Şimdi Ara

uydunet nitro hız sorunu: hız 40mbiti geçmiyor! (uydunet çözüm sunmadı) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
3.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Benim 475 MBps yazıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben saat 7 civarı nitroyu aktif ettim 55 gb lık mass effect andromeda yı indireyim dedim, bırak 100 mbiti yarısı hıza bile çıkamadım. Saat 11 oldu ve oyunun %77 lik kısmı anca indi
    bağlantım kablosuz falanda değil direk ethernet üzerinden. Müşteri hizmetleri bir şeyden anlamıyor, desteğe mail attım ne bir geri dönüş var ne ilgilenen. Servisin kendisi zaten 24 saatlik ne zaman geri dönecekler acaba.
  • feriox kullanıcısına yanıt
    modem arayüzünde ve speedtest yaptığınızda hız ne çıkıyor? eğer bu iki yerde 100mbit çıkıyor ama download yavaş ise download yaptığınız server yoğunluğundan yavaşlık olabilir... benim normal tarifem 100mbit; nadiren de olsa bazı downloadlarım yavaş olabiliyor ama %95 tam hız download yapıyorum...

yukarıda belirttiğim gibi modem arayüzünde ve speedtest ile hızınız düşük çıkıyorsa şikayet kaydı açtırıp sık sık arayıp çözüm üretilmediği konusunda sıkıştırmanız şart...
  • Kablosuz teknolojinin kaç mbps verebileceğini? Evindeki teknolojinin ne olduğunu? Kullandığı bilgisayarın özelliklerini bilmeyen "müşteriye" internet satarsan böyle olur eyy Uydunet.
  • böle bir şe söz konusu değil, uydunet o kadar hızlı ki hız testi yaptığınızda ya da indirme yaptığınız da ona yetişen server yok hehe
  •  uydunet nitro hız sorunu: hız 40mbiti geçmiyor! (uydunet çözüm sunmadı)

Merhabalar bende 50 megabit 75 kota kullanıyorum wifi ile bağlı masaüstüm Cisco WGA600N kutu kullanıyorum modemim netmaster 401 yeni gelenlerden 2.4 ghz de bu değerleri verdi wifi kayıp çok az. Modem arayüzünde 51 megabit e 4 megabit gözüküyor hız ancak benim sorunum şu özellikle gündüz saatleri kotayı aşmamama rağmen youtbe çok yavaş :/ dns denedim herşeyi yaptım ama değişmedi var mı çözüm bulan yada başına gelen ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Core2han

uydunet nitro hız sorunu: hız 40mbiti geçmiyor! (uydunet çözüm sunmadı)

Merhabalar bende 50 megabit 75 kota kullanıyorum wifi ile bağlı masaüstüm Cisco WGA600N kutu kullanıyorum modemim netmaster 401 yeni gelenlerden 2.4 ghz de bu değerleri verdi wifi kayıp çok az. Modem arayüzünde 51 megabit e 4 megabit gözüküyor hız ancak benim sorunum şu özellikle gündüz saatleri kotayı aşmamama rağmen youtbe çok yavaş :/ dns denedim herşeyi yaptım ama değişmedi var mı çözüm bulan yada başına gelen ?

IP'niz 195 ile başlıyor yani Turk Telekom IP'si verilmiş size. Bu durumda Turk Telekom üzerinden internete çıkıyorsunuz. Bundan kurtulmak için IP'nizi değiştirtin ta ki 195'li IP almayıncaya kadar. Sonra tekrar ölçümlerinizi ve kontrollerinizi yapın.

Şu anda bende 24 ile başlayan IP var. Ve youtube'dan 4K video açıyorum 1 dakika içinde otomatik 4K kalitesine çıkıyor görüntü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zulu123 -- 22 Mart 2017; 14:9:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

quote:

IP'niz 195 ile başlıyor yani Turk Telekom IP'si verilmiş size. Bu durumda Turk Telekom üzerinden internete çıkıyorsunuz. Bundan kurtulmak için IP'nizi değiştirtin ta ki 195'li IP almayıncaya kadar. Sonra tekrar ölçümlerinizi ve kontrollerinizi yapın.

Şu anda bende 24 ile başlayan IP var. Ve youtube'dan 4K video açıyorum 1 dakika içinde otomatik 4K kalitesine çıkıyor görüntü.

Ben kendi altyapılarını kullanıyor sanıyordum bu bilgilendirme iyi oldu ama darıca kocaelindeyim burada başka bir ip yani türktelekom hariç bi ip vermeleri imkansız gibi sanırım yinede soracağım teşekkürler bilgilendirme için :)

• Otomobilin yakıt değerleri yerine Kablonet=Otomobil ve Netmaster=Lastik olarak değerlendirirsen ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksın.
    Lastik dandikse, altındaki BMW yada Mercedes'te olsa güvenebilir misin o araca? Tam performans alabilir misin?

