Şimdi Ara

uzaktan kumanda ile araç çalıştırma? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
48
Cevap
3
Favori
28.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atiyba

Bence aşırı gereksiz. Binin aracınıza çalıştırın bekleyin az bir süre. İnerken de aracınız turboluysa kısa bir süre bekleyin, kontağı kapatın ve gideceğiniz yere gidin.

Bence çok mükemmel bir alet, tabiki eğer vaad ettiği gibi kusursuz çalışıyorsa, düşünsenize sabah camdan arabayı çalıştırıyorsunuz, araba ısınıyor içine girdiğinizde sıcacık, özellikle şu günlerde soğuk havalarda sabah arabaya girerken resmen buzhane oluyor.

Onun haricinde yazın da basarsın klima çalışır içerisi serinler.. Bu aletin tembellikle ne alakası var.. Zaten bizim ülkemizde yeni bir sistem ama amerikada bir çok kullanıcı kullanıyor diye biliyorum, yeni arabalarda yok diye ilerde kullanılmayacak garantisini veremezsiniz...

• quote:

# Dilediğiniz saate proglamlayıp o saatte aracınızın çalıştırılmasını sağlayabilirsiniz

# Klimayı çalıştırma özelliği

# Ekranda iç sıcaklık göstergesi

çok hoş görünüyor
  • .

Bunda yıllar yıllar önce görmüştüm bu sistemi. Zırhlı bir araçta takılıydı. Amaç kundaklama ihtimaline karşı makam aracını güvenli bir uzaklıktan çalıştırmak ve iç sıcaklığı ayarlamaktı.

Kullanımı arttıkça iyi markalar-modeller belli olur, rahatlıkla kullanılır.

.
  • arkadaşlar servis desteği olan bir marka olması lazım. bemimki kafayı yediği zamanlarda aletin markasını da bilmediğimden bir kaç yere sormuştum. hocam bunlar eskidi yazılımını bulmak zor falan dediler. Servis destekli bir ürün olsa düşünülebilir ama benimki gibi kafayı yerse bir yerde uğraşmak gerekiyor. Mesela bir ara da seyir halindeyken dörtlüleri yakıp kapatıyordu. Anlayacağınız alet tamamen aracı eline geçirmişti. Vallahi söktürdüm kurtuldum. Orjinalse eyvallah gerisini boşverin.

Gecenin ikisinde motorun bir an stop etmediğini, anahtar elinizde öylece kaldığınızı, Belki otomatik vites olmasa debriyajı falan birden çekerek stop ettirebilirdim, öylede yapamadığınızı, ve o saatte sanayiden bir ustayı uyandırmak zorunda kaldığınızı düşünün. Ben ilk başta akü olayını akıl edememiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

arkadaşlar servis desteği olan bir marka olması lazım. bemimki kafayı yediği zamanlarda aletin markasını da bilmediğimden bir kaç yere sormuştum. hocam bunlar eskidi yazılımını bulmak zor falan dediler. Servis destekli bir ürün olsa düşünülebilir ama benimki gibi kafayı yerse bir yerde uğraşmak gerekiyor. Mesela bir ara da seyir halindeyken dörtlüleri yakıp kapatıyordu. Anlayacağınız alet tamamen aracı eline geçirmişti. Vallahi söktürdüm kurtuldum. Orjinalse eyvallah gerisini boşverin.

Gecenin ikisinde motorun bir an stop etmediğini, anahtar elinizde öylece kaldığınızı, Belki otomatik vites olmasa debriyajı falan birden çekerek stop ettirebilirdim, öylede yapamadığınızı, ve o saatte sanayiden bir ustayı uyandırmak zorunda kaldığınızı düşünün. Ben ilk başta akü olayını akıl edememiştim.

tamam işte bizde ona bakıyoruz zaten yukarıda belirttiğim marka clarion bizde pek bilinmesede araç müzik v.s. sistemlerinde dünyanın sayılı markalarındandır. birde sizin başınıza gelen olay kaç yıllık ? teknoloji değişiyor 3 sene önce navigasyon desen millet suratına aval aval bakardı şimdi istanbulda taksiciler bile elinden düşürmüyor , tesbihin hemen yanında takılı duruyor, var gerisini sen düşün. tecrübenizi paylaştınız teşekkürler ama sizin başınıza bir olay gelmiş olması herkesinde başına geleceği anlamına gelmezki . siz markası bile belli olmaya bir cihaz kullanmışsınız ben kaliteli bilindik markalardan bahsediyorum 50.000 liralık arabaya 100 liralık dengesiz bir sistem takmayacağım sonuçta . ilk verdiğim link türkçe olduğundan cihazın kapasitesini herkes görsün , anlasın diye verilmiştir. kendini ispatlamış kalite bir marka bulursam taktırmaktan çekinmem ve sonuçları buraya yazacağım.. teşekkürler..

• hocam yanlışanlaşılmız benim kullanığım ürünün markası kumandasında silinmiş onun için anlayamadık. mutlaka araç içindeki beyninde markası vardır.

