kendi işimiz üzerinde farklı firmalara çalışırız, her birim üzerinde değil genelde belli parçalar ile çalışıyoruz. işimiz gereği vag com vag can pro, esydiag x431, odis vb. profesyonel cihaz ve yazılımları gerektikçe kullanırız, hepsinin orjinali de var, çakması da var elimizde, başta ucuz diye çakmalarını aldık, bir halta yaramadıklarını görünce kaliteli cihazları ve orjinalleri almak durumunda kaldık, o sebeple neyin ne olduğunu az çok biliyoruz. eskiden kendim bu işlerle yoğun ilgilenirdim, son bir senedir genç arkadaşlara bıraktık, abi bir baksana dediklerinde, gerektiğinde ilgileniyorum ama gençler yine benden önce hallediyorlar. son dönemler forumlarda birilerine laf yetiştirmekle, milleti uyandırmakla, saygısız, atarlı gençlere haddini bildirmek ve çin uşaklarını uyuz etmekle meşgulüm...

kablo olayına bakışınız baştan sakat. çakma işini millete alıştırdılar ama her üründe bu böyle değil. Mesela İphone için çinde üretilmiş çok başarılı klonlar var, birisi çıkıp dese bu klon İphone 7 nin aynısı, niye 3000 lira veriyorsunuz alın size 200 dolara veriyorlar dese adama küfrediliyor. Ama vag com olayında tam tersi bir durum var, orjinal Ross tech 350-400$ civarı alana salak muamelesi yapılıyor, adam 200 bin Audiye veriyor 1500 lira orjinal kabloya yada 400 lira güncellene avrupa kabloya vermek zoruna gidiyor. Niye böyle, çünkü vag com ile ilgili paylaşımlarda milleti böyle alıştırmışlar, çin üretimi orjinal aynı, kalite farkı varmış program oldukça başarılıymış gibi hikaye ve yalanlar. burada bazılarının inatla yaptığı gibi, bende onlara inat aynı olmadığını anlatıyorum. benim dışımda orjinali yada avrupa ürünü tavsiye eden göremezsin, çünkü bilen bunu kasıtlı yapıyor, bilmeyen saflarda onlara uşaklık ediyor ama kimin uşağı onun bile farkında değiller. Amacın her zaman en iyiyi kullanmak olacak, şahinde gaza bastımı gidiyor, ne diye mersedese bineyim diyen bir akıllı gördün mü daha. Ara gürel imkanı olmadığı zaman dikiş makınasıyla fotoğraf çekmeye çalışmıştır ama sergilediği tüm profesyonel fotolar slr makinalardan çıkmadır. kaliteli iş istiyorsan kaliteli ürün kullanacaksın. Al çinden 20 dolara vag com, 350$ mal ile aynı işi yapıyor hikayelerini bırakın. çinde 20 dolara slr görünümlü fotoğraf makineleri de var, Ara gülere onlardan bir tane hediye et, üstad bana şöyle iki kaliteli foto çek de, bak bakalım sana ne diyor. Ara beyi uzaktan tanıma şansım da oldu, üstadın ağzı da çok bozuktur.

Kablo kablo demek ortamı meşgul etmek değildir, bu ürünlerin çalışma mantığı belli, bunlar değişen yazılımlar ve güncellemelerle kullanılabiliyor, al çinden 20 dolara güncellenmeyen en adi kalitede mal diyenler aslında ortamı kirletip insanları aldatanlardır. Bu cihazlarda güncelleme almamak demek aldığın malın bir sene sonra çöp olması demektir. insanlara bunları anlatanlar gereksiz ortamı meşgul etmiyor, uyutulmuş olan insanları uyandırıyorlar. Benim yazdıklarımdan sonra millet bunları öğrendi, kodlama işlerini benim gibi adamlardan öğrenenler de şimdi bu gerçekleri söylüyorum diye bana küfretmekle meşguller...

