Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
151
Favori
1.029.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aktifkarbon dediğiniz filtre olayı extremex 150 modelinde mevcutmudur?Anlamıyorum çünkü elektronikten.Dediğiniz modele bakacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: etna71

arkadaşlar forumları okudum ve karışan kafamla en son philipsin 9194 modelini düşünmeye başladım. yeni modeliymiş sanırım.
    nedenlerine gelince:
    birçok kişi toz torbalı al dedi.
    philipse gelince :dyson nilfisk gibi markalar hem pahalı hem servis sorunu var.
    yine sorduğum kişiler bana bosch-siemens veya philips al dedi.
    sorun şu:hepa 12 filtre kullanıyor olması 13 gibi yıkanmıyor. çok mu masraflı olur bu.
    ayrıca güç tasarrufu yok ve türkiye üretimli alman üretimi olmaması sıkıntı yaratır mı?
    bu sorunlarla ilgili önemli olup olmadıkları hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
    bir de miele var.onda da servis sorunu var deniyor. yedek parça pahalı vs vs vs...ama testleri çok güzel deniyor onun için de!...
    fakir ve rowenta nın da kaliteleri için iyi şeyler söylenmedi.
    500 civarını gözden çıkarıyorum. seçimim doğru mu sizce?yeniymiş bu model.turbo başlığı da var.(sadece aparatları üzerinde taşınamıyor sanıyorum o da kullanımda sıkıntı yaratacak birşey midir bilemiyorum)
    teşekkürler...

Torbalıda Miele, Nilfisk, Electrolux ve Philips en iyileridir.

Nilfisk'in torba ve filtre masrafı çok fazla.

O yüzden benim kişisel birinci tercihim her zaman Miele'den yanadır. Bence pahalı da değil. En alt modelini alın, sonra Hepa filtresini temin edip takın. Alın size en üst modeli
    İkincisi Electrolux, çünkü toz kaçırma oranı çok az ve Avrupa üretimi. (UltraOne ve UltraSilencer serileri)
    Üçüncüsü de bahsettiğiniz yeni Performer. Toz kaçırmama konusunda 3. sırada olsa da emiş gücünü koruyan hava kanalı teknolojisi iyi. Emiş gücü en yüksek olan model.

Benim için filtreleme torba masrafından daha önemli derseniz Miele'den sonra Nilfisk'in Hepa 14 filtreli modelleri alınabilir.

candoğan bey, mielenin en üst model filtresi hepa 12 mi 13 mü biliyormusunuz?

• Mielede kullanılan filtre hepa 12 ye denk geliyor,ayrıca orjinal toz torbasıda ayrıca filtreleme işlemi yapmaktadır,toz torbasındaki filtrelemeyi göz ardı etmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

bu konuyu baştan sona okudum, seçtiğim philips ve electraluks modellerini bulamayınca fakir commander almaya karar verdim. ilk izlenim olarak makine çekiş ve malzeme kalitesi olarak fena değil. turbo başlığı da fena değil.. önceki makinem ile resmen işgence çekmişiz temizlik yapalım derken ilk temizlik de bunu anladık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: vinas

Merhabalar,

bu konuyu baştan sona okudum, seçtiğim philips ve electraluks modellerini bulamayınca fakir commander almaya karar verdim. ilk izlenim olarak makine çekiş ve malzeme kalitesi olarak fena değil. turbo başlığı da fena değil.. önceki makinem ile resmen işgence çekmişiz temizlik yapalım derken ilk temizlik de bunu anladık..

Torbasız model almışsınız güle güle kullanın ama memnunuyet kısa sürmesin saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: sprhawk

aktifkarbon dediğiniz filtre olayı extremex 150 modelinde mevcutmudur?Anlamıyorum çünkü elektronikten.Dediğiniz modele bakacağım.

Taner bey önerdiğiniz bu modelde aktifkarbon mevcutmudur.

• quote:

quote:

aktifkarbon dediğiniz filtre olayı extremex 150 modelinde mevcutmudur?Anlamıyorum çünkü elektronikten.Dediğiniz modele bakacağım.

Taner bey önerdiğiniz bu modelde aktifkarbon mevcutmudur.

