Şimdi Ara

Üyeliğim Bitti HD KUTU ÇÖP OLDU (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
25.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • "Bu ay 2 yıllık taahütüm bitecek, son ay olmasına rağmen 29,90 lık faturam 33TL geldi aradım müşteri hizmetlerini güncel fiyat bu diyor, sözleşmem var diyorum ama anlamıyorlar.Bana verdikleri cihaz next-ye-15000 hd kutu, "2 yıl sonra senin olacak" diyerek sattılar tabi 2. bir şok "60tl karşılığında sizin oluyor" demezmi, tam dolandırıcı çıktılar.İnternetten baktım 18000 modeli 120 tl, acaba kutuyu iademi etsem, yoksa 60 tl verip aynı kutuyu kullanmaya devam mı edeyim?Yukardaki yorumlardan çalışmaz falan diyenlerde var ne yapacağımı şaşırdım."
    Fikir verecek arkadaş yokmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim_halil

"Bu ay 2 yıllık taahütüm bitecek, son ay olmasına rağmen 29,90 lık faturam 33TL geldi aradım müşteri hizmetlerini güncel fiyat bu diyor, sözleşmem var diyorum ama anlamıyorlar.Bana verdikleri cihaz next-ye-15000 hd kutu, "2 yıl sonra senin olacak" diyerek sattılar tabi 2. bir şok "60tl karşılığında sizin oluyor" demezmi, tam dolandırıcı çıktılar.İnternetten baktım 18000 modeli 120 tl, acaba kutuyu iademi etsem, yoksa 60 tl verip aynı kutuyu kullanmaya devam mı edeyim?Yukardaki yorumlardan çalışmaz falan diyenlerde var ne yapacağımı şaşırdım."

BTK ya şikayet ederseniz aradaki fiyat farkını alırsınız ama zaten 1 ayınız kalmış bence hiç uğraşıp sinirlerinizi yıpratmanıza değmez. Ben de fiyat farkını ödeyip abonelik sonunda cihazın mülkiyetini aldım. Bana da ulusal HD kanallar kapalı olacak dediler. (ATV HD - TRT1 HD gibi) Ancak hepsi açık kaldı. Normal bir HD uydu alıcı olarak kullanılabiliyor. Şu anda oturma odasında duruyor. Tavsiyem aboneliğinizin bitip paket kanallarının kapanmasını bekleyin, eğer bahsettiğim kanallar hala açıksa o zaman cihazı isterseniz alırsınız. Ancak şu anda kesinlikle arayıp abonelik sürem bitince yenileme yapmayın diye talimat verin, yoksa 33 TL den 2 yıllık otomatik yenileme yaparlar. Kapansın ondan sonra daha uygun bir teklifle kendileri gelir.

Tavsiyem bir yıllık peşin ödemeli abonelik üzerinden pazarlık yapın, onu zaten kredi kartına 12 taksit yapıyorlar. Ancak kredi kartı nosunu verirken eğer varsa sanal kart no'su verip, size söyledikleri yıllık miktar kadar limit aktarın. Bir kere bana söyledikleri fiyattan 150 TL kadar fazlasını çektiler, 6 ay uğraştım geri almak için en sonunda BTK sayesinde geri aldım. Beni arada bir arayıp Maxi + Sinema paketini 27 TL ye verelim diye teklifte bulunuyorlar, pazarlık yapsanız daha ucuz almanız da mümkün olur.

Anlayacağınız bunlarla iş yapmak istiyorsanız ipleri elinizde tutmanız, sürekli tetikte olmanız gerekiyor. Tabi bu sadece D-Smart için geçerli değil anladığım,Digiturk'de de çok benzer hikaye duydum. O yüzden söylediğim gibi siz sürekli tedbirli olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: breakerman

quote:

"Bu ay 2 yıllık taahütüm bitecek, son ay olmasına rağmen 29,90 lık faturam 33TL geldi aradım müşteri hizmetlerini güncel fiyat bu diyor, sözleşmem var diyorum ama anlamıyorlar.Bana verdikleri cihaz next-ye-15000 hd kutu, "2 yıl sonra senin olacak" diyerek sattılar tabi 2. bir şok "60tl karşılığında sizin oluyor" demezmi, tam dolandırıcı çıktılar.İnternetten baktım 18000 modeli 120 tl, acaba kutuyu iademi etsem, yoksa 60 tl verip aynı kutuyu kullanmaya devam mı edeyim?Yukardaki yorumlardan çalışmaz falan diyenlerde var ne yapacağımı şaşırdım."

