Şimdi Ara

Uygun fiyatlı RTX 2060'lar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
3.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Neresi F/P 2500 TL bandından konuşuyoruz asgari ücret 2000 TL oda yeni oldu 2500 TL ye orta seri bir kart yapmayın allah aşkına. kimse bu karta üst seri diyemez. üst seri 2070 2080

gerçek F/P 1660 yada 1160 serisi olacaktır.
  • F/P konusu değişir. 2k,4k monitor,144hz montörü olan adam rx 570 al denmez. 1070ti ,1080,vega 64 fiyatlarına bakınca. Rtx 2060 rtx 2070den %10 güçsü bir kart. 4k kartı değil. 2k vramden sıkıntıya girebilir ,kulanılırda. 144 hz monitorde high ayarlarda iş görürür. 75 hz ultra 4msaa gib oynamak için ideal bir kart. giib duruyor. ray tracing için 60 fps sıkntılı ayar kısmak gerikyor. ray tracingin gelceği en olur bilinmez. 1080p yüksek fps ultra ayar için fiyat oalrak muadillerien uygun. Asıl sıkıntı dlss 4k da kulalnılmısı. 2k da kulalnılabilse çok hoş olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 4 Şubat 2019; 14:32:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9CC7626BB

Neresi F/P 2500 TL bandından konuşuyoruz asgari ücret 2000 TL oda yeni oldu 2500 TL ye orta seri bir kart yapmayın allah aşkına. kimse bu karta üst seri diyemez. üst seri 2070 2080

gerçek F/P 1660 yada 1160 serisi olacaktır.
    Sıfırı 2500TL'ye satılan 2060 F/P değil de 2. eli 2500 TL'den satılan 1080 mi F/P? :)
  • 1080p için dlss getirirler mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    kafadan %5-10 performansa artışı sağlar. Teknik olarak mümkünmü bilmiyorum. 1k 4kya upscale ediyorsa. 720p 1k upscale olurmu.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Taze fasulyenin 18 TL olduğundan haberi yok arkadaşın. Halen 50 TL ye pazar çantasını doldurup gelebileceğini zannediyor olmalı. Bir diğeri de utanmasa 8800GT falan kullanın diyecek neredeyse.

Ben uzun süre 7870XT kullandım. Bazı zaruri nedenlerden dolayı 1050 TI aldım ve 2xxx serisini bekliyordum. Fiyatlar aşağı yukarı beklediğim seviyelerde çıktı. Fakat hem Ray Tracing için erken olduğunu düşünüyorum hem de 11xx serisi çıkacak kartlar da aklımı karıştırdı. Öyle aman aman çok iyi bir oyuncu da değilim. Muhtemelen AMD ve 1100 serisi kartlar çıksın o zaman bir seçim yaparım.

Fakat cebinde parası ve gönlünde oyun olan birisine de asla şunu alma bunu alma demem. Herkesin öncelikleri ve tercihleri vardır. Asgari ücretle çalışıp 6 -7k Iphone verenler var.

Böyle konu uzar gider... Sen de açar oyunu keyfine bakarsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Sıfırı 2500TL'ye satılan 2060 F/P değil de 2. eli 2500 TL'den satılan 1080 mi F/P? :)

Alıntıları Göster
    allah aşkına bu nasıl bir fiyat ya şaka yapıyorsunuz bence fiyat performans denen şeyi konuşuyoruz. tamam performans var ama fiyat kesinlikle hakettiği yerde değil bunu herkes biliyor herkes de söylüyor. ama bilmiyorum piyasa da Nvidia baskısı o kadar artmış ki bazı siteler böyle demek istemeseler de para tatlı geliyor olsa gerek. size değil tabi ki lafım. sonuçta nvidia sponsoru yada çalışanı değilsiniz.

bence performans orta seviyede RTX olan bir kartı RTX olarak değerlendirmek lazım. ama herkes RTX olmadan düşünmeye zorlanıyor. hani al ama RTX kasarsa kapatırsın bu çok yanlış bu kartın
    en temel özelliklerinden biri.

satışlar bence herşey ortada bu kadar piyasa baskısı bu kadar reklam bence satmıyor. çok sıkıştı nvidia. çok.

