Şimdi Ara

Uzay ajansı bütçemiz çok az (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
3.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: falre

Hocam uzay ajansına yatırım yapmaya gerek yokmus siz bu hızla uzaya cıkarsınız zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, alttaki videoda B. Albayrak bunu gerçekten dedi mi yoksa ses montaj mı? Albayrak diyor ki " ''AKP iktidarı, şuradan Ay’a kadar 4 şeritli yol yapacağım dese, seçmenimizi inanır, bize güveniyor" bu gerçek midir, doğru mudur bu uzaycılar için ona göre yorum yapacağım da.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O gerçekten demiş mi bilmiyorum ama gerçekten inanırlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cengizhan66 kullanıcısına yanıt
    Yuri Gagarin uzaya falan cıkmadı. Amerika'nın aya çıkması, Apollo 11, ISS, uzay istasyonu falan da hepsi TV senaryosu.

Bunları ben değil, Alman gazeteci ve yazar Gerhard Wisnewski belgelere dayanarak söylüyor.

Lügen im Weltraum Uzaydaki Yalanlar isimli kitabını okudum. Ki buradan ABD-Rusya'nın birbirine rakip görüntüsünde ortak olduğu sonucu da cıkıyor, fakat o başka bir konu. Şimdilik bilmeniz gereken şey, uzayın ulaşılamaz gidilemez bir yer olduğu ve hiçbir insanın oraya gidemediği. Buradan da uzay ajansının cebe indirdiği 4 Milyon dolar mı TL mi neyse onun az olmadığı aksine tümünün kayıp olduğu sonucu çıkar. Not: Avrupadaki ESA, ABD'deki NASA nın da yeryüzünde yaptıkları gerçekten yararlı çalışmalar hariç uzay temalı onlarca milyar dolarlık tüm calışmalarının kayıp olduğu sonucu da cıkar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çünkü gerçek bir amaca hizmet eden bir kurum değil. bizimkiler en kısa sürede ne kadar fazla cukkalanır peşinde. uzay uzun süreli yatırım, bunların o kadar ömürleri yok ve bunu biliyorlar.
  • Uzay ajansları tek uzaya insan gönderme amacı gütmüyor kardesim ki söylediklerini bende duydum hatta 'amerikanınki film stüdyosunda çekilmişti bayrak dalgalanıyor uzayda hava yoksa nasıl dalgalanıyor demislerdi sonrasında rusya cekmişti bunlar daha mantıklı su altında çekmislerdi ama burdada kabarcıklardan gerçek olmadığı ortaya çıkıyor dendiğini duydum lakin 18 milyar dolayı bi hiç uğruna yatırdıklarına inanmıyorum hani bizim ülkemizde olabilirde amerikanın böyle birşey yapacağına inanmıyorum

• Uzay ajansının kurulmasına karşı çıkan partinin çocukları ajansın bütçesini eleştiriyor doğru mu görüyorum?

• spacex ay yolculuğuna koltuk satıyor hatta hepsini bir japon iş adami satın aldı.Hadi aya gitmeye gidildi diyemem ama uzaya kesinlikle çıkıldı.

Ya okumamışsın yada bilimsel makaleleri yanlış anlamışsın.Şimdi dünyayı radyasyondan koruyan bir magnetik kalkan var ve bu 500km ilerde başlıyor yani buraya kadar her sey normal her kes çıkabilir ama sıkıntı devamında çünkü kalkanda birikmiş müthiş bir radyasyon oranı var .

Birkaç yıl önce radyasyona karşı epey koricak bir madde türü yapabildiler genede tam koruma yok ama ölmeden gidip gelmeyi sağlıcak kadar iyi.
  • müdür727 M kullanıcısına yanıt
    Açıklaması varmı ? Neden bu kadar az?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falre -- 31 Ocak 2020; 20:0:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: falre

Açıklaması varmı ? Neden bu kadar az?
    Siz kurulmasını neden ismediniz önce bunun cevabını verir misin

Wikipedia denen herkesin bilgi girişi yapabildiği bi yer yoksa sen orada yer yazılanı doğru mu zannettin

• müdür727 M kullanıcısına yanıt
    Ben engel olmadım ki? Neden bahsediyorsun? Evet wikipedia herkes bilgi girişi yapabiliyor ve orda alta kaynak belirtiliyor

• ne uzay ajansı yaw, 2050 de bile uzay ajansımız olmaz bizim.
    almanca bilen varsa Almanya işçi arıyormuş!
    kaçın gidin bu ülkeden...https://www.youtube.com/watch?v=FUBZvUCEdQM&feature=youtu.be&t=274
  • O bile fazla. Şuan ne yapıyor ki bu kurum bu kadar para harcıyor. Yandaşlar maaş alıp yatıyor.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.