Şimdi Ara

Ütü İle Baskı Devre Basımı Trace Style

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. İlk defa ütü , tuz ruhu + perhidrol yöntemi ile baskı devre bastım. Proteus ile çizdiğim baskı devrede T50 olarak çizdim yolları. Plakete aktarırken hiç bir sorun yaşamadım. Fakat kullandığım entegre LM2599 iki arkada , üç önde bacaklı olan -bended leads- tipinde idi. şimdi elimde düz bacaklı olanlardan var. Baskı devreyi tekrar çizdim. Fakat T50 oldukça kalın. DRC hataları oluşuyor çizim sırasında. T30 kalınlığına getiriyorum bu seferde oldukça ince oluyor yollar ütü ile plakete aktarırken sorun yaşamaktan korkuyoum. Önerisi olan varsa seve seve dinliyorum.

Özet olarak : Ütü ile plakete aktarabileceğim en ince yol kalınlığı nedir ? Yeteneğime , ütüme , kağıt ve toner kalitesine göre değiştiğini biliyorum fakat genel olarak kullandığınız kalınlığı merak ediyorum.

Selamlar..

• ToygarVrli T kullanıcısına yanıt
    Daha yeni başlıyor isen T20'nin altına düşme. DRC hataları aldığın yerde, snap 1th ayarına getirdiğinde ince ayarlamalar yapabilirsin.
    Kağıt olarak ne kullanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 30 Temmuz 2015; 14:45:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam kuşe kağıt üstüne baskı yaptırıyorum fotokopiciden.
  • ToygarVrli T kullanıcısına yanıt
    Plaketi önce el yakacak kadar ısıtıp üzerine kağıdı öyle koyun. Soğuk plaketi kağıtla birlikte ütülerken bir yandan da plaket genleştiği için yollarda sorun olabiliyor. O yüzden sıcak plaket üzerine kağıdı koyuyoruz. Kağıt derken pcb basılı kağıt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 30 Temmuz 2015; 16:32:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.