Şimdi Ara

uzak masa üstü bağlantısı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
48.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    benim sabit ip var ama iki bilgisayar bağlamak istiyorum ( Evimden iş yerimdeki iki bilgisayara bağlanmak istiyorum.) nasıl yapabilirim. ACİLLL
  • arkadaşlar bu tür programlara gerek kalmadan ve modeminizde hiç port açmadan uğraşmadan ve kafa yormadan uzak masa üstü bağlantının en kolay yolu logmein'dir.www.logmein.com internet istesi tamamı ile ücretsiz size uzak masa üstü yapmanızı sağlıyor. nasılmı oluyor?
    www.logmein.com adresine girip ill önce üye oluyorsunuz. üyelik onaylandıktan sonra panelinize giriyorsunuz. ve oradan uzak masa üstü yapacağınız bilgisayarı kayıt ediyorsunuz. yani uzak masa üstü bağlanacağınız bilgisayar ile bu panele girip bir kere kayıt yapıyorsunuz. daha sonra kayıt yaptığınız bilgisayara her nerede ve hangi pc de olursanız olun ( sadece pc de internet olmalı) o pc ye uzaktan bağlanabiliyorsunuz. ayrıca logmeinin bir çok farklı hizmetleri var. anlık bir bilgisayara bağlanabiliyorsunuz. yani siz ankaradasınız ve almanyada olan birine uzak masa üstü ile bağlanmak istiyorsunuz. bunun içinde rescure diye bir hizmeti var logmeinin. size şiddetle tavsiye edebileceğim bir site. eğer zamanım olur ise size logmeini resimli anlatırım. ama bunun için söz yok.

• Bir tavsiyede ben yapayım
    Sabit ipsi olan için RealVNC programını tavsiye ederim.Ben kendim kullanıyorum evden işteki makinayı makina başındaymış gibi kullanabiliyorsunuz.Kullanıcı adı ve password ile istenmeyen kişilerin bağlanmasını (İp biliyorsa) engelleyebilirsiniz.İsteyen arkadaşlara programı verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetclk -- 21 Şubat 2008; 10:28:16 >
  • ıp bılmenız gerekıyor ama modem uzerınde yapılan port ayarlamasını local ip ye yonlendırılmıs 3399 ve 4489- portu açmalısınız
  • radmin cok iyi bir program fakat paralı bana lisanslısı lazım oda 50 makinalık 1495$ civarı olması lazımdı.ben remote controlu PC tabanlı CNC tezgahta kullanıcam.makinalarımız yurtdışına da satıldıgı için herhangi bi software update de yada pcdeki herangibi bir sorunda ulasmak istiyorum.radmin denemesini fabrika içinde yaptım gayet basarılı ,uzak masaüstü makinanın sistemini log off yapıyor (işime yaramadı anlıcagınız),teamviewer diye bi program denedim ehh fena değildi,benim isteğim şu iyi bir remote control programının freeware versiyonu varmı (patronum zarara girmesin :D ),kuşkumda makina örn. ingilterede ve ben buradan calıstırmak istesem ne kadar bi gecikme olur arada (makinayı bindirmekten korkuyorumda :) ). despon arkadasımın verdiğiwww.logmein.com incelicem umarım işimi görür...bitirmeden bir sorum var. makinaya webcam bağlasam remote control yaparken aynı zamanda izleyebilirmiyim ? ben pek sanmıyorum ama genede sorayım istedim.

• teamwiever

setup dosyasını kurun team viever quis dosyasını karşı pc dekı kursun size id ve pasport u versın kendi pc nızde gibi karşı pc dekı pc yı yonetın.
    masaüstünü yönetmek için remote support seçili olması gerekmektedir. kolay gelsin
    aşşadaki linkten indirebilirsiniz.

