Şimdi Ara

Uzakdoğu'da para kasma işi - Acil Yardım... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
1.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • simdi kafadan 20 makine desen ucuzundan 12.000$ ucuzdan toptan falan desek 10.000$ ayarladik, 20makine eder 20 diablo3 hesabi 1 de sana 21 hesap 1240€,oda eder 1548$. 20 tane velet saatine 1$ versen 8saaten 8x20=16$ gunluk 1 vardiya 48$ 3 vardiya. aylik 1440$ bayramlari felan cikar yuvarlak 1400$ gider. aylik kira yeme icme felan 200$ desek... ilk ay sana elektirik su mu felan filan yuvarlak hesap 15.000$ geri kalan 11 ay sadece 1500 koy 16500$ buda toplam eder 31.500$
    gunde botsuz kac para cikarttirmayi dusunuyorsun?
  • Çinde bu iş büyük sektör, ciddi haraçlar dönüyor diye biliyorum.
  • @Agamotto
    Hacı, bunlar genelde budist oluyolar, fazla malla işleri yok. Tabi, bir hapishane müdürünün ihtiyaçları daha fazla ve değişik olacaktır. Ben gidip biraz tecrübe ve para kazandıktan sonra, gerekirse başka bir şehirde bir tane açarım. hapishane müdürü benim işi devam ettirse, kim güvenir bir hapishane müdürüne de, gold ya da oyun parası alır ondan. peh...

@ADEBISI
    haklısın hocam. ama benim amacım malı daha az maliyetle, daha ucuza sunmak, pazarda güçlü olabilmek. o yüzden uzakdoğu.

@clabnick
    hocam, söylediğimde mantıksız bir şey var mı şaka olsun?

@sa88...
    hacı, server olayında haklısın, bunu araştırayım. GÜney amerika sakat, mafyası pis. Deniz, kum istersen, uzakdoğuda da var (kamboçya-tayland). Doğu avrupa kısmen düşünülebilir, bu da araştırmam lazım.

@Kyle Butler
    hacı, gamboçya'da kumarhane yasal. aklında olsun. yeni bir sürü kumarhane açılıyor ama büyük kumarhaneye param yetmez. belki pclerin arka odaya bir rulet ve iki makina koyarım ama kamboçya'da internet düzelir de, orada yaparsam para kasma işini.

• Tam zaytung luk haber :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: tusenarul

simdi kafadan 20 makine desen ucuzundan 12.000$ ucuzdan toptan falan desek 10.000$ ayarladik, 20makine eder 20 diablo3 hesabi 1 de sana 21 hesap 1240€,oda eder 1548$. 20 tane velet saatine 1$ versen 8saaten 8x20=16$ gunluk 1 vardiya 48$ 3 vardiya. aylik 1440$ bayramlari felan cikar yuvarlak 1400$ gider. aylik kira yeme icme felan 200$ desek... ilk ay sana elektirik su mu felan filan yuvarlak hesap 15.000$ geri kalan 11 ay sadece 1500 koy 16500$ buda toplam eder 31.500$
    gunde botsuz kac para cikarttirmayi dusunuyorsun?

evet makina 10bin falan eder. bir o kadar da account parası var. bunu bir kere veriyoruz ama. en başta bu giderleri gözden çıkartacağız.

işçi parasını ben şu şekilde hesap ettim, bir çocuğa aylık usd.50.- yeter. 3 vardiya desek 60 çocuk oluyor, aylık personel gideri 3000usd. senin hesapla 7200 usd yapar, 1400 etmiyor. kira falan en fazla 100usd yeterli. organize sanayi bölgesi düşünüyorum, elektrik de ucuz oralarda. ne kadar para yapar, ne çıkar belli olmaz, o kadar çocuk varsa allah rızkını verir diye hesapladım ben.

not: bu arada, ben ah'den 2-3 saatte bazen 5-6m bazen 1-2m gold kasabiliyorsam, zarar etmem diye düşünüyorum. çocukların 10 tanesini ah'ye bıraksam, 10 tanesini de farma göndersem, gelir ya 3-5 bişiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeIIoweeN -- 27 Haziran 2012; 13:06:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GencayA

Çinde bu iş büyük sektör, ciddi haraçlar dönüyor diye biliyorum.

Benim verdiğim hapishane örneği Çin'de gerçekten de yapılan bir iş. Googleda aratın "chinese prisoners forced to farm gold"

@HeIIoweeN
    Hocam Kore düşünür müsün? Benim birader uluslararası yük taşıma firmasında gemi kaptanı, ayarlarım beleşe gidersin. Kore giriş çıkışın çok sınırlı ve ultra güvenlikli olduğu bi ülke sonuçta ama ben soktururum rahat.
  • aylik 50 fazla orda gunluk 1$ yeter oda eder ayda 30$ ne kadar kissan okadar iyi
    gunluk 1kisinin cikartabilecegi taban-tavan bir bulsan iyi olur hemen yillik kazanc hesaplarsin hemde belli bir limit olur cikartamayanin parasini kesersin yada sutlarsin
    ah gunluk garanti getiri degil onu bonus olarak say cikan iyi itemlerin satisindan gelecek + para
    15 kisi ful item gold farm yapsin gerisi item satisi ile ugrassin gerekirse sayiyi arttirir azaltirsin. gunluk bir limit hesaplamalisin ah geliri disinda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tusenarul -- 27 Haziran 2012; 13:13:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agamotto

quote:

Orijinalden alıntı: GencayA

Çinde bu iş büyük sektör, ciddi haraçlar dönüyor diye biliyorum.