Tabiki HAYIR ! ! !

Kablonetteki durumda aynen bu.
  • Ankara'da Kablonet kullanıp da Superonline çıkışlarını kullanan var mı?
  • quote:

quote:

Tekrar merhaba hocam müşteri hizmetlerini aradım, kesinlikle biz türktelekom la ortak bir altyapı kullanmıyoruz sinyal sorununuz var gördüğüm kadarıyla dedi ekip göndereceklermiş ilk dıştan kontroller yapılacak tekrar olursa bizi arayın yardımcı olalım dediler.

ip lerimiz 40 la başlar dedi bu nasıl oluyor dedim sinyal dalgalanmasından dedi anlamadım. Binda tek kullanıcı benim direk hat çekildi, kutu falanda konulmadı gece de yapıyor mesela açıyorum downloadu 5.8 mb larda başlıyor ara ara 500 kb a düşüyor modem arayüzünden bakıyorum hız 51 mps. bakalım nasıl birşey yapacaklar şuan da an itibari ile youtube dan 720p videolarda bile 1 megabit ile stream yapıyor ilginç.

• quote:

quote:

quote:

Tekrar merhaba hocam müşteri hizmetlerini aradım, kesinlikle biz türktelekom la ortak bir altyapı kullanmıyoruz sinyal sorununuz var gördüğüm kadarıyla dedi ekip göndereceklermiş ilk dıştan kontroller yapılacak tekrar olursa bizi arayın yardımcı olalım dediler.

ip lerimiz 40 la başlar dedi bu nasıl oluyor dedim sinyal dalgalanmasından dedi anlamadım. Binda tek kullanıcı benim direk hat çekildi, kutu falanda konulmadı gece de yapıyor mesela açıyorum downloadu 5.8 mb larda başlıyor ara ara 500 kb a düşüyor modem arayüzünden bakıyorum hız 51 mps. bakalım nasıl birşey yapacaklar şuan da an itibari ile youtube dan 720p videolarda bile 1 megabit ile stream yapıyor ilginç.

Sorununuz kesinlikle IP kaynaklı. Biraz önce IP değiştirdim test etmek için. 195'li IP geldi. Youtube'a baktım. Videolar istatistik penceresinde 1 MB zor görüyordu. Ve görüntü 4K videolarda hiç gelmiyordu. Tekrar IP değiştirdim. Allahtan fazla uğraştırmadan 24'lü IP geldi hemen. Tekrar aynı 4K videoları denedim. 46-47MB ile şak diye görüntü geldi ve hemen 4K seçeneğini otomatik seçti.
    Bence siz MH'yi arayın ve IP değiştirmek istiyorum deyin sadece. Başka laf karıştırmayın. 195 dışında bir IP gelinceye kadar arayıp IP değiştirtin.

Mevcut kullandığınız 195'li IP'deyken komut satırını açıp "tracert google.com" yazdığınızda Turk Telekom sunucularından nasıl geçtiğinizi görürsünüz. 195 IP varken "tracert hurriyet.com" komutuyla hurriyet gazetesine trace route yapmıştım. Konum İzmir olmasına rağmen beni taaaa şanlı urfa'ya götürüyor oradan İstanbul'a getiriyordu. Turk Telekom IP'lerinde ve dolayısıyla sunucularında ciddi kısıtlmalar var. Youtube da bunlardan biri. O IP'den kurtulunca rahatladığınızı göreceksiniz.

Bu arada sinyal sorununuzu da gidersinler. O önemli. Apartmana kutu koymayınca maalesef besleme sorunları çıkıyor. Senin hattın bağlı olduğu binadakilerin sinyal seviyesi ile sizin sinyal seviyesiniz hiçbir zaman aynı aralıklarda olmaz. Size yetecek seviyede yükseltirlerse kutunun bulunduğu binadakilere aşırı yüksek sinyal gider ve ne modem ne de tv alıcısı çalışmaz. O konuda maalesef işiniz zor. Dilekçeyle falan veya hamili kart yakinimdir çözümüyle binanıza dağıtım kutusundan ayrı bir hat çekilip amfi takılması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zulu123 -- 22 Mart 2017; 19:7:6 >

• Ben de uydunet kullanıyorum. Uydunetin hız sorunu yok ama mesafe sorunu var. Örnek ben ankaradayım almanyadan bi servera hız testi yapıyoruz ben 80-100 ping alıyorum süperonline 40-60 arası. İngiltereye yapıyoruz ben 150-160 alıyorum süperonline 80-100 arası aynı noktadan aynı noktaya ama ping farkı var dolayısıyla bu downloadı etkiliyor. Not: benim uydunet bağlantım 50 mbps. superonline 25 mbps ile daha başarılı çıkıyor. Bu da ek bir bilgi olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: chnsll

