Şimdi Ara

üsküp te araç kiralama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
5.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • üsküpten araç kiralayıp tiran ve sofyaya gitmek istiyoruz.sınır geçişlerinde problem olur mu(araçtan dolayı)?triptik gibi işlemler gerekiyor mu?aracı internetten mi yoksa gidince havaalanından mı kiralayalım?fiyat olarak fark eder mi?mart sonu nisan başi gibi seyahat edeceğiz

• quote:

Orijinalden alıntı: osoymen

üsküpten araç kiralayıp tiran ve sofyaya gitmek istiyoruz.sınır geçişlerinde problem olur mu(araçtan dolayı)?triptik gibi işlemler gerekiyor mu?aracı internetten mi yoksa gidince havaalanından mı kiralayalım?fiyat olarak fark eder mi?mart sonu nisan başi gibi seyahat edeceğiz

Merhaba;

Üsküp (Makedonya) ve Tiran (Arnavutluk) geçişlerinde hiçbir sıkıntı olmaz, ikisi de vizesiz ve Türkiye dostu ülkelerdir. Ancak Sofya (Bulgaristan) vize uygulayan bir ülkedir bu ayrımı hatırlatmak isterim. Buna ek olarak Bulgar sınır geçişleri hep ama hep problemlidir. (Elbette geçilebilir ama şuan tırlarımızın hali ortada)

İnternetten çok araştırma yaparsanız en uygununu bulursunuz ancak en az üç ülkelik tur yapıp, Bulgaristan'da araç bırakacağınızı düşünürsek çok uluslu bir şirket lazım. Hem Makedonya hem Bulgaristan'da çalışan bir firma önemli.

• hocam aracı aldığın yere bırakaaksan uyguna bulursun yoksa pahalı olur geçen hafta bosnadan 65 liraya 2013 polo kiraladım ben :D
  • Benzer durumlar için Uskuper sahibi Emre den yardım alabilirsiniz. Uskuper Rent a car Makedonya Üsküp Yurdışı Kiralama Koşullarını incelemenizi tavsiye ederim. Makedonya sınırları içerisinde araç kiralaması hizmeti alabileceğiniz gibi aynı zamanda tüm Balkan ülkelerini gezmek için ülkeler arası araç kiralaması da yapabilirsiniz. Bunu önceden bildirmeniz gerekmekte. Green card uluslararası dolaşım sigortasını almanız gerekmektedir. Gerekli belgeler olmadan yurt dışına çıkış yapamazsınız.
  • Merhabalar.

Üsküp merkezden yada havaalanından araç kiralama maliyetleri nedir ? yakıt ücreti vs. düşünnce mantıklı mı.

Belgrad a geçiş yapıcaz toplu taşımaya göre f/p için uygun mudur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi last_uk -- 2 Haziran 2022; 17:7:37 >
  • last_uk kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam ben de Üsküp'ten araç kiralayıp önce Belgrad sonra sırasıyla Bosna Hersek, Karadağ ve Arnavutluk gezmeyi düşünüyorum. Siz daha önce buraya yazmışsınız ama bu turu yaptınız mı? Tavsiyeniz ne olur?

• Araç kiralarken ülke değiştirip değiştiremeyeceğinizi sorun. Ülke değiştirmek her zaman mümkün olmuyor.

• PowerSync kullanıcısına yanıt

Turu yaptık ama emin olamadğımız için araç kiralamaktan vazgeçtik.Aslında gayet mantıklı olurmuş araç , hem zaman hemde ücret açısından mantıklı.3-4 kişi olursa daha iyi olur.

Bu Pazar gidiyorum ben de Makedonya'ya. Araç kiralamak istiyorum. Arnavutluk,Karadağ,Bosna vs gezip Makedonya'da aldığım yere teslim edeceğim. 6-7 gün için ne gibi bir fiyat çıkarırlar acaba ?

