Şimdi Ara

UYGUN MAZOT SATAN İSTASYONLAR (ANKARA)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
5.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malum fiyatlardan sonra araçlarını günlük kullanan arkadaşlar ne yapıyorlar merak ediyorum. Mesela bir arkadaşım euro dizel yerine notmal mazot almaya başladı. Bir arkadaşım da uspet gibi ucuz satan yerlerden euro dizrl alıyor.

Bildiğiniz istasyonlar varsa yazalım lütfen veya eurodizel almak şart mı arkadaşlat? Normal dizel alsak ne sıkıntı çıkarki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ben de 4.6'ya çıkınca ucuz mazota döndüm, tam 1 depo 3,99'dan doldurdum. Makina crdi.
  • Eskişehir Yolu DAMLA PETROL %6 indirimli satıyor. 1,5-2 yıl kadar kullandık yakıtı iyiydi ayrıca yakıt alana yıkama bedava.
    Eskişehir yolunda şehirden çıkınca Alpet Çatkaya Petrol var o da indirimli yakıtı sorunsuz. Bir de daha ilerde Uspet var oranın da yakıtı sorunsuzdu.
    Bunlar yakıtını kullandıklarımız.

Ayrıca Eskişehir yolundaki MERAM ile Samsun yolundaki JETPET in yakıtlarını da kullananlar memnun olduklarını söylüyor. Bu arada Samsun yolu Jetpet istasyonu ve Eskişehir yolu damla petrol bayi değil bizzat firmaya ait istasyonlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de bi varil mazot var gecen sene cifciligi biraktim konuda actim sordum ama forum ve cevremdekiler cogunluk olmaz o mazot koyden birine sat petroldan al dediler

bi varilde biter ama en azindan belli bi sure idare edim bariii demistim

• turkeril kullanıcısına yanıt
    Ucuz mazot normal mazot mu? Uspetin falan sattığı ucuz eurodizel mi? Valla mazot da yarın 5 TL olur. Bu psikplojik sınır

• hocam hicbirsey olmaz , aksine dinlenmis mazot daha iyidir , gozun kapali kullam
  • quote:

Orijinalden alıntı: FthGTI

hocam hicbirsey olmaz , aksine dinlenmis mazot daha iyidir , gozun kapali kullam

bende oyle diom süzyüm guzelce dolduryum depoyu diom motor arizasi verir merir diye biseyler duydum araba sifir 700 km de su an neyse bakariz artik saol hocam yorumun icin

• Zaten ülkemizde ki mazot kalitesi iyi değil bir de ucuza kaçarsanız eğer partikül filitreniz egr sisteminiz ve bir çok motora bağlı parçada kısa zamanda sıkıntı olur. Kar edecem diye motorunuza zarar vermeyin.
  • bağdat cad. aselsanı geçtikten sonraki ışıklarda solunuzda petlina var 3yıldır 1araçta ordan dolduruyoruz. Sıkıntı yok daha dün 4,3 den aldım. Piyasa fiyatını bilmiyorum

suan petrol ofisinden baktım 4.16 mıyşım geçen yıl aynı gün, bugun ise 4,58 (zam gelirse bugun 4,72 olur 870tl karım olur)
    Benim aklımda şöyle bir fikir var, bodrum katta kullanılmayan ama sağlam 500lt lik depo var. 1000lt daha depo alsam toplam 1500lt yakıt depolasam. Yıllık 630tl karım olur ama 1yılda bu yeter hatta saklamak sıkıntı olursa boş arsa var oraya bile gömebilirim. Sıkıntı şu yıllık 630tl için değermi bu iş veya direk 1500tl yakıt alsam indirim yaparlarmıki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 25 Ocak 2014; 17:52:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ongun_44

Eskişehir Yolu DAMLA PETROL %6 indirimli satıyor. 1,5-2 yıl kadar kullandık yakıtı iyiydi ayrıca yakıt alana yıkama bedava.
    Eskişehir yolunda şehirden çıkınca Alpet Çatkaya Petrol var o da indirimli yakıtı sorunsuz. Bir de daha ilerde Uspet var oranın da yakıtı sorunsuzdu.