Benim verdiğim hapishane örneği Çin'de gerçekten de yapılan bir iş. Googleda aratın "chinese prisoners forced to farm gold"

@HeIIoweeN
    Hocam Kore düşünür müsün? Benim birader uluslararası yük taşıma firmasında gemi kaptanı, ayarlarım beleşe gidersin. Kore giriş çıkışın çok sınırlı ve ultra güvenlikli olduğu bi ülke sonuçta ama ben soktururum rahat.

Kuzey Kore herhalde. Ya ordaki Kim Jong'un oğlu biraz sakat ya. hani başka yerde çocuk işçi çalıştırmaktan falan üç beş ceza, bir iki rüşvetle kurtulabilir insan ama, bu herif adamı ya astırır ya öptürür. tırstım ben Kuzey Kore işinden. Bir de Kore savaşı olayı var hacı. Güney Koreliler bizi seviyor da, bu kuzeyliler sevmiyordur büyük ihtimalle. Dur bak, kafam şimdi yerine geldi, bu kuzeyin interneti bile yoktur ya da sınırlıdır zaten. Sen güneyi söylüyorsun. Güney zengin be hacı, usd.50.- ye sigortasız çalışacak çocuk bulmak sıkıntı olur sanki.

• Çocukları niye 3 vardiya çalıştırıyorsun? 16 saat çalışsınlar 8 saat uyusunlar günde. işleri ne? 1000usd cebinde kalır.
  • Çocukları öldüreyim mi çalışmaktan. Nasıl 16 saat çalışsın çocuklar? Vur diyince öldürmeyelim beyler. Çocukların hepsinin okula gideceğini farzediyorum, sabahçılar öğleden sonra çalışacak, öğlenciler de sabah saatlerinde. Gece vardiyasına ise ilkokul terkleri alacağım ama o konuda çekincelerim var, neyse...

Ayrıca, aylık usd.30- az bir çocuk için. çalışma saatleri ve ücret, personelin mutlu olması için önemli. Ciddi iş yapıyoruz, para kasıp item kovalıyoruz. Çocuklar mutlu olmazsa, kötü enerji işyerine hakim olur ve senin magic find isterse %250 olsun, hiçbir işe yaramaz. Bu riske giremem. Hatta işler iyi giderse, müessese düzlüğe çıkarsa, çocuklara ssk da yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeIIoweeN -- 27 Haziran 2012; 13:24:52 >
  • Saçmalayınca komik olunacağını mı sanıyorsun ?
  • Konu uzmanlık alanıma girdiği için senin için ufak bir araştırma yaptım.

Gerekli olan malzemeler;
    1. Bilgisayar (20 Adet c2duo işlemcili mac) Şu adreste ki bilgisayar idealdir.
    http://www.ebay.com/itm/Apple-iMac-20-Desktop-MB417LL-A-March-2009-/150845897380?pt=Apple_Desktops&hash=item231f1dbaa4#ht_500wt_1156
    Eğer Mac yerine PC alırsan daha ucuza mal ediyor gibi görünebilir ama çıkaracağı sorunlar neticesinde verim düşecektir. Bu da sana zaman ve para kaybı olarak geri dönecektir.
    Tanesi 200 $ olan bu bilgisayarlardan 20 tanesi toplam 4000 $ yapar. 2000 $ da shipping e versen sana 6000$'a mal olur. 12 Ay amortismandan aylık maliyeti sana 500$
    2. Kullanıcı (20 Adet 13 yaş ve üzeri en az yaş gerekiyor. Eğer daha küçük olursa ebeveyn kontrolünde olacağı için anne/babaları izin vermeyebilir)
    Çalışanların aylık ücretleri Çin,malezya..vb ülkelerde 100-120$ arası değişiyor. Bir işçinin toplam maliyeti ise aylık ortalama yemek vs dahil olmak üzere 150$'ı buluyor. Toplam 20 işçi sana aylık 6000$ 'a mal olur. Eğer 3 vardiya yaparsan bu sana 18000 $ olarak yansır.
    3. İnternet üzerinden reklam yapman gerektiği için aylık olarak 1000 $ gibi bir rakamı gözden çıkarman gerekiyor.
    4. Ek giderleri elektrik,internet vs %20 olarak hesap edeceksin. Bu da sana 1500 $ olarak yansır.