Benim kullandığım ürünü ben taktırmamıştım Allah bilir kaç sene önce takıldı bilmiyorum. Yani dediğiniz doğru yeni ürünler daha iyidir. Benimkinin bozulması yaklaşık 8 ay önceydi ama alet eskiydi.

clarion markasını da biliyorum. Ama marka önemli değil. Montojını servis(Alarmın değil aracımızın servisi) garantili yapmıyorsa hiç uğraşmayın.

Ben aracıma ailemle bineceksem onlardan 10dakika önce biner ısıtırım.
  • quote:

hocam yanlışanlaşılmız benim kullanığım ürünün markası kumandasında silinmiş onun için anlayamadık. mutlaka araç içindeki beyninde markası vardır.

Benim kullandığım ürünü ben taktırmamıştım Allah bilir kaç sene önce takıldı bilmiyorum. Yani dediğiniz doğru yeni ürünler daha iyidir. Benimkinin bozulması yaklaşık 8 ay önceydi ama alet eskiydi.

clarion markasını da biliyorum. Ama marka önemli değil. Montojını servis(Alarmın değil aracımızın servisi) garantili yapmıyorsa hiç uğraşmayın.

Ben aracıma ailemle bineceksem onlardan 10dakika önce biner ısıtırım.

ok . teşekkürler.
  • Cyclone nun yeni nesil oto alarmlarında da var bu muhabbet.Arabaya darbe gelince kumandadan titreşimle ve öterek neresine geldiğini falan gösteriyor.Ayrıca uzaktan kumanda ile araba çalıştırılabiliyor ...
  • quote:

Uzun bir zaman sonra alet kafayı yedi. bir gün arabadan anahtarı çıkardım indim motor stop etmemiş. şaşırdım kaldım. saat de gecenin ikisi uğraş dur.en son akü kablosunu çıkararak motoru durdurabildim. ertesi gün de o sistemi komple söktürdüm.

Bu satırları okuyunca gözümün önüne Recep İvedik 1'deki "akülü arabamı lan bu" sahnesi geldi
    Vitese takıp stop ettirseniz tekrar mı çalışıyordu?
  • araç otomatik vites :D
  • quote:

araç otomatik vites :D

zaten P de çalışacağından sorun olur mu ?
  • konu eski ama uzaktan kumanda ile araç çalıştırmanın dikkatli olunca sakıncası yok gibi 1995 den beri arcımızda Nissan sunny de kullanıyoruz viteste iken açlışması konusunda sorular var viteste ve elfreni inikken çalışmaz özel önleme mekanizması vitese ve elfrenine yerleştiriliyo tabi her parça için eepey bir para demek. soğuk havalarda kullanışlı oluyor. sabah sıcak arabaya binmek :). camları kendisi kaldırdığı için cam kontrolüne gerek kalmıyor. bu sistemi geçen yaz bir usta sistemi yakana kadar sorunsuzdu şuanda çalışmıyor. kısacası kullanılabilinir fakat konrollerini yapmak gerek hangi marka olursa olsun önleme istemi bozuldumu cebinizde eliniz değdi diyelim araç hemen hareket eder+ bu araçların avansınıda yüksek tutmak zorundalar yoksa çalışmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goro1982 -- 12 Nisan 2011; 12:23:17 >
  • yok öyle aküle değil lakin otomatik demişti sanırsam o arkadaş,, bu sebepten stop ettirememişti
  • http://urun.gittigidiyor.com/garaj/otomatik-uzaktan-motor-calistirma-modulu-65291393

bu ürüne baktınız mı? fiyatı da gayet güzel, ayrıca türk malı...
  • 92 model Mazda 929 Royal Classic de bu özellik vardı kışın çıkmadan 5 dakika evvel çalıştır ısınmış motorla beklemeden hareket et. araç otomatik olduğundan p de çalışıyordu bir sorun olmuyordu...
  • güncel olsun.
    var mı son dönem bu ürünlerden deneyen.
    araç hyundai 2012 era start
  • Bende 2004 vectra için düşünüyorum, hergün işe giderken en az 5 dk uğraşıyorum buzuydu lpg ye geçmesiydi derken. Gittigidiyorda modül 115 tl ama montajını yapacak adamı bulmak, daha da önemlisi immo ya zarar verip vermediğini öğrenmek lazım.
  • Bende dün akşam cyclone L-2300 taktırdım. Şimdilik memnunum. Araç 2008 crv
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris_basar

Bende dün akşam cyclone L-2300 taktırdım. Şimdilik memnunum. Araç 2008 crv

Hocam hayırlı olsun, nedir maliyeti, alarm gibi mi oluyo montajı yoksa immobilayzıra müdahale edilerek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alisoylu38

quote:

Orijinalden alıntı: baris_basar

Bende dün akşam cyclone L-2300 taktırdım. Şimdilik memnunum. Araç 2008 crv

Hocam hayırlı olsun, nedir maliyeti, alarm gibi mi oluyo montajı yoksa immobilayzıra müdahale edilerek mi?

Merhaba ben 350 tl ye taktırdım. sistem aslında oto alarm. uzaktan motor çalıştırma ekstra bir özelliği. tabi bu özelliği istiyorsanız immobilizer devre dışı kalıyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.