Şimdi Ara

ustalar airties 5452 ve zyxel yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende bir adet airties 5452 wirelees ve zyxel P-660W-T1 v3 TTNET modem var.airtiesı modem zyxel i ise airties üzerinden wireless ap olarak kullanmak istiyorum.bir kere başardım ancak modemlere reset attım birdaha ayarları tutturamadım. airties ve zyxele girmem gereken ayarlar konusunda beni aydınlatırsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ypinar

bende bir adet airties 5452 wirelees ve zyxel P-660W-T1 v3 TTNET modem var.airtiesı modem zyxel i ise airties üzerinden wireless ap olarak kullanmak istiyorum.bir kere başardım ancak modemlere reset attım birdaha ayarları tutturamadım. airties ve zyxele girmem gereken ayarlar konusunda beni aydınlatırsanız sevinirim.

slm.
    airties modemin ayarları standart ayarlar olsun şöyleki
    ip 192.168.2.1, dhcp server açık, kablosuz ister aç ister açma sen bilirsin.

zyxel de ise dhcp serveri kapat, ip 192.168.2.2 yap. kablosuz yayına başla.

bazı cep tel v.s. gibi cihazlarda ip alamama sorunu olursa zyxelden dhcp serveri relay
    olarak yani airties'in ip adresini gösterecek şekilde aç.

kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

quote:

bende bir adet airties 5452 wirelees ve zyxel P-660W-T1 v3 TTNET modem var.airtiesı modem zyxel i ise airties üzerinden wireless ap olarak kullanmak istiyorum.bir kere başardım ancak modemlere reset attım birdaha ayarları tutturamadım. airties ve zyxele girmem gereken ayarlar konusunda beni aydınlatırsanız sevinirim.

slm.

bazı cep tel v.s. gibi cihazlarda ip alamama sorunu olursa zyxelden dhcp serveri relay

kolay gelsin.

bilgiler için teşekkür airties kablosuzu ister aç ister kapa demişsiniz ancak ben zyxelin airties la wiress olarak bağlantı kurup airtiesdaki interneti zxyel üzerinden kullanmak isterim.teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

slm.

kolay gelsin.

bilgiler için teşekkür airties kablosuzu ister aç ister kapa demişsiniz ancak ben zyxelin airties la wiress olarak bağlantı kurup airtiesdaki interneti zxyel üzerinden kullanmak isterim.teşekkürler.

bişey diil ben cihazları birbirine kablo ile bağlayacağınızı düşünerek bu cevabı yazmıştım.
    sanırım sizin amacınız kablosuz köprü.

1. her iki cihazıda aynı ip grubunda fakat farklı ip'lere alın.
    2. her iki cihazıda wep şifreleme ile aynı şifreyi girin.
    3. her iki cihazıda aynı wifi kanalına alın.
    4. airtieste mesh özelliğini açın ve taramadan zyxel modemin kablosuz ağını seçin.
    5. aynı şekilde zyxel'dede wds, yada bridge özelliği ile taratıp airties modemin kablosuz ağını seçin.

işlemler bu kadar her iki cihazda birbirleri ile kablosuz sürekli bağlı (sanki kablo varmış gibi) ve dışardan gelen
    client isteklerine açık olucaklar.

kolay gelsin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

slm.

kolay gelsin.

bişey diil ben cihazları birbirine kablo ile bağlayacağınızı düşünerek bu cevabı yazmıştım.
    sanırım sizin amacınız kablosuz köprü.

1. her iki cihazıda aynı ip grubunda fakat farklı ip'lere alın.
    4. airtieste mesh özelliğini açın ve taramadan zyxel modemin kablosuz ağını seçin.
    5. aynı şekilde zyxel'dede wds, yada bridge özelliği ile taratıp airties modemin kablosuz ağını seçin.

işlemler bu kadar her iki cihazda birbirleri ile kablosuz sürekli bağlı (sanki kablo varmış gibi) ve dışardan gelen

kolay gelsin.

ÇOK TEŞEKKÜRLER OLDU :)
    sadece eklemek istediğim şeyler aynı olayı yapmak isteyenlere kolaylık olsun diye:)

1. her iki cihazıda aynı ip grubunda fakat farklı ip'lere alın.(bendeki zyxel 192.168.1.20 den sonra dağıtıyordu buna dikkat edin.
    5. aynı şekilde zyxel'dede wds, yada bridge özelliği ile taratıp airties modemin kablosuz ağını seçin.(zyxel wds kısmında airties gibi bul seçeneği yok burda mac adresi ve pass girilen yer var buraya airtiesin KABLOSUZ MAC adresini girin.ben buraya hep airtiesin modem arkasında yazan mac adresini giriyordum.hatam buymuş:)

