Şimdi Ara

Uydunet Yeni Bağlantı: Seçenekler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uydunet konusunu bir süredir takip ediyorum. Geçmişte uydunet kullanmadım ve ayrıntıları bilmiyorum. Ttnet in en çok boşa verdiğim telefon faturasından yakınıyorum. Boşa giden paradan başka birşey değil. Yakın bir zamanda Uydunet e geçmeyi planlıyorum fakat kafamda hala soru işaretleri temizlenmiş değil.

Uydunetim şuan yürürlükteki kampanyaları pek cazip değil, kaldı ki sizi 24 ay kilitliyorlar. Bu yüzden kampanya ilemi yoksa kampanyasız mı bir bağlantı seçeyim ikilemde kaldım. Şuan evimde kullandığım ttnet tarifesi NET12 paketi ve bu pakete teahhutsuz olarak abone oldum. O yüzden bağlantı ücreti vs aylık ödediğim rakamlar adsl için 41 ken son zamdan sonra 46 TL, telefon faturasıda 16.5 TL oldu. Şuan için toplam 62,5 TL ödüyorum ve telefonu kullanmıyorum. Yalın internet seçmememin nedenide yalına vereceğim 15 tl yerine telefon abonesi olup en azından bazen kullanabilme özgürlüğümün olmasıydı.

Uydunet tarifesinde bana uygun olan 10mb 20gb kotalı tarife gibi gorunuyor. Aylık internet kullanımım 12gb civarı. Evde teledünya temel paketin de yeterl olacağını düşünüyorum. Tabi teledünya nında HD konusunda çok geride kaldığını düşünenlerdenim. Ama elimizdeki bu. Bu söylediğim paketlerin fiyatları 39 +12,5 TL toplam 51.5 tl.

Şuan ki bahar kampanyası ile buna artı olarak 4+ 2,77 TL bağlantı ücretlerinin aylık eklentileri var. 12 ay boyunca toplam 58.27 tl bir ödemesi olacak. ve 24 ay boyunca kablolu olmak zorundayım. Elimdeki diğer seçenekte bu paketlere abone olup uydunet modemi dışrdan alıp teahhutsuz baglantı sahibi olmak. TV için düşüncem Conax modül. Zaten kampanyada hd box yarı fiyatına 105 TL bir ücreti olacak bunun yerine modul mantıklı duruyor. Tabi modül kullanmadığım için artı ve eksileri sadece okuduğum kadar biliyorum.

Modem konusunda da çok net bilgi sahibi değilim üç beş modemden bahsediliyor ve kablosuz ve kablo+AP ile çözümler sunulmuş.

Bunlar ışığında çözümün hangi yol olacağı konusunda sizden yardımlarınızı ve fikirlerinizi rica ediyorum.

Teşekkürler.

• teledünya bence gayet yeterli evimde hem d-smart hd hem de teledünya hd var. kanal sayısı olarak az olabilir ama teledünyanın daha iyi olduğu kanaatindeyim. şu an ki kampanyaları cazip olmayabilir ancak ttnet ten iyi olduğuda bir gerçek. modem konusuna gelince; taahhüt vermek istemiyorum derseniz, motorola docsis 3.0 modem alabilirsiniz yurtdışından geleceğe yatırım olarak. ap olarakta n destekli bir kablosuz router işinizi görecektir. taahhüt verirseniz size cbw-700 modem verirler. çekim gücü biraz az ancak o da güzel bir modem. seçim size kalmış. tarife olarakta 3 mbps limitsiz veya 10mbps 40gb kota daha akıllıca olacaktır
  • D-smart ve DT ye bakıldığında ulusal kanalların hd olanlarının mesela kanald ve show tv gibi bunların bile platformda olmaması eksik bir yonu de yetersiz belgesel kanalları. Yılbasında gelen discovery bildigim kadarıyla HD degil. Böyle yetersiz kanallara karşın 4-5 kanal fazla kanal için extra para istemesi.

Teahhutsuz baglantı için edinmem gereken modem+ap kambosu için yaklasık 100 tl gerekiyor gibi. Bunun yerine 175 tl degerinde modem verilen kampanyaya uye olmak ve hiç ugrasmamak. Yeni kampanya sanırım haziran gibi gelir gidişata bakılırsa cok cazip bir kampanya olmaz yaz kampanyasıda.

Çok fazlada secenek yok aslında, en uygun da karar kılınacak.
  • hocam eğer elindeki modem kablosuz bir modemse ve router özelliği varsa kablolu bir uydunet modemi ile işini halledebilirsin sanırım

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/adaptorlu-netmaster-cme075-uydunet-55478755
  • Ben netmaster modem kullandım kablosuz gayette memnun kaldım netmaster modellerine bakabilirsin. Uygunet güzel bir bağlantı hız kayıpları minimum.
  • dediginiz gibi mevcut kampanyalar pek cazip degil. zaten taahhut vermeyerek abonelik de secenekleriniz arasinda.

mayis sonu itibariyle kampanyalar sonlaniyor. iyi daha onceki kampanyalar gercekten iyidi. iyi bir kampanya gelebilir. gelmese de kaybedeginiz birsey yok.

kisaca 1-2 ay beklemenizde fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelfender2 -- 24 Nisan 2012; 0:10:16 >
  • Sanırım bir ay daha beklemek mantıklı gorunuyor ama bu bekleme olayına ocakta başlamıştım her yeni kampanya bir oncekini arattı. Teşekkürler arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KemaloS

Merhaba arkadaşlar,

Uydunet konusunu bir süredir takip ediyorum. Geçmişte uydunet kullanmadım ve ayrıntıları bilmiyorum. Ttnet in en çok boşa verdiğim telefon faturasından yakınıyorum. Boşa giden paradan başka birşey değil. Yakın bir zamanda Uydunet e geçmeyi planlıyorum fakat kafamda hala soru işaretleri temizlenmiş değil.