• quote:

Orijinalden alıntı: X Files

Taze fasulyenin 18 TL olduğundan haberi yok arkadaşın. Halen 50 TL ye pazar çantasını doldurup gelebileceğini zannediyor olmalı. Bir diğeri de utanmasa 8800GT falan kullanın diyecek neredeyse.

Ben uzun süre 7870XT kullandım. Bazı zaruri nedenlerden dolayı 1050 TI aldım ve 2xxx serisini bekliyordum. Fiyatlar aşağı yukarı beklediğim seviyelerde çıktı. Fakat hem Ray Tracing için erken olduğunu düşünüyorum hem de 11xx serisi çıkacak kartlar da aklımı karıştırdı. Öyle aman aman çok iyi bir oyuncu da değilim. Muhtemelen AMD ve 1100 serisi kartlar çıksın o zaman bir seçim yaparım.

Fakat cebinde parası ve gönlünde oyun olan birisine de asla şunu alma bunu alma demem. Herkesin öncelikleri ve tercihleri vardır. Asgari ücretle çalışıp 6 -7k Iphone verenler var.

Böyle konu uzar gider... Sen de açar oyunu keyfine bakarsın...
    muhtemelen bana dediğiniz varsayarak söylüyorum,

bence yanlış anladınız fasulye filan neden karıştırdınız anlamadım da benim dediğim konu çok farklı
    fiyat performans konusu için söyledim RTX olan bir kartı RTX olarak değerlendirip baktığınız zaman orta seviye bir kart olduğunu anlarsınız. ama fiyat olması gerekenden yüksek.
    RTX li oyun bile daha doğru dürüst yokken bu özelliği ile pazarlanıyor ama algı kasarsa kapat gitsin canım saf gücü yeter diye telkin oluşturuluyor. bende demek istiyorum ki
    saf güç olarak bakacaksak o zaman fiyat neden böyle? benim demek istediğim bence biraz daha zaman sonra şu RTX li oyunlar geldiğinde anlaşılacak. ama nvidia şu an kime
    geçirdim geçirdim derdinde

benim kimsenin cüzdanında gözüm yok yada kim ne alıyor ne ediyor banane, fikrim bu benim.
    bende de 1060 3gb var zaten 1080p oynuyorum sistem imzada. hayat zaten pahalı eyvallah lafım yok. ama bu kadar RTX baskısı bana anormal geliyor.
    parası olan alacak olmayan bakacak yada yettiğini alacak. bu her zaman böyleydi. böylede olcak.

benim asıl vurgum bir üstte anlatmaya çalıştığım kart gücü konusu RTX on off konusu..

• X Files kullanıcısına yanıt
    taze fasulye ,patlıcan, sivri biber,domates yaz sebzeleridir. Bunların üretimi sınırlı ve kalitesi düşüktür.
  • Sera diye bir şey var paşam. Artık yaz-kış diye bir şey kalmadı. Her mevsimde her şey yenilebiliyor.
  • Bu forumlarda zamanında çok yazdım ettim. Bir sonuca ya da ortak bir akıl sonucu bir yargıya varmak oldukça zor hatta imkansız gibi. Herkesin bir fikri var ve doğru olduğunu düşünüyor ne yazık.

Hayatımda hiç bir zaman bir markanın fanı olmadım çünkü hiç birisinin hiç bir zaman amacı, falanca ülke veya gelir grubundakiler için çok uygun mallar üreteyim de sevinsin garipler olmadı. Aksine bugün bir ay çalışıp aldığın ekran kartı için yarın daha fazla çalışmak durumunda kalıyorsun.