• :)
    güle güle kullan inşallah hız felanda istediğin gibi olmuştur.
    hız biraz düşükse modemlerin 1'er antenlerine
    windsurfer uygulayıp birbirlerine çevirirsen baya faydası olur.
  • quote:

:)

ben bu işi xbox360 a kablo çekmeden ethernet interneti sağlamak için yaptım hız düşük ama sorun değil.
    çekişte sorun yok ancak hız direk ana modemden aldığımdan düşük oldu.

bu arada wind surfu araştırdımhttp://www.wifi-turk.com/makale-40-windsurfer-nasil-yapilir.html 802.11n-Draft modemde taviye etmiyorlar.
    airties 5452 802.11n-Draft modemmidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ypinar -- 3 Aralık 2011; 7:54:33 >

• quote:

quote:

ben bu işi xbox360 a kablo çekmeden ethernet interneti sağlamak için yaptım hız düşük ama sorun değil.

bu arada wind surfu araştırdımhttp://www.wifi-turk.com/makale-40-windsurfer-nasil-yapilir.html 802.11n-Draft modemde taviye etmiyorlar.

eğer internet hızın 20 mbit üstünde diilse zaten
    modemleri g bandına almaman büyük hata.

hemen her iki modemide g bandına al hem çekim gücün artsın
    hemde windsurfer uygularsın.

• quote:

quote:

quote:

eğer internet hızın 20 mbit üstünde diilse zaten
    modemleri g bandına almaman büyük hata.

hemen her iki modemide g bandına al hem çekim gücün artsın
    hemde windsurfer uygularsın.

n mode kullanma amacım smartmedia hdvision mediaplayer var.n modunda ağdaki tüm videoları takılmadan izleyebiliyorum.2. sebeb ise bilgisayarlar arası veri transferi biraz hızlanıyor.

• hımm şimdi oldu.
    o zaman işin biraz zor.
  • quote:

hımm şimdi oldu.
    o zaman işin biraz zor.

EEE 802.11a-1999 (802.11a):
    5 Ghz bandını kullanarak 54 Mbit/s hızında aktarım yapılmasını sağlayan bir standart. Dış mekanda yaklaşık 100 metre. İç mekanda yaklaşık 13 metre.
    IEEE 802.11b-1999 (802.11b):
    2.4 Ghz bandını kullanarak 11 Mbit/s hızında aktarım yapılmasını sağlayan bir standart. Dış mekanda yaklaşık 110 metre. İç mekanda yaklaşık 35 metre.
    IEEE 802.11g-2003 (802.11g):
    2.4 Ghz bandını kullanrak 54 Mbit/s hızında aktarım yapılmasını sağlayan bir standart. Dış mekanda yaklaşık 110 metre. İç mekanda yaklaşık 35 metre.
    IEEE 802.11n-2009 (802.11n):
    2.4 Ghz ve/veya 5 Ghz bandını kullanarak 54-600 Mbit/s hızında aktarım yapılmasını sağlayan bir standart. Dış mekanda yaklaşık 250 metre. İç mekanda yaklaşık 70 metre.
    Günümüzde n standardı oldukça hızlı yayıldı. Çünkü gün geçtikçe daha geniş alandan kablosuz interenete erişim ve daha yüksek hız ihtiyaçları doğuyor. Hatta bahsettiğim standartlar bile şu an ihtiyaçları tam olarak karşılayabilmiş midir tartışılır.

bu bilgi yanlışmı sizce

• quote:

quote:

hımm şimdi oldu.
    o zaman işin biraz zor.

EEE 802.11a-1999 (802.11a):
    5 Ghz bandını kullanarak 54 Mbit/s hızında aktarım yapılmasını sağlayan bir standart. Dış mekanda yaklaşık 100 metre. İç mekanda yaklaşık 13 metre.
    IEEE 802.11b-1999 (802.11b):
    2.4 Ghz bandını kullanarak 11 Mbit/s hızında aktarım yapılmasını sağlayan bir standart. Dış mekanda yaklaşık 110 metre. İç mekanda yaklaşık 35 metre.
    IEEE 802.11g-2003 (802.11g):
    2.4 Ghz bandını kullanrak 54 Mbit/s hızında aktarım yapılmasını sağlayan bir standart. Dış mekanda yaklaşık 110 metre. İç mekanda yaklaşık 35 metre.
    IEEE 802.11n-2009 (802.11n):
    2.4 Ghz ve/veya 5 Ghz bandını kullanarak 54-600 Mbit/s hızında aktarım yapılmasını sağlayan bir standart. Dış mekanda yaklaşık 250 metre. İç mekanda yaklaşık 70 metre.
    Günümüzde n standardı oldukça hızlı yayıldı. Çünkü gün geçtikçe daha geniş alandan kablosuz interenete erişim ve daha yüksek hız ihtiyaçları doğuyor. Hatta bahsettiğim standartlar bile şu an ihtiyaçları tam olarak karşılayabilmiş midir tartışılır.

bu bilgi yanlışmı sizce

evet yanlış.
    örneğin bunu şöyle ispatlayayım.
    aynı cihazın g bandı ile 24 dbm ile aldığı sinyali
    n bandı ile 26 dbm ile aldığı ap'lerin ve usb alıcıların datasheetlerinde yazar.

