Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.813
Cevap
151
Favori
1.029.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dangerous

quote:

Orijinalden alıntı: igav

Su hazneli olanları temizlemek evi temizlemekle aynı süre diyebilirim.(Biz de var ordan biliyorum.)Toz torbalıların emiş gücü ister istemez düşüyor.Ayrıca torba maliyetini 5 yıl kullandığınızı düşünüp hesaplayın)Bence torbasız en mantıklısı

Şimdi şunu anlayamıyorum. Su haznesi dolu ve evi komple süpürdük. Tüm tozlar, pislikler her şey suya doldu. Temizlik bittikten sonra, hazneyi yuvadan çıkartıp, tuvalete döktük ve hazneyi suyla çalkalayıp kuruması için dışarıda bıraktık.

Eğer, temizlik sonrası hazne temizlemesi yukarıda anlattığım kadarsa, bence ekstra külfet değil. Eğer bilmediğim şeyler, atladığım adımlar olduysa belirtirseniz sevinirim.

Şöyle bir durum var.Bizdeki makineden de kaynaklanıyo olabilir yan tarafta süngeriydi falan bir kaç aparatı daha var.Onları kurula sil kuruduktan sonra geri tak.Ayrıca ufak bir şey döküldü hemen alıyım da süpürüyüm diyemiyorsun.Önce su koy süpür suyu geri dök kurut.Sulu kalırsa koku yapıyor.Bana kullanışlı gelmiyor açıkçası.Yeni evleniyorum ben kendime de bakıyorum bu arada yeni baktım philips powerproya da bir bakın isterseniz.Fiyatı iyi geldi bana.

• quote:

quote:

quote:

Su hazneli olanları temizlemek evi temizlemekle aynı süre diyebilirim.(Biz de var ordan biliyorum.)Toz torbalıların emiş gücü ister istemez düşüyor.Ayrıca torba maliyetini 5 yıl kullandığınızı düşünüp hesaplayın)Bence torbasız en mantıklısı

Şimdi şunu anlayamıyorum. Su haznesi dolu ve evi komple süpürdük. Tüm tozlar, pislikler her şey suya doldu. Temizlik bittikten sonra, hazneyi yuvadan çıkartıp, tuvalete döktük ve hazneyi suyla çalkalayıp kuruması için dışarıda bıraktık.

Eğer, temizlik sonrası hazne temizlemesi yukarıda anlattığım kadarsa, bence ekstra külfet değil. Eğer bilmediğim şeyler, atladığım adımlar olduysa belirtirseniz sevinirim.

Şöyle bir durum var.Bizdeki makineden de kaynaklanıyo olabilir yan tarafta süngeriydi falan bir kaç aparatı daha var.Onları kurula sil kuruduktan sonra geri tak.Ayrıca ufak bir şey döküldü hemen alıyım da süpürüyüm diyemiyorsun.Önce su koy süpür suyu geri dök kurut.Sulu kalırsa koku yapıyor.Bana kullanışlı gelmiyor açıkçası.Yeni evleniyorum ben kendime de bakıyorum bu arada yeni baktım philips powerproya da bir bakın isterseniz.Fiyatı iyi geldi bana.

Mesajınızda belirttiğim bölüm gerçekten önemli. Bunu düşünmemiştim hiç. Ama bunu aşmak için de şöyle yapılabilir belki. Temizlik bittikten sonra pis su dökülür ve temiz su hazneye konarak süpürgede bekletilebilir. Sanırım bu şekilde koku yapma olayı olmaz.

Ben de Eylül'de evleneceğim için şimdiden araştırmalara başladım. Dediğiniz marka/model de araştırma listemde. Ama önce, su filtreli mi yoksa toz torbasız mı olacağına karar vermeliyim alacağım elektrikli süpürgenin.

• isterseniz deneyin.kapalı kap içindeki su her zaman koku yapar hele sıcakta hatta böcek bile üreyebiliyor.Tavsiye etmem.Yine de siz bilirsiniz.Birde sanırım o zaman dik şekilde saklayamazsınız makineyi.
  • quote:

isterseniz deneyin.kapalı kap içindeki su her zaman koku yapar hele sıcakta hatta böcek bile üreyebiliyor.Tavsiye etmem.Yine de siz bilirsiniz.Birde sanırım o zaman dik şekilde saklayamazsınız makineyi.

