Şimdi Ara

usb biçimlendirme sorunu çözüm bulan varmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkdaşlar usb disk yazmaya karşı korumalı diyor ne dosya siliniyor ne dosya atıllıyor.!
    tüm programları forumları dolaştım cmd regedit yönet işlemlerinide yaptım fakat usb biçimlen miyor

• Aynı şey şimdi benim başıma geldi. Ama öncesinde tarama yaptım, 2 yıldır kullanmıyordum flash belleğimi. 2 tane trojen buldu ve temizleyemedi Kaspersky. Virüslerden dolayı olabilir.
  • Kardeşim benim ilk defa başıma geldi geçen böyle bi olay ve okadar araştırdımki bu şin piri olduk denebilir benim olayım benim kendi hard diskim dinamik oldu meğer benim hard disk flasdı bozuyormuş dinamiklikden dolayı :)) bunuda yeni bilgi olarak eklim eğer hard diskin dinamik biçimdeyse flashların bozulur bunuda unutmadan çözümü basit aslında 4 farklı çzöümü filan vardı neyse ben bu bilgileri verdikten sonra başlayalım( Ha bunları yapmadan verilerini yedekliyesin ha

ilk önce regedite gireceksin
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies
    yolunu izleyin WriteProtect özelliğini bulun. Sağ tuşla tıklayın değiştiri seçin.
    Değer kısmına 0 yazın. Kayıt defterinden çıkın. Şuanda USB belleğe yazabiliyor olmalısınız. varan 1

varan 2

cmd.exe (enter)
    diskpart (enter)
    list disk (enter)
    select disk * (enter) (*Flash Diskiniz kaçıncıysa onu seçin bende 2 numaralı disk aman dikkatli bölümü seç bak orda boyutlar var en küçük olanlar)
    attributes disk (enter) (Yazma korumasının olup olmadığını kontrol etmek için bu komutu girin istemiyorsanız bi alt komuta geçin)
    attributes disk clear readonly (enter)

Varan 3

Başlat
    Çalıştır (çalıştır yoksa, windows tuşu + r)
    Cmd
    diskpart
    list disk
    select disk * (*Flash Diskiniz kaçıncıysa onu seçin bende 2 numaralı disk aman dikkatli bölümü seç bak orda boyutlar var en küçük olanları)
    clean
    create partition primary
    select partition 1
    active
    assign

3.de
    cmd
    diskpart
    list disk
    select disk *
    detail partition diyip ayrıca bölümlerini görebilirse sade flashının bölümleri gözükecek unutma başka bölümleri diil
    sonra
    select partition 1-2 kaç bölüm varsa
    delete partition override kaç bülün varsa sil

4.yönte aygıt yöneticisinden diskinin sürücüsünü sil ve yeniden tak de donanım değişiklikleri için tara de ve sonra bidaha bulsun düzelme olabiliyor

bu 4 yöntem işe yaramazsa yaz bende hiç bi yol kafi etmedi benimkinin çipi bozuldu böle bi problemde yapcak bişi kalmıyor geçmiş olur bide alenen şu flashını söle ben verim benimki sandisk 16 gb cruzer edge bi daha almam

Ha beyler ayrıca çevrede Musallat.exe olarakda bilinen My Removable Device flash bellek virüsüde ayrıca şöle çözülür.
    attrib -h -r -s /s /d G:\*.*(G flash belleğinizin harfini değiştirip yazın oraya)
    enter ve ardından 5 dosya çıkar bir klasörün içinde dosyalarınız var onların hepsini kesin dış tarafa yapıştırın yani flashın içine tam girdiğiniz yol dışarda kalan dosyaları hafızanızda varsayıyorumki virüslü 5 dosya olacak hepsini shift+ delete son autorun.ini dosyası kalıyor onuda unlocker programı ile silin takın çıkarın tertemiz
    . Herkese k. gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Satisfaction45 -- 19 Şubat 2017; 15:20:22 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.