Şimdi Ara

UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
1.906
Cevap
83
Favori
307.610
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    0 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kopernikolatesla

Philips respironics marka cihazın su basıncı ayarinin nasıl yapıldığını bilen var mı acaba?

Üzerinde dalga dalga şeklinde nemlendirici işareti var. Teyp çevirme şeklindeki tuşa bastığınız zaman sıcaklık derece ayarları çıkıyor olması gerekiyor. 1 - 5 arası. Umarım yardımı olur...

Çok yüksek bir basınç değil. Ancak, nefes esnetme özelliği olan bir cihaz olmasında büyük yarar var. Annenizin yaşı ve kalp durumu nedeniyle. Raporlama özelliği olması ise ayrı bir önem taşıyor. Durumunu takip edebilmek için klinik çalışması yapılmış olan bir cihaz tercih edebilirsiniz.

AHİ indeksi : klinik olarak verdiği raporun doğruluğu kanıtlanmış olsun. (İyi marka tercih etmek gerekiyor)

Nefes esnetme özelliği olsun.

Son olarakta geçmiş olsun.
    |
    |
    souledge kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ApneliUyku

Çok yüksek bir basınç değil. Ancak, nefes esnetme özelliği olan bir cihaz olmasında büyük yarar var. Annenizin yaşı ve kalp durumu nedeniyle. Raporlama özelliği olması ise ayrı bir önem taşıyor. Durumunu takip edebilmek için klinik çalışması yapılmış olan bir cihaz tercih edebilirsiniz.

AHİ indeksi : klinik olarak verdiği raporun doğruluğu kanıtlanmış olsun. (İyi marka tercih etmek gerekiyor)

Nefes esnetme özelliği olsun.

Son olarakta geçmiş olsun.

Alıntıları Göster
    Menşei, Amerika.

• Teğmen
    125 Mesaj
    quote:

Menşei, Amerika.

Merhaba bu cihazın ısıtıcı/nemlendirici özellikleri var mı?Otomatik mi,basıncı otomatik ayarlıyor mu?

Benim Philips i 5 yıldır kullanıyorum ama artık üfleme performansı bakım yaptırmama rağmen iyice düştü.Daha konforlu bir makine almak zorundayım,hem biradere hemde bana lazım.Malum devlet 10 yıl dolmadan yenisini vermiyor...

Öncelikle ilginize teşekkür ederim fakat sorduğum ısıtıcı değil su basıncı cmh2o cinsinden örneğin şuan 7 benim cihaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ApneliUyku kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba, evet otomatik ve ısıtıcı nemlendiricisi var. Evet 10 yıl çok uzun bir süre, kesinlikle aynı fikirdeyim.
    |
    |
    farrow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Site

Linkini verdiğim siteyi ziyaret edebilirsiniz. Umarım yardımcı olur..
    |
    |
    kopernikolatesla kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çok teşekkürler. Böyle bir platform olduğunu bilmiyordum orjinal bir yere benziyor.

quote:

Işte bahsettigim kesinlikle bu

Çok teşekkürler. Böyle bir platform olduğunu bilmiyordum orjinal bir yere benziyor.
    10 yıl cihaz olayı hususunda. Ben medikalci iken (ama uyku cihazları ile cok az ilgili iken) bir meslektasım performansı düşen. bozulan cihazları teknik servisten cihaz tedavi yapmıyor veya bozuktur tarzı bir rapor ile zimmeti düşürülüp yeni cihaz alınabiliyor demişti. Bir soruşturun isterseniz.
    |
    |
    quote:

Menşei, Amerika.

Philips te bir arkadaş çalışıyor ona sordum 1500 Dolar dedi cihaza :(

Bu cihazı gözüme kestirdim 2 tane alacağım için iyi araştırma yapmak durumundayım,şarj aleti ekleme özelliğide mevcut ve susuz nemlendiridi özelliği hoşuma gitti.Bit sitede 1700 TL fiyat istenmiş farklı modelleri varmıdır acaba?

Işte bahsettigim kesinlikle bu

Sevindim. Rica ederim..
    |
    |

Orijinalden alıntı: farrow

quote:

Menşei, Amerika.

Philips te bir arkadaş çalışıyor ona sordum 1500 Dolar dedi cihaza :(

Bu cihazı gözüme kestirdim 2 tane alacağım için iyi araştırma yapmak durumundayım,şarj aleti ekleme özelliğide mevcut ve susuz nemlendiridi özelliği hoşuma gitti.Bit sitede 1700 TL fiyat istenmiş farklı modelleri varmıdır acaba?

Farklı modelleri var. Sizin kullandığınız cihazın muadili (yani otomatik olan) resimde paylaştığım cihaz. Evet, batarya seçeneği ve güneş enerji perdesi var. + Susuz nemlendirme ve Isıtıcılı nemlendiricisi var. Fiyat konusuna gelince, yüksek fiyat almışsınız.

TR de ki tek yetkili ithalatçısı

Web Sitesi Adresi

Facebook iletişim adresi

Direkt olarak hastaya satışları mevcut. Fiyat almanızı kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApneliUyku -- 6 Ocak 2016; 5:29:20 >
    |
    |

• Er
    8 Mesaj
    Selamlar arkadaşlar. Bana bir yol gösterin lütfen. Ben Ankara'da Güven hastanesinde uyku testi oldum ve apne teşhisi kondu. Ancak hastanenin SGK anlaşması olmadığından ikinci aşama testi Turgut Özal hastanesinde oldum ama bu testte de yeterli sonuç alınamadığı için test tekrarı istendi. Tam test tekrarı yatışı yapacaktım ki o hastanenin de SGK anlaşması bitti. Şimdi ben elimde iki raporla ortada kalakaldım. Bu cihazı yazdirabilmek için nereye gitmemi onerirsiniz? Teşekkürler.