Ayrıca Eskişehir yolundaki MERAM ile Samsun yolundaki JETPET in yakıtlarını da kullananlar memnun olduklarını söylüyor. Bu arada Samsun yolu Jetpet istasyonu ve Eskişehir yolu damla petrol bayi değil bizzat firmaya ait istasyonlar.

Ben de Damla'dan alıyordum geçen seneye kadar.Bi gün "mazot filtresinde su var" ışığı yanınca bıraktım oradan almayı.

Alpet iyidir ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: algebraic

quote:

Orijinalden alıntı: ongun_44

Eskişehir Yolu DAMLA PETROL %6 indirimli satıyor. 1,5-2 yıl kadar kullandık yakıtı iyiydi ayrıca yakıt alana yıkama bedava.

Ben de Damla'dan alıyordum geçen seneye kadar.Bi gün "mazot filtresinde su var" ışığı yanınca bıraktım oradan almayı.

Alpet iyidir ama.

Hocam deponun dibinde kalan pislikle de alakalı olabilir. Biz başka bir ilde aldığımız yakıtla o ışığı yandı arabanın. Tanıdık servisi aradık birşey olur mu diye. "Birşey olmaz. Bir süre gidince geçer. Deponun dibinde pislik vardır o kalkmış filtreye gelmiştir dediler.

• ongun_44 kullanıcısına yanıt
    İyi üfürmüşler. Bir kere filtrede su varsa su arızası çıkar. Pislik varsa motor yakıt sensörü arıza verir bu böyledir her araçta

• Lukoil indirimli satiyor.Ecto+ ve Ecto Pro olarak iki tane var,ecto pro ucuz olan,4.29tl civarindaydi en son.
    Ecto+ tavsiye ederim,vpower nitro kadar olmasada iyi.Opet ve bpnin euro dizelinden daha iyi bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Attorney58

Ucuz mazot normal mazot mu? Uspetin falan sattığı ucuz eurodizel mi? Valla mazot da yarın 5 TL olur. Bu psikplojik sınır

Hocam ucuz eurodiesel (diye söylüyorlar) inansam da inanmasam da psikolojik sınır artık geride kaldı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Attorney58

İyi üfürmüşler. Bir kere filtrede su varsa su arızası çıkar. Pislik varsa motor yakıt sensörü arıza verir bu böyledir her araçta

Valla hocam 13-14 km sonra ışıklar söndü. Arabanın azalan performansı normale döndü. 4 yıldır da sıkıntımız yok.
    Acaba ben mi yanan ışığı yanlış hatırlıyorum.

Bu arada 4 yıl olmuş zaman ne kadar çabuk geçmiş

• Şaşmaz Türkiye Petrollerinden en son 4.29 dan aldım bunun haricinde Lukoil dede fiyatlar gayet uygun İstanbul yolu kenarında vatan bilgisayara gelmeden hemen sağda Uspetten de az mazot almadım fena değil hiçbir sıkıntı yaşamadım.
  • ulusta, istanbul istikametine giderken sagda, iskitler sanayi tarafinda yol ustunde var. fiyatlarini hatirlamiyorum ama ucuz bir yer. adamlar ellerinde tabelayla yol ortasinda bekliyorlar daha once gormussundur
  • 3 depodur prodizel alıyorum po dan 4.55 den %3 indirimli. Bence fark yok

• Sırf ucuz olsun diye bir kaç ay sonra yakıt sistemini elinize almayın da !!

Aldığınız yere dikkat edin derim. Hatta; almış olduğunuz yakıt belgelerini bir süre saklayın.

Dimyat'a pirince giderken, evdeki bulgurdan olmayın.
  • 4-5 senedir PD, CR sistemine sahip bir çok farklı arabalarda katkısız motorin kullanıyorum, hiç bir sorun yaşamadım. 4TL civarında geziyor şu an, ana yol üstü denetimlerinin düzgünce yapıldığını bildiğim Pacific, Uspet, Turkuaz, Jetpet gibi firmalardan yakıt alıyorum. Yakıt her yerde aynı yakıt, bilindik firmalar katkı koyuyor tek fark bu. Yeter ki pislik ve su karışmasın yakıta.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.