Şimdi Ara

Üst Seviye Oyun Bilgisayarı Toplama Hakkında Yardım Lütfen...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
2.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba,oyun için masaüstü bilgisayar almayı planlarken önce hazır sistemlere yönelip asus rog tytan G50 modelini almak istedik,fakat ne yazık vatan bilgisayarın stoklarındaki tüm cihazlar açılmış ve teşhirde.Yeni partinin de ne zaman geleceği belirsizmiş dolayısı ile hayatımda ilk kez bilgisayar toplama konusuna kafa yormak zorunda kaldım.Nette yaptığım araştırmalar sonucu aşağıdaki bileşenlerden oluşan bir sistem almayı düşünüyorum.Montajı konusunda da kendime güvenemediğim için herhalde bir firmadan yardım alacağım.
    Sistemde bizim için öenmli olan battlefield 4 ve benzeri oyunlarda ultra ayarlarda alınabilecek en yüksek fpsyi alabilmek.
    Su soğutma da olmasını istiyorum dolayısı ile forumlardan bulabildiğim tavsiye edilen bilşenelr aşağıda.Sizce bu sistemde bir uyumsuzluk olur mu?Soğutması ,güç kaynağı ve şu anda aklıma gelemyen sorun çıkarabilecek bir parçası var mı?

Yardımlarınız çok makbule geçecek.

Bütçe 7000-7500 aralığında

Üst Seviye Oyun Bilgisayarı Toplama Hakkında Yardım Lütfen...

Gerekli değişiklikler yapıldı ve güncellendi

Ses kartı ve BR yazıcı olmasa da olur sadece toplam maliyet ne olacak onu görmek için eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psleda -- 18 Nisan 2014; 18:23:20 >

• Şuan topladığınız sistemde sorun çıkaracak bir şey yok, uyumluluk problemine baktım onda da sorun yok bence bilgisayar güvenilir.
  • Cevap için teşekkürler.Merak ettiğim bir konu ise bu sistemde ileride ekran kartı değişkliği yapmak istesem başka hangi bileşenleri de değiştirmem gerekecek?Veya bu sisteme daha kuvvetli hangi ekran kartı konulabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psleda -- 17 Nisan 2014; 12:27:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: psleda

Cevap için teşekkürler.Merak ettiğim bir konu ise bu sistemde ileride ekran kartı değişkliği yapmak istesem başka hangi bileşenleri de değiştirmem gerekecek?Veya bu sisteme daha kuvvetli hangi ekran kartı konulabilir?

Bu sistem size bi 4-5 sene gideceğini düşünüyorum bu zamanla da baya bir ekran kartı işlemciler çıkar yani şimdiden bunu düşünmeyin ;)
  • Haklısnız,teşekkürler:)
  • quote:

Haklısnız,teşekkürler:)

• psleda kullanıcısına yanıt
    Hocam SSD'yi KINGSTON yerine Corsair ya da Samsung almanı tavsiye ederim.
  • slymnzey kullanıcısına yanıt
    Elimde corsair neutron gtx var ama onu da daha sonra sisteme dahil etmeyi düşünüyorum.Ayrıca yukarıda paylaştığım sistemde anakart uyumsuzmuş galiba onu ASUS Gryphon Z87 LGA1150 DDR3-1866MHz Anakart değiştirdim.(Aynı zamanda eksen bilgisayar ile yazışıyorum sipariş vermeden önce bu bilgi ordan geldi)
  • quote:

Elimde corsair neutron gtx var ama onu da daha sonra sisteme dahil etmeyi düşünüyorum.Ayrıca yukarıda paylaştığım sistemde anakart uyumsuzmuş galiba onu ASUS Gryphon Z87 LGA1150 DDR3-1866MHz Anakart değiştirdim.(Aynı zamanda eksen bilgisayar ile yazışıyorum sipariş vermeden önce bu bilgi ordan geldi)

Evet anakart 2011 pinli. O yüzden değişiklik yapmışlar.

hali hazırda Corsair GTX olması hoşuma gitti açıkçası. Corsair kalitedir.
  • İyiki Yokmuş Dostum Al Bunu

