Şimdi Ara

Uygun hurma? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
5
Favori
5.425
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 111222333hhh

quote:

Orijinalden alıntı: realistspary

Karatay teyze yemeyin dedi ben de bıraktım açıkçası.

Gimat ta tahmisçi var Yapı Kredi Bankasının karşısında çok taze ve güzel Kudüs hurması var kilosu 35-40 arasıydı yanılmıyorsam. Fiyat ucuz değil ama inanılmaz lezzetli.( Ankaralılar için tavsiye ediyorum)

http://m.radikal.com.tr/hayat/kudus_hurmasi_aslinda_tel_aviv_hurmasiymis-1201952

!!! Kudüs veya medjoul hurmalarına dikkat edilmesi gerekir.

bende duymuştum kudüs hurması israil üretimi hurmaymış. müslümanlar almaz diye kudüs hurması diye satıyormuşşş

• xiamen kullanıcısına yanıt
    aldığınız yer neresi hocam ?
  • Bim deki yaş hurmayı deneyen var mı arkadaşlar?

600 gramını 16 TL ye aldım. Buzdolabında Pudinglerin yanında.

Tadı tam anlamıyla muazzam.
  • Yaş hurma diye geçiyor..dışı mat içi hafif cıvık ...on numaradır..dolaba atıp soğuk yediğin zaman daha mükemmel oluyor...Kırıkkale'de büyük bir firma varmış direk Medine'de getiriyorlarmış...arkadaş o taraftan gelen birine sipariş vermiş 25 liradan aldı kilosunu..yeri tam nerede bilmiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sivribey -- 25 Mayıs 2017; 15:49:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bim marketlerde yaş hurma var. 17 tl yanlış hatırlamıyorsam. bugün bir bakayım üretim neresiymiş.
  • geçen hafta umreden geldim fiyatlar hemen hemen aynı seviyede türkiye ile kargo eklendiği zaman
    ben samsundan tuba hurma var sadece hurma ithal ediyor oradan aldım mebrum iri boy 35 tlye medinede onun yarısı kadar olana 25 tl istediler

birde acve aldım onu medineden aldım burada 70 mi öyle bir şey demişlerdi 35 e aldım oradan ama çok cıbır
    birde yaş hurma var onu çok beğendim dolapta paketli oluyor 500 600 grlık paketi 6 7 tl civarına mekkeden aldık direk dolaptan onu bulabilirseniz onu alın şeker hastaları filanda rahat yiyebilir hemde sıcak ramazan günlerinde serin serin iyi gider

hayırlı ramazanlar :)
  • Uygun hurma?

• quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

http://www.gurbuzlerkuruyemis.com.tr/urun/medine-hurmasi_1670.aspx?CatId=236

Bu sitenin sürekli bi müşterisi olarak son alışverişimden sonra benim için bitmiştir, son alışverişimde ki hijyenik bi durumdan dolayı iğrendim resmen..
    Gıda sektöründe ki hatayı kabullenemem ben arkadaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 25 Mayıs 2017; 18:40:7 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hurmanın kralı Tunus'ta yetişir Çekirdeğimi alıp çekiliyorum
  • Geçen sene ucuz olduğu için Bimden Hudri hurma aldım, beğenildi. Yine bu sene de 3 paket hudri hurma aldım.

• Bimde ki mebrum hurma çok pahalı ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İran hurması kutulu olarak bahsedilenlerden alıyorum ben de fiyat 5₺ bir kaç çeşidi var tat olara fark görmedim genellikle de yeni üretim alıyorum gayet güzel f/p açısından gerçekten.O köpük üzerine streç film olandan almayında ne alırsanız alın

• quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

http://www.gurbuzlerkuruyemis.com.tr/urun/medine-hurmasi_1670.aspx?CatId=236

Bu sitenin sürekli bi müşterisi olarak son alışverişimden sonra benim için bitmiştir, son alışverişimde ki hijyenik bi durumdan dolayı iğrendim resmen..
    Gıda sektöründe ki hatayı kabullenemem ben arkadaş

Ben de bir ara alışveriş yapıyordum...Merak ettim şimdi,ne gibi bir şey oldu acaba?

• 111222333hhh kullanıcısına yanıt
    artık direkt medineden göndermiyordu enson.. bursada dükkandan gönderiyoruz demişti. divanhurma bursa diye aratıp ulaşmak mümkün.. en son fiyatlar ramazan dolayısıyla şişmiştir bence..
  • Konuyu canlandıralım.
  • Piyasada çok ciddi miktarda medjool var millete Kudüs hurması diye satılıyorlar gdo'lu israil hurmasını

Dün cami de dağıtıyorlardı bunu ... Üzerinde kocaman yazıyor : Produced israel

Uygun hurma?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • safevi ismindeki hurmayı tavsiye ederim.
  • erco35coast kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam olay şu şekildedir. arapların para birimi 3.75 dolar kuru ile sabittir. bizdeki dolar yükselince aynı zamanda riyale karşıda değer kaybı yaşıyoruz. 2007 yıllarında arabistana gittiğinde 100 liraya 260 riyal civarı alabiliyordunuz. 2 hafta önce oradan gelen halam 100 liraya 90 riyal alabilmiş. varın siz düşünün gerisini. geçen yıla oranla hurmadaki fiyat artışının sebebi geçen yıl bugün 3.58 olan doların bugünlerde 4.55 civarında olması. ek olarak türk lirasındaki dalgalanmalar sebebi ile arap esnafı eskiden ısrarla türk parası isterken bu aylarda tl kabul etmiyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endersgame0120 -- 21 Mayıs 2018; 14:53:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sıradan cinko karbon pil

Piyasada çok ciddi miktarda medjool var millete Kudüs hurması diye satılıyorlar gdo'lu israil hurmasını

Dün cami de dağıtıyorlardı bunu ... Üzerinde kocaman yazıyor : Produced israel

bugün yediğin hurmalar yarın kıçını tırmalar

Sözü burada anlam kazanıyor işte

• Şalom Gazetesindeki haber : Ülkemizde Kudüs hurması diye bilinen israil hurması

http://www.salom.com.tr/haber-94705-Israilden_kis_uzumu_ve_daha_ucuz__hurma__.html

Uygun hurma?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.