Doğru, sıcakta böceklenme yapabilir. Dediğiniz gibi dik konumda da saklanamaz. Eee napcaz, toz torbasıza mı yöneleceğiz. :)
  • quote:

quote:

isterseniz deneyin.kapalı kap içindeki su her zaman koku yapar hele sıcakta hatta böcek bile üreyebiliyor.Tavsiye etmem.Yine de siz bilirsiniz.Birde sanırım o zaman dik şekilde saklayamazsınız makineyi.

Doğru, sıcakta böceklenme yapabilir. Dediğiniz gibi dik konumda da saklanamaz. Eee napcaz, toz torbasıza mı yöneleceğiz. :)

Valla ben baştan beri ona yöneldim.Hatta makine mi de belirlemiştim ta ki sizin videoyu izleyene kadar :)))
  • quote:

quote:

quote:

Valla ben baştan beri ona yöneldim.Hatta makine mi de belirlemiştim ta ki sizin videoyu izleyene kadar :)))

Aa :)

O kadar yani. Valla ne yalan söyleyeyim ben de dyson'a yönelme eğilimindeydim ama beni de etkiledi o video.

• Merhaba akadaşlar annemin isteği üzerine toz torbasız sübürge araştırıyorum.
    Bütçe max. 600 tl biraz araştırdım ve bunlar arasında kaldım
    Philips FC 9225 AutoClean
    Philips FC 9205 Marathon
    Philips FC 8766
    Rowenta RO8221 Silence Force Extreme Cyclonic
    Rowenta RO8154 Silence Force Extreme Cyclonic
    Rowenta RO8053 Silence Force Ergo Comfort
    Siemens VSX6XTRM
    sessizlik ve emiş gücü olarak sizce hangisini seçmeliyin
    yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
    buarada foruma yeni katıldım
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Aa :)

O kadar yani. Valla ne yalan söyleyeyim ben de dyson'a yönelme eğilimindeydim ama beni de etkiledi o video.

Şimdi satürnden geliyorum.İkisinin de (Bosch ve Dyson)aparat geniinşliği aynı fakat animal alırsan başlık çok güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet5534

Merhaba akadaşlar annemin isteği üzerine toz torbasız sübürge araştırıyorum.
    Bütçe max. 600 tl biraz araştırdım ve bunlar arasında kaldım
    Philips FC 9225 AutoClean
    Philips FC 9205 Marathon
    Philips FC 8766
    Siemens VSX6XTRM
    sessizlik ve emiş gücü olarak sizce hangisini seçmeliyin
    yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
    buarada foruma yeni katıldım

Philips powerpro modeline bak bence.Sessizlikten çok emiş gücüne bakın.Bosch markaya da bakabilirsin bu arada
  • quote:

Şimdi satürnden geliyorum.İkisinin de (Bosch ve Dyson)aparat geniinşliği aynı fakat animal alırsan başlık çok güzel.

Animal, Türkçedeki hayvani (iri,kocaman) anlamına geliyor sanırım. :)

Halen aklım o videoda. :)
  • Evet evet dyson'ın sitesinden bakabilirsiniz hatta bu sitede Dyson'da çalışan bir arkadaş da var(lizge).Animal aslında hayvan besleyenlerin için özel başlıkları olan model.
  • yakın zamanda miele s5481 (toz torbalı) alıcam, kullananlar memnun mu acaba??
  • Bizde uzun araştırmalar sonucu toz hazneli hepa filitreli philips aldık.Çok memnunuz, tavsiye ederiz.
  • quote:

Toz torbalı, toz torbasız, su filtreli derken kafayı yiyeceğim. :)

Ne çok karışık yahu. Bir kullanıcı toz torbalıyı öve öve bitiremiyor, bir kullanıcı da toz torbalıyı yerin dibine sokup su filtreliyi öve öve bitiremiyor. Vallahi anlayamadım, hangisini dikkate alacağım.