• Değerli forum ahalisine;

İlgili kişileri engellemiş bulunmaktayım. Kendileri aynı bu şekilde ticari kaygı neticesinde, bilgisi olmayan/sınırlı olan insanları kandırmak üzere böyle uzun uzun yazılarını bir çok forumda paylaşmıştır. Ancak bir çok otomotiv sitesinin yöneticileri aktif olarak forumlarını kontrol etmektedir (özeleştiri olarak, donanımhaberde bu çok daha az yapılmaktadır), bu nedenle bu şahıs ve ekonomik kaygısı nedeniyle bu şahsa bağlı olan şahıslar bir çok otomotiv forumundan (bu işten para kazanan ve konu hakkında bilgi sahibi olan kişilerin olduğu forumlardan) atılmıştır. Ancak bu şekilde moderasyonu az olan forumlarda tutunmaya çalışmaktadır.

Hatta çok ilginçtir; çin klonu kablo ile yapılamayan ve avrupa klonu kablo ile yapılabilen (yazılımın sürümü hariç olarak) şeyleri yazması neredeyse her forumda istenmiştir. Hatta bir forumda bu konuda kendisinden bilgi isteyen, bizzat ta tanıdığım, çin kablo ile Türkiye'de henüz bilinmeyen kodlamaları çözen/bulan kişidir. Ancak bu şahıs alakasız uzun uzun yazılarına devam etmiş ve yine belli kişinin sattığı ürünleri önerme yolunda denemeleri olmuştur. Eğer bu forumda olduğu gibi moderasyon az ise -özellikle benim gibi bu işten biraz anlayanlara karşı- saldırgan bir tavır izlemiş, eğer forumdakiler bu kişinin seviyesinde veya üzerinde ise daha sakin (göreceli olarak tabiki) bir tavır izlemiş ve sonunda paylaşım yapamaz hale gelmiş yada atılmıştır.

ertewas nikcli bu kişinin kablo satışı ile tavsilerini okurken bu mesajımı göz önünde tutmanızı rica ederim.

Konunun amacının dışına çıktığım ve saçma sapan insanlara prim vererek konuyu kirletmelerine neden olduğum için üzgünüm. Bundan sonraki paylaşımlarım sadece kodlama ve modifikasyon ile ilgili olacaktır.

Saygılarımla.

• Yukarıda yapılan tüm paylaşımlar ve sorduğum sorulara verilen tek cevap bu kişiler satıcı ve bunları engellemiş bulunmaktayım. İnsanları kimin kandırıp kimin kandırmadığı apaçık ortadadır. insanların özgürce yazmasına tahammül edilemeyip, insanların doğru bilgiye ulaşmasını engellenmek için her yalan söylenmekte, güçleri yetmediği, sahtekarlıkları ortaya çıktığı durumlarda dürüst insanlara bu şekilde iftira ederek ve işten anlayan insanların yazması engellenerek kurdukları tezgah farkedilmeden tüm yazılan doğrular sildrilmeye, dürüst üyeler türlü iftiralarla yasaklanmaya çalışılmaktadır. Bu kişiler belli reklam platformlarının adamlarıdır, bunlar forumlarda köşe başlarını tutmuş ve işine gelmeyen her yazıyı engellemekle görevlendirilmiş, çin lobisinin maaşlı uşaklarıdır. Dürüst hiçbir insan, hiçbir paylaşımdan rahatsız olmaz. söylenilen doğru yada yanlış her fikir saygındır, saygıyı hak eder. Bunların derdi ise birşey paylaşmak değil her ortamı kendi tekellerine almaya çalışmaktır. söyledikleri diğer araç forumları bunların reklam alanlarıdır, Passattürkiye, jettatürkiye, goftutkusu vb. birçok platform bu adamların tekelindedir, görüşlerine aykırı her fikir anında silinir ve üye engellenir. Buların çok farklı taktikeri vardır. Mesela insanlara yardımcı olmak için gelmiş gibi görünen ama asıl amacı trollük ve kendi platformlarının reklamını yapmak olan bu vb. kişiler kendini açık etmiş, benim gibi tecrübeli kişiler tarafından ne oldukları tüm forum ahalisine deşifre edilmiştir.

