Şimdi Ara

UTV On road

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

UTV almayı planlıyorum 2. el yada sıfır, ucuz bir tane alıcam 5000 tl veya 6000 tl ye fakat vergi nasıl oluyor onuda bilmiyorum on road için. İstanbul maltepe de kullanmayı planlıyorum fakat bazı konularda çelişkide kaldım.

1- on road ile off road arasında ne fark var ? ( vergi olarak )
    2- extradan bir ehliyete ihtiyaç var mı ?
    3- Maltepe aydınevlerde kullanıcam yani mahalle içinde. e5 tarzı bir trafiğe çıkmayacağım.
    4- UTV ler çok sesli çalışıyormuş doğrumudur.( tabi fiyatına göre değişir )
    5- bulunduğum yer çok yokuşlu olduğum için sadece markete gitmek için falan kullancam yokuşlarda 2 çeker olsa bi sıkıntı olurmu ? eğim kaç derece bilmiyorum :D

Bu sorulara yada sizin bildiniz ve benim bilmemin gerektiği başka konularda da yazarsanız sevinirirm.

• hocam ben sana bilgim olan kısmıyla ilgili yazayım.

1. Vergi farkı ne bilmem fakat offroad trafiğe çıkamaz. Trafiğe çıkarmak istersen de plaka vs çıkartman gerekiyor. bu da çok meşakkatli bir iş. Her marka ve model offroad atvlere plaka vermiyorlar diye ibliyorum.
    2. Extradan bir ehliyete ihtiyaç yok a2 ile kullanılabiliyor.
    4. Benim amcamda 20 bin dolarlık bir utv var. Amerikanlar savaşlarda kullanıyormuş. Amerikan malı tamamen çelikten bi utv marka ve modelini bilmiyorum ama kilometrede 1tl'den fazla yaktığını söylüyor. Hiç bir sesi gürültüsü yok.
    5. Para sizin, zevk sizin sonuçta fakat markete gitmek için utv almak ne kadar mantıklı? yada 5-6 bin liralık utv ne kadar sorunsuz olabilir o kısmını bilemiycem. Ama 5-6 bine güzel atv'ler oluyor..
  • CekomastikSilikon kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkür ederim. kesin alacağım demiyorum zaten. bi heves işte.
  • Sahibindende baktiysaniz kuba marka utv lere falan genelde cogu cin malidir plaka takilabilirr fakat fiyat artar benimde niyetim vardi sonradan cin malina 10000tl para baglayacagima motora baglatim dedim gittim suzuki inazuma aldim tabi zevk meselesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araba Ehliyetini Alamayınca sinirlendim bir daha kolay kolay araba sürmem ehliyet almam dedim.

ortalama 10.000 lira bütçe ayarlayıp 4tekerlekli bir şey alayım diyorum...

Boy 1.80 Kilo :82

ATV Alirsam tekerlekleri yüksek büyük olmalı o zaman 12 ve yukarı çapta (varsa) olmalı ama herkeste Çin malı 150cc ufak el arabası gibi tekerlekli 5yada 7 çapta var onun yerine UTV mantikli geldi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.