Uydunetim şuan yürürlükteki kampanyaları pek cazip değil, kaldı ki sizi 24 ay kilitliyorlar. Bu yüzden kampanya ilemi yoksa kampanyasız mı bir bağlantı seçeyim ikilemde kaldım. Şuan evimde kullandığım ttnet tarifesi NET12 paketi ve bu pakete teahhutsuz olarak abone oldum. O yüzden bağlantı ücreti vs aylık ödediğim rakamlar adsl için 41 ken son zamdan sonra 46 TL, telefon faturasıda 16.5 TL oldu. Şuan için toplam 62,5 TL ödüyorum ve telefonu kullanmıyorum. Yalın internet seçmememin nedenide yalına vereceğim 15 tl yerine telefon abonesi olup en azından bazen kullanabilme özgürlüğümün olmasıydı.

Uydunet tarifesinde bana uygun olan 10mb 20gb kotalı tarife gibi gorunuyor. Aylık internet kullanımım 12gb civarı. Evde teledünya temel paketin de yeterl olacağını düşünüyorum. Tabi teledünya nında HD konusunda çok geride kaldığını düşünenlerdenim. Ama elimizdeki bu. Bu söylediğim paketlerin fiyatları 39 +12,5 TL toplam 51.5 tl.

Şuan ki bahar kampanyası ile buna artı olarak 4+ 2,77 TL bağlantı ücretlerinin aylık eklentileri var. 12 ay boyunca toplam 58.27 tl bir ödemesi olacak. ve 24 ay boyunca kablolu olmak zorundayım. Elimdeki diğer seçenekte bu paketlere abone olup uydunet modemi dışrdan alıp teahhutsuz baglantı sahibi olmak. TV için düşüncem Conax modül. Zaten kampanyada hd box yarı fiyatına 105 TL bir ücreti olacak bunun yerine modul mantıklı duruyor. Tabi modül kullanmadığım için artı ve eksileri sadece okuduğum kadar biliyorum.

Modem konusunda da çok net bilgi sahibi değilim üç beş modemden bahsediliyor ve kablosuz ve kablo+AP ile çözümler sunulmuş.

Bunlar ışığında çözümün hangi yol olacağı konusunda sizden yardımlarınızı ve fikirlerinizi rica ediyorum.

Teşekkürler.

Arkadaşım uydunet kampanyalarını karşılaştıran bir yazı var. incelebilirsin....
    http://www.uydunet.biz/uydunet-bahar-kampanyalari.html belki soruların hakkında bilgi edinebilirsin.

• Bende şu an bu konunun takipçisi oldum, kemalos ile aynı takibi sürdüreceğim.Taahhütsüz veya taahhütlü olarak uydunet abonesi olmanın şartlarını aktarır mısın kemalos?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drift

Bende şu an bu konunun takipçisi oldum, kemalos ile aynı takibi sürdüreceğim.Taahhütsüz veya taahhütlü olarak uydunet abonesi olmanın şartlarını aktarır mısın kemalos?

Taahhütsüz aboneliklerde; cihazları kendiniz almanız gerekiyor.Kurulum ve aktivasyonlar yine siz ödüyorsunuz. Taahhütlüde; cihazlar ya ücretsiz ya yarı fiyatına, kurulum aktivasyonu yine siz ödüyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anahtar222

quote:

Bende şu an bu konunun takipçisi oldum, kemalos ile aynı takibi sürdüreceğim.Taahhütsüz veya taahhütlü olarak uydunet abonesi olmanın şartlarını aktarır mısın kemalos?

Taahhütsüz aboneliklerde; cihazları kendiniz almanız gerekiyor.Kurulum ve aktivasyonlar yine siz ödüyorsunuz. Taahhütlüde; cihazlar ya ücretsiz ya yarı fiyatına, kurulum aktivasyonu yine siz ödüyorsunuz.

ben de takipteyim...eski ttnet üyeliğimden kablosuz modemim var, onu kullanmayı planlıyorum...teledünya konusunu da izliyorum, panasonic plazmada dahili hd uydu alıcısı var, conex modül almak daha mantıklı gibi...akk olmayan orta hızda bi internet...hd kanalları ,avrupa liglerini,belgeselleri izleyeceğim bi platform olsa ikisini uygun bi kampanyada alsam...çok şey mi istiyoruz ki ..

• taahütsüz uydunet şu an var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tplav

quote:

Orijinalden alıntı: anahtar222

quote:

ben de takipteyim...eski ttnet üyeliğimden kablosuz modemim var, onu kullanmayı planlıyorum...teledünya konusunu da izliyorum, panasonic plazmada dahili hd uydu alıcısı var, conex modül almak daha mantıklı gibi...akk olmayan orta hızda bi internet...hd kanalları ,avrupa liglerini,belgeselleri izleyeceğim bi platform olsa ikisini uygun bi kampanyada alsam...çok şey mi istiyoruz ki ..

benim bildiğim adsl modemi ve kablo net modemi farklıdır. adsl modemini uydunet için kullanamazsın. sadece router olarak kullanabilirsin. yanlış biliyor olabilirim ama pek sanmıyorum.

• DSL modemleri Kablo sistemleri ile kullanılmıyor. İkinci el uygun bulabilirsin internetten, Direk kablotv kurulum ve uydunet kurulum ile yaparsan 43 +28 e denk gelir başlangıcın.
  • Bende konunun takibindeyim, şu anki kampanyalar uygun degil 2-3 ay önceki kampanyalar gayet güzeldi haziranda mantıklı bir kampanya çıkarsa geçmeyi düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.