Bunlar sadece kendi platformlarında değil tüm forum ortamlarında sürüler halinde pusulanmış, puslu havada pençesine düşecek bilgisiz kurbanlarını bekleyen çakallar gibidir. İşten anlamayan kurban platforma gelip "hangi ürünü almalıyım" sorusunu sorunca bu kişilerin ortasına düşer. önce nabız yoklanır Kişinin neyi bilip neyi bilmediği tespit edilir. Ardından da en meşhur kandırma taktiği uygulamaya konulur. "Biz sizin fazladan para ödemenizi istemeyiz" gibi tatlı görünen bir sözle başlayan cümlenin arkasından en ucuz ve en adi Çin malı kullanıcıya önerilerek alıcı kandırılır. Aldığı ürünün ucuzluğuna kanan alıcı ürünün ful çalışmadığını kullandıkça, zamanla fark eder, fark ettiğinde ise iş işten çoktan geçmiştir.

Bu çin lobisi kendi platformları dışında dahi olsa çıkarlarına aykırı bir başlık ya da yorum gördüğünde hemen oraya üşüşür. Her forumda bunların farklı kullanıcı adları vardır. Hakaret ve aşağılamalarla anında ortamı provoke ederler, ardından da provoke ettiği başlığı “burada tartışma, hakaret var” diyerek yine kendileri şikâyet ederek başlığı ve yazılan doğruları yöneticilere hemen kaldırtırlar. Böylece yalanlarının ortaya çıkması engellenmiş olur.

Ayrıca bunlar öyle de uyanıktırlar ki hem size etmedikleri hakareti bırakmazlar hem de sizden bilmedikleri şeyleri öğrenme çabasına girerler. Çin kablosunun yapamayıp da kaliteli kabloların yaptığı kaç örneği bunlarla paylaşmşımdır ama bunların amacı farklı, bunların derdi bilmedikleri kodlamaları öğrenip kimsenin bilmediği o bilgilerle üyelerini uyutmaya devam etmektir, bunlarla çok şeyi paylaştım karşılığında gördüğümüz muamele ortada, Çin kablo ile türkiyede bilinmeyen kodlamaları çözen o arkadaşın gelsin o kodlamaları burada da paylaşsın. çapınızı bir görelim Bunların paylaştığı çok şey yukarıda söylediğim gibi, bizlerden öğrendikleri veya piyasada herkes tarafından bilinen, çoğu yukarıda verdiğim siteden alınma kodlamalardır, kendileri bulmuş gibi milleti uyutur, yukarda paylaştığı dosyadaki bilgilerin bile çoğu bana aittir, birçok platformda eğer bu bilgileri silmedilerse bunları görürsünüz. bunların şahsiyeti böyledir, hem size hakaret eder, hem de sizi kullanmaya çalışırlar. biraz işten anladığınızda numaramızı çözer diye o kişileri engellerler. Utanmadan aynı yalanları söylemeye devam ediyorlar, belli kişilerin linkini veriyormuşum. evet ben kaliteli ve bilinen linkleri veririm. verdiğim linkler orjinal ross tech, Avrupa güncellenen ürün ve orta kalite avrupa için üretilen çin çakması.sizin gibi en adi çin malını "orjinale yakın, normal kullanıcının işini fazlasıyla görür" yalanıyla insanları aldatmam. siz Aliexpres ürününü 8 dolara alıp da türkiyede 200-250 liraya, orjinal program, sorunsuz program, 2017 son sürüm, hatta güncellenen sürüm yalanlarıyla ürün satan arkadaşlarınıza yönlendirirken hiç sorun yok. siteleriniz baştan aşağı çin malı satanların reklamı ile dolu, daha gelmiş burada beni ürün satmakla itham edecek kadar da yüzleri kızarmıyor...