INTEL CORE I7 4820K SOKET 2011 3.7GHZ 10MB ÖNBELLEK İŞLEMCI 853 TL
    MSI X79A-GD45 PLUS INTEL X79 SOKET 2011 DDR3 2400MHZ(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 ANAKART 526 TL
    ASUS GTX780 DIRECTCU II GDDR5 3GB 384BIT NVIDIA GEFORCE DX11.1 EKRAN KARTI 2014 TL x2 = 4028 TL
    CORSAIR RM SERİSİ 80PLUS GOLD 850W FULL MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI 566 TL
    CORSAIR 16GB (2X8GB) VENGEANCE KIRMIZI DDR3 1866MHZ CL10 KIT RAM 396 TL
    SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK 157 TL
    SAMSUNG 250GB 840 EVO SATA 3.0 (OKUMA 540MB / YAZMA 520MB) SSD 409 TL
    CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 400R MidT ATX SİYAH KASA 315 TL
    CORSAIR HYDRO SERISI™ H110 SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ 400 TL
    TOPLAM 7650 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: slymnzey

quote:

Evet anakart 2011 pinli. O yüzden değişiklik yapmışlar.

hali hazırda Corsair GTX olması hoşuma gitti açıkçası. Corsair kalitedir.

Alıntıları Göster
    Hem su sogutma hem hava sogutma

• Anakartı değil de işlemciyi 4930k yapmayı düşünebilirsiniz bence.(soket 2011)
  • Kapkara Kartal kullanıcısına yanıt
    Bu sistemi alırsam,ki ilk etapta 1 tane ekran kartı ile alırım.uzun süre en yoğun grafik içerikli oyunları min 80-90 fps de oynatabilir mi?
  • Evet,bende gelen cevaplara bakınca öyle yapmayı düşünüyorum.
  • quote:

Bu sistemi alırsam,ki ilk etapta 1 tane ekran kartı ile alırım.uzun süre en yoğun grafik içerikli oyunları min 80-90 fps de oynatabilir mi?

Mavi Olan Tekinin Performansı Kırmızı Olan 2 lisinin Performansı
    http://www.anandtech.com/bench/product/1072?vs=1073
    Bilgi için teşekkürler,tabi ki sli olarak performansı süper.Ama şu an için 1080p monitörde kullanılacağı için tek ekran kartı yeterli gelecektir.
  • quote:

Bilgi için teşekkürler,tabi ki sli olarak performansı süper.Ama şu an için 1080p monitörde kullanılacağı için tek ekran kartı yeterli gelecektir.

GTX 780 Ti 2 K Ya Bile Yeter
    Eğer Sli Yapmayacaksanız Şu Sistemi Alın

INTEL CORE I7 4770K SOKET 1150 3.5GHZ 8MB CACHE 22NM İŞLEMCI 896 TL
    MSI Z87-G43 GAMING INTEL Z87 SOKET 1150 DDR3 3000MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI ANAKART 330 TL
    [ILERIDE SLI YAPMAYI DÜŞÜNÜYORSANIZ ŞU ANAKARTI ALMANIZI TAVSIYE EDERIM ASUS Z87-A INTEL Z87 SOKET 1150 DDR3 3000MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI ANAKART 380 TL]
    ASUS GTX780 TI DIRECTCU II O.C GDDR5 3GB 384BIT NVIDIA GEFORCE DX11.1 EKRAN KARTI 2014 TL
    CORSAIR 8GB (2X4GB) VENGEANCE DDR3 1600MHZ CL9 DUAL KIT RAM 197 TL
    SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK 157 TL
    ZALMAN Z3 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA 121 TL
    CORSAIR VS SERİSİ 650W GÜÇ KAYNAĞI 192 TL
    TOPLAM 3907 TL (3957 TL)
    SAMSUNG 250GB 840 EVO SATA 3.0 (OKUMA 540MB / YAZMA 520MB) SSD 409 TL
    CORSAIR HYDRO SERISI™ H110 SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ 400 TL

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN:http://forum.donanimhaber.com/m_90615446/f_//tm.htm#90615446

Biraz kullandıktan sonra Sli yapabilirim o yüzden şu anda alabileceğim en yüksek ve stabil konfigürasyonu istiyorum,bütçem dahilinde tabi.
  • quote:

Biraz kullandıktan sonra Sli yapabilirim o yüzden şu anda alabileceğim en yüksek ve stabil konfigürasyonu istiyorum,bütçem dahilinde tabi.
    R9 295X2'yi bekleyin bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eels

R9 295X2'yi bekleyin bence

Alıntıları Göster
    2 tane soğutucuyu napacaksınız?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.