Şimdi Ara

Uzun Vadeli Dizel Araç Alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar. Yeni bir araç alacağım ve tercihim dizelden yana fakat, her tarafta "Yakında dizeller bitecek!" tarzında haberler görüyorum. Bundan dolayı dizel araç almaktan korkuyorum çünkü en az 5-6 sene kullanmayı düşünüyorum. Sizce en azından Türkiye için konuşacak olursak, dizel araçların bitmesi gibi bir durum yakın zamanda söz konusu mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Böyle bir şeyin bırakın 6 yıl içinde olmasını,10-20 yıl sonra bile daha yeni yeni bitiyor olur.Ha yeni araçlarda dizel seçeneği olmaz belki,lakin hala motorin satılmaya ve dizel motor için yedek parça temini olmaya devam edecek.Biz gelişmiş bir ülke değiliz ki,bunlara daha var.Ben de dizel araca geçmeyi düşünüyorum bitmesin daha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun vadede benzin dizel farketmez, hepsi değer kaybettirir.

Yerinizde olsam, yapacağım kilometreye göre tercih yaparım.

Yüksek kilometre yapacaksam, dizel tabiki tercih sebebi olur. Değer kaybını yakıttan çıkarırım.

Az km yapacaksam, araba evin önünde lazım olduğunda kullanmak üzere yatacaksa, benzinli alır geçerim.

Dizel bitiyor, arabalar elimizde patlayacak durumu yakın ve orta vadede bizim ülkemizde olmaz. Ha cazibesi azalır, ama hala alınır satılır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Yılda yaklaşık 20.000 - 25.000 kilometre yapıyorum. Bu durumda dizel daha mantıklı geliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.