Şimdi Ara

Usb çok yavaş kopyalıyor !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
15.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • usb bir dosya kopyalamak istediğimde flash disk olsun, hafıza kartı olsun çok yavaş kopyalıyor.
    Flsha diskin veya hafıza kartının okuma/yazma hızıyla alakalı demeyin , aynı flash diski arkadaşın pc'nde denedim resmen uçuyor.
    benim pc 1 gb ram 2.8 ghz olamsına rağmen 350 mb lık dosyayı 8 dk kopyalıyor
    arkdaşın pc 512 ram le 1 dk da kopyaladı.

pc ye dün format attım yine aynı yine aynı.( ama pc 4 yaşında)

bunun sebebi nedir ? hızlandırmanın bir yolu yokmudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musab -- 12 Şubat 2009; 22:04:42 >

• belkide usb driverini yüklememişsindir 2.0 a yükseltmeyi unutöus olabilirsin yada usb 1.1 olabilir senin bilgisayarın yavaş olması normal olabilir
  • Önce chipset driverini tekrardan yükle.Sonra düzelmezse biosdan kontrol et 1.1 hızında çalışıyor olabilir.
  • Bunun iki nedeni var birincisi kullandığın taşınılabilir belleğin hızı yani kullandığın alet hızlı ise hızlı kopyalarsın ama hepsinden daha da önemlisi senin pc nin usb lerinin bu hızı desteklemesi yani normal olarak 2.0 olması gerekir.İstersen sen chipset in driverlarını bi kontrol et yüklemiş olabilirsin, şu anda usb lerin benim bildiğim kadarıyla bir driver ı yok ama senin pc biraz eski belki senin driver olabilir.Belki de anakartın daha eski ise usb ler 1.1 olabilir bunada yapabileceğin bişey yok
  • chipset nedir onu anlamadım ...
    birde bende aşağıdaki cd ler var. chipsti yüklemem için bunlar yetermi veya hangisini yüklemeliyim ?

Usb çok yavaş kopyalıyor !
  • Sorunu çözdüm arkadaşlar normalde 1GB dosyayı 45 dkkada kopyalıyordu.Çözüm :

Aygıt yöneticisi>Diğer aygıtlar>USB Ana denetleyicisi,Üst sekmeden sürücü>ordan da sürücü güncelleştir deyin.
    Ben bunu XP için yaptım.Her neyse iyi forumlar
  • hocam bağladdıqın yer usb 1.1 yerıdır belkı kasanın arkasındakı usb 2.0 a baqla kasanın onune takma
  • Flash disk biçimlendir dosya tipi NTFS !
  • Aygıt yöneticisine girin ve disk sürücülerine tıklayın orda usb özelliklerine girip ilkelerden daha iyi performans seçeceksiniz ama unutmayın çıkar seçeneğini kullanarak bağladığınız şeyi çıkarın ha şimdi usb konusuna gelelim orda belirttiğim gibi daha iyi performans seçeçeksiniz hepsine uygulayın harddisk hariç ve usb hızlanacaktır muhtemelen olacaklardan ben sorumlu değilimdir bunu belirtmek isterim

yazım hatası olduysa özür dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımhaber ci -- 27 Ocak 2016; 0:13:17 >
  • donanımhaber ci kullanıcısına yanıt
    cevabın için saol :)
  • konu canlansın.
    bazen kopyalama hızı 0 kb dahi oluyor
    ortalama 100 kb/sn. ne yapmalı win 10.
  • mechultipo M kullanıcısına yanıt
    güncel...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mechultipo

konu canlansın.
    bazen kopyalama hızı 0 kb dahi oluyor
    ortalama 100 kb/sn. ne yapmalı win 10.
    Kasanın ön yüzündeki USB'leri mi kullanıyorsun?
  • mechultipo M kullanıcısına yanıt
    Kullandığı marka usb kesin adata dimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brolog

Kullandığı marka usb kesin adata dimi
    brolog um bizim iş yerinin promosyonu:) marka bilemedim.
  • Hadi yaa öylemi güzel tesadüf olmuş (brolog :)))

Kolye ucu demek kuyumcu esnafıyım içimden öyle geldi almış bulunmaktayım telif hakkı istemezsin sanırım :))))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.