Şimdi Ara

Uydu Alıcısı - Receiver Tavsiyeleri (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.472
Cevap
41
Favori
235.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tavsiyenize uyucam serkan bey teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: erd_eru

quote:

Orijinalden alıntı: XxYyZz
    SD receiverde HDMI çıkış kullanınca scart kabloda kaybolan görüntü kalitesini en aza indiriyor.
    HDMI çıkışı kullanınca gözle görünür iyileşmeyi fark edebiliyorsun.

Tam da burada şunu sorayım.
    42" Philips LCD TV de çözemediğim bir görüntü ayar konusu var:
    Herhangi bir cihazdan gelen görüntüyü TV ye scart kablo ile bağlarsam,
    TVnin görüntü formatını;

Oto.format
    Süper Büyütme
    4:3
    Sinema açılımı 14:9
    Sinema Açılımı 16:9
    Geniş ekran
    Uymayan

formatlarından istediğim şekilde seçebiliyorum.
    DM 500S ile aldığım SD yayınlardaki basık görüntüyü Süper Büyütme ve Sinema açılımı 14:9
    seçenekleriyle görüntü kaybı olmadan basık görüntüyü düzgün bir şekilde ekrana oturtabiliyordum.

Fakat DM800 HD SE ile birlikte HDMI kullanmaya başladım. SD yayınlarda görüntü daha net
    fakat basık.
    Görüntüyü ayarlamada kullandığım menüler etkinliğini kaybediyor.
    Sadece Oto.format, Geniş ekran ve Uymayan etkin. Bu formatlar SD görüntüde istediğim
    ayarlamayı yapmıyor. Görüntü yine basık kalıyor.
    Sadece DM800 değil taktığım bütün HDMI çıkışlı cihazlarda bu durum böyle.
    Bunun için bir yöntem var mı?

Üstad HDMI kabloda bu ayarlamalar olmuyor :(

• serkan bey veya dreambox alan arkadaşlar
    dreambox 800hd se'' klonu, boluda bulamadım.nette de öyle söylenen rakamlara göremedim.
    siz nerden aldınız.netten alışveriş yapmadım güvenir yerler mi.parayı gönderdikten sonra almadık tanımıyoruz ayakları olmuyo mu.
    sadece görüntü netliği gerekli olduğu için ''se'' yerine hd 800'ü alsam daha mantıklı olmaz mı.hdd usb zaten tv den hallediliyo.modül lazım değil.işlemcisi de aynı ise''se'' olmasa da farketmez dimi.
  • Bence hiçte yavaş değil. işlemcinin dm800 hd den daha düşük işlemci olması daha yavaş çalışacağı anlamına gelmez serkan öyle olsa dreambox 500 s in işlemcisi bu kadar hızlı çalışmazdı. İlave olarak dreambox 800 dedeğin çin malı kopya üründe garanti yok hadi önemli değil dedin modül girişi bile yok. donanım küçümsediğin cihazlarda daha fazla hiç kusura bakma bi işlemciyle olmuyor bu işler. bence dm 800 hd clon çin malı cihazlara verilen para hem ülke ekonomisine hem sizin ekonominize zarar hemde donanımı itibariyle en zayıf cihazlardan biri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realsk

serkan bey veya dreambox alan arkadaşlar
    dreambox 800hd se'' klonu, boluda bulamadım.nette de öyle söylenen rakamlara göremedim.
    siz nerden aldınız.netten alışveriş yapmadım güvenir yerler mi.parayı gönderdikten sonra almadık tanımıyoruz ayakları olmuyo mu.
    sadece görüntü netliği gerekli olduğu için ''se'' yerine hd 800'ü alsam daha mantıklı olmaz mı.hdd usb zaten tv den hallediliyo.modül lazım değil.işlemcisi de aynı ise''se'' olmasa da farketmez dimi.