Ben istiyorumki; sessiz, emiş gücü yüksek, bana gerçekten temizlik yaptığım hissi verecek bir makina olsun.

Merhaba arkadaşım;
    şimdi sana şöyle anlatayım.Su filitreli süpürge ile evini tamamen süpürdükden sonra aparatları yardımı ile koltukları ,perdeleri ,pencere kenarlarını,duvar altı süpürgelik gibi toz tutan yerleri salondan banyoya kadar süpürün.Bu 1 gününüzü alır.Kovada gördüğünüz pislikden sonra nasıl bir ortamda oturduğunu farkedip,eski süpürgenin önden alıp arkadan çıkardığını farkedeceksin.
    Süpürme sonrası su haznesinin yıkamasını şikayet eden kişiler genelde tembel insanlardır.Ben sana şöyle anlatayım.Süpürgeden sonra evinde en az haftada 1 tos alırsın değil mi?Su filitreli süpürgen varsa toz alma işlemin 15 de 1 e düşer.Ben giriş katta oturuyorum ve tren yolu ile aramda sadece 1 sokaklık mesafe var..daracık bir sokak kaç metre hesab et ve ben 15 günde 1 toz alıyorum.
    Süpürgeyide hergün açmayacağına göre çıkar tak meselesi seni düşündürmesin.Gerçi ilk aşdığımda benimde zoruma gitmişti ama artık o pisliklerin evimde olmadığını bilmek yıkayınca tamamen kurtulacağımı düşünmek beni rahatlattı.O pisliği görünce süpürgenin içinde o pislikle evin bir köşeinde durması beni şimdi rahatsız eder.
    Dün bora arnicanın yeni modeline bakdım ,iç hazinesi baya düzgün tasarlanmış.bende rowenta aquarain var.size tavsiyem ,su filitreli tüm modeşllerin olduğu bir mağazaya gidin ve hepsini çalıştırın .çekim gücüne bakın.Çalıştırma sırasında süpürme aparatlarını ve hortuımunuda takın ki gerçek emiş gücünü görün.Bazı makinelerin süpürme aparatları baya bir emiş gücü kaybına sebep oluyor.
    owenta aquarain,arnicabora ve bekonun modellerini karşılaştırın .içinize en sineni alın ve bana dua edin.
    temizlikimandan gelir.bir kovayı çalkalamak sizi ürkütmesin.
    iyi günler.
    paranız müsaitse dyson alın derim.hele dyson su filitreli üretse bende alırım.

• Elektirik süpürgesinden imana geçiş yapan zihniyeti alkışlıyorum gerçekten.Eğer kendini bu anlamda imanlı yapmak isteyen ve sulu temizlik isteyenler varsa rainbow alsınlar.Hava temizleme sistemini günde 10 dakika çalıştırdığınızda evde toz oluşumu olmuyordu.Benim söylediğim teknoloji 10 yıl öncesinde vardı.Şimdi neler var bilmiyorum.Evlere tanıtıma geliyorlardır sanırım hala.
  • quote:

Bu rowentaları karşılaştırdım da RO8221 hem toz torbasız hem de su filtreli mi yoksa bir yanlışlık mı var?

• quote:

quote:

Bu rowentaları karşılaştırdım da RO8221 hem toz torbasız hem de su filtreli mi yoksa bir yanlışlık mı var?

http://www.youtube.com/watch?v=65Rcbnclxxw
    watt çok az değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: emekli öğretmen 1

quote:

Toz torbalı, toz torbasız, su filtreli derken kafayı yiyeceğim. :)

Ne çok karışık yahu. Bir kullanıcı toz torbalıyı öve öve bitiremiyor, bir kullanıcı da toz torbalıyı yerin dibine sokup su filtreliyi öve öve bitiremiyor. Vallahi anlayamadım, hangisini dikkate alacağım.

Ben istiyorumki; sessiz, emiş gücü yüksek, bana gerçekten temizlik yaptığım hissi verecek bir makina olsun.