Makinayı kullanmadıgım için bilmiyorum mielede var nilfisk duymadım servisine sorarsanız size bilgi verirler. nilfisk mail.attım bilgi verirlerse size yazarım (koku filitresi için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taneresin -- 20 Mayıs 2013; 13:37:16 >
  • Merhaba, bildiğimiz kadarı ile Miele haricince süpürgelerde aktif karbon filtre kullanılmıyor şu an için yalnızca mielede mevcut @taneresin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Healer

Merhaba, bildiğimiz kadarı ile Miele haricince süpürgelerde aktif karbon filtre kullanılmıyor şu an için yalnızca mielede mevcut @taneresin

Türkiyede aktifkarbon filitreyi üretmek cok zormu üretilmiyor .
  • Hayır aslında bir zorlugu yok, karbon yani kömür taneleri bir plastik çerçeveli kaset içerisine konmakta ve görevi kokuyu absorbe etmesi. Ancak üretmek için bu plastik kalıbını yapmaya değecek sürümde bir talep olması lazım. Günümüzde de süpürge filtrelerinde aktif karbon seçeneği ülkemizde pek gelişmemiş durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Healer

Hayır aslında bir zorlugu yok, karbon yani kömür taneleri bir plastik çerçeveli kaset içerisine konmakta ve görevi kokuyu absorbe etmesi. Ancak üretmek için bu plastik kalıbını yapmaya değecek sürümde bir talep olması lazım. Günümüzde de süpürge filtrelerinde aktif karbon seçeneği ülkemizde pek gelişmemiş durumda.

Evet haklısınız belki daha hepa filitrenin ne oldugunu kaç çeşit oldugunu bilmiyoruz birde artık 300 tl makinalarda bile hepa filitreli diye satılıyor üstelik 1 sene degiştirmeden kullanılır diye reklam yapılıyor ülkemizde maalesef halkı kandırmak cok kolay .Makinayı alanlar kısa süre sonra koku başlayınca ne yapacaklarını şaşırıyorlar aktifkarbon filitreyide bilmedikleri için servis aranmaya başlanıyor servislerde nerdeyse bulaşık makinasında yıkayın demediği kalıyor ,ama biz böyleyiz bankadan 50000tl kıredi çeker araba alırız süpürgenin 50 tl senelik filitre masrafına cok deriz.

• arkadaşlar bende kısmetse elektrik süpürgesi alacağım ve 2 model arasında kaldım. bunlar;

1) electrolux Z8810W
    2) philips permormer pro

bence her ikiside iyi ama hangisi daha iyi ona karar veremedim.yanlız dikkatimi çeken sanki electrolux daha sessiz gibi. siz bana hangisini önerirsiniz???
  • İkisinden de pişman olmazsınız. Ben olsam Electrolux'ün UltraSilencer modelini öncelikli düşünürdüm. Philips de iyi ama ona para verene kadar Miele'nin en ucuz modelini alıp Hepa filtre takarak kullanmak daha mantıklı.
  • eşim almanya ya gidecek, aklımda hep dyson süpürge vardı . dyson dc37 animal isteyecektim ama burada bolca miele den bahsedilmiş. dysondan vazgeçip miele mi bakayım ?
  • Merhaba arkadaşlar.
    Nilfiskler hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?

Nilfisk ürünlerinin hepsi 5 yıl garantili midir? Değilse hangileri 5 yıl garantilidr? (Sitesinde tam bilgi yok)
    Toz torba, hepa filtre fiyatları hakkında bilginiz var mı?
    Torbalar 2,7 ve 3,2 litre. Bir torba ne kadar kullanılıyor?
    Hepa filtreleri yıkanabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: instructor12345

eşim almanya ya gidecek, aklımda hep dyson süpürge vardı . dyson dc37 animal isteyecektim ama burada bolca miele den bahsedilmiş. dysondan vazgeçip miele mi bakayım ?

Miele torbalıların, Dyson torbasızların kralı :) Benim Dyson'u daha çok beğenmemin sebebi tüm toz ayırma işlemini haznede halledip filtrelere pek iş bırakmaması. Miele'nin artısı da tozla uğraştırmadan direkt torbanın değiştirilmesi.

• quote:

İkisinden de pişman olmazsınız. Ben olsam Electrolux'ün UltraSilencer modelini öncelikli düşünürdüm. Philips de iyi ama ona para verene kadar Miele'nin en ucuz modelini alıp Hepa filtre takarak kullanmak daha mantıklı.

teşekkurler üstadım dediğin model sanırım daha sessiz olan bi model. peki neden Electrolux UltraSilencer modelini önerdin artıları nedir bu modelin???
  • Ses konusunda hassassanız mükemmel bir sessizlik ile çalışıyor. Dışarıya toz üfleme oranı düşük. Aparatları son derece kullanışlı ve kaliteli. Torbası kolay temin edilebiliyor. Çin üretimi de değil.
  • İki urun arasinda kaldim, philips 9256 ve nilfisk power allergy... her ikiside 13 hepa... esim arkadaslarinin tavsiyesi ile philipsi, bense nilfiski istiyorum. İkisinin arasindaki bariz fark nedir, philipse turbo baslik takilirmi? Cekim gucleri nasildir?

• quote:

Ses konusunda hassassanız mükemmel bir sessizlik ile çalışıyor. Dışarıya toz üfleme oranı düşük. Aparatları son derece kullanışlı ve kaliteli. Torbası kolay temin edilebiliyor. Çin üretimi de değil.

teşekkur ederim üstadım dediğin modeli inceleyeceğim ;)
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.