İşlemciler farklı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasancp

Bence hiçte yavaş değil. işlemcinin dm800 hd den daha düşük işlemci olması daha yavaş çalışacağı anlamına gelmez serkan öyle olsa dreambox 500 s in işlemcisi bu kadar hızlı çalışmazdı. İlave olarak dreambox 800 dedeğin çin malı kopya üründe garanti yok hadi önemli değil dedin modül girişi bile yok. donanım küçümsediğin cihazlarda daha fazla hiç kusura bakma bi işlemciyle olmuyor bu işler. bence dm 800 hd clon çin malı cihazlara verilen para hem ülke ekonomisine hem sizin ekonominize zarar hemde donanımı itibariyle en zayıf cihazlardan biri.

Dreambox 500s'te 252 Mhz. işlemci var. Linux Enigma 1 seri, basit işlevli cihazda işlemektedir. Enigma 1'in hafifliği ve
    SD yayının 5 kat daha az veri yoğunluğu ile çalışmasına 252 Mhz.lik işlemciyide kattık mı cihaz uçuyor. Ki, gelişmiş çok
    işlevli SD receiver'lerde ortalama işlemci hızı 160 ila 180 Mhz. arasında olduğu düşünülürse, Dreambox 500s'in neden
    bu kadar hızlı olduğunu kavramaya gerek kalmaz.

Dreambox 800HD'de 300 Mhz. işlemci var. Enigma 2 serisi renk ve görsel grafik içeren yazılım bulunmaktadır. İlaveten
    HD yayınlar SD yayınlara göre 5 kat daha yoğun veri işlemek zorundaddır. İlaveten HD cihazlarda VRAM (Video RAM)
    bellke üniteside HD cihazın dizaynı arasındadır. Kısaca Dreambox 500s'ten 50 Mhz. hızlı olan Dreambox 800HD'ye;
    enigma2 yazılımın ağırlığı, donanım olarak VRAM ile çalışma zorunluluğu ve SD/HD ölçekleme zorunluluğu gibi
    nedenlerle, cihaza 300 Mhz. işlemci yetmemektedir. Diğer bir deyişle cihazın ağır çalışmasına neden olmaktadır. Zaten bu ağırlık nedeniyle, çok kısa süre "se" sürümü çıkarıldı.

Dreambox 800HD "se"de 405 Mhz. İşlemci var. Cihazın hızı Dreambox 500s'e yakındır. Ama kesinlikle 500s'in hızı kadar
    değildir. Hız yönünden azda olsa, 500s lehine bir fark sözkonusudur.

Orijinal cihazda, klon cihazda, Çin'de aynı fasoncuların elinden çıkar. Fark; sim kartın Almanlar tarafından
    ruhsatlandırılmasıdır. Ülkemizde klon cihazı getirtip satan firmalar, garanti vermiyorla mı? Fatura kesiyorsa, garantide
    veriyor. Piyasayı gezin ve fatura verenden malı alınız. Kanun gereği 2 yıl garanti kapsamına olursunuz.

Modül girişi konusu, ihtiyaca göredir. Kullanıcı, yerli platformlara şimdi ve gelecekte üye olmayı düşünmüyorsa, modül
    girişi ne işine yarayacak !? Hele ki, Dream gibi her türlü emulatörün süper çalıştığı cihazda...

Ülke ekonomisine neden zarar olsun !? İç piyasadan mal alan kullanıcı, faturasını aldımı, devlette her türlü vergisini alır.

Kullanıcının ekonomisine neden zarar olsun ki!? Bahse konu Giga ve Vuo Solo cihazların fiyatı 600 TL'den aşağı değil...
    Kullanıcının modül girişine ihtiyacı yoksa, 600 TL'ye iki tane klon Dreambox 800HD alır. Hemde faturalı...

Herneyse...

Bu açıklamalı makalemin fiyatlar ile ilgili bölümüne bir kaç gün önceki mesajımda da değinmiştim. zaten...

Şimdi bu noktadan sonra doğru kıyasalama şu şekildedir.

