Şimdi Ara

--- VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü --- (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.157
Cevap
82
Favori
382.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar vag com konusunda birçok kişinin yaptırmak istediğini ama yer bulamadığını forumda gördüm İstanbul'daki arkadaşlara yardımcı olup gizli özellikleri açabilirim pm ile ulaşabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • işte kardes eskiden teypten bu ayar vardı,adam biseler yaptı ayar da gitti
  • HkmtCtnky kullanıcısına yanıt
    Bu adresten aracınıza uygun kodlara görebilirsiniz.
    http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Diagnostic_Procedures

Rosstech ARaç Listesi
  • alametifarika kullanıcısına yanıt
    Bu adresten Aracınızın Uygun Kodlarını bulabilirsiniz.

Rostech Araç Listesi

Diğer tüm üyeler ve Ziyaretçiler ARaçlarının Rosstech Vag-com için uygun kodlarını yukarıda ki adresten bulabilirler.

[b]Lütfen kodlamaları yapmadan önce eski kodlarınızı Kaydedin !
  • Arkadaşlar Seat Leon 2013 kasada bir türlü dwayı aktifleştiremedim..

kablom 12.12.0
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogacelektronik

Vas5054 ODIS VasPC arıza tespit cihazı yazılımları ve yardımcı yazılımlar

Volkswagen grubu araçlarda kullanılan arıza tespit cihazı VAS5054 için ODIS, VASPC 19.01.01 Version (2013 güncellemeleri ile birlikte) Etka yardımcı katalog programı ve ElsaWin data programı ile birlikte kurulabilmektedir.

Reklam mı ? reklamsa satılık bölümüne ilan açmalısınız burası paylaşım topiği yoksa bize vas tr programını mı verceksiniz
  • İbizam vagcom ile kodlanip aracı ilk calistirirken devir saati ve hiz göstergesinin soyle bi redline yapıp şoförünü selamlamasi mumkun kılınabilir mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _RyanCooper_ kullanıcısına yanıt
    Denemek lazım. Leon FR da sıkıntı çıkmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duman Merkezi

Nasıl yaparız hocam o işi kendi imkanlarımızla yapmak mümkün müdür?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _RyanCooper_

quote:

Önce Vag-Com kablonuz var mı ? Var ise hangi sürüm ? Daha önce böyle birşeyle ugrastınız mı ? Ugrasmadıysanız pek tavsiye etmem
  • quote:

quote:

quote:

Önce Vag-Com kablonuz var mı ? Var ise hangi sürüm ? Daha önce böyle birşeyle ugrastınız mı ? Ugrasmadıysanız pek tavsiye etmem

Tum sorularınıza verecek tek bir cevabım var. Kocaman bir hayır :)

Ama deli cesaretim var yetmez mı :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yetmez tabiki :) Önce araca uygun Vag-Com kablosu bulmanız lazım. Daha sonra kodların nasıl kullanıldığını öğrenmeniz, daha sonra araçla kablo bağlantısını yapıp düzgün şekilde kodları değiştirmeniz. Ve en önemlisi tüm bunları başardıktan sonra elinizin rahat durup bilmediğiniz şeyleri kurcalamamanız gerekir :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yetmez tabiki :) Önce araca uygun Vag-Com kablosu bulmanız lazım. Daha sonra kodların nasıl kullanıldığını öğrenmeniz, daha sonra araçla kablo bağlantısını yapıp düzgün şekilde kodları değiştirmeniz. Ve en önemlisi tüm bunları başardıktan sonra elinizin rahat durup bilmediğiniz şeyleri kurcalamamanız gerekir :D

Söylediğiniz her şeyi yapabilirim belki ama rahat durabileceğimi sanmıyorum İyisi mi ben hiç bulaşmayayım. Belki forumda bu işleri yapan bir arkadaş bulunur sıkıntısız yapmayı taahhüt eder ve emeği karşılığında yaptırırız.

• ender elektronik var, bu işin ustaları ama cüzdanına kötü gözle bakarlar. uyarmadı deme :D
  • Skoda Octavia A7 kasaya uygun vag com kablo ve yazılım mevcut mu? (kusura bakmayın tüm konuyu inceleyemedim)
    İlgilendiğim özellik değişiklikleri ;
    1. Start stop devredeyken, frene basılınca motorun örn.5 sn sonra stop etmesi, hemen değil.
    2. Uzun farları yakınca, gündüz farların hemen ve ya bir süre sonra kapanması.
    İlgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

Skoda Octavia A7 kasaya uygun vag com kablo ve yazılım mevcut mu? (kusura bakmayın tüm konuyu inceleyemedim)
    İlgilendiğim özellik değişiklikleri ;
    1. Start stop devredeyken, frene basılınca motorun örn.5 sn sonra stop etmesi, hemen değil.
    2. Uzun farları yakınca, gündüz farların hemen ve ya bir süre sonra kapanması.
    İlgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Bu konuda bilgim yok. Skoda forumlarında sorabilirsiniz. Ama motora girmenizi pek tavsiye etmem.
    Uzun farları yakınca gündüz farları seatlarda zaten sönüyor. Ekstra olarak sisler açıkken sellektör yapılınca sisler sönüyor. Daha çok dikkat çekiyor. Bunu yaptırmanızı öneririm.
  • SKODA AUDİ SEAT VW ARIZA YARDIM

SSP274-Phaeton-Infotainment-sistemi.pdf
    Passat-CC-Teknik-Yardim.pdf
    SSP259Elektrohidrolik-servo-direksiyon.pdf
    SSP-284-Audi-A8-03-6-vites-otomatik-sanziman-09E-2.bolum .pdf

daha detaylı bilgi;

http://www.dogacelektronik.com/download/skoda-audi-seat-ariza.html
  • Merhaba Arkadaşlar,

2009 model Skoda Superb aracıma VW bluetooth cihazını taktıktan sonta telefon ünitesini aktif etmek için VAG.COM cihazını kullandılar. Ancak bu işlemden sonra aracımın ayak aydınlatması da sürekli yanmaya başladı ve anahtar üzerinde olmasa bile sönmüyor. Şimdi akşamları iç aydınlatmanın sigostasını çekerek eve gidiyorum.

Menüde de footwell diye bir seçenecek çıktı ama kapatsam da açsam da sönmüyor. Sanki bu menü eskiden yoktu kodlama sonrası çıktı gibi geliyor. benim araö 2009 model acaba bu özellik 2010 ya da daha üstü için geçerli olabilir mi. Açıkcası aracın düzgün destekleyemediği bir özelliği de açmışlar gibi geldi ama nasıl kapatırız bilemiyorum.

Ankara da bu konuda yardımcı olabilecek var mıdır ya da kablo alsam ben de yapabilir miyim?

İyi akşamlar.
  • s1Lv3r S kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar mesaj çok eski tarihli ama Trabzon'da hala bu özelliklerin aktivasyonunu yapabilen var mıdır? 2013 model Audi A3 1.6 TDI Sportback için park sensörünün mmı ekran görseli ve geri vitese takıldığında sağ aynanın aşağı inmesini aktif ettirmek istiyorum. Servise sordum, yapamayacaklarını söylediler.
  • @ayhan_guler

muhtemelen BCM ünitesi zarar görmüş ya da yanlış kodlama yapılmıştır, arıza kaydı var mı diye bir bakın

@good-will

yapabiliriz yeni kasa mı araç ?
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.