Orijinalden alıntı: klonidin

Selamlar arkadaşlar. Bana bir yol gösterin lütfen. Ben Ankara'da Güven hastanesinde uyku testi oldum ve apne teşhisi kondu. Ancak hastanenin SGK anlaşması olmadığından ikinci aşama testi Turgut Özal hastanesinde oldum ama bu testte de yeterli sonuç alınamadığı için test tekrarı istendi. Tam test tekrarı yatışı yapacaktım ki o hastanenin de SGK anlaşması bitti. Şimdi ben elimde iki raporla ortada kalakaldım. Bu cihazı yazdirabilmek için nereye gitmemi onerirsiniz? Teşekkürler.

1. Gece PSG testi yapıldıktan sonra "Uyku Apnesi" teşhisi konulduysa, 2. Gece Titrasyon testi yapılması gerekiyor. Neticesinde sağlık kurul raporu ve reçete yazılıyor. Size anlattığım bu işlemlerin normal şartlar da aynı hastanede gerçekleşmiş olması gerekir. Sağlık kurul raporu ve reçete belirtilen 2 test raporuna istinaden yazılabiliyor. İşlem gördüğünüz iki hastanede sizi mağdur etmiş. Size bu mağduriyeti yaşatan yerlerle görüşmenizi tavsiye ederim. Çözüm ne olabilir?... Bunu ancak onlar bulabilir ve onların sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. Gerekirse "İl Sağlık Müdürlüğü" ne şikayet edin. Geçmiş olsun
    |
    |

• Er
    8 Mesaj
    Hocam verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. merak ettiğim bir husus var. acaba uyku testi ile (ilk test) cpap titrasyon testinin farklı hastanelerde olmasının önünde mevzuat engeli var mı? yani bu elimdeki raporlar boşa mı gitti şimdi?

Rica ederim, ne demek. Bazı illerin SGK 'sı herhangi bir sorun çıkarmazken bazı iller de kabul görmüyor. Ancak sizin talihsizliğiniz son yatış yaptığınız hastanenin SGK anlaşmasının bitmiş olması. Hastanenin SGK anlaşması bittiği için doğal olarak size sağlık kurul raporu ve reçete verse bile SGK kabul etmeyecek. 1. Gece testi X hastanesi 2. gece testi Y hastanesi üstüne birde Y hastanesinin SGK ile anlaşması bitmiş. Ancak bu durum zorlanabilir mi? Evet, zorlanabilir. Denemekten hiçbir şey kaybetmezsiniz.

1. adım: 2. gece yatış yaptığınız hastaneye gidin ve "Sağlık Kurul Raporu ve Reçete"nizi alın. SGK ile anlaşması bitse dahi size söylediğim belgeleri vermek zorundalar.

2. adım: Ankara yazmışsınız, Ankara SGK iadeli cihazlar servisine gidin, evraklarınızı memura teslim edin "Cihaz yoktur mührü" vurduktan sonra reçete edilen cihazı almaya hak kazanmış oluyorsunuz. (Eğer SGK'nın stoklarında cihaz varsa, size o cihazı zimmetler, dışarıdan yeni cihaz almanıza izin vermez)

Söylediğim adımları izlemeniz gerekiyor. Sonuç ne olur?... Umarım olumlu olur ve memur evraklarınızda sorun çıkarmaz, mührü vurur, istediğiniz cihazı alır ve tedavinize başlarsınız.
    |
    |
    klonidin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
    8 Mesaj
    Sorun bundan ibaret olsa mesele yok hocam. CPAP titrasyonu testi yeterli sonucu vermediği için doktor test tekrarı istemişti. tam onu yaptıracağım zaman hastanenin SGK anlaşmasının biteceği tuttu.

Orijinalden alıntı: klonidin

Sorun bundan ibaret olsa mesele yok hocam. CPAP titrasyonu testi yeterli sonucu vermediği için doktor test tekrarı istemişti. tam onu yaptıracağım zaman hastanenin SGK anlaşmasının biteceği tuttu.
    Arkadaşlar, öncelikle geçmiş olsun.Cihaz almadan önce yapılan testlerden birincisi başka ikincisi başka hastanelerden olabilir,yeterki yaptırdığınız merkezin uyku lab.ruhsatı olsun.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Tarıkcı

Arkadaşlar, öncelikle geçmiş olsun.Cihaz almadan önce yapılan testlerden birincisi başka ikincisi başka hastanelerden olabilir,yeterki yaptırdığınız merkezin uyku lab.ruhsatı olsun.

Alıntıları Göster
    Ben uyku teknisyeniyim ve 15 senedir bu işi yapıyorum yardımcı olabileceğim konularda zamanım elverdiğince yazmaya çalışacağım.Bilgi kirliliği olmamasına katkım olsun isterim.
    |
    |
    Hocam mrb. Resmed s8 bipap cihazi kullaniyorum.resmed ultra mirage maskenin silikon kisimlari yirtildi ve hava kacirmaya basladi.benim size sorumda bu yonde olacak.resmed urunlerine herhangibir marka model maske uyum saglarmi.eger uyum saglarsa hsngi maskeyi tavsiye edersiniz.yoksa sadece resmed markami olmali.bilginiz varmi.birde bu tur urunleri en uygun nerede bulabilirim.biraz arastirdim resmed maskeler 300 civari..tesekkurler..

Reklamlar
haberler
üniversite
Mobilya Takımları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.