Kullanıcı modül girişine ihtiyaç duymuyorsa,600 TL'yi yavaş işlemcili Giga, Vuo Solo'ya vereceğine, 550 TL ile 600 TL
    aralığında hızlı işlemcili Dreambox 800HD "se" almalıdır. Hatta kullanıcı kendisi bizzat Çin'den getirtirse, 450 TL
    seviyesinden bir maliyeti yakalamış olur.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 4 Ocak 2012; 1:22:02 >

• Eveet, uyducu arkadaslar, biraz basit bilgi verebilirmisiniz , nedir bu pahalı uydu cihazlarının özelliği? neyi paylaşıyorlar bunlar internetten?görüntüye boncukmu konduruyor bu pahalı cihazlar?yani, niye sıradan 100 küsur liralık uydu alıcı almayalımda bunlardan alalım?
  • Serkan Bey;

Atlanta Xtrend ET 5000 ve Gigablue 800 SE arasında seçim yapacakken Dreambox HD 800 SE klon hk.daki görüşleriniz ile kafam çok daha feci karıştı...

Teknik destek ve donanım anlamında karşılaştırma yapabilir misiniz ?
    Hepsi de;
    - Linux tabanlı, Enigma 2 destekli
    - 2x USB 2.0 var ( Xtrend ET 5000'de ise 3x USB 2.0 var)

Gigablue 800 SE 333Mhz,
    Xtrend ET 5000 400Mhz,
    DreamBox HD 800 SE ise yine 400Mhz işlemcili

2 çanak ( 90+120), 6 uydu (42e - 39e / 19e - 13e - 9e - 7e) ve serverlar ile wifi bağlantılı olarak tüm şifreli hd yayınları izlemek istiyorum.

Gigablue 800 SE'nin yurtdışı yazılım desteği aklımı çeliyor ancak halen sıkıntıları olduğunu okuyorum...

Xtrend ET 5000'nin yurtdışı yazılım ve desteği gayet iyi

Ancak fiyat / performans olarak beni allak, bullak eden receiver; Dreambox HD 800 SE klonlar oldu.
    Klon olan Dreambox'lar da aynı yazılımları kullanabiliyor muyuz ?
    Klon olması donanım açısından fark etmiyor demişsiniz, peki yazılım açısından da durum aynı mıdır ?

Özetle; 550-600 TL aralığında bu 3 cihaz arasından hangisini seçerdiniz ?
    Makul fiyatlarla Dreambox 800 HD SE klon 1.kalite satan bir yer tanıyor musunuz ?

Ya da, hiç bunlara girmeden hepsinin neredeyse yarı fiyatına; DREAMBOX 800HD 82 BOOT SİM 3,00 (300Mhz) alıp, geçeyim mi ?

Sonuçta amacım, şifreli HD yayınları izlemek ise zaten full paket server abonesi olacağım...
    Şaştım kaldım

Ne dersiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: HGT

Serkan Bey;

Atlanta Xtrend ET 5000 ve Gigablue 800 SE arasında seçim yapacakken Dreambox HD 800 SE klon hk.daki görüşleriniz ile kafam çok daha feci karıştı...

Teknik destek ve donanım anlamında karşılaştırma yapabilir misiniz ?
    Hepsi de;
    - Linux tabanlı, Enigma 2 destekli
    - 2x USB 2.0 var ( Xtrend ET 5000'de ise 3x USB 2.0 var)

Gigablue 800 SE 333Mhz,
    Xtrend ET 5000 400Mhz,
    DreamBox HD 800 SE ise yine 400Mhz işlemcili

2 çanak ( 90+120), 6 uydu (42e - 39e / 19e - 13e - 9e - 7e) ve serverlar ile wifi bağlantılı olarak tüm şifreli hd yayınları izlemek istiyorum.

Gigablue 800 SE'nin yurtdışı yazılım desteği aklımı çeliyor ancak halen sıkıntıları olduğunu okuyorum...

Xtrend ET 5000'nin yurtdışı yazılım ve desteği gayet iyi

Ancak fiyat / performans olarak beni allak, bullak eden receiver; Dreambox HD 800 SE klonlar oldu.
    Klon olan Dreambox'lar da aynı yazılımları kullanabiliyor muyuz ?
    Klon olması donanım açısından fark etmiyor demişsiniz, peki yazılım açısından da durum aynı mıdır ?

