Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (71. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.813
Cevap
151
Favori
1.029.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kızım_Aleynam

quote:

Orijinalden alıntı: onzy

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

İkisinden de pişman olmazsınız. Ben olsam Electrolux'ün UltraSilencer modelini öncelikli düşünürdüm. Philips de iyi ama ona para verene kadar Miele'nin en ucuz modelini alıp Hepa filtre takarak kullanmak daha mantıklı.

teşekkurler üstadım dediğin model sanırım daha sessiz olan bi model. peki neden Electrolux UltraSilencer modelini önerdin artıları nedir bu modelin???

candoğan bey..

3-5 aya kadar süpürge alacağım, okadar çok kafam karıştıki gönlüm dysondan yana...

miele ve dyson süpürgenin hangi modelini önerirsiniz, birkaç satır artılarını eksilerini yazarsanız çok sevinirim...

her ikisini kullanan olarak uygun gördüğünü al

• chips kullanıcısına yanıt
    Nilfisk power alergy 550 watt emiş gücü @chips
  • lizge__ L kullanıcısına yanıt
    Elektrolux ultrasilencer hepa 13 filtreli miele cat&dog hem dyson kadar kalitelidir hemde 3 te 1 fiyatına
  • playful penguin kullanıcısına yanıt
    saydığın diğer markalarda hepa 14 yok marka doğru fakat Nilfisk extreme eco modelinde emiş ayar düğmesi yoktur maksimum emiş gücü 500 wattır makina kendisi emiş artırır. üst modeli Nilfisk extreme hygyenic veya Extrme care alabilirsiniz eğer emiş ayarı önemsiz ise ayrıca bu modeller 600 watt emiş gücündedir ki 600 watt emiş gücünü tek veren makinadır
  • gralcan kullanıcısına yanıt
    Aynı segmentte Elektroluxüde değerlendirebilirsin
  • Fakir darky
  • bf B kullanıcısına yanıt
    300 tl de yüksek emiş gücü ve hepa filtre beklenmez fakat hepa 10 filtreli delonghi 1300 watt ı alabilirsin çok önmesiz dersen profilo ,siemens veya boschun torbalı en ucuz modelini alabilirsin
  • metehan_bera M kullanıcısına yanıt
    power alerji 5 yıl garantilidir ve abs kırılmaz malzemeden yapılmadır hepa 13 fransa alerji derneği sertifikalıdır 550 watt emiş gücündedir.9256 dan emişi fazla ve filtresi biraz daha iyidir
  • süpürge_uzmanı S kullanıcısına yanıt
    Ne yazıkki evin reisini ikna edemedik... )))) 9256 diye tutturdu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: süpürge_uzmanı

power alerji 5 yıl garantilidir ve abs kırılmaz malzemeden yapılmadır hepa 13 fransa alerji derneği sertifikalıdır 550 watt emiş gücündedir.9256 dan emişi fazla ve filtresi biraz daha iyidir

hocam samsungun modellerinde motor yine tekdevirde calısıyormus galiba? yani sıfır veya full calısma,
    emişi degistirmek icin bildiginiz mekanik delik koymuslar hortuma.. dogru mudur?
    philipsde nasıldır motorlar? ara devirlerde calısabiliyorlar mı?
  • mrb arkadaşlar..
    ben 2 hafta önce samsung vcc8830v3s aldım bimeks ten 339 tl ye + 34 tl hediye çeki verdi...
    ürüne gelince kore üretimi 2200w orta veya alt sınıf süpürgeler içinde gerçekten çok güzel tam f/p ürünü... hepa filtresi yanılmıyorsam 13 içeriye toz bırakma filan yok emiş gücü hakikaten süper almayı düşünenlerin bizzat deneyip almalarını tavsiye ederim emiş gücü 450w ve hemen hemen bir çok süpürge bu kadar yüksek emiş gücüne sahip değil toz boşaltma haznesi kolay çıkartılıyor ve kolay boşaltılıyor.... güç ayar düğmesi var, aparatların tamamı clik geçmeli, malzeme kalitesi iyi vel hasıl alanın benim gibi çoook memnun kalacağına eminim...ayrıca evime aldığım ilk SAMSUNG
    herkese iyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taneresin

quote:

Orijinalden alıntı: Heisenberg61

@taneresin, teşekkür ederim ama Trabzon'da oturuyoruz, burda Enplus mağazası yokmuş. Ama diğer mağazalarda var mı diye bakacağım.

