Şimdi Ara

Uzaktan Kumandalı Helikopter Süperrrrrrrrrrrrrrrrrrr (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
386
Cevap
0
Favori
71.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende almıştım evde duruyor sinema sisteminin üstünde.Ama ben kadıköyden aldım onun bir büyüğü ve çokta güzel uçuyor.Tahminim bir 15m havalanıyor hemen hemen.Gerçekten hiç yaş farkı olmaksızın zevkli bir oyuncak.Valla canım sıkılınca evde uçuruyorum...Tavsiye ederim herkese
  • ?
    quote:

Orjinalden alıntı: arf*

Kanal ne demek oluyor?

2 kanallı, 4 kanallı yazıyor ya mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arf* -- 26 Temmuz 2008; 10:18:33 >
  • inşallah kalmıştır gitcem bugün bime
    bu arada 2 kanallı 3 kanallı olayı ne oluyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rajeesh

inşallah kalmıştır gitcem bugün bime
    bu arada 2 kanallı 3 kanallı olayı ne oluyor?

bende alcamde evete kanal ne ?
  • bende sbego nun iki kanallısı var çok ezik çünkü böcek gibi yükselip alçalıyo sadece
  • Kanal ne dostlarr!!!?
  • 1 kişi kanalın ne demek olduğunu bilmiyor mu ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: KeepOut

1 kişi kanalın ne demek olduğunu bilmiyor mu ?

Kanal sayısı,modelde hareketi saglayacak olan (gaz,aileron,rudder,flap vs.) servo denilen elektrik enerjisini kinetik enerjiye dönüştüren ekipmanların kaç adet kullanılacagı ile ilgilidir.
    Ornegin bir model arabada sadece gaz ve direksiyon için 2 adet servo bulunur,bundan dolayı 2 kanallı bir kumanda ile bu 2 servoya ileti gonderilir ve yeterli olur.

Ancak model ucak ve helikopterlerin hareket mekanizmaları cok daha ayrıntılı ve kucuk kanatcıklardan olustugu icin,bu modellerde daha cok servo kullanılır,bundan dolayı da secilecek olan kumanda daha cok kanallı olmalıdır.

Ornegin baslangıc seviyesindeki bir ucak icin 4 kanallı bir kumanda yeterli olacaktır.Helikopter icinse 6 kanallı kullanmak gerekir.

4 kanal ile kullanılan bir model ucaga eger egzosundan smoke denilen duman atmasını isterseniz,bunun icin servo ile kontrol edilen bir unite baglanır,o zaman aynı ucak 4 kanallı kumanda ile kontrol edilmez,5 kanala ihtiyac vardır.

Sonuc olarak dusunulen model fonksiyonlarını yerine getirmek icin kac kanala ihtiyac duyuyorsa,buna uygun kanal sayısına sahip bir kumanda secilir.

Ancak bir cok modelci arkadasım,ileride duyulacak extra ihtiyaclar ve fonksiyonlar için,eger sonradan tekrar kumanda degistirmek istemiyorlarsa,bastan ihtiyac olan kanal sayısının fazlası bir kumanda alırlar.

Ornegin model ucaklarla hobby'e devam etmek isteyen ve yeni baslayan bir kisinin,bastan 4 kanala ihtiyacı oldugu halde,eger maddi durumu da musait ise,en basından 6 veya 7 kanallı bir kumanda alması tavsiye edilir.

Sorunuz eger helikopter secerken en az kac kanallı olanı secmeliyim derseniz eger,helikopter ile ilgilenen arkadaslar yardımcı olacaklardır,ancak benim okudugum kadarı ile en az 6 kanallı bir helikopter tavsiye ediliyor.2 kanallı vb. modellere ise hic bulasmayın,cunku herkes sonucunun husran oldugunu belirtiyor.Cunku bir helikopterin duzgun ucus gorevlerini yerine getirmesinde bir cok servo kullanılıyor.

Sanırım acıklayıcı olmusumdur.

Alıntı

• bu helikopterle artislik hareketler yapılıyomu bilen arklar sölermi ?
  • Bizim burda 29'a satıyorlar piccozları ama çok osuruktan şeyler. Sadece yukarı aşağı ve sağ sola dönüyor. İleri geri yok. Yani çılgın gibi uçuyor etrafta.
  • biradere oynasın diye hoşuma gitti ben oynuyom
  • quote:

bu helikopterle artislik hareketler yapılıyomu bilen arklar sölermi ?

22 YTL'ye artislik hareketi olmaz
  • quote:

bu helikopterle artislik hareketler yapılıyomu bilen arklar sölermi ?

Kardeş bu kadar büyük ve elverişli olanı alırsan artislik yaparsın

Buyrun VİDEO VİDEO İÇİN TIKLA
  • Dostum ben 30 saniye kadar şarjla ben 10 dakika götürdüm
    Hatta helinin sahibi yanımda
  • şarj yerini değiştirecem bugün bakalım tam şarj da ne kadar gidecek. Sonuçları yazarım buraya.
  • Bende biladerin buradaki yazıyı görüpte bana tavsiyesi üzerine aldım..Hoş güzel birşeyleri uçurmanın verdiği zevki tatmayan insan algılayamaz ne demek olduğunu..20 küsür milyona bu model bence ideal ileriki modeller için alıştırma olur sizlere beğenmezsiniz atarsınız..
  • arkadaşlar ben aldımda şarj eemiyorum şarj yeri çok dandik ne yapmalıyım birde yeşil yanmalı diyor şarj ederken yanmıyor sebebi nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baycan87 -- 26 Temmuz 2008; 11:30:13 >
  • kardelen alayım mı bunu ne dersin bak al dersen şimdi gidip alıyorum ha hacı cırt la alacam nakit yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: med_cezir197

Uzaktan Kumandalı Helikopter Süperrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Align T-REX 600 CF Frame Combo

940,00 YTL

pervane uzunluğu 120 cm

az daha katarım üstüne gerçek helikopter kiralarım

• Evet , alanlar bilir ömrü 2 gündür
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.