Şimdi Ara

Usb Mouse Sorunu!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Microsoft marka usb girişli farem var .4 senedir takır takır çalışıyordu.2 gündür arada bir kendi kendine ışığı sönüyo 15-20 sn ye devre dışı kalıyor sonra tekrar devreye giriyor.Bu hatayı neden yapıyor olabilir.Yardım ederseniz çok sevinirim

• pili bitiyor olmasın
  • pil olabilir mi kontrol et istersen
  • ya mouseum kablosuz değilki ..pille alakası yok yani
  • Elektronik aletlerde 4 yıl fena bir süre değil. Anakart bile sorun çıkarmadan en fazla 6 yıl çalışır (ortalama) kaldı ki mouse dediğin mıncık mıncık kullandığın bir şeydir. Senin sorunun yazılımsal da olabilir. Mouse çalışmazken bilgisayar da donuyor mu? Görev yöneticisine gir, performans sekmesi altında işlemci kullanımına bak. Mouse donduğunda işlemci kullanımı da 15-20 saniye civarı %100 oluyor mu? Belki virüs veya benzeri bir şey de girmiş olabilir. Tüm optik usb mouse'larda kullanılmazken ışık azalır. Sönüyor dediğin ışık tamamen yok oluyorsa ayrı ama ışığı görmen için mouse'u zeminden kaldırman lazım ki o durumda ışık zaten bir iki saniye sonra azalacaktır. Başka mouse denediğinde sorun yoksa duygusallığı bir kenara bırakıp 3-5 liraya kıyıp yeni bir mouse al. Mouse sonuçta...
  • bilgisayar donmuyor sadece mouse gidiyor...ışık azalmıyor tamamen gidiyor...şimdi virüs taraması yaptırıyorum..bir tane de yedek mouse buldum usb girişli onu deneyeceğim...sorun devam ederse yazarım yine
  • arkadaşlar başka mouse taktım onda sorun çıkmıyor..bu durumda mouse umun ömrü dolmuş sanırım...ama bozulmuş olsa hiç çalışmaması lazım değil mi...

benim ki 5 dk çalışıyo 35-40 sn ye duruyo...sonra birdaha çalışıyo...arada tamamen gidiyor...
  • kablo kopuk
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.