Ben de uydunet kullanıyorum. Uydunetin hız sorunu yok ama mesafe sorunu var. Örnek ben ankaradayım almanyadan bi servera hız testi yapıyoruz ben 80-100 ping alıyorum süperonline 40-60 arası. İngiltereye yapıyoruz ben 150-160 alıyorum süperonline 80-100 arası aynı noktadan aynı noktaya ama ping farkı var dolayısıyla bu downloadı etkiliyor. Not: benim uydunet bağlantım 50 mbps. superonline 25 mbps ile daha başarılı çıkıyor. Bu da ek bir bilgi olsun.

Bu bahsettiğiniz sorun kullandığınız IP bloğu ve o IP bloğunun routing yapılandırmasıyla ilgili. Mesela 195'li IP kullandığımda internet sanki 50mbps TTNet VDSL kullanıyormuşum gibi oluyor. YUrt dışına çıkınca hızınızın yarı yarıya düşmesi, çeşitli kısıtlamalar vb. Ama normal IP alınca tamamen farklı, kaliteli bir internet kullandığımı hissediyorum. Mesela testmy.net adresinden hem ingiltere hem de almanya üzerinden yaptığım testlerde TTNet ile kesinlikle hızımın yarısını ve hatta daha azını alırken KabloNet normal IP ile 50mbps tarifemle yaptığım ölçümlerde ingiltere üzerinden 46-47mbps ve almanya üzerinden 40-45mbps görüyorum. Aynı şekilde KabloNet kullanırken bile 195 ile başlayan IP ile bu ölçümü yaptığımda yine hızımın yarısı veya daha altında değerler görüyorum. Lütfen yazdıklarımı test edin, haklı olduğumu anlayacaksınız.

• bende 24 lü ip var iyimidir şimdi ?
  • İyidir iyi.

• KabloNet sanırım her bölgede IP gruplarını farklı yapılandırmış. Mesela 195'ler benim bölgede Turk Telekom çıkarken başka bölgede SoL olabiliyor. O nedenle IP'nizi "tracert" komutu ile test etmeniz sonucunda hangi ISS altyapısını kullandığınız ortaya çıkacaktır. Speedtest'te doğrudan Turksat Kablo dışında Turk Telekom veya SuperOnline gibi farklı bir ISS olarak belirtilmiyorsa en sağlıklı yöntem trace route olacaktır. Çünkü ISS olarak Turksat Kablo çıksa bile sonuçta başka bir ISS alt yapısını kullanıyor KabloNet. Ayrıca IP'nizi whatismyip gibi sitelerde de inceleyebilirsiniz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chnsll

Ben de uydunet kullanıyorum. Uydunetin hız sorunu yok ama mesafe sorunu var. Örnek ben ankaradayım almanyadan bi servera hız testi yapıyoruz ben 80-100 ping alıyorum süperonline 40-60 arası. İngiltereye yapıyoruz ben 150-160 alıyorum süperonline 80-100 arası aynı noktadan aynı noktaya ama ping farkı var dolayısıyla bu downloadı etkiliyor. Not: benim uydunet bağlantım 50 mbps. superonline 25 mbps ile daha başarılı çıkıyor. Bu da ek bir bilgi olsun.

Bu bahsettiğiniz sorun kullandığınız IP bloğu ve o IP bloğunun routing yapılandırmasıyla ilgili. Mesela 195'li IP kullandığımda internet sanki 50mbps TTNet VDSL kullanıyormuşum gibi oluyor. YUrt dışına çıkınca hızınızın yarı yarıya düşmesi, çeşitli kısıtlamalar vb. Ama normal IP alınca tamamen farklı, kaliteli bir internet kullandığımı hissediyorum. Mesela testmy.net adresinden hem ingiltere hem de almanya üzerinden yaptığım testlerde TTNet ile kesinlikle hızımın yarısını ve hatta daha azını alırken KabloNet normal IP ile 50mbps tarifemle yaptığım ölçümlerde ingiltere üzerinden 46-47mbps ve almanya üzerinden 40-45mbps görüyorum. Aynı şekilde KabloNet kullanırken bile 195 ile başlayan IP ile bu ölçümü yaptığımda yine hızımın yarısı veya daha altında değerler görüyorum. Lütfen yazdıklarımı test edin, haklı olduğumu anlayacaksınız.

Bu bahsettiğimiz IP cihazın IP'si değil mi. Örnek Playsation'ın aldığı ip. Peki bu IP yi nasıl değiştiricez. Devamlı yeni bağlantı kurup deneyerek mi?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.