@clio 1.2 16 v, Electrolux modellerini de listeye ekledim. Teşekkür ederim :)

Merhaba elektrolux bir cok marka ile çalışır ve ortaklıgı vardır eskilerde cok kaliteli beyaz eşya yapardı türkiyede AEG ile ortak üretim yaptı başka üretimler kendi adını yazıp satıyor phılıps çinde üretim yaptırıyor onunda eski saglamlıgı kalmadı onun için alman mallarından şaşma diyorum zaten 500 tl altında olan torbasız modellerin coğu çöptür .kolay gelsin

Hocam sizi çok önyargılı ve fazla teorik bilgili görüyorum, firmaların çinde üretim yapmalarının nedeni kalitesi daha düşük ürün üretmek değil, avrupada 2500-3500 euro olan bir işçinin maliyetini 100 dolara düşürmektir. Hammaddelerin maliyeti zaten bellidir, daha aşağı çekemezsiniz, aşağı çekebileceğiniz en önemli kalem işgücüdür ve en kalifiyesi de çinde olduğu için fabrikalar hep ordadır yoksa afrikada da işgünü ucuzdur ama kalifiye değildir. Kullandığınız iphone'lar dahil, en kaliteli bildiğiniz telefonların neredeyse tamamı çinde yapılır, hangi kalitede üretmek isterseniz o kalitede üretirsiniz. Elimde galaxy note var, şimdi arkasını açıp baktım, o da çin malıymış, şimdi avrupada imal edilen bir marka mı arayayım yeni telefon alırken? 10-15 sene önce şimdiki güçte makinalar yoktu, o zaman temizlik yapılmıyor muydu ki şimdi birçok makina çöp oluyor? Eskiler çöpoğlu çöp mü şimdi?

• quote:

Orijinalden alıntı: rucar

quote:

quote:

@taneresin, teşekkür ederim ama Trabzon'da oturuyoruz, burda Enplus mağazası yokmuş. Ama diğer mağazalarda var mı diye bakacağım.

Merhaba elektrolux bir cok marka ile çalışır ve ortaklıgı vardır eskilerde cok kaliteli beyaz eşya yapardı türkiyede AEG ile ortak üretim yaptı başka üretimler kendi adını yazıp satıyor phılıps çinde üretim yaptırıyor onunda eski saglamlıgı kalmadı onun için alman mallarından şaşma diyorum zaten 500 tl altında olan torbasız modellerin coğu çöptür .kolay gelsin

Hocam sizi çok önyargılı ve fazla teorik bilgili görüyorum, firmaların çinde üretim yapmalarının nedeni kalitesi daha düşük ürün üretmek değil, avrupada 2500-3500 euro olan bir işçinin maliyetini 100 dolara düşürmektir. Hammaddelerin maliyeti zaten bellidir, daha aşağı çekemezsiniz, aşağı çekebileceğiniz en önemli kalem işgücüdür ve en kalifiyesi de çinde olduğu için fabrikalar hep ordadır yoksa afrikada da işgünü ucuzdur ama kalifiye değildir. Kullandığınız iphone'lar dahil, en kaliteli bildiğiniz telefonların neredeyse tamamı çinde yapılır, hangi kalitede üretmek isterseniz o kalitede üretirsiniz. Elimde galaxy note var, şimdi arkasını açıp baktım, o da çin malıymış, şimdi avrupada imal edilen bir marka mı arayayım yeni telefon alırken? 10-15 sene önce şimdiki güçte makinalar yoktu, o zaman temizlik yapılmıyor muydu ki şimdi birçok makina çöp oluyor? Eskiler çöpoğlu çöp mü şimdi?

Ben yine iddia ediyorum ne malı olursa olsun isterse amerikan malı olsun 500 tl altındaki süpürgelerin hepsi cöptür ön yargılı davranmıyorum tecrübe konuşuyor hepsi aldıkları havayı tam filitre edemedikleri dışarıya toz atmaya başlıyorlar eger bir makinada aktifkarbon filitre kullanılmıyorsa sadece kendimizi kandırıyoruz demektir. 2000tl 3000tl 5000 tl olan makinalar ne icin pahalı o zaman .onlardan da cinde yapılan var