Kapitalist düzeni yıkalım diyorsak herkesin köy hayatına benzer yaşaması ve başkası için doğru düzgün üretim de bulunmaması gerekiyor sonuçta. Buraları es geçiyorum. Bu yüzden ne ihtiyacım varsa o gün hangisi daha iyi ise onu almaya çalıştım. Fakat öyle bir pazarlama dünyasındayız ki, geçen bir iki hafta önce sepete birkaç ürün atmıştım dün gece satın aldım. 750 TL lik ürünlerde yaklaşık 70 - 80 TL fiyatlar düşmüş. Ne marka model ne de bir satıcıya göbekten bağlı olmak çok yanlış.

Fakat yeni teknolojileri veya deneyimleri yaşamak için bazen imkanları olanlar kullanabilir. Bunu yadırgamamak lazım. Hatta aksine desteklemek lazım. Sen yine önerini buna göre yaparsın. Birisi - birileri alır kullanır ve teknoloji böyle gelişir. Hiç yoktan mükemmel ürün ortaya çıkmaz. İşte burada sen bu gelişme sürecinde ben niye para vereyim oturmamış bir teknolojiye diye düşünüyorsun. Kendi bakış açından haklısın ama diğeri de yeni çıkmış bir şeyi deneyimlemek istiyor ki oda haklı. Dolayısıyla burada haklı - haksızdan ziyade tercihler önemli.

emin on Nvidia nın kime geçirsem derdi varsa AMD'nin de eline fırsat geçtiğinde yaptığı aynısıdır. AMD'nin yıllarca işlemci ve ekran kartı konusunda rakiplerinden geri kalmasının neticesinde düşük fiyat politikası ile pazarda ayakta kalma çabalarını tüketici dostu diye lanse edilmesi de ayrı bir kepazelik. Yarın Intel de olacak umarım bu yarışta. Soket, slot sorunu yoksa bence 3 değil 13 üretici olsun. Birisi babamın oğlu değil, para da kazanmıyoruz. İşlemci kısmında da aynı. Hatta Ryzenler iş yapmaya başlayınca fiyat politikası da yavaştan değişti AMD'nin.

O yüzden alır-alınmaz bu kadar para verilir-verilmez konusu bireyler için farklı olabilir. Evet ne yazık kartlar pahalı. Orta sınıf kartlar çok pahalı. Fakat notebooklar da pahalı. eline bakılır notebook olmuş 5k. Eskiden öyle değildi. 1k ya süper oyun oynayan makineler vardı. Şimdi 1k cihazlar 1080p Youtube videolarını takılmadan açıyorsa öpüp başımıza koyuyoruz.

Neyse bu kadar laf yeter. Sağlıcakla kal.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8F8C06FEC

Bu mesaj silindi.
    Kargo ve vergiyi napacaz hocam 100 küsür dolar?
  • X Files kullanıcısına yanıt
    Sera ürün mevsimdeki güneş ışığını alamadığı için mevsimindeki lezzette olamz,saman gibi olur. Adanda yaşıyorum. senede 3 kere ürün alındığı olur. Sera ürün keriz silkeleme normalidne pahalıya satılan kaliteis üründür.Stokçu buzhanede biraz mal bekletir. Sene içinde mevismi dışıdna pahalıs atar. Kış meyvesi sebzesi kışın eymek daha sağlıkldır. kışın c vitaminen daha çok ihtiyacın vardır. Patlıcan öreneği yanlıştır. fiyatları kıyaslarekn patlıcan değil ıspanak vs kışın üretimi yapılan sebzeden yapmalısın.
  • Hangi ürünün hangi lezzeti kaldı? Hibrit tohum kullanılıyor artık. Bırakın bu saman gibi laflarını. Elin Hollandalısı her şeyi tadını tuzunu istediği gibi ayarlayarak üretiyor. Biz bu mantıkla dar görüşle devam edersek daha çok konuşuruz. Fakat sadece konuşuruz. Konuşmaya devam edin. Millette yapmaya devam etsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8F8C06FEC

Bu mesaj silindi.
    Maalesef öyle bir vergi gerçeği var
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.