Bunların forumlarında şu ifadeyi görürsünüz. "farklı düşünen varsa hodrimeydan" ama bakarsınız hiç farklı düşünen yok, sanırsınız ki işin gerçeği böyle, oradaki insanların hepsinin bir konuda ağız birliği yapmaları, doğru söylediklerinin kanıtı değil, aksi düşünen insanların orada tutulmadığı gerçeğidir. aksi bir fikir, kullanıcı tezgahı fark etmemesi için anında silinir ve yasaklanır. farklı biri sizin söylediklerinizi beğenip benzerlerini söylese anın da oda trol olarak isimlendirilip türlü iftira ve yalanlarla rencide edilerek anında üyeliği yasaklanır.Bu kişiler hakkında yazılanlara, övgülere, kibar üslüplarına baksanız, kendilerini yeryüzüne gelmiş en dürüst insanlar sanırsınız, sürekli birbirlerini över, methiyeler düzerler. Söylediklerimin doğruluğunu test etmek serbest, Başlıkta yazdıklarımın benzerini paylaşıp ya da savunup da anında oradan uzaklaştırılmama gibi bir durumunuz olamaz. Bu insanları deşifre etmeye devam edeceğim. insanların nasıl dolandırıldığını görmek isteyenler blog sayfalarımı takip etsinler. Bu bloglarda yazılanlardan sonra o başlıklardaki yorumları hep değiştirdiler, ettikleri hakaretler, yazdıkları yazılar hep silindi, dürüst, tarafsızmış gibi numara yapmaya başladılar. Burada tek platformdan örnekler var ama diğerleri Passattürkiye, jettetürkiye vb. platforrmlarda da bunların insanları nasıl aldattığını, bunların diğer dolandırıcılıklarını da ortaya koymaya devam edeceğim. bunlar için de apayrı blog sayfaları yayınlayacağım. Bunların ne olduğunu, insanları nasıl dolandırdığını apaçık ortaya sereceğim. merak edenler bu blogları incelesinler...
    http://ertewas.blogspot.com.tr/
    http://ertvs.blogspot.com.tr/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertewas -- 10 Aralık 2016; 15:24:37 >

• Ergun abi bırak şunları Allahını seversen, kendini yorduğuna değmez. Bu kadar yazıyorsun değişen ne var. Allah razı olsun, çok yardımın oldu bize. kodlarla ilgili paylaşım yaparsan sevinirim, lütfen pireye kızıp yorganı yakma. niyetleri belli zaten. Herkes çin malımı kullanıyor amarika malımı kullanıyor ne yaparsa yapsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: idealiser

Ergun abi bırak şunları Allahını seversen, kendini yorduğuna değmez. Bu kadar yazıyorsun değişen ne var. Allah razı olsun, çok yardımın oldu bize. kodlarla ilgili paylaşım yaparsan sevinirim, lütfen pireye kızıp yorganı yakma. niyetleri belli zaten. Herkes çin malımı kullanıyor amarika malımı kullanıyor ne yaparsa yapsın.

Öyle bedava daha yok kardeşim, burada forumun çavuşluğunu üstlenmiş, kimin ne yazıp yazmayağına karar verip ahkam kesen saygısız troller dolaştıkça değil kodlama günahımı bile paylaşmayacağım. kodlama işi bitti. Adam kendini nimetten sanıp şunu engelleyin bunu silin, burayı kirletmeyin, bu adamlar şöyle böyle diyerek ahkam kesiyor. Siz kimin uşağısnız, herkesle bu şekilde konuşma yetkisini kim verdi sana, yazılan hiçbir şeyi okumuyor, sorulan hiçbir soruya cevap vermez, kurulmuş saat gibi belli aralıklarla gelip, bu adam satıcı, bunu bütün forumlardan attılar, uzun uzun yazmaktan vazgeç, belirli linkleri verme, sil hemen onları. biz ne dersek onu yapacaksın. siz kimsiniz, beslendiğin yerlerde git ahkam kes. senin sözün o kıytırık forumlarında geçer, kimin ne şekilde yazacağını belirleme yetkisini, insanlarla bu şekilde konuşma hakkını kim verdi sana. Bu ergenlere yaptıkları uşaklık karşılığı birkaç forumda yönetici olma şansı vermişler, kendilerini nimetten sayıp gelip her yerde ahkam keserim sanıyor...