Yani aylık bazda maliyetin 9000$

Gelelim güzel konulara;

Bilgisayarları 24 saat çalıştırman mümkün değil. Çok güçlü bir power supply alman gerekiyor ki astarı yüzünü geçer. Günlük ortalama 20 Saat çalışan bir bilgisayar + kullanıcı sana;
    1 Saatte 150-250k arası gold + 2 Adet satılabilecek item =250 - 300k arası gold. Ortalama olarak 300k kabul etmen gerekiyor.
    Bu da işletmenin günlük olarak 120.000 K gold yapar yani 120 M
    1M gold'un güncel satış fiyatı ortalama olarak 3,5 $
    Kaynak 1 :http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l2736&_nkw=diablo+3+gold
    Kaynak 2 :http://www.pvpbank.com/buy-gold.aspx?game=Diablo3-EU
    Kaynak 3 :http://www.cheaperzone.com/Diablo3-EU/EU-Normal%20Mode%20Severs.html

Senin günlük kazancın ise 120 x 3,5 $ = 420$

Aylık 25 Gün çalışırsan eğer 10.500$ gibi bir rakam ediyor. Bu da sana yaklaşık olarak 9.500$ gibi bir gelir getirir (prim,yeni itemler,ödüller vs giderleri %10)

Gider = 9.000 $
    Gelir = 9.500 $
    Kar oranı %5,5
    Böyle bir şirketin ayakta kalması söz konusu değildir.

Şahsi kanaatim bu işe girilmesi doğru değildir.

• @failimechul

Giderleri çok yüksek tutmuşsun be hocam. 6000$a 3 vardiya 20 çocuk çalıştırılır aylık. Normal bir yetişkinin aylık ortalama ücreti 100$ civarı ama çocuk çalıştırılacak sonuçta. Ayrıca bu iş tamamen farm üzerine olacağı için normal bir insanoğlunun farmlayacağından çok daha fazla gold farmlarlar çinliler, ustalar bu işte, güven bana.

Kendi hesaplarıma göre aynı çalışma süresine sahip bir işletme yaklaşık 50%den fazla kar getirir.
  • @Failimechul

Hocam, çok karamsar bir tablo çizdin. Ayrıca işçiliği biraz fazla hesapladın sanki. şu an kamboçya'da ayda usd.70.- alıp, 12 saat çalışan garson var. sadece garsonluk değil, hamallığı da yapıyor. Çocuk işçi konusu ise çok kolay, aileye para versen satarlar bile sana. O derece. aylık usd.50.- den 3000 usd ye halledilir personel işi. Ayrıca hapishane seçeneğini de unutmamak lazım

Bir de, sadece farm yok, ah de var. Dediğim gibi sadece AH de iki saat takılarak 1m-2m kasabiliyorum. Ben bunu zevk için yapıyorum, daha yüksek rakamlı itemlerde daha fazla olabilir edilecek kar. Ayrıca iş olarak yapılırsa, başka teknikle kar marjını yükseltmek çok zor değil, yeter ki piyasayı yükseltecek kadar paran olsun elinde. Neyse, Ah konusu tartışmaya çok açık konu...

• Arkadaşlar, 10 güne kadar Çin'e gideceğim. D3 ve diğer mmorpgleri sorunsuz çalıştırabilecek uygun sistem tavsiyesi yapabilecek olan var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeIIoweeN

Arkadaşlar, 10 güne kadar Çin'e gideceğim. D3 ve diğer mmorpgleri sorunsuz çalıştırabilecek uygun sistem tavsiyesi yapabilecek olan var mıdır?

Çinde misin gittin mı noldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tipsizz!!

quote:

Arkadaşlar, 10 güne kadar Çin'e gideceğim. D3 ve diğer mmorpgleri sorunsuz çalıştırabilecek uygun sistem tavsiyesi yapabilecek olan var mıdır?

Çinde misin gittin mı noldu

Sallıyor büyük ihtimal, yazdıkları çok saçma idi çünkü.
  • quote:

Adam asıl sorun için dikkat toplamış ama asıl soruya cevap gelmemiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amrothrim

quote:

Adam asıl sorun için dikkat toplamış ama asıl soruya cevap gelmemiş

para yok o işde ya yakuzalar harç alıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: SworderDante

Trollü Beslemeyin.

Şu tip konulara mesaj yazmayın o kendi ölüp gider zaten

Hele otur soluklan bi yeğenim.

Bu konuda trolling yok, geyik var. Bu tür espri anlayışını anlarsın ya da anlamazsın o senin problemin. Ciddi ciddi cevap vermiş, tavsiyede bulunmuş gibi görünen arkadaşların çoğu da geyik yaptılar zaten. Diğer bir grup, saçma, maçma yazanlar da, okuduğunu anlamayanlar. Ciddi anlamda bakarsan saçma olduğunu biz de biliyoruz. Kim cafede çalıştırmak için analitik düşünebilen çocuk arar?

Trolling nedir önce onu öğrenmeni tavsiye ediyorum sonuç olarak, bir de okumayı.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.