Şimdi Ara

Üst hız limitleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Turkcell 4.5G tarifelerinde şöyle bir şey uygulanacak: internet paketinin üst limit hızı 4.5G bağlantıları için 100 Mbps, 3G bağlantıları için 63 Mbps olacaktır.

Buna itirazım olduğundan bir şikayet kaydı oluşturdum:

Platinium 50 GB tarifesine dahil oluyordum ki taahhütnamedeki şu madde nedeniyle vazgeçtim: İnternet bağlantı hızı üst limiti 4g'de 100 mbps 3g'de 63mbps. Kotalar kabul edilemez bir durumdayken bir de 4.5g'ye yakışmayan 100 mbps üst limit koymanızı aklım almadı. Lütfen üst limit uygulamasını doğru bir şekilde ya kaldırın ya da bu limiti en az 450 mbps'e çıkarın. 100 mbps'den aşağı hızlara bir şey demiyor haldeyiz lakin "üst" limiti de serbest bırakınız bir zahmet. Koşullar uygunsa 100mbps'den üstünü de alabilelim.

Turkcell şöyle cevap verdi:

Merhaba ... Bey, internet paketinin üst limit hızı 4.5G bağlantıları için 100 Mbps, 3G bağlantıları için 63 Mbps şeklindedir. Turkcell olarak sizlere sunduğumuz hizmet kalitesini sürekli arttırmak ve altyapımızı geliştirmek için sürekli çalışıyoruz. Mevcut uygulamalarımızda yapılabilecek iyileştirmeler veya değişiklikler konusunda siz müşterilerimizden gelen görüşler ve öneriler bizim için son derece önemlidir. Önerilerinizi kaydediyorum. İlgili kişilere ileteceğimden emin olabilirsiniz. Görüşlerinizi paylaştığınız ve daha iyiye gitmemiz için gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Memnuniyetinizin bizim için çok önemli olduğunu iletir, Turkcell’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Farklı bir talebiniz var ise, iletmeniz durumunda size yardımcı olmak isterim. İyi günler dilerim.

İtirazı olanların şikayet talebi oluşturarak bildirmeleri neticesinde belki bir değişikliğe giderler ki gitmeliler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6EF013079 -- 4 Nisan 2016; 21:17:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende üst limitin olmasını istemezdim veya daha yuksek olsa olabilir ama belkide şuanlık herkese yüksek hızda internet verilirse belki sıkıntılar olur diye böyle bi yolu izlemiş olabilirler. Ama şundan eminim ileride bu hızı ya kaldırırlar yada arttırırlar alt yapıyı biraz daha geliştirip sunabilirler bu hizmeti.Çünkü bu konudada haklı olduğumu düsünüyorum Turkcell 4.5G çoğu yerde 2 çubuk çekiyor şuanlık yani bazı eksikler var

• burak01_ kullanıcısına yanıt
    Bak veremiyorsa veremesin o anki durum neyi gerektiriyorsa tamam. Ben böyle bir madde koyup, koşullar uygunsa eğer kullanamamaya karşıyım. Bu nedenle bu yanlış ve kullanıcıya zarar bir uygulama...

• Bu forumda 358 mb goren turkcell kullanıcılari var onlar nasil aliyor peki?

• Altyapı daha yetersiz sana verebileceği yerde o hızı verdiğini varsayalım bu sefer birçok kullanıcı çok düsük hız alıcak zaten full bile çekmiyor 4G antenlerine uzaklık vs olduğundan sanırım. Yani antenlere yakın olan çok yüksek hızda girerse uzaktakilerin hızı azalıcak. Bugün itibariyle ankaranın bi ilçesine geldim burda turkcell 1 çubuk çekiyor ve 17s/mbit- 34s/mbit hız aldım... Önceki bulunduğum yerde 2 çubuk çekiyordu ve 40mbit-90 mbit hız alıyordum. Kısacası 4G antenleri şuan için yetersiz limit katmazlarsa birçok kullanıcı memnun kalmaz daha düşük hızlar alırlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Pargalı1905

Bu forumda 358 mb goren turkcell kullanıcılari var onlar nasil aliyor peki?

Turkcell hazirana kadar üst hız limiti 600 mbps olduğunu açıkladı sitesinde ama bence bu özelliği tam olarak aktif değil şuan belki bazı yerlerde istisna yaparak başlamış olabilir...

• burak01_ kullanıcısına yanıt
    Evet o alanlar şuanki 600mbpse kadar serbest kampanyasından ötürü alıyorlar onun dışında demek ki koşullar uygun olunca 100mbpsin üstüne çıkabiliyor. Şimdi koşul uygun olmasa zaten alamaz. Yoğunluk olduğunda hız zaten kendiliğinden düşüyor. Limit koyulması işin çakallığı...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.