Mesele kimin hangi ürünü kullandığı değil, mesele algı oluşturmaları. adamlar en adi malı öyle bir anlatıyor ki sanırsın orjinal malı üreten bile bunlar kadar bilmiyor. söylediği lafa bak "çin kablo ile Türkiye'de henüz bilinmeyen kodlamaları çözen/bulan kişi benden bilgi istemiş, ben uzun uzun yazmaya devam ettiğimden, belli linkleri verdiğimden beni forumdan atmışlar. Bizim orjinal ürünle yapamadığımızı çin malıyla yapan adamın benden bilgi istemesine ne ihtiyaç var. zaten adam Orjinal kablonun yapamadığını yapıyor. bunlar işi o hale getirmiş ki neredeyse kodlama yapmak için vag com kabloya bile gerek yok, yeter ki çinden alın, elektrik kablosuyla bile kodlama yaparsınız seviyesine getirdiler işi. Elindeki üç kuruşluk işlerle söylediğimi yapamazsınız diye o kadar örnek veriyoruz, okuma özürlülerin gördüğü sadece verdiğim linkler. Adam gibi iş yapmak istiyorsan adam gibi ürün kullanacaksın dediğimizde sen bırak kabloyu bize kodu ver, kodu zaten paylaşmaz, paylaşsa da çin çakmasıyla yapılamayacağını bilir. kendi ellerinde olan kaliteli kablo ile gel yanımıza halledelim diyerek milleti yolma kapısı açılır. Sonrada kimsenin bilmediği kodları biz çin malı ile açıyoruz" diyerek milleti uyutmaya, arpalandıkları çinli ağabeylerine mesaj çakmaya devam ederler.

Bırak herkes çin malı mı kullanıyor amarika malımı kullanıyor ne yaparsa yapsın diyorsun da ben bunları anlatmasam sen nerden bilecektin. seni de uyutmuşlardı, güncellenen kablo falan yok diyordun beni ilk tanıdığında, yazdıklarımı gördün de sormaya başladın abii şu şöylemi bu böylemi diye. Kimin ne kullandığı beni alakadar etmiyor ama kimin ne söylediği beni alakadar ediyor. ben yazmadığım zaman meydan bu çin lobisine kalıyor ve gelip millete talimat vermeye başlıyorlar. Üç beş bilinen kod paylaşıp sonra yalanlarla bilmeyenleri uyutuyorlar, seni de öyle uyutmadılar mı!

• abi söylediğinde haklısın yazdıklarını görmesem haberim olmazdı sağolasın allah razı olsun çok yardımın oldu ama gerçekten kendini gereksiz yere yoruyorsun.

Yazdıklarınla ilgileri olmadığı gün gibi ortada. bu işten para kazanan ve konu hakkında bilgi sahibi olan kişilerin olduğu forumlardan attık diye kendileri diyorlar. canlarını sıktığın, kazançlarını törpülediğin belli. Komik olan bunları söylerken bu işlerle hiç alakaları yokmuş gibi davranmaları. trollemek için yazıyorlar bunu aklı olan herkes görüyordur ciddiye aldığına değmez.

lütfen kodlamalarla ilgili paylaşımlarını bekliyoruz...
  • idealiser İ kullanıcısına yanıt
    Hiç bir forumda yönetici değilim, kimseyi atmadım. Aynı nickle sizin pasifleştirildiğiniz/atıldığınız forumlar var. Kod dışında bir paylaşımınız yoksa sayfayı meşgul etmeyiniz Erhan bey...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chembond -- 12 Aralık 2016; 12:56:28 >
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.