Şimdi Ara

uzak kablosuz bağlntı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar müstakil evlerin olduğu bir mahalede oturuyoruz, aramızda 500 metre olan bir arkadaşla internetimi ortak kullanmak istiyorum ne kullanmalıyım bir önerisi olan var mı, yalnız komik çanak anten uygulamaları falan istemiyorum sizden istegim fazla kablo karmaşası yaratmayacak iyi bir güçlendirici ne olablir

• tarsuslu2410 T kullanıcısına yanıt
    Ubnt power aPn işi yapar ama bulabileceğinden emin değilim yada outdoor ap kullanacaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarsuslu2410

selam arkadaşlar müstakil evlerin olduğu bir mahalede oturuyoruz, aramızda 500 metre olan bir arkadaşla internetimi ortak kullanmak istiyorum ne kullanmalıyım bir önerisi olan var mı, yalnız komik çanak anten uygulamaları falan istemiyorum sizden istegim fazla kablo karmaşası yaratmayacak iyi bir güçlendirici ne olablir

Sizin dediginiz sekilde canak anten kombinasyonlari var
    Ama bu mesafe icin gerek olmasa bile yinede dis ortam bir ap almaniz gerek
    Birebir gorus varmi kot farki nedir engel vs
    Belirtirseniz iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evler karşılıklı yükselti farkı yok şimdilik arada ev de yok aslında kuş uçuşu en fazla 300 metre eder
  • bir sorum daha var şimdi modem bende kablosuz modem acaba bir outdoor ap alsam acaba bu cihazı benim eve mi yoksa interneti vereceğim arkadaşın evine mi kurmam gerekiyor.
  • quote:

bir sorum daha var şimdi modem bende kablosuz modem acaba bir outdoor ap alsam acaba bu cihazı benim eve mi yoksa interneti vereceğim arkadaşın evine mi kurmam gerekiyor.

Bu tepkiye gore degisir
    İster kendi tarafiniza sabitler ap yaparsiniz
    İster client olarak arkadasiniza kurarsiniz

• o zaman söyle söyleyim acaba hangisi daha verimli olur.
  • quote:

o zaman söyle söyleyim acaba hangisi daha verimli olur.

Alici tarafinda kablolu lazimsa alinacak ap yi modem tarafina kurup karsi tarafta yayini kablolu ve kablosuz tekrar etmek daha mantikli

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.