• doğeudur nediyim internetteki herbilgiye güvenmemeliyiz zaten dene ve gör diyorsun:)
  • quote:

doğeudur nediyim internetteki herbilgiye güvenmemeliyiz zaten dene ve gör diyorsun:)

bu arada sendeki zyxel n band destekli değil ki. sadece zyxel'e uygula windsurferi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkanizmit -- 5 Aralık 2011; 2:03:43 >
  • quote:

quote:

doğeudur nediyim internetteki herbilgiye güvenmemeliyiz zaten dene ve gör diyorsun:)

bu arada sendeki zyxel n band destekli değil ki. sadece zyxel'e uygula windsurferi.

aynen öyle yaptım işe yaradı 3 diş full oldu
    benim ev biraz çok wireless sinyali doldu bu kanser muhabbeti varsa ben %30 daha erken olurum heralde:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ypinar -- 5 Aralık 2011; 2:23:38 >
  • quote:

quote:

quote:

aynen öyle yaptım işe yaradı 3 diş full oldu
    benim ev biraz çok wireless sinyali doldu bu kanser muhabbeti varsa ben %30 daha erken olurum heralde:)

hızın artmıştır umarım.
    kanser meselesine takma. hiç wifi görmeyenler var hayatında (bizim köy mesela) hatta gördükleri en yüksek frekans am band radyo fm bile yok
    onlarda oluyor kanser :)

• Arkadaşlar merhaba, yeni uydunet kullanıcısı oldum. Elimdeki eski Zyxel P660hn-F1Z Model adsl router modemimi uydunet için aldığım Netmaster CXC150 model kablo modeme bağlayarak uyduneti wireles modeme çevirdim. Bu işlemleri çok uzun uğraşlar sonunda bitirdiğimde işler halloldu sandım. Fakat yeni bir problemle karşı karşıyayım. Uydunet 2 adetle sınırlı gerçek ip veriyormuş ve benim router üzerinden yerel ağ içinde ip oluşturarak girmem gerekiyormuş. Bunu yapamıyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
    Sanıyorum bütün mesele DHCP ayarlarında

DHCP kapalı iken 3. ip alamıyorum
    DHCP Aktarım modunda olduğunda sadece uzak dhcp sunucusu kutucuğu yazılabilir formda
    DHCP Sunucu modunda olunca da ip havuzu başlangıç adresi falan çıkıyor

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Denemeye çalıştığımda "geçersiz DHCP havuz büyüklüğü" hatasını alıyorum.

• elindeki modemle yapma şansın yok. Boşuna uğraşma. Ucuz bir wifi router alıp istediğin kadar pc ye kablolu ve kablosuz dağıtabilirsin neti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

elindeki modemle yapma şansın yok. Boşuna uğraşma. Ucuz bir wifi router alıp istediğin kadar pc ye kablolu ve kablosuz dağıtabilirsin neti.

Cevap icin tesekkurler,
    modemin hangi ozellligi olmadigi icin kullanamiyorum?
    Alacagim routerda aramam gereken ozellik var mi?
    Uydunet icin pcgold dan cxc150 model modemi kendim almistim, iade edip netmaster in kablosuz modelini alma sansim var 1 hafta dolmadi henuz. Yoksa performans olarak ilave router kullanmam daha mantikli olacaksa router da alabilirim. Sonuçta ağ ici hızımın yüksek olmasinı isterim. Hangisini tavsiye edersiniz?
  • modemindeki routing fonksiyonu uygun diil.
    Yani ethernet üzerinden dış cihazdan ip alıp içeriye dağıtım yapamaz.
    Adsl üzerinden ip alıp içeriye dağıtım yapabilir buda senin işine yaramaz.
    Wan girişi olan bütün routerler işini görür. Uydunet kablosuz modemle ilgili kapsama alanının zayıf olduğuna dair epey şikayet var forumda bence harici bir router al.
    Bütçene göre tplink 740n, 941nd yada 1043nd gayet güzel cihazlar.
    Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.