BTK ya şikayet ederseniz aradaki fiyat farkını alırsınız ama zaten 1 ayınız kalmış bence hiç uğraşıp sinirlerinizi yıpratmanıza değmez. Ben de fiyat farkını ödeyip abonelik sonunda cihazın mülkiyetini aldım. Bana da ulusal HD kanallar kapalı olacak dediler. (ATV HD - TRT1 HD gibi) Ancak hepsi açık kaldı. Normal bir HD uydu alıcı olarak kullanılabiliyor. Şu anda oturma odasında duruyor. Tavsiyem aboneliğinizin bitip paket kanallarının kapanmasını bekleyin, eğer bahsettiğim kanallar hala açıksa o zaman cihazı isterseniz alırsınız. Ancak şu anda kesinlikle arayıp abonelik sürem bitince yenileme yapmayın diye talimat verin, yoksa 33 TL den 2 yıllık otomatik yenileme yaparlar. Kapansın ondan sonra daha uygun bir teklifle kendileri gelir.

Tavsiyem bir yıllık peşin ödemeli abonelik üzerinden pazarlık yapın, onu zaten kredi kartına 12 taksit yapıyorlar. Ancak kredi kartı nosunu verirken eğer varsa sanal kart no'su verip, size söyledikleri yıllık miktar kadar limit aktarın. Bir kere bana söyledikleri fiyattan 150 TL kadar fazlasını çektiler, 6 ay uğraştım geri almak için en sonunda BTK sayesinde geri aldım. Beni arada bir arayıp Maxi + Sinema paketini 27 TL ye verelim diye teklifte bulunuyorlar, pazarlık yapsanız daha ucuz almanız da mümkün olur.

Anlayacağınız bunlarla iş yapmak istiyorsanız ipleri elinizde tutmanız, sürekli tetikte olmanız gerekiyor. Tabi bu sadece D-Smart için geçerli değil anladığım,Digiturk'de de çok benzer hikaye duydum. O yüzden söylediğim gibi siz sürekli tedbirli olun.

2 yıl sürem bitince otomatik aynı fiyat üzerinden üyeliğim devam ediyormuş.Yani 33 tl üzerinden aynı pakete üyeliğim devam edecek.Müşteri hizmetleri bana ayın 1'inden sonra arayın dedi, bunuda anlamak mümkün değil, o kadar dandik bir sistemleri varki, herkesin hesap kesimi 1-10 nuncu günler arasında.Şimdi bu hd kanallar açıp açmayacağını müşteri hizmetlerine sorucam ama onlarda sahtekar güvenim kalmadı.
  • Btk ya şikayet ettim bugün d-smarttan arayıp 33tl olan paketimi 17tl ye 1 yıllığına uzatalım dediler, ama istemedim kapattım.Ayrıca Hd kutuyuda ücretsiz bana verdiler
  • Arkadaşlar Öncelikle iyi Forumlar.Bende DSmart Üyeligimi İptal Ettirmek için Ugraşıyorum.Next YE-1500HD uydu alicisi ile birlikte almıştım Dsmarti.Taahhüt bitince Uydu alıcısı bende kalacakti.İptal işlemi için Dsmart Kartını Posta yoluyla göndermemi istiyorlar.Dsmart Kartını uydu Alıcısından Çıkardıgımda ise Normal Yayınlarin SESİ var Fakat Ekran Görüntüsünde '' Lütfen Kartınızı Kontrol Ediniz ve Kartınızı Yerine TAkınız '' yazmaktadir.Bize Verdikleri Uydu Alıcısı ile ( NExt YE-1500HD) Normal Yayınlari izlememiz Mümkün Değil mi Acaba ?
  • Dsmartın kartını çıkardığında, onun yerine eski bir kredi kartı veya telefon sim kartı kaseti takarak dene,
    kartınız okunamadı dese de normal alıcı gibi çalışması lazım.
  • Arkadaşlar beni çok korkuttunuz.Benimde gelecek ay bitiyor sözleşmem.Uydu alıcısına para verip almayı düşünüyordum ama yazılanları okuyunca kararsız kaldım..
  • benmide üyeliğim bitti ,sd kanalar izliye biliyorum ücretsiz hd kanalar da acık (trt 1,trthd atv hd vs) ama kanald star hd tv 1 hd kapalı onlarıda ızlemek ıcın 421 kanalı açmak gerekıyor sd yayınlar orada .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bambam61 -- 7 Ekim 2013; 13:42:39 >
  • aynı sey benim ailemin basina da gelmis durumda
    hd reciver iszde kalıcak kullanabilirsiniz diye satılıyor fakat aldatmaca
    cihaz islevsel degil
    kanal sırasına mudahale etmek mumkun degil
    her kanal farklı farklı yerlerde
    30liralık reciver daha kullanisli...
    sizde kalmasının hicbir anlamı yok...
  • quote:

Btk ya şikayet ettim bugün d-smarttan arayıp 33tl olan paketimi 17tl ye 1 yıllığına uzatalım dediler, ama istemedim kapattım.Ayrıca Hd kutuyuda ücretsiz bana verdiler

Ben de mi şikayet edeydim ne Gerçi kutu üyelik olmadan hiç bir işe yaramıyor o ayrı konu da...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • robotica R kullanıcısına yanıt
    Normal kanalları izliyorsunuzki sorun yok.mesela 25,26 da TRT-HD ve atv-HD var ücretsiz olduğundan açık ve izleyebiliyorsunuz.Ama 24'de star-HD, 30'da cnnturk-HD var o kanallar DOĞUŞ grubunun olduğundan ücretli olup kapalıdır.Fakat aynı kanalları hd olmadan 424 ve 430'dan normal kalitede izleyebiliyorsunuz. Bence üyelikte kalacaksanız dahi şikayet edin size dönüş yapıp aylık ücretinizi yarı yarıya düşürme teklifinde bulunuyorlar;)
  • quote:

Normal kanalları izliyorsunuzki sorun yok.mesela 25,26 da TRT-HD ve atv-HD var ücretsiz olduğundan açık ve izleyebiliyorsunuz.Ama 24'de star-HD, 30'da cnnturk-HD var o kanallar DOĞUŞ grubunun olduğundan ücretli olup kapalıdır.Fakat aynı kanalları hd olmadan 424 ve 430'dan normal kalitede izleyebiliyorsunuz. Bence üyelikte kalacaksanız dahi şikayet edin size dönüş yapıp aylık ücretinizi yarı yarıya düşürme teklifinde bulunuyorlar;)

Yok benim alet kapanınca tüm kanallar kapandı. Ücretsiz ulusal kanalların da sadece sesi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

orjinal yazılım atarak heralde sd yayınları tamamen izleyebilirsin

Şu anda aynı sorun bizdede oluştu ama bu orjina lyazılım yükleme işi nasıl olucak ?
  • Selam arkadaşlar d smart hd kutu lazım satan varsa alabilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Benim de 2 yıl taahütlü D-Smart+internet aboneliğimin taahüt süresi bitti. TTNET yaklaşık yaklaşık 20tl daha ucuza internet teklif etti. Dsmart ile görüştüm, araycağız falan dediler ama arayan soran olmadı. Tekrar aradım ve yalnız interneti iptal etmek istedim. Öğrendim ki interneti- tek başına iptal edilemiyor muş? Yani tüm aboneliğimi iptal edicem. Yeniden iç kurulum bedeli ödeyeceğim(ne kuruyorlar sa onu da anlamış değilim). Uzun lafın kısası ben bir daha iç kurulum bedeli ödemem dedim ve TTNET'in teklifini kabul ettim. Onlar benim yerime DSmart'ı iptal ediyorlarmış. İnşallah bir sorun yaşamam. Çok tedirginim.

Babamların aboneliğini de iptal ettirdim ve uydu alıcı kapandı :( .... Faks göndermek gerekiyormuş. Onunla da uğraşıyorum. Ama nafile verdikleri numaralar sürekli meşkul. Söylediklerine göre bu faks ellerine ulaşınca 72 saat içerisinde cihazı aktive edeceklermiş. Tabi önce bizim faksı göndermemiz gerek...

Sonuç itibari ile benim için DSmart maceram bitti sanıyorum. Elimdeki HD uydu alıcısını da nasıl değerlendirebilirim diye düşünmeye başladım. Yani bu cihaz satılabilir mi?
  • Arkadaşlar merhaba,

Üyeliğimin iptalinin ardından uydudan ücretsiz yayın yapan ulusal kanalların HD’si gitti yerlerine SD’leri geldi. Var mı bu problemi çözmenin bir yöntemi ? Müşteri hizmetleri paket satmak derdinde, yardımcı olan yok.

• ogz2232 kullanıcısına yanıt
    Dün şikayetvar’da durumumu anlatmamın ardından bugün telefonla ulaşıp problemimi çözdüler sağolsunlar :) Böyle bir deneyim yaşayan varsa bu yola başvurabilir.

• Arkadaşlar bende Next 25000 YE var malesef benimde D smart üyeliğim bitti ve D smart hiçbir kanalı açmıyor. Çok aradım tüketici hakem heyetine başvurdum ama açmıyorlar. Şuan hd yayını geçtim hiçbir yayını alamıyorum. Bu cihaza format atma gibi bir durum yokmudur. Allah rızası için yardım televizyonsuz kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyerain -- 31 Ocak 2021; 18:59:45 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.