Şimdi Ara

VAC Hata Yapar mı ? Evet.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tabi hatadan kasıtı hile dışı banlanmak olarak değerlendirirsek.

Aşağıda gördüğünüz liste bugüne kadar görülen hile dışı büyük VAC banlanma olaylarıdır. İngilizce ama çeviriye gerek yok zaten.

There are seven recorded instances of incorrect detections, which were fixed and rescinded:
    VAC1: On its initial release, VAC would issue bans for faulty memory. Valve quickly updated VAC to only kick for faulty memory.
    VAC1: Running a VAC-protected game through the Cedega software compatibility layer for Linux.
    VAC1: An apparent server-side glitch on April 1, 2004.
    VAC2: Over two weeks in July 2010, approximately 12,000 owners of Call of Duty: Modern Warfare 2 were banned when Steam updated a DLL file on-disk after it had been loaded into memory by the game. Those affected received a free copy of Left 4 Dead 2 or an extra copy to send as a gift.
    VAC2: In January 2011, owners of Call of Duty: Modern Warfare 2 or Call of Duty: Black Ops were banned due to their computers being infected by the trojan Win32/Spyeye.H.
    VAC2: In June 2011, an unknown false positive detection caused a handful of Team Fortress 2 owners to become banned.
    VAC2: In February 2014, a number of Counter-Strike: Global Offensive players were falsely banned, the bans were eventually reversed.
    There are four recorded instances of game plugins that are not considered cheats triggering bans or kicks. These are:
    VAC1: HLamp, which allowed the user to control Winamp from the game's interface.
    VAC2: The X-Spectate tool, which allowed server administrators to enable a translucent wallhack effect while spectating to help decide if another player was doing the same. Later downgraded to a kick from the server, but bans not rescinded.
    VAC2: Some Half-Life modifications, such as Paranoia and Half-Life FX which made changes to the engine's renderer that propagated to multiplayer games. This triggers a kick.
    VAC1 and VAC2: sXe Injected, an anti-cheat system for Counter-Strike.

Listeden de görüleceği üzere vac'ın çalışma mantığı ''bu adam dönerek vuruyor banla gitsin'' değil. VAC hileleri banlar ama sadece hileleri değil oyunun dosyalarına müdahale eden her programı ihlal olarak raporlayıp gene banlayabilir. Örneğin idle master - SLAM - FPS Booster'lar.

VAC'ı silinenlere örnekler :

https://www.reddit.com/r/GlobalOffensive/comments/2cm34j/yes_false_vac_bans_do_happen_my_ban_was_lifted/
    https://steamcommunity.com/app/730/discussions/0/523898291510799540/https://steamcommunity.com/discussions/forum/9/365172547949084820/
    https://www.steamgifts.com/discussion/Ke4Vw/vac-false-positive-i-got-lifted-in-35-days-ga-inside
    https://www.change.org/p/steam-steam-vac-bans-lifted-after-a-year

Eğer haksız yere ban yediğinizi düşünüyorsanız muhakkak destekle iletişime geçin. Yardımcı olurlar, belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kristallo -- 6 Temmuz 2017; 18:38:54 >

• bu kadar kalabalık bir kitleyi banlayacak vac hatası olsa redditte anasayfaya düşerdi ve sorun ilk gün içinde çözülürdü

şu haksız yere ban yedimcilere fırsat vermeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f0rest -- 6 Temmuz 2017; 18:42:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: f0rest

bu kadar kalabalık bir kitleyi banlayacak vac hatası olsa redditte anasayfaya düşerdi ve sorun ilk gün içinde çözülürdü

şu haksız yere ban yedimcilere fırsat vermeyin

Hocam birebir şahit olduğum olay var; arkadaşım kullandığı bir anti-virüs yüzünden yanlış raportlama kurbanı oldu(Mcaafe olması lazım), ve onun banını "sorry about that" diyerek açtılar. Bu dediğim olay 1-2 ay önce oldu adam şuan oynuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kristallo -- 6 Temmuz 2017; 18:43:41 >
  • kristallo K kullanıcısına yanıt
    paylaşım için tşk
    arkadaşın da onlarca hilenin ifşa olduğu büyük ban dalgasında mı banlanmıştı?
    i arent think that