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben yine iddia ediyorum ne malı olursa olsun isterse amerikan malı olsun 500 tl altındaki süpürgelerin hepsi cöptür ön yargılı davranmıyorum tecrübe konuşuyor hepsi aldıkları havayı tam filitre edemedikleri dışarıya toz atmaya başlıyorlar eger bir makinada aktifkarbon filitre kullanılmıyorsa sadece kendimizi kandırıyoruz demektir. 2000tl 3000tl 5000 tl olan makinalar ne icin pahalı o zaman .onlardan da cinde yapılan var

Hah ben de onu diyorum zaten, bir maddenin çinde üretiliyor olması kalitesinin düştüğü ya da kötü anlamına gelmez diye...
    Almanya ya da hollandada yaşayan yakınlarınız varsa onlara sorun, mielenin kalitesinin ne kadar düştüğünü söylerler, eskiden taş gibi makinalar yapardı diye :)
    Sizin philips ve rowenta için söyledikleriniz gibi. Bir de 30-40 gr karbon 1-2 yılda içinden geçecek bilmem kaç milyon metreküp havanın içindeki tüm kokuları nasıl alıp da neresine koyacak onu da merak etmiyor değilim... Bir doktor olarak da söyliyeyim ilaçla veya kimyasal maddelerden sindirim sistemi ile zehirlenme durumlarında da biz aktik karbon kullanmayı düşünürüz ama her kimyasal maddeyi ya da ilacı emmez, o nedenle zehir danışma merkezinde hangi ilaçlarla zehirlenme durumlarında aktif karbon kullanılacağı, hangilerinde bir yararı olmadığı liste halinde bellidir, yani öyle herşeyi emmez... Bu karbon filtreleri ithal eden firmanız mı var diye düşünmüyor da değilim, sürekli bu düşenceyi empoze etmeye çalışıyorsunuz çünkü onyıllardır makina üreten firmalar hala standart üretimlerine almadıkları halde tutturmuşsunuz bir karbon filtre diye. Sulu sistemler hakkındaki yorumlarınıza da şimdi yazacağım ayrıca, temizlik ve dezenfeksiyon konularında da bir bilimsel bilgi yanlışlığınız var çünkü insanları yanlış bilgilendiren...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rucar -- 11 Temmuz 2013; 22:50:37 >

• süpürge_uzmanı S kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Extreme Care ve Extreme Hygenic modelleri arasındaki fark nedir? Araştırdım ama renkleri dışında ben bir fark bulamadım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

700 tl lik ürünü kampanya ve parafcarda 400 tl ye aldım, çöpe dönmüş müdür acaba?

hocam naptın ya
    ülkesine, vergisine, garanti şartlarına, kampanyasına göre çok değişken olan satış fiyatı üzerinden konuşmak..
    onunla da yetinmeyip üretim yerlerine göre maliyetler bu kadar değişirken - ister usa ister bilmem nerde üretilsin demek ve

satış fiyatı
    "500 tl altı çöptür" diye olaya son noktayı koymak.

bir yazı ancak bu kadar macro micro ekonomi ve maliyet analizi içerebilir..

• yaw hadi bi karar verinde onu alalım kaç aydır süpürge alacağız .... :D
  • Arkadaşlar, bize de toz torbalı bir model lazım. Ancak benim ilk önceliğim motoru çok sağlam olmalı. Çünkü bundan önce kullandığımız arçelik ve philips marka süpürgelerin 2-3 yıl içinde motoru yandı.

Motoru sağlam, filtreleme sistemi iyi olan, çekiş gücü yüksek, ses seviyesi düşük hangi modeli almalıyım acaba? Yardım ederseniz sevinirim.

Saygılarımla.
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    Tabiki philips ara devirde 3 kademeli olarak çalışır ve performansı ciddi derecede artırabilir aynı şeyi her makina için söyleyemem fakat
  • Trigresive T kullanıcısına yanıt
    Arçeliğin ömrünün 2-3 yıl olması normal philips biraz daha fazla kullanılabilirdi son yılllarda süpürge üreticileri plastik motor kullanmakta buda ürünlerin kullan at olmasını istedikleri için bu pazar büyük bir pazardır bu sebeple size alüminyum motor kullanılan bir kaç marka model söyleyebilrim önce nerede yaşadığınızı söylemelisiniz ve ürünü temin etmeniz açısından bazı ürünleri bulamayabilirsiniz Miele s 8330 Hepa modeli ile Nilfisk power eco veya extreme eco
  • 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.