Özetle; 550-600 TL aralığında bu 3 cihaz arasından hangisini seçerdiniz ?
    Makul fiyatlarla Dreambox 800 HD SE klon 1.kalite satan bir yer tanıyor musunuz ?

Ya da, hiç bunlara girmeden hepsinin neredeyse yarı fiyatına; DREAMBOX 800HD 82 BOOT SİM 3,00 (300Mhz) alıp, geçeyim mi ?

Sonuçta amacım, şifreli HD yayınları izlemek ise zaten full paket server abonesi olacağım...
    Şaştım kaldım

Ne dersiniz ?

Klon Dreambox 800HD "se" alınız.

barryAllen, Meboot gibi plugins yüklendiği zaman enigma tabandaki cihazların yazılımlarını disk üzerinden de
    çalıştırabilmek mümkündür. Bu nedenle hepsi birbirinin yazılımını kullanacağı için yazılım karşılaştırması yapmaya gerek
    yoktur.

Satan yerleri bilmiyorum. Yurtdışından getirtirseniz, 450 TL'ye mal etmeniz mümkündür.

• merhabalar...
    bu konularda hiçbir bilgim yok..
    hd bir cihaz almak istiyorum, bu işin uzmanı olarak gördüğüm serkan bey, dreambox tavsiye ediyor, hocam ben yurtdışından bu cihazı temin edebilirim fakat bunda türkçe dil desteği oluyor mu (varsa eğer gülmeyin affınıza sığınıyorum hiç bilgim yok) klon cihazlar sorun çıkarır mı hangisi klon hangisi orjinal yada kaçını klon nasıl anlayabiliriz

ilginize şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: izoca

merhabalar...
    bu konularda hiçbir bilgim yok..
    hd bir cihaz almak istiyorum, bu işin uzmanı olarak gördüğüm serkan bey, dreambox tavsiye ediyor, hocam ben yurtdışından bu cihazı temin edebilirim fakat bunda türkçe dil desteği oluyor mu (varsa eğer gülmeyin affınıza sığınıyorum hiç bilgim yok) klon cihazlar sorun çıkarır mı hangisi klon hangisi orjinal yada kaçını klon nasıl anlayabiliriz

ilginize şimdiden teşekkürler

Paranızı fiyat/performans oranı çerçevesinde değerlendirmek istiyorsanız, Klon Dreambox 800HD "se" alınız.

Çin'den sipariş verip getirtiyorsunuz. Çin'den getirtenler başlığında ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

Kolay gelsin.
  • Avermedia AV-800 uydu alıcı aldım kurdum sinyal seviye ve kalitesi gayet güzel sıkıntı yok.ama 3-5 radyo kanalı ve trt kanalları dışında birkaç tanede yabancı kanal çıkıyor.ne yapmam gerekir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: capo di capi

Avermedia AV-800 uydu alıcı aldım kurdum sinyal seviye ve kalitesi gayet güzel sıkıntı yok.ama 3-5 radyo kanalı ve trt kanalları dışında birkaç tanede yabancı kanal çıkıyor.ne yapmam gerekir ?

Cihazınızda kayıtlı frekans listesini buraya göre güncelleyip, cihazı taratınız.
    http://www.flysat.com/turksat42.php
  • sağolun serkan bey
  • manuel ekleme yapamıyorum,otomatik seçimde de durum aynı oluyor.kanalları buluyor ama açmıyor.sanırım ben bu işi beceremicem :)
  • quote:

manuel ekleme yapamıyorum,otomatik seçimde de durum aynı oluyor.kanalları buluyor ama açmıyor.sanırım ben bu işi beceremicem :)

Cihazda manual frekans girişi yoksa, frekansı yazabileceğiniz bir pencere varsa, oraya bir frekansı yazıp, tarattıktan sonra diğer frekansa geçmelisiniz. Böylece uydu listesini tek tek yazıp, taratabilirsiniz.