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: f0rest

paylaşım için tşk
    arkadaşın da onlarca hilenin ifşa olduğu büyük ban dalgasında mı banlanmıştı?
    i arent think that

Vac hammer dalgasında banlanmıştı. O zamanda rusların kullandığı bi hile ifşa olmuştu yanlış hatırlamıyorsam.
    Tabi benim bu konuyu açmamım sebebi hilecilere bi kapı açmak değil zaten kendini biliyor onlar(bu arada bende banlandım ama hile kullandım yalan söylemeye gerek yok) bizi kandırması bir işe yaramaz ;) aralarında %1 lik bir kesim bile varsa haksız yere ban yiyen bir umut ulaşsınlar desteğe böyle şeyler olabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kristallo -- 6 Temmuz 2017; 19:2:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • he hata yapar he he.
  • kristallo K kullanıcısına yanıt
    ticketın ssini at inanayım yoksa it didn't happen , hiç bir şekilde vac ban kaldırma diye bir olay yok anca pro oyuncu olursan yanlış yere yersen açarlar banını ki verdiğin örnekler taa 2004ten alıntı.

he konuyu açan hileciymiş şimdi işin aslı anlaşıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-15C3E5993 -- 6 Temmuz 2017; 21:13:42 >
  • Bende bir iki hafta önce cs de oynadığım sunucu vardı . Dust 2 de ilk round silahla kapışırız.Bende five seven aldım .2 kişi headshot 1 kişiyi de normal vurdum . Sonra profilini aç falan dedi sunucu admini neden böyle birşey dediğini anlamadım . 2. Round başlayınca sunucudan yasaklandım.Git hileni başka yerde yap diye . Simdi soruyorum hile yapmadığım halde atılmak nedir ? Topu topu 3 kişi ya sunucuda 30 kişi falan vardı . Sunucuda birkaç hafta oynadım . Her girdiğimde selam verdim . Sonra birden atıldım. Şimdi beni reportlasar ve vac ban falan yesem çıldırırdım herhalde ...

Hiç bir program kullanmadım ve düşünmüyorum da . Oyuna para veriyorum ve hile yaparak çöpe atmak istemem hesabımı ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suppose27now -- 6 Temmuz 2017; 20:58:48 >
  • Suppose27now kullanıcısına yanıt
  • milattan önce çekilmiş fotoğrafları koyuyorsun. şu anda ban kaldırma olayı yok hiç duymadım.
  • Banın AÇILMAYACAK. Hilecisin ve hakettiğini buldun. Mendil koy başucuna bence
  • Burada dalga geçen arkadaşların 2 yıl önce ScreaM'in smurf hesabının overwatch ile banlandığından haberleri yok sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TUNÇBİLEK

Burada dalga geçen arkadaşların 2 yıl önce ScreaM'in smurf hesabının overwatch ile banlandığından haberleri yok sanırım.

burda kimse game ban dan bahsetmiyor ? vac ban şuanda konuşulan
  • Boşuna ticket atmayın, eğer gerçekten yanlışlıkla ban atıldıysa zaten kaldırırlar ticket'a bakmazlar. Zaten bu tarz olaylarda %1'i geçmez. Listemde le-lem üstü ne kadar iyi awp kullanıyor, ne kadar iyi spray yapıyor dediğim adam varsa hepsi ban yemiş. Gerçekte tanıdığım hile olmadığını bildiğim silver-nova-dmg arkadaşlara hiçbir şey olmamış. Hilecilere prim vermeyin, VAC yiyen %99 hilecidir. AĞLAYIN

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu herhangi bir oyunda banlanan, yasaklanan tipler genelde hemen saldirmaya başlar. Haksiz yere ban yedik bu nasil oyun bilmem ne klasik hikayeler. Kendinizi avutursunuz anca.
  • umut dağıtmayın ya şu hile kullanıp zırıldayanlara
  • valve haksız yere ban atma olsaılığı %10 orandan daha düşük öyle bir ihtiml yok boş yere vac atmazlar
  • Dun ruyamda banlandigimi gordum oyunu 3 gun once aldim. Ama Pek begenmedim

• Hile kullanıp banlananlara gelsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TUNÇBİLEK kullanıcısına yanıt
    ow ban ile vac ban arasında çok fark var yalnız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.