Şimdi Ara

USMLE NEDİR (Amerikada hem uzmanlık hem doktor denkliği sınavı) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
11
Favori
11.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • usmle sınavlarına ne zaman girmemiz lazım
  • Ücret kısmı çok yüzeysel anlatılmış, ekşiden birisinin yorumunu sunmak isterim, kendisi gayet detaylı anlatmış.

usmle
    uzun,yorucu ve pahalı( en az 1000 dolar her sınav ve mesela 150 başvuru yapma ücreti 3539 dolar ki vatandaşlığı veya green kartı olmayan yabancılar en az 100-150 civarı başvuru yapmalılar) ama orada uzman olunca çekilen çilenin hepsine sonuna kadar değen ve süreç boyunca bambaşka şeyler öğrenip kendinizi geliştirdiğiniz sınavlar bütünü. işin kolay kısımları özellikle ilk 2 sınav. toplamda 3 aşama 4 sınav var. bir hastane veya üniversiteden kabul alma, sınavlara nazaran daha zormuş yüksek puanlar alınsa bile( o aşamalara gelemedim henüz). ben step 1 den +245 step 2 ck dan +255 aldım. step2cs i ise ilk seferde geçtim. match olmuş ve bilgili suserlerin engin deneyimlerini dinlemeyi isterim. bir yeşil uzağınızdayım.

Devamı için kendisinin linki;https://eksisozluk.com/biri/doctormay

• fiyatlar ama ortalama uzman 350bin dolar civarı alıyor bunun fazlasıyla karşılarsınız

USMLE NEDİR (Amerikada hem uzmanlık hem doktor denkliği sınavı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 19 Eylül 2020; 15:2:55 >
  • usbmode U kullanıcısına yanıt
    çok faydalı severek ve heyecanla okudum

bu gibi tavsiyelerin artması dileğiyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ankaratıplı

Amerika Tarafından Kabul Edilen Tıp Fakülteleri Nelerdir?(daha da artmıştır güncellenecek)

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, GATA, Hacettepe Üniversitesi, Harran Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İstanbul Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Konya Selçuk Meram Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi.

Hocam bu bilgiye nereden eriştiniz?

• değişmiştir başka okullar da eklenmiş olabilir

ama 23 sonrası sadece akreditasyon alanlar gidecek diye biliyorum

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.