Tabi uydu cihazının tarifimdeki yönteme uygun ise...
  • manuel eklemeyi buldum fakat sinyal yok diyor siyah ekran çıkıyor.problem ya bende birşeyleri eksik yapıyorum.ya cihazda dicem ama sanmıyorum.yada bizim kabloda bi sıkıntı var.çanakta lnb de sorun olacağını zannetmiyorum.çünkü merkesi sistem.digiturk,teledünya ve d smart izleyen komşularımız var.
  • quote:

manuel eklemeyi buldum fakat sinyal yok diyor siyah ekran çıkıyor.problem ya bende birşeyleri eksik yapıyorum.ya cihazda dicem ama sanmıyorum.yada bizim kabloda bi sıkıntı var.çanakta lnb de sorun olacağını zannetmiyorum.çünkü merkesi sistem.digiturk,teledünya ve d smart izleyen komşularımız var.

İki ihtimal var.

* Merkezi sistem için donatılmış, multisviç santralın size inen çıkışı arızalı olabilir. Bunu anlamak için komşunun cihazınızı, sizin dairenizde çalışıp, çalışmadığını test etmek yeterlidir.

* Dairenize inen kablo rg 59 ise, kablo mesafeside uzun ize, yeterli sinyal ulaşmıyor olabilir. Yada kablo kesik, ekli (yekpare olmayan, uydu sisteminde kablonun yekpare olması önemlidir.) yada kabloda kısa devre olabilir.

Kablo rg 59 ise, her halükarda, rg6 u/6 ile yenileyiniz. Klass, reçber yada ören kablo gibi TSEK kalite belgeli olanını seçiniz.

• arkadaşlar merhaba bu cihazı alacağım kesinleşti. bir sorum daha olucak bizim uydu sistemi eski sd yayın yapan sunyy adlı cihaz bu cihaza in out iki giriş var ama sanırsam benim duyduğum kadarı ile bu tür yeni cihazlarda 2 girişide kullanılması gerekiyor diye biliyorum. Doğrumu biliyorum yoksa yanlışmı bilgilendim. Yoksa hiçbirşey yapmamıza gerek yokmu? Son olarakta bizdeki sunyy cihaz ile bu yeni alacağımız cihazı birlikte kullanmak istiyoruz. sanırsam böyle birşey zor yani 2 tv de de aynı yayın izlenmek zorunda kalınıyor. Eğer öyleyse bir tvde suny diğer tvde dreambox kullanabiliriz dimi t çıkışı gibi bir işlemle...

Yazım kötü oldu kusura bakmayın. Son olarak bu cihazı yüksek ihitmal burdan alıcam.

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/dreambox-800hd-82-boot-sim-3-00-ithalatcidan-50372578

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

manuel eklemeyi buldum fakat sinyal yok diyor siyah ekran çıkıyor.problem ya bende birşeyleri eksik yapıyorum.ya cihazda dicem ama sanmıyorum.yada bizim kabloda bi sıkıntı var.çanakta lnb de sorun olacağını zannetmiyorum.çünkü merkesi sistem.digiturk,teledünya ve d smart izleyen komşularımız var.

İki ihtimal var.

* Merkezi sistem için donatılmış, multisviç santralın size inen çıkışı arızalı olabilir. Bunu anlamak için komşunun cihazınızı, sizin dairenizde çalışıp, çalışmadığını test etmek yeterlidir.

* Dairenize inen kablo rg 59 ise, kablo mesafeside uzun ize, yeterli sinyal ulaşmıyor olabilir. Yada kablo kesik, ekli (yekpare olmayan, uydu sisteminde kablonun yekpare olması önemlidir.) yada kabloda kısa devre olabilir.

Kablo rg 59 ise, her halükarda, rg6 u/6 ile yenileyiniz. Klass, reçber yada ören kablo gibi TSEK kalite belgeli olanını seçiniz.

Serkan bey bende de digiturk vardı sıkıntı yoktu.Fahiş fiyatlardan dolayı iptal ettirdim ve işimi görecek uygun bir cihaz almak istedim(Avermedia AV-800) sanırım ayarlanması lazım cihazın.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.