Şimdi Ara

UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.207
Cevap
130
Favori
440.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cihazım bulundu. havayolu şirketi aylar sonra bagajımı buldu ve teslim etti.
    Ben de henüz yeni cihaz almamıştım, sorun çözüldü...
  • Arkadaşlar selamlar. Ben maskemi değiştirmek istiyorum. Sgk ücretin belli bir kısmını karşılıyormuş. Bunun için yapmam gerekenleri kısaca yazarsanız çok makbule geçer. Teşekkürler.

Bugun SGK ile konuştum. Cihazın fauturası ile bağlı olduğunuz SGK ya basvurursanız geri ödeme alırsınız dediler. Doktora muayene olmaya gerek yok dediler. Bilgilerinize arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkaydogan -- 21 Ekim 2015; 18:51:14 >
  • Arkadaşlar İzmirde nereden temin edebiliriz. Tavsiye edebileceğiniz biyer varmı.
  • Hangi düz cpap marka ve modelini tavsiye edersiniz.
  • İlginize tşk.
  • muratoto kullanıcısına yanıt
    Ödeme Gücünüz var ise kesinlikle Philips Respironics In461 Modelini Tavsiye ederim.
    A Flex Özelliği
    Sd Kart Özelliği ( AHİ , Kaçak gibi önemli verileride kaydeden)
    Cpap Check Modu İle Konfor ve Tedavinizi Garanti Altına Almış olursunuz.
    Cihazın Fiyatı Yüksek Gelir İse
    Philips Dorma 100
    Resmed S8
    Fisher & Paykell
    Devilbiss Sleepcube
    Curasa

Tercihlerinizde üst sıralarda olabilir.
  • berkaydogan B kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Öncelikle Cihaz Raporunuzu Aldığınız ( İşleminiz Daha Kolay Olur ) yada uyku laboratuvar ı olan herhangi bir hastaneye gidip ilgili doktordan maske için rapor ve
    reçete yazdırıyorsunuz ( Hortum/Devre ' de yazdırmanızı tavsiye ederim ) .
    Daha sonra maske alıcağınız firmadan alacağınız fatura, Ubb çıktıları , yetki belgesi , Kimlik Fotokopiniz ile bağlı bulunduğunuz SGK Sağlık SGM Merkezine Gidiyorsunuz.
    Ödeme Servisine Evraklarınızı Verdikten sonra Bulunudunuz ile Göre 1-3 ay Arasında Paranızı alabilirsiniz.
  • Philips cihazımı devletten aldım ve 5 yıldan beri kullanıyorum,daha önce 1 defa bakım yaptırdım ama artık eskisi gibi güçlü hava gelmiyor,hala 10 yıl süre var herhalde yeni makine için,bunun bir çözümü yokmudur arkadaşlar?Yeni otomatik cihaz almayı düşünüyorum,bu makine randıman vermiyor artık ve eski model...
  • farrow F kullanıcısına yanıt
    Yaşadığınız şehri söylerseniz size yardımcı olmaya çalışırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetbursagunay

Yaşadığınız şehri söylerseniz size yardımcı olmaya çalışırım

İstanbul / Beylikdüzü
  • uurakca! U kullanıcısına yanıt
    Hocam ben direk faturayla birlikte SGK ya gittim. Gerekli formu doldurdum. Memur bunların Ankara'ya gönderileceğini söyledi. Eminsin sadece fatura ile olduğuna değil mi diye bana soruyor.. Kendi işlerinden pek haberleri yok. SGK nın çağrı merkezinde bana bu şekilde olduğunu söylediler dedim. Günah benden gitti diyor. Bakalım ödeme alabilecekmiyiz.
  • bende dün afyon kocatepe üniversitesi araştırma hastanesinde 2 nci teste girdim banada cihaz almam gerektiğini söylediler ancak hangi cihaz olduğunu söylemediler sanırım cuma namazından sonra gidip sonuçları alırım ufak ufak araştırmalara başlıyorum konuya yazı yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim şimdiden
  • İyi akşamlar,
    Eşimin yaklaşık 6 aydır kullandığı Resmed S8 marka cihaz hava vermemeye başladı. Cihazı 2 kere aldığımız yere götürdük. İlkinde bir ayar yapıp verdiler ama cihaz yine hava vermedi. İkinci sefer 15-20 gün tamirde kaldı, cihazda bir sorun olmadığı, kalibrasyonunun yapıldığı söylendi. Bugün yine denedik ve yine hava yok. Böyle bir problem yaşayan oldu mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu mesajı okuyanlar için asıl aradıkları noktaya değinecek bir yazı yazayım..

sürekli 9cm de ısıtıcılı nemleniricili + nazal maskeli manuel cpap cihazı raporı aldım 702 tl geri ödeme ziraat bankasına

philips respironics dorma 100 ( cpap+nemlendirici+nazal maske )
    fisher&paykel Hc234
    Devilbiss cpsp+nemlendirici (standart)
    resmed S8 elite cpap + mirage fx

bu 4 marka hem ekonomi olarak hemde işlevsellik olarak en önde geliyor. yaşadığım yerde bu markaların hiçbiri yok bu yüzden hangisini en hızlı getirebilirsem onu alacağım ama kendi önceliğim
    devilbiss +resmed + philips ve F&P olurdu.

herkese Allahtan şifa diliyorum Geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hussein Genghis -- 14 Aralık 2015; 13:07:39 >
  • Autho cpapa yazıldı bana. yaşım 27 . Sürekli uykum var. uyuyunca uykumu alamıyorum. sürekli uyumak istiyorum. Peki bu belirtiler olup cpap cihazi kullandıntan sonra keçiyor mu? yani uykumuzu alıyor muyuz ?
  • Banada kaliteli bir maske lazım. Hangi markayı tavsiye edersiniz.
  • @mahoni_38 Devilbis auto cpap ısıtıcılı nemlendiriciliden asla şaşma belirtilerde bende 3 gecedir yatıyorum sabahları sanki biraz daha iyi gibiyim ama psikolojik te olabilir henüz çok erken
    @muratoto Nazal maske kullan PureBreath SLP9250 Çift Silikon Yastıklı Nasal Maske
  • Philips respironics marka cihazın su basıncı ayarinin nasıl yapıldığını bilen var mı acaba?

• Arkadaslar annemdede agir dereceli bu apne sorunu var ve uykuda kalbi duruyor.bl rapora baktim 7cm kup ayar ve n-cpap makinasi yazmislar.bu makinanin uygun ve kalitelisi hangisidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi souledge -- 1 Ocak 2016; 14:58:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahoni_38

Autho cpapa yazıldı bana. yaşım 27 . Sürekli uykum var. uyuyunca uykumu alamıyorum. sürekli uyumak istiyorum. Peki bu belirtiler olup cpap cihazi kullandıntan sonra keçiyor mu? yani uykumuzu alıyor muyuz ?

Kesinlikle düzenli olarak cihazınızı kullanın, yaşınız genç olduğundan dolayı faydalarını etkin bir hızla hissedersiniz. Uyku evreleri normale dönmeye başladıkça çok daha dinç, sağlıklı ve zinde olduğunuzu göreceksiniz. Geçmiş olsun
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.