Merhaba arkadaşım;
    şimdi sana şöyle anlatayım.Su filitreli süpürge ile evini tamamen süpürdükden sonra aparatları yardımı ile koltukları ,perdeleri ,pencere kenarlarını,duvar altı süpürgelik gibi toz tutan yerleri salondan banyoya kadar süpürün.Bu 1 gününüzü alır.Kovada gördüğünüz pislikden sonra nasıl bir ortamda oturduğunu farkedip,eski süpürgenin önden alıp arkadan çıkardığını farkedeceksin.
    Süpürme sonrası su haznesinin yıkamasını şikayet eden kişiler genelde tembel insanlardır.Ben sana şöyle anlatayım.Süpürgeden sonra evinde en az haftada 1 tos alırsın değil mi?Su filitreli süpürgen varsa toz alma işlemin 15 de 1 e düşer.Ben giriş katta oturuyorum ve tren yolu ile aramda sadece 1 sokaklık mesafe var..daracık bir sokak kaç metre hesab et ve ben 15 günde 1 toz alıyorum.
    Süpürgeyide hergün açmayacağına göre çıkar tak meselesi seni düşündürmesin.Gerçi ilk aşdığımda benimde zoruma gitmişti ama artık o pisliklerin evimde olmadığını bilmek yıkayınca tamamen kurtulacağımı düşünmek beni rahatlattı.O pisliği görünce süpürgenin içinde o pislikle evin bir köşeinde durması beni şimdi rahatsız eder.
    Dün bora arnicanın yeni modeline bakdım ,iç hazinesi baya düzgün tasarlanmış.bende rowenta aquarain var.size tavsiyem ,su filitreli tüm modeşllerin olduğu bir mağazaya gidin ve hepsini çalıştırın .çekim gücüne bakın.Çalıştırma sırasında süpürme aparatlarını ve hortuımunuda takın ki gerçek emiş gücünü görün.Bazı makinelerin süpürme aparatları baya bir emiş gücü kaybına sebep oluyor.
    owenta aquarain,arnicabora ve bekonun modellerini karşılaştırın .içinize en sineni alın ve bana dua edin.
    temizlikimandan gelir.bir kovayı çalkalamak sizi ürkütmesin.
    iyi günler.
    paranız müsaitse dyson alın derim.hele dyson su filitreli üretse bende alırım.

Hocam dedikleriniz çok mantıklı. Heleki o toz olayı, olayın son noktası. Rowenta RO8221 Silence Force Extreme Cyclonic şu an listemin 1 numarasında. Ancak dedikleriniz de çok mantıklı. Acaba Rowenta RO8221 Silence Force Extreme Cyclonic'in su filtreli modeli falan var mıdır? Bizim hanım, makinanın çalıştığını bile duymak istemiyor. :)

Sizin kullandığınız rowenta'nın ses durumu nasıl acaba?

quote:

quote:

quote:

http://www.youtube.com/watch?v=65Rcbnclxxw
    watt çok az değil mi?

Elbette az ama neden az acaba? Gerçe %50 enerji tasarruflu diyor ama neden 900W anlayamadım ben de. Ama en önemlisi su filtreli mi?

• Arkadaşlar,

Rowenta RO8221 su filtreli değil, ben bu ürünü inceledim Electroworld'de, 900w falan sizi yanıltmasın emiş gücü çok fazla.
    Ben halıfleksten zor kaldırdım, siz düşünün İncelemelerim devam ediyor ama %70 bu süpürgeyi alacağım
    internetten. Alırsam da incelemeleri yazarım tabii.

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Arkadaşlar,

Rowenta RO8221 su filtreli değil, ben bu ürünü inceledim Electroworld'de, 900w falan sizi yanıltmasın emiş gücü çok fazla.
    Ben halıfleksten zor kaldırdım, siz düşünün İncelemelerim devam ediyor ama %70 bu süpürgeyi alacağım
    internetten. Alırsam da incelemeleri yazarım tabii.

Saygılar.

Peki ne farkı var bir alt modelinden, kutu içeriği farkı mı? dB değerleri farklı bunda hemfikiriz ama 900 W ile 2100W arasında da oldukça fark var. Neden buna 900W deme ihtiyacı duymuşlarki?
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.