Şimdi Ara

Uzun kablo ethernet sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar enterasan bir sorunum var.

Modemden yaklaşık 1mt lik kabloyla masaüstüme bağlandığımda sorun yok direk bağlanıyor. ancak modemi biraz uzağa taşıdım wifi alanı için şimdi 4mt cat5 kablo aldım ilk açılışta bağlanmıyor. kabloyu bikaç kez takıp çıkartıyorum modemde farklı lan girişlerine takıyorum bi 5 dk sonra görüyor. hiç takıp çıkarmazsam yani zamanla görür diye beklersem görmüyor. saçma bir sorun ama bulamadım çözümü fikri olan varmı? bu arada masaüstü pc eski win7 kullanıyorum sadece film falan izlemek için.

• Kabloda sıkıntı vardır uçları karşılıklı yanlış çakılmış olabilir ,kabloda kırık olabilir , uçda temassızlık olabilir

• O zaman hiç çalışmaması yada arada temassızlık yapması gerekmez mi?

• cat6 alın kabloda problemin var. 20 metre kablo ile kullanıyorum sıkıntı olmuyor.

• mertcnoz kullanıcısına yanıt
    Bende ayni sekilde 20 40 metre kablo kullaniyorum sıkıntı yok. Kablonun her bir metresi kırık ona ragmen banamisin demiyor. Kar kış gördü sorunsuz.
  • Kablonuz kötü. Uçları yanlış çakılmış veya kırık vs çok. Yanından elektrik kablosu vs geçiyorsa sinyal kalitesini etkiler. İmkanınız varsa önce yeni uç çakın. Sorun çözülmezse yeni kablo. Cat6 altı tavsiye etmiyorum. Aralarındaki fark değmiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.