http://rapidshare.com/files/57493421/TeamViewer_Setup.exe
  • uzak masa üstü bağlantısı ile ilgili bi şey sorcam ip numaran alınmadanda bağlantı yapılabiliniyomu çünkü böle biş ey başıma geldi uzak masa üstü programını aldığım siteye hangi mail adresimle aldısam karşı taraf mail adresime girerek benim bilg ulaştı şiremi kullanıcı adımı sordu falan bu olabilirmi ve ayrıca daha sonra istedği zamn girebilirmi iznim olmadan ne yapmam lazım engellemem için lütfen cevap yazarsanız sevninirim
  • en iyisi team wiewer ri kullanın aranızda anlaşın o size ıd ile şifreyi versin siz bağlanın bu kadar basit
  • Yerel ağ için RealVNC, aynı ağda olmayan bilgisayarlar için ise TeamViewer en iyisidir...
  • Teamviewer çok basit ve kullanışlı bir yazılım. Fakat bu programda 15 gün deneme sürümü ile geliyor. Satın almak içinde nerdeyse bir pc parası istiyorlar.
  • kaç senedir pc kullanıyorum bi şu uzak masa üstü . bağlantısını yapamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sorsoy

Teamviewer çok basit ve kullanışlı bir yazılım. Fakat bu programda 15 gün deneme sürümü ile geliyor. Satın almak içinde nerdeyse bir pc parası istiyorlar.

Ücretsiz olarak kullanabiliyorsun. Deneme sürümü filan yok...
    Free...
  • ilk baştaki cevaplarda millet o kadar kendini kasmışki sanki roman yazılıyor..son biriki mesajda yazılmış ve bende onu söylüyorum ve kullanıyorumda TEAMWİEWER <<< dalının en iyisidir ve basit kullanımı ilede çok kolay olarak karşı tarafın pc sinide kontrol edebiliyosunuz...tek şartı karşılıklı iki pcdede kurulu olucak buda o kadar sorun değil yanılmıyosam

Yaşasın TEAMWİEWER
  • Biraz konudan bağımsız olacak ama @ONUR ilgimi çekti. üyelere davranışları çok ukelaca.

umarım aşağıdaki sözden kendine bi çıkarım yapar...

""İnsanlar başaklara benzer, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler..""
    Montaigne
    Uzak masa üstü için ip biliyosan radmin/windows remote. bilmiyosan yada dinamik ip e bağlanıcaksan teamwiewer
  • Uzak Masaüstü içi 5 Farklı Yol Vardır
    1: Remote Desktop
    2: Remote Admin
    3: Third Party Proramlar
    4: Web Siteler Üzerinden
    5: Trojen Yollayarak

- Remote Desktop için Systeminizde Firewall Varsa 3389 Nolu Portu Açmanız.
    ADSL Kullanıyorsanız Nat Oluşturmanız Ve kullanıcı Hesabında Şifre Olması Gerekir.
    TabiGüvenlik ayarlarında Uzak Masaüstünün Açık Olması Gereklidir.

- Radmin için Bağlanacağınız PCye Server'ı Kurup Şifreyi Belirlemeniz Güvenlik Duvarından
    4899 Nolu Portu Açıp izleyeceğiniz Pc'ye Wiever'ı Kurarak IP Adresini Belirtmeniz Gerekir.

- Third Party Programlar için Programın Kullanım Şeklini Bilmelisiniz.

- Web Siteler Üzerinden Yapacaksanız Kendi Pc'nizde Ve Bağlanacağınız Pc'de ActiveX - Java - Html
    Ayarlamaları Gerekecektir. Ve Bağlanmak istediğiniz Pc'nin Şifreli Olması Gerekmektedir.

-Trojen Yollayarak Bağlanmanız için Bu Metodları Biliyor Olmanız Veya Deneme Yanılma Yollarını
    Denemeniz Gerekmektedir. Çünkü Kimse Size Bunları Kolay Kolay Söylemez

Kolay Gelsin...

• Teamviewer free idi bir ara şimdi 15 günlük deneme sürümü oldu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bekotechno

Teamviewer free idi bir ara şimdi 15 günlük deneme sürümü oldu.

Free olarak kullanmaya devam ediyorum aylardır...
  • Peki arkadaşlar,

Benim işyerimde xp, evimde mac var... Bağlanabilirmiyim iş yeri bilgisayarıma?

Edit:
    Evet bağlanabilirmişim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pj -- 8 Nisan 2009; 16:31:22 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.