• cmanager kullanıcısına yanıt

Yurtdışı için bilgi vermeniz lazım firmaya onun sigortası da yapılıyor.Tam bilgim yok bilen arkadaşlar yazarsa daha iyi olur.

Günlük ortalama 20€ civarı araç kirası.

Dün geldim geziden. Günlüğü 30 eurodan 6 Aylık Peugeot 301 kiraladık. 80 euro da Balkan turu belgeleri için verdik. 7 günlük gps de aldık, bir işe yaramadı ama sygic programı ile tüm rotayı dolaştık. 300 euro + 100 euro depozito bıraktık. Teslim ettiğimizde geri aldık. Balkan turu çok yorucu oluyor.

Makedonya - Arnavutluk - Karadağ - Bosna& Hersek - Sırbistan ve tekrar Makedonya yapıp geri döndük fakat Bosna-Sırbistan 5 saat, Belgrad-Üsküp de 5 saat sürdüğünden oralarda ara vermekte fayda var. Gidilen ülkede en az 2 gece konaklamak gerekiyor gibi. Sadece Karadağ'da 2 gece kaldık. Eğer Balkanları görmek istiyorsanız da bir ülke ve komşusunu belirleyip tatili ikiye bölüp sadece oraları görmekte fayda var. Yoksa yolda epey zaman geçiyor, yollar da kötü, dikkat gerektiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmanager -- 24 Nisan 2023; 16:21:17 >

Güzel gezmişiniz hocam.Sizin ki baya otobüslü tur gibi olmuş.Biz 7 günü Makednya ve Arnatvlk da geçirdik , derinlemesine iyi gezi olmuştu.Ama esas gezi için güzel ülkelere gidememiş olduk inş onları da bu sene halledicez.

Fiyatlar fena değilmiş , araba hem rahatlık hemde zamandan baya tasarruf sağlıyor.

• Merhabalar hocam, Aracı nerden kiraladınız ?

Havalanından mı yoksa merkezden mi ?

• mstfmrv M kullanıcısına yanıt

Aşağıdaki linkteki yerden kiraladık hocam. Arkadaşlar Türkçe biliyor. Hatta havaalanından isterseniz oradan da teslim alabiliyorsunuz. Tavsiye ederim.

relax rent a car skopje
    RELAX | Rent a Car Skopje | Macedonia Car Rental
    https://rentacarskopje.mk

Teşekkür ederim Hocam, bende haftaya gidiyorum. Araçla çevre ülküleri gezeceğiz.

Teşekkürler. Ben başka firmadan kiralıyorum ama depozito çok artmış, bu firma depozito için ne sizden ne kadar istedi?

• tuxedo kullanıcısına yanıt

100 euro aldı. Dönüşte yıkama ile uğraşmak istemedik. 5 euro yıkama parası bıraktık. Bazı firmalar çok daha fazla istiyor. Belki araç kiralama fiyatları artmış olabilir bilemiyorum. Sorup öğrenmek gerek.

Teşekkürler. Şu an küresel firmalar 1000 euro istiyor 100 euro gerçekten çok iyi. Kaza durumunda bu firmanın dahili kaskosu var mı?

• tuxedo kullanıcısına yanıt

Kaza durumunu bilmiyorum gerçekten. Ofisleri zaten Üsküp merkezde haritadan bakabilirsin. Arkadaş tavsiyesiyle gitmiştim, memnun kaldık.

1. Sınır geçişlerinde araçtan dolayı bir problem olması pek olası değil, ancak aracın sigortası ve belgeleri tam olmalıdır.
    2. Araç kiralama işlemini internetten veya havaalanından yapabilirsiniz. Fiyatlar genellikle internetten daha uygun olabilir, ancak havaalanında daha fazla seçenek olabilir.
    3. Mart sonu nisan başında seyahat etmek için araç kiralama işlemini mümkün olan en erken zamanda yapmanız önerilir. Fiyatlar genellikle erken rezervasyonlar için daha uygun olabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.